Ухвала
від 18.09.2017 по справі 924/1437/15
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

29000, м. Хмельницький, майдан Незалежності, 1 тел. 71-81-84, факс 71-81-98


УХВАЛА

"18" вересня 2017 р.Справа № 924/1437/15

Господарський суд Хмельницької області у складі:

суддя Заверуха С.В., розглянувши матеріали клопотання Городоцької об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Хмельницькій області м. Городок про заміну сторони правонаступником

за позовом Хмельницького об'єднаного управління Пенсійного фонду України Хмельницької області, м. Хмельницький

до 1. Городоцької об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Хмельницькій області м. Городок Хмельницької області

2. Державної податкової інспекції у м. Хмельницькому Головного управління ДФС у Хмельницькій області м. Хмельницький

про стягнення 1541,34 грн.

Представники сторін: не з'явилися

Суть спору: рішенням господарського суду Хмельницької області від 25.12.15р. по справі №924/1437/15 позов Управління Пенсійного фонду України в Ярмолинецькому районі Хмельницької області смт. Ярмолинці Хмельницької області до Хмельницької об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Хмельницькій області м. Хмельницький про стягнення 1541,34 грн. задоволено та стягнуто з Хмельницької об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Хмельницькій області (м.Хмельницький, вул. Кам'янецька, 257/1, код 39566597) на користь Управління Пенсійного фонду України в Ярмолинецькому районі Хмельницької області (Хмельницька обл., смт. Ярмолинці, площа 600-річчя Ярмолинець, 3, код 14148120) 1 541,34 грн. (одна тисяча п'ятсот сорок одна гривня 34 коп.) шкоди.

Крім того, рішенням господарського суду Хмельницької області від 25.12.15р. по справі №924/1437/15 у позові Управління Пенсійного фонду України в Ярмолинецькому районі Хмельницької області смт. Ярмолинці Хмельницької області до Городоцької об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Хмельницькій області м.Городок Хмельницької області про стягнення 1541,34 грн. відмовлено.

Стягнуто з Хмельницької об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Хмельницькій області (м. Хмельницький, вул. Кам'янецька, 257/1, код 39566597) в доход Державного бюджету України по коду класифікації доходів бюджетів 22030001, отримувач коштів - УДКСУ у м.Хмельницькому, на рахунок отримувача №31218206783002, код отримувача 38045529, банк отримувача –ГУ ДКСУ у Хмельницькій області, МФО 815013 судовий збір в розмірі 1218,00 грн. (одна тисяча двісті вісімнадцять гривень 00 коп.).

02.02.2016р. на виконання рішення господарського суду від 25.12.15р. було видано відповідні накази.

07.09.17р. на адресу суду надійшло клопотання від Кам'янець - Подільської об'єднаної ДПІ Головного управління ДФС у Хмельницькій області відповідно до якого останній просить суд допустити заміну Городоцької об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Хмельницькій області м. Городок по справі №924/1437/15 на її правонаступника - Кам'янець - Подільську об'єднану державну податкову інспекцію Головного управління ДФС у Хмельницькій області. В обґрунтування поданого клопотання посилається на те, що згідно Постанови КМУ від 04.11.15р. №892 "Деякі питання територіальних органів ДФС" Городоцьку об'єднану державну податкову інспекцію Головного управління ДФС у Хмельницькій області реорганізовано шляхом приєднання до Кам'янець - Подільської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Хмельницькій області, яка є правонаступником Городоцької об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Хмельницькій області.

Відповідно до протоколу повторного автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 07.09.2017р. клопотання про заміну сторони правонаступником передано на розгляд судді Заверусі С.В.

08.09.2017р. ухвалою господарського суду Хмельницької області розгляд клопотання Городоцької об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Хмельницькій області м. Городок від 07.09.17р. про заміну сторони правонаступником призначено до розгляду в судовому засіданні.

Відповідно до п. 2 Постанови Кабінету Міністрів України від 04.11.2015р. №892 "Деякі питання територіальних органів Державної фіскальної служби" Кабінет Міністрів України постановив: реорганізувати деякі територіальні органи ДФС шляхом їх приєднання до відповідних територіальних органів ДФС за переліком згідно з додатком №2 до постанови КМУ від 04.11.15р. (перелік територіальних органів ДФС, які реорганізовуються шляхом приєднання), одним з яких є Городоцька об'єднана державна податкова інспекція Головного управління ДФС у Хмельницькій області .

Отже, Кам'янець - Подільська об'єднана державна податкова інспекція Головного управління ДФС у Хмельницькій області є правонаступником Городоцької об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Хмельницькій області.

Враховуючи вищевикладене, керуючись ст. 25 ГПК України, заявник просить суд допустити заміну Городоцької об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Хмельницькій області м. Городок по справі №924/1437/15 на її правонаступника - Кам'янець - Подільську об'єднану державну податкову інспекцію Головного управління ДФС у Хмельницькій області.

Представник заявника в судове засідання не з'явився, в клопотанні від 14.09.2017 р. №5478/10/22-09-10-08 підтримує попереднє клопотання про заміну, та просить розглядати заяву без участі представника.

Позивач та відповідач 2 повноважного представника в судове засідання не направив, пояснень не надав, причин суду не повідомив.

Розглядом заяви встановлено:

Згідно зі ст. 25 ГПК України у разі смерті або оголошення фізичної особи померлою, припинення діяльності суб'єкта господарювання шляхом реорганізації (злиття, приєднання, поділу, перетворення), заміни кредитора чи боржника в зобов'язанні, а також в інших випадках заміни особи у відносинах, щодо яких виник спір, господарський суд залучає до участі у справі правонаступника відповідної сторони або третьої особи на будь якій стадії судового процесу. Усі дії, вчинені у судовому процесі до вступу у справу правонаступника, обов'язкові для нього так само, як вони були обов'язкові для особи, яку правонаступник замінив. Про заміну або відмову заміни сторони чи третьої особи її правонаступником господарський суд виносить ухвалу.

Згідно з п.1.4. постанови Пленуму Вищого господарського суду України від 26.12.2011 №18 "Про деякі питання практики застосування Господарського процесуального кодексу України судами першої інстанції" зазначеною статтею ГПК передбачено процесуальне правонаступництво у зв'язку не лише зі смертю (оголошенням померлою) фізичної особи та реорганізацією суб'єкта господарювання, а й в інших передбачених законом випадках, у тому числі заміни кредитора або боржника у зобов'язанні (статті відповідно 512 і 520 Цивільного кодексу України). У разі заміни кредитора в зобов'язанні не в повному обсязі (у подільному зобов'язанні; в разі передачі новому кредитору права на стягнення неустойки окремо від передачі прав вимоги за основним зобов'язанням тощо) новий кредитор є правонаступником первісного кредитора лише в обсязі і на умовах, що існували на момент переходу відповідних прав якщо інше не встановлено договором або за законом (стаття 514 Цивільного кодексу України); при цьому якщо правонаступником заявляються відповідні вимоги, то вважається, що позов подано кількома позивачами (стаття 23 ГПК). Процесуальне правонаступництво в розумінні статті 25 ГПК допускається на будь-якій стадії судового процесу, включаючи стадію виконання судового рішення, і здійснюється господарським судом без виклику сторін у справі, якщо їх явка не зумовлена необхідністю з'ясування судом певних обставин, але з повідомленням сторін, оскільки інше суперечило б приписам частини другої статті 22 ГПК стосовно прав сторін у судовому процесі.

Згідно наказу Державної податкової адміністрації у Хмельницькій області №48 від 28.02.2010 року "Про реорганізацію окремих державних податкових інспекцій області" реорганізовано з 1 червня 2010 року шляхом припинення юридичних осіб в результаті злиття відповідно до Закону України "Про державну реєстрацію юридичних та фізичних осіб", державні податкові інспекції у Городоцькому та Ярмолинецькому районах і на їх базі, в межах адміністративних територій, утворено Городоцьку міжрайонну державну податкову інспекцію.

Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України №981 від 21.09.2011 року "Про утворення територіальних органів Державної податкової служби" утворено шляхом приєднання Городоцької міжрайонної державної податкової інспекції та державної податкової інспекції у Чемеровецькому районі Городоцьку міжрайонну державну податкову інспекцію.

Постановою КМ України №229 від 20.03.2013 року "Про утворення територіальних органів Міністерства доходів і зборів" реорганізовано Городоцьку міжрайонну державну податкову інспекцію ДПС у Городоцьку об'єднану державну податкову інспекцію Головного управління Міндоходів.

Постановою КМ України №311 від 06.08.2014 року "Про утворення територіальних органів Державної фіскальної служби та визнання такими, що втратили чинність, деяких актів Кабінету Міністрів України" реорганізовано Городоцьку об'єднану державну податкову інспекцію Головного управління Міндоходів у Городоцьку об'єднану державну податкову інспекцію Головного управління ДФС.

Постановою Кабінету Міністрів України від 04.11.2015р. № 892 "Деякі питання територіальних органів Державної фіскальної служби" Городоцьку об'єднану державну податкову інспекцію Головного управління ДФС у Хмельницькій області реорганізовано шляхом приєднання до Кам'янець-Подільської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Хмельницькій області.

Судом приймаються до уваги надані заявником докази, що підтверджують їх правонаступництво, а саме, згідно Постанови Кабінету Міністрів України від 04.11.2015р. №892 "Деякі питання територіальних органів Державної фіскальної служби", (п. 2.) реорганізувати деякі територіальні органи ДФС шляхом їх приєднання до відповідних територіальних органів ДФС за переліком згідно з додатком №2 до постанови КМУ від 04.11.15р., які реорганізуються шляхом приєднання, згідно з додатком №2 до постанови Кабінету Міністрів України від 04.11.2015р №892 відповідно з яким Кабінет Міністрів України постановив приєднати Городоцьку об'єднану ДПІ Головного управління ДФС у Хмельницькій області до Кам'янець - Подільської об'єднаної ДПІ Головного управління ДФС у Хмельницькій області.

Отже, процесуальне правонаступництво випливає з юридичних фактів правонаступництва (заміни сторони матеріального право відношення її правонаступником), тому у кожному конкретному випадку для вирішення питань можливості правонаступництва господарському суду слід аналізувати відповідні фактичні обставини, передбачені нормами матеріального права, які мали місце.

Згідно ч.1 статті 104 ЦК України Юридична особа припиняється в результаті реорганізації (злиття, приєднання, поділу, перетворення) або ліквідації. У разі реорганізації юридичних осіб майно, права та обов'язки переходять до правонаступників.

В даному випадку суд вважає, що такі обставини виникли в результаті реорганізації Городоцької об'єднаної ДПІ Головного управління ДФС у Хмельницькій області шляхом приєднання до Кам'янець - Подільської об'єднаної ДПІ Головного управління ДФС у Хмельницькій області (Постанова КМУ від 04.11.2015р. №892 "Деякі питання територіальних органів Державної фіскальної служби").

Частинами 2 та 3 статті 25 ГПК України передбачено, що усі дії, вчинені в судовому процесі до вступу у справу правонаступника, обов'язкові для нього так само, як вони були обов'язкові для особи, яку правонаступник замінив.

Враховуючи докази, що підтверджують реорганізацію Городоцької об'єднаної ДПІ Головного управління ДФС у Хмельницькій області шляхом приєднання до Кам'янець - Подільської об'єднаної ДПІ Головного управління ДФС у Хмельницькій області по справі №924/1437/15., суд вважає за необхідне задовольнити клопотання щодо заміни Городоцької об'єднаної ДПІ Головного управління ДФС у Хмельницькій області у справі №924/1437/15 правонаступником - Кам'янець - Подільської об'єднаної ДПІ Головного управління ДФС у Хмельницькій області (32300, м. Кам'янець - Подільський, Хмельницька обл., вул. Огієнка, 74, ЄДРПОУ 39563952).

Керуючись ст. ст. 25, 86 Господарського процесуального кодексу України, суд

УХВАЛИВ:

Клопотання Кам'янець - Подільської об'єднаної ДПІ Головного управління ДФС у Хмельницькій області від 07.09.2017р. задовольнити.

Замінити у справі №924/1437/15 Городоцьку об'єднану ДПІ Головного управління ДФС у Хмельницькій області на його правонаступника - Кам'янець - Подільську об'єднану ДПІ Головного управління ДФС у Хмельницькій області (32300, м. Кам'янець - Подільський, Хмельницька обл., вул. Огієнка, 74, ЄДРПОУ 39563952).

Суддя                                                                      С.В. Заверуха

Віддруков. 5 прим.:

1 - до справи;

2 - позивачу (31310, с. Гвардійське, Хмельницький р-н, Хмельницький обл.);

3 - відповідачу 1 (м. Городок, Хмельницька обл., вул. Грушевського, 90);

4 - відповідачу 2 (29000, м. Хмельницький, вул. Героїв Майдану, буд. 12).,

5- Кам'янець - Подільській об'єднаній державній податковій інспекції Головного управління ДФС у Хмельницькій області (Хмельницька обл., м. Кам'янець - Подільський, вул. Огієнка, 74, 32300).

                                        

СудГосподарський суд Хмельницької області
Дата ухвалення рішення18.09.2017
Оприлюднено21.09.2017
Номер документу68918243
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —924/1437/15

Ухвала від 18.09.2017

Господарське

Господарський суд Хмельницької області

Заверуха С.В.

Ухвала від 11.09.2017

Господарське

Господарський суд Хмельницької області

Смаровоз М.В.

Ухвала від 08.09.2017

Господарське

Господарський суд Хмельницької області

Заверуха С.В.

Ухвала від 31.08.2017

Господарське

Господарський суд Хмельницької області

Смаровоз М.В.

Ухвала від 18.07.2017

Господарське

Господарський суд Хмельницької області

Субботіна Л.О.

Ухвала від 26.06.2017

Господарське

Господарський суд Хмельницької області

Субботіна Л.О.

Ухвала від 11.05.2017

Господарське

Господарський суд Хмельницької області

Субботіна Л.О.

Ухвала від 03.05.2017

Господарське

Господарський суд Хмельницької області

Субботіна Л.О.

Рішення від 23.12.2015

Господарське

Господарський суд Хмельницької області

Субботіна Л.О.

Ухвала від 02.12.2015

Господарське

Господарський суд Хмельницької області

Субботіна Л.О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні