Справа № 522/18647/17
Провадження по справі № 1-кс/522/19352/17
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
09 жовтня 2017 року м. Одеса
Слідчий суддя Приморського районного суду м. Одеси ОСОБА_1 , при секретарі ОСОБА_2 , за участю прокурора ОСОБА_3 , захисника ОСОБА_4 , підозрюваного ОСОБА_5 , розглянувши клопотання слідчого в ОВС СВ прокуратури Одеської області ОСОБА_6 , про арешт майна, -
В С Т А Н О В И В:
Слідчий в ОВС СВ прокуратури Одеської області ОСОБА_6 звернувся до суду із клопотанням, погодженим із прокурором, про накладення арешту на майно, яке вилучено у ході проведення огляду службового автомобілю марки Хюндай Соната, державний реєстраційний номер НОМЕР_1 , а саме:
- барсетку чорного кольору в якій міститься:
- посвідчення водія на ім`я ОСОБА_5 ;
- кредитна картка № НОМЕР_2 у кількості 1 шт;
- картка № НОМЕР_3 ;
- картка № НОМЕР_4 ;
- мобільний телефон: НОМЕР_5 у кількості 1 шт;
- грошові кошти в розмірі 1700 гривень;
- посвідчення № 0310 на ім`я ОСОБА_5 .
В обґрунтування клопотання слідчий посилається на наступне.
В провадженні першого слідчого відділу управління з розслідування кримінальних проваджень слідчими органів прокуратури та процесуального керівництва прокуратури Одеської області перебуває кримінальне провадження № 42017160000001216 внесене до Єдиного реєстру досудових розслідувань 11.09.2017, за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 368 КК України, за фактом вимагання та отримання службовими особами неправомірної вигоди для себе за не вчинення будь-яких дій в інтересах того хто надає неправомірну вигоду з використанням наданого їм службового становища, за попередньою змовою групою осіб.
В ході досудового розслідування встановлено, що заступник начальника відділу державного контролю та нагляду за безпекою на автомобільному та міському електричному транспорті управління Укртрансбезпеки в Одеській області ОСОБА_5 , вступивши в злочинну змову з невстановленими на даний час інспекторами, налагодили протиправну схему по систематичному отриманню неправомірної вигоди за безперешкодний проїзд великовантажного транспорту з перевищенням допустимої норми ваги вантажу через вагові комплекси.
Так, відповідно до інформації ГВ БКОЗ УСБ України в Одеській області, ОСОБА_5 організував протиправну схему по систематичному отриманню неправомірної вигоди від підприємців у галузі автоперевезень за вирішення питань щодо списання штрафних санкцій нарахованих за перевищення допустимих норм ваги вантажу та діючи у змові з підлеглими інспекторами вирішує питання щодо безперешкодного проїзду великовантажного транспорту з перевищенням допустимої норми ваги вантажу через вагові комплекси.
Згідно посадових повноважень, ОСОБА_5 , як заступник начальника відділу у функції якого в тому числі входить здійснення контролю на пропускних пунктах з ваговими комплексами, має можливість контролювати за нараховуванням підлеглими інспекторами штрафних санкцій приватним перевізникам за виявлені порушення на їх автотранспорті.
Використовуючи владні повноваження та діючи у змові з підлеглими інспекторами, ОСОБА_5 налагодив протиправну схему по отриманню у своєму службовому кабінеті неправомірної вигоди від приватних підприємців на автотранспорт яких було складено протоколи та написані акти за перевезення вантажу з перевищенням допустимих норм ваги.
Під час проведення прийому громадян у своєму службовому кабінеті за адресою: м. Одеса, вул. Базарна, 61, каб. 25, ОСОБА_5 пропонує підприємцям для значного зменшення штрафних санкцій підробити товарно-транспортні накладні змінивши в них місце загрузки вантажу або його доставки з метою скорочення відстані, яку проїхала вантажівка. Внаслідок зміни відстані, сума штрафу зменшується в декілька десятків разів, до незначного розміру.
За підміну товарно-транспортних накладних і списання таким чином штрафних санкцій, ОСОБА_5 систематично вимагає та отримує у своєму службовому кабінеті грошові кошти від приватних підприємців у вигляді неправомірної вигоди. Сума отриманої неправомірної вигоди становить половину від суми штрафних санкцій вказаних у актах.
Штрафні санкції за перевищення допустимих норм ваги нараховуються в іноземній валюті (євро) і розраховуються за формулою вказаною у Постанові Кабінету Міністрів України від 27.06.2007 № 879 і в залежності від ваги та відстані сягають до 6 000 євро за одну вантажівку, що в еквіваленті становить 180 000 грн.
Водночас, встановлено, що 04.09.2017 ОСОБА_5 у своєму службовому кабінеті отримав від приватного підприємця неправомірну вигоду у сумі 4 950 грн., в еквіваленті 165 євро, за зменшення суми штрафу з 330 євро на 10 євро.
Відповідно до інформації ГВ БКОЗ УСБ України в Одеській області заступник начальника відділу державного контролю та нагляду за безпекою на автомобільному та міському електричному транспорті управління Укртрансбезпеки в Одеській області ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , зареєстрований та фактично проживає за адресою: АДРЕСА_1 .
Службовий кабінет ОСОБА_5 знаходиться за адресою: м. Одеса, вул. Базарна, 61, в адміністративному корпусі, в якому на першому та другому поверсі знаходяться службові приміщення Управління Укртрансбезпеки в Одеській області, та які належать на праві власності ТОВ «Науково-виробничий центр «Економінформ» (код ЄДРПОУ 32078544).
05.10.2017 ухвалою слідчого судді Приморського районного суду м. Одеси задоволено клопотання, слідчого в ОВС першого слідчого відділу управління з розслідування кримінальних проваджень слідчими органів прокуратури та процесуального керівництва прокуратури Одеської області ОСОБА_6 , про надання дозволу на проведення обшуку в службових приміщеннях Управління Укртрансбезпеки в Одеській області, розташованих на першому та другому поверсі адміністративного будівлі за адресою: м. Одеса, вул. Базарна, 61, у тому числі і у кабінеті каб. 25 який використовує ОСОБА_5
05.10.2017 на підставі ухвали слідчого судді Приморського районного суду м. Одеси, слідчим групи слідчих по кримінальному провадженню, проведено обшук вищезазначеному приміщенні.
Крім того, 05.10.2017 слідчим групи слідчих по вказаному кримінальному провадженню за письмовою згодою виконуючого обов`язки начальника Управління Укртрансбезпеки в Одеській області ОСОБА_7 проведено огляд службового автомобілю марки Хюндай Соната, державний реєстраційний номер НОМЕР_1 .
Під час проведення огляду було виявлено барсетку чорного кольору в якій міститься:
-посвідчення водія на ім`я ОСОБА_5 ;
-кредитна картка № НОМЕР_2 у кількості 1 шт;
-картка № НОМЕР_3 ;
-картка № НОМЕР_4 ;
-мобільний телефон: НОМЕР_5 у кількості 1 шт;
-грошові кошти в розмірі 1700 гривень;
-посвідчення № 0310 на ім`я ОСОБА_5 .
У зв`язку з викладеним, у органу досудового розслідування виникла необхідність у накладанні арешту на вказане в клопотання слідчого майно.
Адвокат ОСОБА_4 та підозрюваний ОСОБА_5 заперечували проти накладення арешту на майно, вказуючи на те, що зазначені речі не мають жодного відношення до вказаного кримінального провадження.
В судовому засіданні прокурор підтримав клопотання та просив його задовольнити в повному обсязі з наведених підстав.
Вивчивши матеріали, які обґрунтовують доводи клопотання, заслухавши учасників процесу, приходжу до висновку, що клопотання підлягає задоволенню з наступних підстав.
Вилучені предмети та документи, відповідно до ст. 98 ч. 1 КПК України, містять відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження.
Згідно до ч. 2 ст.167 КПК України тимчасово вилученим може бути майно у вигляді речей, документів, грошей тощо, щодо яких є достатні підстави вважати, що вони: підшукані, виготовлені, пристосовані чи використані як засоби чи знаряддя вчинення кримінального правопорушення та (або) зберегли на собі його сліди; надані особі з метою схилити її до вчинення кримінального правопорушення, фінансування та (або) матеріального забезпечення кримінального правопорушення чи як винагорода за його вчинення; є предметом кримінального правопорушення, пов`язаного з їх незаконним обігом; набуті в результаті вчинення кримінального правопорушення, доходи від них, або на які було спрямоване кримінальне правопорушення.
Відповідно до ч.1 ст. 170 КПК арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом злочину, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову. стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна.
Завданням арешту майна є запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, знищення, перетворення чи відчуження. Слідчий, чи прокурор повинні вжити необхідних заходів з метою виявлення та розшуку майна, на яке може бути накладене арешт у кримінальному провадженні, зокрема шляхом витребування необхідної інформації у Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів, інших державних органів та органів місцевого самоврядування, фізичних і юридичних осіб.
Відповідно до ч.2 ст.170 КПК України арешт майна допускається з метою забезпечення: 1)збереження речових доказів; 2)спеціальної конфіскації; 3)конфіскації майна як виду покарання або заходу кримінально-правового характеру щодо юридичної особи; 4)відшкодування шкоди, завданої внаслідок кримінального правопорушення (цивільний позов), чи стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди.
Відповідно до ч.3 ст.170 КПК України, у випадку необхідності збереження речових доказів, арешт накладається на майно будь-якої фізичної або юридичної особи за наявності достатніх підстав вважати, що вказане майно є знаряддям вчинення кримінального правопорушення, зберегло на собі його сліди або містить інші відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження, в тому числі предмети, що були об`єктом кримінально протиправних дій, гроші, цінності та інші речі, набуті кримінально протиправним шляхом або отримані юридичною особою внаслідок вчинення кримінального правопорушення.
Згідно ч. 10 ст.170 КПК України, арешт може бути накладений у встановленому цим Кодексом порядку на рухоме чи нерухоме майно, гроші у будь-якій валюті готівкою або у безготівковій формі, в тому числі кошти та цінності, що знаходяться на банківських рахунках чи на зберіганні у банках або інших фінансових установах, видаткові операції, цінні папери, майнові, корпоративні права, щодо яких ухвалою чи рішенням слідчого судді, суду визначено необхідність арешту майна.
Керуючись ст. ст. 167-173 КПК України, слідчий суддя, -
У Х В А Л И В:
Клопотання слідчого в ОВС СВ прокуратури Одеської області ОСОБА_6 - задовольнити.
Накласти арешт на майно, яке вилучено у ході проведення огляду службового автомобілю марки Хюндай Соната, державний реєстраційний номер НОМЕР_1 , а саме:
- барсетку чорного кольору в якій міститься:
- посвідчення водія на ім`я ОСОБА_5 ;
- кредитна картка № НОМЕР_2 у кількості 1 шт;
- картка № НОМЕР_3 ;
- картка № НОМЕР_4 ;
- мобільний телефон: НОМЕР_5 у кількості 1 шт;
- грошові кошти в розмірі 1700 гривень;
- посвідчення № 0310 на ім`я ОСОБА_5 .
Виконання ухвали покласти на слідчого в ОВС СВ прокуратури Одеської області ОСОБА_6 .
Ухвала може бути оскаржена безпосередньо до апеляційного суду Одеської області протягом п`яти днів з дня її оголошення.
Слідчий суддя: ОСОБА_1
09.10.2017
Суд | Приморський районний суд м.Одеси |
Дата ухвалення рішення | 09.10.2017 |
Оприлюднено | 09.03.2023 |
Номер документу | 69401788 |
Судочинство | Кримінальне |
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні