ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ
УХВАЛА
15 вересня 2017 року м. Київ К/800/29822/17
Суддя Вищого адміністративного суду України Головчук С.В., вирішуючи питання про прийняття касаційної скарги представника Великоберезнянської районної ради Закарпатської області - Резуненка Олександра Анатолійовича на постанову Ужгородського міськрайонного суду Закарпатської області від 15 травня 2017 року та постанову Львівського апеляційного адміністративного суду від 11 липня 2017 року у справі за позовом ОСОБА_2 до Великоберезнянської районної ради Закарпатської області, треті особи - ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5, про визнання незаконним та скасування рішення, стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу і відшкодування моральної шкоди,
в с т а н о в и в :
Не погоджуючись із зазначеними судовими рішеннями, 01 вересня 2017 року представник Великоберезнянської районної ради Закарпатської області - Резуненко Олександр Анатолійович подав касаційну скаргу, з пропуском строку касаційного оскарження.
Частиною четвертою статті 214 КАС України передбачено, що касаційна скарга залишається без руху також у випадку, якщо вона подана після закінчення строків, встановлених статтею 212 цього Кодексу, і особа, яка її подала, не порушує питання про поновлення цього строку, або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані неповажними. При цьому протягом тридцяти днів з моменту отримання ухвали про залишення касаційної скарги без руху особа має право звернутися до суду касаційної інстанції з заявою про поновлення строків або вказати інші підстави для поновлення строку.
Представник Великоберезнянської районної ради Закарпатської області - Резуненко Олександр Анатолійович просить поновити строк касаційного оскарження, посилаючись на те, що оскаржувана постанова апеляційного суду йому не надсилалась, а повний текст оскаржуваного рішення суду апеляційної інстанції отримав 17 серпня 2017 року від третьої особи - ОСОБА_3.
Проте, зазначені мотиви пропуску строку касаційного оскарження не можна визнати поважними, враховуючи наступне.
Частиною другою статті 212 КАС України встановлено, що касаційна скарга на судові рішення подається протягом двадцяти днів після набрання законної сили судовим рішенням суду апеляційної інстанції, крім випадків, передбачених цим Кодексом, а в разі складення постанови в повному обсязі відповідно до статті 160 цього Кодексу - з дня складення постанови в повному обсязі.
Відповідно до частини п'ятої статті 254 КАС України постанова або ухвала суду апеляційної чи касаційної інстанції за наслідками перегляду, постанова Верховного Суду України набирають законної сили з моменту проголошення, а якщо їх було прийнято за наслідками розгляду у письмовому провадженні, - через п'ять днів після направлення їх копій особам, які беруть участь у справі.
Із матеріалів касаційної скарги видно, що судом апеляційної інстанції справу розглянуто у відкритому судовому засіданні 11 липня 2017 року, за участю представника відповідача - Резуненка О.А., повний текст постанови суду апеляційної інстанції складено 14 липня 2017 року, а отже 03 серпня 2017 року закінчувався строк подачі касаційної скарги.
Частиною другою статті 167 КАС України встановлено, що на вимогу особи, яка бере участь у справі, а так само особи, яка не брала участі у справі, але щодо якої суд вирішив питання про її права, свободи, інтереси чи обов'язки, суд у цей самий день видає копію постанови (або її вступної та резолютивної частин) чи ухвали суду. У разі проголошення в судовому засіданні лише вступної та резолютивної частин постанови суд повідомляє час, коли особи, які беруть участь у справі, можуть одержати копію постанови в повному обсязі. Суд складає повний текст постанови у строк, передбачений частиною третьою статті 160 цього Кодексу.
Представник відповідача не вказує причини, що перешкоджали йому звернутися із заявою про видачу копії судового рішення в день його проголошення, не зазначає обставини, які ускладнили отримання ним повного тексту постанови Львівського апеляційного адміністративного суду від 11 липня 2017 року, не надає докази щодо недотримання апеляційним судом вимог частини другої статті 167 КАС України та не зазначає причини неможливості надати такі докази. При цьому, обставини, що перешкоджали Резуненку Олександру Анатолійовичу оскаржити рішення суду апеляційної інстанції негайно після його отримання, останній також не зазначив.
Крім того, згідно із частиною четвертою статті 213 КАС України касаційна скарга підписується особою, яка її подає, або її представником, який додає оформлений належним чином документ про свої повноваження.
Відповідно до положень частин першої, другої та третьої статті 58 КАС України повноваження представників, які беруть участь в адміністративному процесі на основі договору, на здійснення представництва в суді повинні бути підтверджені довіреністю. Повноваження законних представників підтверджуються документами, які стверджують займану ними посаду чи факт родинних, опікунських тощо відносин з особою, інтереси якої вони представляють. Довіреності від імені органу, підприємства, установи, організації видаються за підписом керівника або іншої уповноваженої на те законом, положенням, статутом особи і засвідчуються печаткою цього органу, підприємства, установи, організації (за наявності).
Подана до Вищого адміністративного суду України касаційна скарга підписана Резуненком Олександром Анатолійовичем, однак до скарги не додано довіреності, яка б підтверджувала повноваження Резуненка Олександра Анатолійовича на звернення до суду із касаційною скаргою від імені Великоберезнянської районної ради Закарпатської області.
За таких обставин, у відповідності з частиною третьою статті 214 КАС України, до касаційної скарги, яка не оформлена відповідно до вимог, встановлених статтею 213 цього Кодексу, застосовуються правила статті 108 цього Кодексу, згідно з якими вона підлягає залишенню без руху.
На підставі викладеного, керуючись статтями 108, 213, 214 Кодексу адміністративного судочинства України,
у х в а л и в :
1. Касаційну скаргу представника Великоберезнянської районної ради Закарпатської області - Резуненка Олександра Анатолійовича залишити без руху.
2. Надати представнику Великоберезнянської районної ради Закарпатської області - Резуненку Олександру Анатолійовичу строк тридцять днів з моменту отримання ухвали для усунення зазначених в ухвалі недоліків.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя С.В. Головчук
Суд | Вищий адміністративний суд України |
Дата ухвалення рішення | 15.09.2017 |
Оприлюднено | 20.09.2017 |
Номер документу | 68946946 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Ужгородський міськрайонний суд Закарпатської області
Іванов А. П.
Адміністративне
Ужгородський міськрайонний суд Закарпатської області
Іванов А. П.
Адміністративне
Ужгородський міськрайонний суд Закарпатської області
Іванов А. П.
Адміністративне
Ужгородський міськрайонний суд Закарпатської області
Придачук О. А.
Адміністративне
Вищий адміністративний суд України
Головчук С.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні