ВИЩИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД УКРАЇНИ
УХВАЛА
26 вересня 2017 року Справа № 902/58/17
Вищий господарський суд України у складі колегії суддів:
Коваленка В.М. - головуючого (доповідач у справі) Короткевича О.Є., Полякова Б.М., розглянувши матеріали касаційної скарги Дочірнього підприємства "Крижопільський райагроліс Вінницького обласного комунального спеціалізованого лісогосподарського підприємства "Вінницяоблагроліс" на постанову та рішеннявід 12.05.2017 Рівненського апеляційного господарського суду від 02.03.2017 господарського суду Вінницької області у справі№ 902/58/17 господарського суду Вінницької області за позовомДержавної екологічної інспекції у Вінницькій області, м. Вінниця до Дочірнього підприємства "Крижопільський райагроліс Вінницького обласного комунального спеціалізованого лісогосподарського підприємства "Вінницяоблагроліс", с. Городківка Крижопільського р-ну Вінницької обл. про стягнення 126 235 грн. 81 коп.
ВСТАНОВИВ:
Подана Дочірнім підприємством "Крижопільський райагроліс "Вінницького обласного комунального спеціалізованого лісогосподарського підприємства "Вінницяоблагроліс" (далі - ДП "Крижопільський райагроліс ВОКСЛП "Вінницяоблагроліс") касаційна скарга №12/06 від 12.06.2017 не може бути прийнята до розгляду Вищим господарським судом України, оскільки не відповідає вимогам розділу ХІІ 1 Господарського процесуального кодексу України (далі - ГПК України) з наступних підстав.
Так, відповідно до ч. 3 ст.111 ГПК України касаційна скарга підписується особою, яка подала скаргу або її уповноваженим представником.
За приписами норм частин 1-3 ст. 28 ГПК України справи юридичних осіб в господарському суді ведуть їх органи, що діють у межах повноважень, наданих їм законодавством та установчими документами, через свого представника. Керівники підприємств та організацій, інші особи, повноваження яких визначені законодавством або установчими документами, подають господарському суду документи, що посвідчують їх посадове становище. Представниками юридичних осіб можуть бути також інші особи, повноваження яких підтверджуються довіреністю від імені підприємства, організації. Довіреність видається за підписом керівника або іншої уповноваженої ним особи та посвідчується печаткою підприємства, організації (за наявності).
30 вересня 2016 року набрав чинності Закон України "Про внесення змін до Конституції України (щодо правосуддя)" від 02.06.2016 N 1401-VIII.
Згідно з підпунктом 11 пункту 16 1 розділу XV "Перехідні положення" Конституції України представництво відповідно до пункту 3 частини першої статті 131 1 та статті 131 2 цієї Конституції здійснюється виключно прокурорами або адвокатами у Верховному Суді та судах касаційної інстанції з 1 січня 2017 року.
Представництво в суді у провадженнях, розпочатих до набрання чинності Законом України "Про внесення змін до Конституції України (щодо правосуддя)", здійснюється за правилами, які діяли до набрання ним чинності, - до ухвалення у відповідних справах остаточних судових рішень, які не підлягають оскарженню (п.п. 9 п. 16 1 розділу XV "Перехідні положення" Конституції України).
Отже, з 01 січня 2017 року представництво у Вищому господарському суді України, як суді касаційної інстанції, у провадженнях, розпочатих після 30.09.2016, має здійснюватися адвокатами.
У зв'язку із тим, що провадження у даній справі № 902/58/17 порушено ухвалою господарського суду Вінницької області від 16.01.2017, представництво ДП "Крижопільський райагроліс ВОКСЛП "Вінницяоблагроліс" у Вищому господарському суді України має здійснюватися адвокатом.
Відповідно до ч. 1 ст. 26 Закону України "Про адвокатуру та адвокатську діяльність" адвокатська діяльність здійснюється на підставі договору про надання правової допомоги. Документами, що посвідчують повноваження адвоката на надання правової допомоги, можуть бути: 1) договір про надання правової допомоги; 2) довіреність; 3) ордер; 4) доручення органу (установи), уповноваженого законом на надання безоплатної правової допомоги. Аналогічні положення містяться в ч. 7 ст. 28 ГПК України.
Як вбачається ж з матеріалів касаційної скарги, остання підписана представником заявника - ОСОБА_4, який діє на підставі довіреності від ДП "Крижопільський райагроліс ВОКСЛП "Вінницяоблагроліс". Жодних доказів на підтвердження того, що ОСОБА_4 здійснює адвокатську діяльність та представляє інтереси скаржника як адвокат, до касаційної скарги не додано.
Таким чином, касаційна скарга підписана неуповноваженою особою, тому не може бути прийнята до розгляду і підлягає поверненню на підставі п. 1 ч. 1 ст. 111 3 ГПК України.
У зв'язку з викладеним, клопотання ДП "Крижопільський райагроліс ВОКСЛП "Вінницяоблагроліс" про поновлення пропущеного строку для оскарження постанови Рівненського апеляційного господарського суду від 12.05.2017 колегією суддів не розглядається.
Відповідно ж до ч. 3 ст. 111 3 ГПК України після усунення обставин, зазначених в пунктах 1, 2, 3, 4 і 6 частини першої цієї статті, касаційна скарга може бути подана повторно.
Керуючись нормами розділу XV "Перехідні положення" Конституції України, ст. ст. 28, 111, п. 1 ч. 1 та ч. 3 ст. 111 3 Господарського процесуального кодексу України, Вищий господарський суд України,-
УХВАЛИВ:
Касаційну скаргу Дочірнього підприємства "Крижопільський райагроліс Вінницького обласного комунального спеціалізованого лісогосподарського підприємства "Вінницяоблагроліс" на постанову Рівненського апеляційного господарського суду від 12.05.2017 та рішення господарського суду Вінницької області від 02.03.2017 у справі № 902/58/17 повернути заявнику
Головуючий В.М. Коваленко
Судді О.Є. Короткевич
Б.М. Поляков
Суд | Вищий господарський суд України |
Дата ухвалення рішення | 26.09.2017 |
Оприлюднено | 27.09.2017 |
Номер документу | 69111605 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Вищий господарський суд України
Коваленко В.М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні