ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД 79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2; e-mail: inbox@adm.lv.court.gov.ua; тел.: (032)-261-58-10 УХВАЛА
15 вересня 2017 року 813/2480/16
Львівський окружний адміністративний суд у складі:
Головуючого - судді Кухар Н.А.
суддів - Грень Н.А., Хоми О.П.
секретар судового засідання Телиця О.В.
за участю:
позивача - ОСОБА_1
представника відповідача - ОСОБА_2
розглянувши у відкритому судовому засіданні заяву ОСОБА_1 про виплату середнього заробітку за час затримки виконання рішення суду по адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 до Управління Міністерства внутрішніх справ України на Львівській залізниці, Міністерства внутрішніх справ України, Головного управління національної поліції у Львівській області про визнання незаконним та скасування наказу про звільнення, поновлення на роботі, стягнення середнього заробітку та інших виплат, -
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернулася до суду з заявою про виплату середнього заробітку за час затримки виконання рішення суду, у якій просить стягнути з Управління Міністерства внутрішніх справ України на Львівській залізниці на користь обчислений судом середній заробіток (грошове забезпечення) за час затримки виконання рішення суду про негайне поновлення на роботі за період з 14 грудня 2016 року по день поновлення на роботі , а у випадку не виконання судового рішення про поновлення на роботі - по день винесення судового рішення при вирішенні даного спору, виходячи із середньоденного заробітку в розмірі 263, 72 грн.
Позивач в судовому засіданні дану заяву підтримала.
Представник відповідача в судовому засіданні заперечувала щодо заяви про виплату середнього заробітку за час затримки виконання рішення суду.
Суд, заслухав пояснення сторін, з'ясував обставини, якими обґрунтовуються вимоги заяви та встановив наступне.
Постановою Львівського окружного адміністративного суду від 13.12.2016 року адміністративний позов ОСОБА_1 задоволено частково, а саме визнано протиправним та скасовано наказ Управління Міністерства внутрішніх справ України на Львівській залізниці від 09.06.2016 року №5о/с про звільнення зі служби в органах внутрішніх справ України ОСОБА_1. Поновлено ОСОБА_1 на посаді заступника начальника слідчого відділу УМВС України на Львівській залізниці з 06 листопада 2015 року. Стягнуто з Управління Міністерства внутрішніх справ України на Львівській залізниці в користь ОСОБА_1 середній заробіток за час вимушеного прогулу в сумі 34019,88 ( тридцять чотири тисячі дев»ятнадцять грн..88коп) з врахуванням податків, зборів та обов»язкових платежів.
Стягнуто з Управління Міністерства внутрішніх справ України на Львівській залізниці в користь ОСОБА_1 середній заробіток за затримку виконання рішення суду з 20.04.2016 по 30.06.2016 включно в сумі 12 131,12 грн. ( дванадцять тисяч сто тридцять одну грн. 12 коп.). Постанову суду в частині поновлення на роботі та стягнення середнього заробітку за один місяць в розмірі 5802,40 грн. звернуто до негайного виконання. В задоволенні інших позовних вимог відмовити повністю.
Ухвалою Львівського апеляційного адміністративного суду від 11.07.2017 року апеляційну скаргу ОСОБА_1 - залишено без задоволення. Постанову Львівського окружного адміністративного суду від 13.12.2016 року у справі № 813/2480/16 - залишино без змін.
Відповідно до статті 235 КЗпП України у разі звільнення без законної підстави або незаконного переведення на іншу роботу працівник повинен бути поновлений на попередній роботі органом, який розглядає трудовий спір. Рішення про поновлення на роботі незаконно звільненого або переведеного на іншу роботу працівника, прийняте органом, який розглядає трудовий спір, підлягає негайному виконанню.
За правилами частини другої статті 235 зазначеного Кодексу при винесенні рішення про поновлення на роботі орган, який розглядає трудовий спір, одночасно приймає рішення про виплату працівникові середнього заробітку за час вимушеного прогулу або різниці в заробітку за час виконання нижчеоплачуваної роботи, але не більш як за один рік. Якщо заява про поновлення на роботі розглядається більше одного року не з вини працівника, орган, який розглядає трудовий спір, виносить рішення про виплату середнього заробітку за весь час вимушеного прогулу.
Статтею 236 КЗпП України встановлено, що у разі затримки власником або уповноваженим ним органом виконання рішення органу, який розглядав трудовий спір про поновлення на роботі незаконно звільненого або переведеного на іншу роботу працівника, цей орган виносить ухвалу про виплату йому середнього заробітку або різниці в заробітку за час затримки.
Зазначена вище стаття КЗпП України не містить застережень щодо того, що власник або уповноважений ним орган не відповідає за затримку виконання рішення про поновлення на роботі незаконно звільненого або переведеного на іншу роботу працівника, якщо працівник не вчинив додаткові дії, в цьому випадку - пред'явлення рішення до примусового виконання, що вказують на його бажання поновитися на роботі.
Відповідно до частини першої статті 255 Кодексу адміністративного судочинства України (далі КАС України ) постанова або ухвала суду, яка набрала законної сили, є обов'язковою для осіб, які беруть участь у справі, для їхніх правонаступників, а також для всіх органів, підприємств, установ та організацій, посадових чи службових осіб, інших фізичних осіб і підлягає виконанню на всій території України.
Частиною другою статті 257 КАС України встановлено, що судове рішення, яке набрало законної сили або яке належить виконати негайно, є підставою для його виконання.
Згідно з пунктом третім частини першої статті 256 КАС України передбачено, що постанови суду про поновлення на посаді у відносинах публічної служби виконуються негайно.
При цьому, як роз'яснив Пленум Верховного Суду України у пункті 34 Постанови від 6 листопада 1992 року № 9 Про практику розгляду судами трудових спорів , рішення про поновлення на роботі вважається виконаним з дня видання власником або уповноваженим ним органом про це наказу.
Судом встановлено, що на день розгляду заяви рішення суду не виконане.
Враховуючи те, що Постанова Львівського окружного адміністративного суду від від 13.12.2016 року, в частині поновлення ОСОБА_1 на роботі звернуто до негайного виконання, суд дійшов до висновку що період з 14.12.16 р. по 15.09.17 р. слід вважати вимушеним прогулом ОСОБА_1, що мав місце в результаті затримки відповідачем виконання рішення суду про поновлення на роботі. Тому, позивач має право відповідно до статті 236 КЗпП України на виплату їй середнього заробітку за час затримки виконання судового рішення.
Судом встановлено, що постановою Постановою Львівського апеляційного адміністративного суду від 19.04.2016 в адміністративній справі № 876/959/16 встановлено, що середньоденний заробіток становить 263, 72 грн.
Відповідно до частини першої статті 72 КАС України обставини, встановлені судовим рішенням в адміністративній, цивільній або господарській справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді інших справ, у яких беруть участь ті самі особи або особа, щодо якої встановлено ці обставини.
Періодом, за котрий слід стягнути середній заробіток за час затримки виконання судового рішення є період з 14.12.16 р. (наступний день за датою поновлення позивача на посаді за рішенням суду) по 15.09.17 р (дата винесення рішення за заявою про стягнення заробітку за затримку виконання рішення суду).
Виходячи з наведеного, кількість робочих днів за період з 14 грудня 2016 року по 15 вересня 2017 року становить 189 робочих днів, а відтак середній заробіток за затримку виконання рішення суду становить 49843, 08 грн., (189 робочих днів х 263, 72).
За наведених вище обставин, суд вважає, що заява ОСОБА_1 про про виплату середнього заробітку за час затримки виконання рішення суду є обґрунтованою та підлягає до задоволення.
Керуючись ст.ст. 7-14, 69- 71, 160, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
у х в а л и в :
Заяву задоволити.
Стягнути з Управління Міністерства внутрішніх справ України на Львівській залізниці в користь ОСОБА_1 середній заробіток за затримку виконання рішення суду з 14.12.2016 року по 15.09.2017 року включно в сумі 49843, 08 грн.
Ухвала суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження. Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що ухвала не набрала законної сили.
Апеляційна скарга на ухвалу подається протягом п'яти днів з дня її отримання повного тексту до Львівського апеляційного адміністративного суду через Львівський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Львівського апеляційного адміністративного суду.
Повний текст ухвали виготовлено 20 вересня 2017 року.
Головуючий - суддя Кухар Н.А.
Суддя Грень Н.М.
Суддя Хома О.П.
Суд | Львівський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 15.09.2017 |
Оприлюднено | 20.09.2017 |
Номер документу | 68978536 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Львівський апеляційний адміністративний суд
Кузьмич Сергій Миколайович
Адміністративне
Львівський апеляційний адміністративний суд
Кузьмич Сергій Миколайович
Адміністративне
Львівський окружний адміністративний суд
Кухар Наталія Андріївна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні