Справа № 1-83/2010
Номер провадження1-83/2010
ВИРОК
іменем України
"15" квітня 2010 р. Вознесенський міськрайонний суд Миколаївської області у складі:
головуючого Закутського В.І.
при секретарі Сиверин Л.А.
з участю прокурора Луценко С.В.
потерпілих ОСОБА_1 та ОСОБА_2В
захисника ОСОБА_3 В В
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Вознесенську кримінальну справу по звинуваченню ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2,, громадянина України, ІНФОРМАЦІЯ_3, одруженого, не працюючого, проживає в ІНФОРМАЦІЯ_4 кімн. 43, раніше не судимого,
у скоєні злочину, передбаченого ст. 287 КК України,
ВСТАНОВИВ
З жовтня 2009 року біля 11.00 годин ОСОБА_4, керуючи на підставі довіреності автомобілем НОМЕР_1, знаходячись в м. Миколаєві, передав керування вказаним автомобілем своєму знайомому ОСОБА_5, який має посвідчення водія, видане 24.10.2005 року Вознесенським МРЕО, а сам знаходився в автомобілі в якості пасажира.
Приїхавши в село Дмитрівна Вознесенського району і знаходячись в даному селі, біля 21.00 години після спільного розпиття спиртних напоїв, ОСОБА_4, знаючи, що ОСОБА_5 знаходиться у стані алкогольного сп"яніння, допустив його до керування автомобілем "Міцубісі", знаходячись в даному автомобілі в якості пасажира. Біля 22.00 годин ОСОБА_5, знаходячись у стані алкогольного сп"яніння, керуючи вказаним автомобілем, скоїв ДТП, внаслідок якого пасажир ОСОБА_6 отримав тяжкі тілесні ушкодження, від яких помер.
Водій ОСОБА_5В також отримав тілесні ушкодження середньої тяжкості.
В судовому засіданні підсудний ОСОБА_4 свою вину у скоєні злочину, передбаченого ст. 287 КК України не визнав і пояснив суду, що 3 жовтня 2009 року він дійсно разом з товаришем ОСОБА_5 приїхали в село Дмитрівка Вознесенського району. Вдома у ОСОБА_5В він випив 150 грамів горілки, але ОСОБА_5 не пив Потім вони поїхали ловити раків, де він також трохи випив, але ОСОБА_5 на пив. Потім відвезли знаряддя для ловлі раків, де їх запросили за стіл і знову він вживав спиртні напої, але він не бачив, щоб ОСОБА_5 пив. Потім заїхали в бар, де їх попросили когось відвезти і вони поїхали. За кермом був ОСОБА_5, який був тверезий. В салоні автомобіля було сім чоловік. В селі Яструбинове машина злетіла з дороги і перевернулася. Хлопець, який сидів на задньому сидінні, був без свідомості, хрипів. Визвали швидку допомогу. Цивільний позов прокурора не визнає.
Але, незважаючи на невизнання своєї вини, вина підсудного ОСОБА_4В повністю підтвердилася в судовому засіданні показаннями потерпілої:
ОСОБА_1, яка суду пояснила, що 3 жовтня 2009 року її син ОСОБА_7 пішо^е гулять. Близько 23 години її подзвонив ОСОБА_8 і повідомив, що машина, в якій їхали він, її син ОСОБА_7 і інші, злетіла з дороги і її сина забрали в лікарню. Вона з чоловіком поїхали в лікарню, де її син був в реанімації без свідомості.. Через кілька днів він помер. Пізніше вона взнала, що за кермом був ОСОБА_5, в той день він разом з хазяїном автомобіля ОСОБА_4 весь день вживали спиртні напої. В лікарні вона бачила ОСОБА_2, який був п"яний, вона балакала з ним і добре це усвідомлювала. Також був випивший і ОСОБА_4 Ю В 3 цивільним позовом вона не зверталась, родичі ОСОБА_5В надавали її матеріальну допомогу.
показаннями свідків: ОСОБА_8, який суду пояснив, що 3 жовтня 2009 року до нього приїхали ОСОБА_5 і ОСОБА_4 Ю В. Вони поїхали на ріку по раки. З ними був ще ОСОБА_9. Всі вчетвером на річці вони вживали спиртні напої - горілку та пиво. Потім вони заїхали до ОСОБА_10 де також вживали спиртне, але він вже не бачив чи пив ОСОБА_5. Рядом з будиноком ОСОБА_10 був бар, вони також туди заходили, але чи пив ОСОБА_5В - він не бачив
свідка ОСОБА_11, яка суду пояснила, що 3 жовтня 2009 року ввечері вона була в барі. Зайшли ОСОБА_5 з незнайомим чоловіком. Вона спитала, чи будуть вони їхати на дискотеку, вони відповіли, що будуть і вона попросила також взяти і її. В машину також сіли ОСОБА_12, ОСОБА_13, ОСОБА_8 і ОСОБА_1 В За кермом був ОСОБА_5 Вона бачила, що ОСОБА_5В і ОСОБА_4 були випивші Вона сиділа на задньому сидінні на руках у ОСОБА_1 В Вона пам"ятає, що машина стала перевертатися. Всі вибралися з машини, тільки ОСОБА_1 був непритомний і хрипів.
свідки ОСОБА_13 О М. та ОСОБА_12 суду пояснили, що ввечері 3 жовтня 2009 року біля бару в с. Дмитрівка сіли в машину, за кермом якої був ОСОБА_5 Вони підтримують свої покази, які давали на досудовому слідстві і підтверджують, що бачили, що водій автомобіля ОСОБА_5 і ОСОБА_4 були випивші. Вони їхали на задньому сидінні, машина перевернулася, вони всі вийшли з машини, а ОСОБА_1 був непритомний.
свідка ОСОБА_10, який суду пояснив, що 3 жовтня 2009 року у нього на подвір"ї зібралися друзі, вони вживали спиртні напої. Потім під"їхали ОСОБА_5 і ОСОБА_4, які привезли з собою почату пляшку горілки. їх також запросили до столу, він особисто наливав горілки ОСОБА_5В двічі, вживали спиртне всі.
показаннями свідка ОСОБА_14, неявка якого в судове засідання визнана судом поважною у зв"язку з йього службою в армії, і показання якого, які він давав на досудовому слідстві, досліджені в судовому засіданні, який показав, що 3 жовтня 2009 року ввечері він був на подвір"ї ОСОБА_10, де відпочивали, вживали спиртні напої До будинку ОСОБА_10 під"їхала автомашина, зайшли ОСОБА_5В і ОСОБА_4 Ю В . принесли з собою початку пляшку горілки, їх запросили за стіл і всі пили горілку, при цьому він бачив, що ОСОБА_5 був сильно випивший. Пізніше він бачив ОСОБА_5В і ОСОБА_4В в барі, вони разом пили пиво.
показаннями свідка ОСОБА_15, неявка якого в судове засідання визнана судом поважною у зв"язку з його знаходженням на учебі в Дніпропетровській державній медичній академії, і показання якого, які він давав на досудовому слідстві, досліджені в судовому засіданні, який показав, що 3 жовтня 2009 року ввечері відпочивали на подвір'ї ОСОБА_10, вживали спиртне, приїхали ОСОБА_5 і ОСОБА_4 Ю В., їх також запросили до столу, пили спиртне всі неодноразово по тосту.
Вина підсудного ОСОБА_4 також повністю підтвердилася в судовому засіданні дослідженими матеріалами кримінальної справи:
висновком судово-медичної експертизи №780 від 11.11.2009 року, згідно якої смерть ОСОБА_1Ю наступила від тупої травми голови, перелому кісток черепа, забію головного мозку, які відносяться до тяжких тілесних ушкоджень за ознакою небезпеки хтя житття /а с. 25-26/;
висновком судово-медичної експертизи №3033 вій 12.11.2009 року, згідно якої у потерпілого ОСОБА_5 виявлені пошкодження у вигляді закритої черепно-мозгової травми із струсом головного мозку, закритого переламу верхньої треті лівої плечевої кісті, які відносяться до середньої тяжкості тілесних ушкоджень /а с. 30/;
протоколом огляду місця ДТП, в якому зафіксовані автомобілі, а також сліди, лз виникли внаслідок ДТП/а с. 8-14/;
протоколом медичного освідування №487 від 04.10.2009 року і актом хіміко токсилогічного дослідження №6139 від 08.10.2009 року, згідно яких на момент освідування 2 години 05 хвилин 4 жовтня 2009 року ОСОБА_5 знаходився у стані гострої інтоксикації внаслідок вживання алкоголя і в його крові виявлений етиловий спирт 1,69% /ас. 16,17/;
протоколом медичного освідування №485 від 04.10.2009 року, згідно якого на момент освідування 1 /одна/ година 50 хвилин 4 жовтня 2009 року ОСОБА_4В знаходився у стані гострої інтоксикації внаслідок вживання алкоголю /а.с. 15/;
Висновком судово- автотехнічної експертизи №2/196 від 23.10.2009 року, згідно якої на момент огляду ходова частина автомобіля НОМЕР_2 знаходилася в несправному стані і всі ці несправності виникли внаслідок ДТП /а.с. 50-62/;
висновком судово-автотехнічної експертизи №1/198 від 09.11.2009 року, згідно якої водій ОСОБА_5 порушив п.п. 12.1 та 12.4 Правил дорожнього руху, і в даній дорожній ситуації водій ОСОБА_5 мав технічну можливість не допустити ДТП /а.с. 67- 70/ та іншими матеріалами кримінальної справи у сукупності.
Аналіз і оцінка приведених у сукупності доказів приводить суд до переконання, що ОСОБА_4 скоїв допуск до керування транспортним засобом особи, яка перебуває у стані сп"яніння, якщо це спричинило потерпілому середньої тяжкості тілесне ушкодження, або смерть, і його дії правильно кваліфіковані органами досудового слідства по ст. 287 КК України.
Підсудний ОСОБА_4В в судовому засіданні не визнає своєї вини, стверджуючи, що не бачив, як ОСОБА_5 вживав спиртні напої, не знав, що ОСОБА_5В знаходиться у нетверезому стані, але ці його ствердження спростувалися в судовому засіданні показаннями потерпілої ОСОБА_1, яка в лікарні бачила і розмовляла з ОСОБА_5, який знаходився у п"яному стані, показаннями свідків ОСОБА_12, ОСОБА_13, ОСОБА_8Л, ОСОБА_11, ОСОБА_10, які суду пояснили, що бачили обох - ОСОБА_5 і ОСОБА_4 у нетверезому стані, Дослідженими показаннями свідків ОСОБА_14 і ОСОБА_15, які бачили як ОСОБА_5 і ОСОБА_4 разом вживали спиртне і були у нетверезому стані, протоколами медичного освідування підсудного ОСОБА_4В і потерпілого ОСОБА_5, які на момент освідування були у стані гострої інтоксикації внаслідок вживання алкоголю, тому не визнання своєї вини підсудним ОСОБА_4 суд розцінює як бажання уникнути справедливої кари за скоєне.
В судовому засіданні допитаний потерпілий ОСОБА_5, який суду пояснив, що З жовтня 2009 року на березі річки випив грам 50-70 горілки, але цього не бачив ОСОБА_4, оскільки він в цей час займався ловлею раків. Більше в цей день він не вживав горілки.
До показань потерпілого ОСОБА_5 суд ставиться критично, оскільки враховує як дружні стосунки з підсудним ОСОБА_4, так і показання потерпілої ОСОБА_1 В М., свідків, а також враховує протокол медичного освідування ОСОБА_5, згідно якого на момент освідування він був у стані гострої інтоксикації внаслідок вживання алкоголю, а також, згідно акту хіміко токсилогічного дослідження в крові ОСОБА_5 було виявлено 1,69% етилового спирту .
При призначенні покарання підсудному ОСОБА_4 суд враховує ступінь тяжкості вчиненого злочину, особу винного, та обставини, що пом"якшують покарання підсудного, та обтяжують їх.
В якості обставин, що пом"якшують покарання підсудного, суд враховує першу судимість, задовільну характеристику з місця проживання.
Обтяжуючих обставин суд не вбачає.
Замісником прокурора в Миколаївській області заявлені позовні вимоги про стягнення з підсудного на користь держави про стягнення з підсудного 1027 грн. 27 коп., які були витрачені на стаціонарне лікування потерпілого ОСОБА_5
Вказані позовні вимоги знайшли в судовому засіданні своє повне підтвердження і тому, на підставі ст. 1187 ЦК України, підлягають задоволенню.
З урахуванням всіх обставин справи, особи підсудного, який при явних доказах його вини - не визнає своєї вини і у скоєному не кається, суд вважає необхідним застосувати до підсудного обмеження волі.
Керуючись ст.ст. 321-324 КПК України, суд,
ЗАСУДИВ
ОСОБА_4 визнати винним у скоєні злочину, передбаченого ст 287 КК України і призначити йому покарання у вигляді 2 /двох/ років обмеження волі з позбавленням права експлуатації транспортних засобів строком на 2 /два/ роки.
Запобіжний захід щодо засудженого ОСОБА_4 до вступу вироку в законну силу залишити підписку про невиїзд.
Стягнути з ОСОБА_4 на користь держави в особі фінансового відділу виконкому Миколаївської міської ради, р/р 35425004000969, ГУ ДКУ в Миколаївській області, МФО 826013, код ОКПО 05483090 - 1027,27 грн. витрат на стаціонарне лікування потерпілого ОСОБА_5
Вирок може бути оскаржений в апеляційний суд Миколаївської області на протязі 15 діб.
Суддя
Суд | Вознесенський міськрайонний суд Миколаївської області |
Дата ухвалення рішення | 15.04.2010 |
Оприлюднено | 21.09.2017 |
Номер документу | 69005059 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Вознесенський міськрайонний суд Миколаївської області
Закутський В. І.
Кримінальне
Вознесенський міськрайонний суд Миколаївської області
Закутський В. І.
Кримінальне
Вознесенський міськрайонний суд Миколаївської області
Закутський В. І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні