Ухвала
від 12.10.2017 по справі 235/5232/17
КРАСНОАРМІЙСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

Провадження № 2-а/235/223/17

Справа №235/5232/17

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

12 жовтня 2017 року м. Покровськ

Красноармійський міськрайонний суд Донецької області

в складі : головуючого судді Хмельової С.М.

за участю: секретаря судового засідання Соловйової М.О.

розглянувши у відкритому судовому засіданні у залі суду № 7 м. Покровськ справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Лисівської сільської ради Покровського району Донецької області про визнання незаконним та скасування рішення Лисівської сільської ради Покровського району Донецької області від 29.08.2017року № VII/20-4 Про надання згоди на добровільне об'єднання територіальних громад , треті особи: Покровська міська рада Донецької області, Лисівський сільський голова ОСОБА_2,-

ВСТАНОВИВ:

До Красноармійського міськрайонного суду надійшов адміністративний позов ОСОБА_1 до Лисівської сільської ради Покровського району Донецької області про визнання незаконним та скасування рішення Лисівської сільської ради Покровського району Донецької області від 29.08.2017року № VII/20-4 Про надання згоди на добровільне об'єднання територіальних громад , треті особи: Покровська міська рада Донецької області, Лисівський сільський голова ОСОБА_2.

Разом з адміністративним позовом надійшло клопотання про забезпечення позову шляхом зупинення дії оскаржуваного рішення Лисівської сільської ради Покровського району Донецької області від 29.08.2017року № VII/20-4 Про надання згоди на добровільне об єднання територіальних громад .

Всебічно вивчивши матеріали справи, суд приходить до наступного.

Інститут забезпечення адміністративного позову регламентовано статтями 117, 118 Кодексу адміністративного судочинства України, які закріплюють підстави для вжиття заходів забезпечення адміністративного позову, а також способи забезпечення позову в адміністративному процесі. Наявність такого інструменту є однією з гарантій виконання постанови адміністративного суду і спрямовані на забезпечення принципу обов'язковості судових рішень.

Відповідно до частини першої, другої статті 117 Кодексу адміністративного судочинства України, суд за клопотанням позивача або з власної ініціативи може постановити ухвалу про вжиття заходів забезпечення адміністративного позову. Підставою для вжиття заходів забезпечення позову можуть стати такі обставини:

1) існування очевидної небезпеки заподіяння шкоди правам, свободам та інтересам позивача до ухвалення рішення в адміністративній справі;

2) неможливість захисту прав, свобод та інтересів позивача після набрання законної сили рішення в адміністративній справі без вжиття таких заходів;

3) необхідність докладання значних зусиль та витрат для відновлення прав позивача у майбутньому;

4) очевидність ознак протиправності рішення, дії чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень.

Ці підстави є оціночними, тому необґрунтоване вжиття таких заходів може привести до правових ускладнень значно більших, ніж ті, яким вдалося б запобігти, тому суд повинен у кожному випадку, виходячи з конкретних доказів, встановити, чи є хоча б одна з названих обставин, і оцінити, чи не призведе застосування заходів забезпечення позову більшої, ніж тій, що можна запобігти, шкоди.

Під час вирішення питання щодо вжиття заходів забезпечення позову, суд враховує інтереси як позивача, так і відповідача.

У пункті 17 Постанови Пленуму Вищого адміністративного суду України від 06.03.2008 року № 2 "Про практику застосування адміністративними судами окремих положень Кодексу адміністративного судочинства України під час розгляду адміністративних справ" зазначено, що судам необхідно враховувати, що згідно з частинами третьою та четвертою статті 117 КАС України забезпечення позову в адміністративних справах допускається лише у двох формах: 1) зупинення дії рішення суб'єкта владних повноважень чи його окремих положень, що оскаржуються; 2) заборони вчиняти певні дії. Наведений перелік підстав забезпечення позову є вичерпним. При цьому заходи забезпечення мають бути вжиті лише в межах позовних вимог та бути співмірними з позовними вимогами.

Співмірність передбачає співвідношення негативних наслідків від вжиття заходів забезпечення позову з тими негативними наслідками, які можуть настати в результаті невжиття цих заходів, з урахуванням відповідності права чи законного інтересу, за захистом яких заявник звертається до суду, майнових наслідків заборони відповідачу здійснювати певні дії. Заходи до забезпечення позову можуть бути вжиті судом лише в межах предмета позову та не повинні порушувати прав осіб, що не є учасниками даного судового процесу.

Суд приходить до висновку про необхідність задоволення клопотання про забезпечення позову, оскільки підставою для вжиття заходів забезпечення позову в даному випадку є - необхідність докладання значних зусиль та витрат для відновлення прав позивача у майбутньому.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 117-118 КАС України, суд,-

УХВАЛИВ:

Клопотання ОСОБА_1 про забезпечення позову задовольнити.

Зупинити дію рішення Лисівської сільської ради Покровського району Донецької області від 29.08.2017 року №VII/20-4 Про надання згоди на добровільне об'єднання територіальних громад .

Копію ухвали направити Лисівській сільській раді Покровського району Донецької області для виконання, позивачу та третім особам для відома.

Ухвала про забезпечення позову виконується негайно в порядку, встановленому для виконання судових рішень.

Оскарження ухвали не зупиняє її виконання, а також не перешкоджає подальшому розгляду справи.

Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.

Суддя: С.М. Хмельова

СудКрасноармійський міськрайонний суд Донецької області
Дата ухвалення рішення12.10.2017
Оприлюднено14.10.2017
Номер документу69511684
СудочинствоАдміністративне