ВИЩИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД УКРАЇНИ
УХВАЛА
25 вересня 2017 року Справа № 921/1113/15-г/7 Вищий господарський суд України у складі колегії суддів:
головуючого - суддіГрека Б.М., - (доповідача у справі), суддів :Вовка І.В., Могил С.К. розглянувши матеріали касаційної скаргиПочаївської міської ради на постановуЛьвівського апеляційного господарського суду від 15.05.2017 у справі№921/1113/15-г/7 господарського судуТернопільської області за позовомПочаївської міської ради доПочаївського споживчого товариства простягнення суми
В С Т А Н О В И В :
Подана касаційна скарга Почаївської міської ради не приймається до розгляду і підлягає поверненню скаржнику, оскільки вона не відповідає вимогам розділу ХІІ 1 Господарського процесуального кодексу України з наступних підстав.
З касаційної скарги вбачається, що вона підписана секретарем Почаївської міської ради ОСОБА_4, проте, будь-яких документів, що підтверджують повноваження ОСОБА_4 на вчинення процесуальні дії від імені Почаївської міської ради, діючих на момент звернення із касаційною скаргою у господарській справі №921/1113/15-г/17 ані додатки до касаційної скарги, ані безпосередньо господарська справа №921/1113/15-г/17 не містить.
Відповідно до п.п. 1,10 ч. 3 ст. 50 Закону "Про місцеве самоврядування в Україні" секретар сільської, селищної, міської ради: у випадку, передбаченому
ч. 1 ст. 42 цього Закону, здійснює повноваження сільського, селищного, міського голови; вирішує за дорученням сільського, селищного, міського голови або відповідної ради питання, пов'язані з діяльністю ради та її органів. Згідно ч. 2 ст. 42 зазначеного Закону, у разі звільнення з посади сільського, селищного, міського голови у зв'язку з достроковим припиненням його повноважень або його смерті, а також у разі неможливості здійснення ним своїх повноважень, повноваження сільського, селищного, міського голови здійснює секретар. З вищенаведених норм Закону випливає, що секретар здійснює повноваження голови ради, в тому числі представництво в судах, лише у випадках, встановлених ч. 2 ст. 42 Закону.
Згідно з вимогами п.3 ч.1 ст.111 Господарського процесуального кодексу України, касаційна карга підписується особою, яка її подала, або її уповноваженим представником. Всупереч цим вимогам закону з касаційної скарги вбачається, що вона підписана особою, повноваження якої на здійснення цих дій жодним документом не підтверджені.
Крім того, касаційна скарга Почаївської міської ради не може бути прийнята до розгляду Вищим господарським судом України, оскільки вона подана з пропуском строку на касаційне оскарження та без клопотання про його відновлення.
14.06.2017 скаржник звернувся до Вищого господарського суду України з касаційною скаргою, проте з пропуском на касаційне оскарження, без клопотання про його відновлення.
У силу ст. 53 Господарського процесуального кодексу України, касаційна інстанція може визнати причину пропуску процесуального строку поважною і відновити його. Але такого клопотання на адресу суду не надходило, а відтак, відсутня процесуальна підстава для відновлення строку на касаційне оскарження.
Дані обставини є підставою для повернення касаційної скарги на підставі п.п.1,5 ч.1 ст.111 3 Господарського процесуального кодексу України.
Враховуючи викладене, керуючись ст.ст.86, 109, п.п.1,5 ч.1 ст.111 3 Господарського процесуального кодексу України, Вищий господарський суд України
У Х В А Л И В :
Касаційну скаргу Почаївської міської ради на постанову Львівського апеляційного господарського суду від 15.05.2017 у господарській справі №921/1113/15-г/7 повернути скаржнику без розгляду.
Головуючий - суддя Б. М. Грек
Судді І. В. Вовк
С. К. Могил
Суд | Вищий господарський суд України |
Дата ухвалення рішення | 25.09.2017 |
Оприлюднено | 26.09.2017 |
Номер документу | 69092968 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Вищий господарський суд України
Грек Б.М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні