ОДЕСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
П О С Т А Н О В А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"12" жовтня 2017 р.Справа № 915/263/17 Одеський апеляційний господарський суд у складі колегії суддів :
головуючого судді : Величко Т.А.,
суддів: Лавриненко Л.В., Філінюка І.Г.
(згідно розпорядження керівника апарату від 14.08.2017р. №831 щодо повторного автоматичного розподілу справи)
при секретарі: Колбасовій О.Ф.
за участю представників сторін:
від позивача - ОСОБА_1, ОСОБА_2
від відповідача - не зявився;
від ОСОБА_3 - ОСОБА_4
розглянувши у відкритому судовому засіданні апеляційну скаргу ОСОБА_3
на рішення господарського суду Миколаївської області від 23.05.2017 року
у справі №915/263/17
за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «ОЛЧЕРЛЕР МАДЕНДЖІЛІК ОСОБА_5 ІТХАЛАТ ІХРАДЖАТ САНАЇ ВЕ ТІДЖАРЕТ ЛІМІТЕД ШІРКЕТІ»
до Товариства з обмеженою відповідальністю «Українсько-турецька гірнича компанія»
про визнання недійсним рішення загальних зборів,
ВСТАНОВИВ:
В березні 2017 року Товариство з обмеженою відповідальністю «ОЛЧЕРЛЕР МАДЕНДЖІЛІК ОСОБА_5 ІТХАЛАТ ІХРАДЖАТ САНАЇ ВЕ ТІДЖАРЕТ ЛІМІТЕД ШІРКЕТІ» (далі - Товариство, позивач) звернулось до господарського суду Миколаївської області із позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю «Українсько-турецька гірнича компанія» (далі - ТОВ УТГК , відповідач) про визнання недійсним рішення загальних зборів Товариства з обмеженою відповідальністю «Українсько - турецька гірнича компанія» , оформлене протоколом №3 від 19.01.2015 з усіх питань порядку денного.
Позовні вимоги обгрунтовані тим, що 19.01.2015р. на загальних зборах учасників Товариства з обмеженою відповідальністю «Українсько - турецька гірнича компанія» , що оформлено Протоколом №3, прийняті рішення:
- про вихід зі складу учасників та передачу частки статутного капіталу Товариства з обмеженою відповідальністю Українсько - турецька гірнича компанія ОСОБА_6;
- про включення до складу учасників Товариства із володінням 25% статутного фонду, що складає 360000,00 грн. - ОСОБА_3;
- про призначення на посаду директора Товариства ОСОБА_3;
- про зміну юридичної адреси Товариства: 56535, АДРЕСА_1;
- про затвердження нової редакції Статуту Товариства.
Позивач вказує, що зазначені рішення учасниками Турецької компанії ОЛЧЕРЛЕР МАДЕНДЖІЛІК ОСОБА_5 ІТХАЛАТ ІХРАДЖАТ САНАЇ ВЕ ТІДЖАРЕТ ЛІМІТЕД ШІРКЕТІ , що володіє 75% статутного фонду ТОВ Українсько - турецька гірнича компанія , не приймались і про здійснення таких дій відомо не було, повідомлення про проведення 19.01.2015р. загальних зборів учасників товариства із порядком денним учасники позивача не отримували, повноваження на підписання протоколу № 3 від 19.01.2015р. у відповідності до чинного законодавства ОСОБА_7 та у відповідності до Статуту Товариства з обмеженою відповідальністю ОЛЧЕРЛЕР МАДЕНДЖІЛІК ОСОБА_5 ІТХАЛАТ ІХРАДЖАТ САНАЇ ВЕ ТІДЖАРЕТ ЛІМІТЕД ШІРКЕТІ ОСОБА_8 не надавалось, про намір ОСОБА_6 про продаж своєї частки відомо не було та відмови від частки не надавало, статут Товариства з обмеженою відповідальністю Українсько - турецька гірнича компанія (нова редакція), затвердженого протоколом загальних зборів 19.01.2015р., також не підписувався ОСОБА_8 від імені ТОВ ОЛЧЕРЛЕР МАДЕНДЖІЛІК ОСОБА_5 ІТХАЛАТ ІХРАДЖАТ САНАЇ ВЕ ТІДЖАРЕТ ЛІМІТЕД ШІРКЕТІ .
Також позивач зазначає, що відповідачем не дотримано процедури повідомлення учасників Товариства про час, місце проведення загальних зборів учасників товариства та порядку денного, що призвело до позбавлення можливості учасника взяти участь у загальних зборах, що є порушенням ст.61 ЗУ "Про господарські товариства", ч.2 п.11.6 п.11.8 Статуту, п.5.1, п.5.3, п. 5.4 Статуту та є підставою для визнання недійним рішення загальних зборів в силу прямої вказівки закону.
Ухвалою господарського суду Миколаївської області від 31.03.2017р. порушено провадження у справі за даним позовом з призначенням до розгляду в судовому засіданні. Відповідач у наданому відзиві на позовну заяву вважає, що позов задоволенню не підлягає у зв'язку із відсутністю вини ТОВ «Українсько - турецька гірнича компанія» . Вказує, 19.01.2015 року на загальних зборах Товариства з обмеженою відповідальністю Українсько - турецька гірнича компанія , оформленого Протоколом загальних зборів №3, прийняті наступні рішення:
- про вихід із складу учасників та передачу частки статутного капіталу Товариства ОСОБА_6;
- про включення ОСОБА_3 до складу учасників Товариства із володінням 25% статутного фонду, що в грошовому еквіваленті складає 360000,00 грн.;
- про призначення на посаду директора Товариства ОСОБА_3;
- про зміну юридичної адреси Товариства: 56535, АДРЕСА_1.
При цьому відповідач зазначає, що оригінал протоколу №3 ТОВ Українсько-турецька гірнича компанія від 19 січня 2015 року; оригінал протоколу №6 ТОВ ОЛЧЕРЛЕР МАДЕНДЖІЛІК ОСОБА_5 ІТХАЛАТ ІХРАДЖАТ САНАЇ ВЕ ТІДЖАРЕТ ЛІМІТЕД ШІРКЕТІ від 16.01.2015 року підприємство відповідача не має, печатка Товариства утримується ОСОБА_3 Довіреності видані від імені ТОВ ОЛЧЕРЛЕР МАДЕНДЖІЛІК ОСОБА_5 ІТХАЛАТ ІХРАДЖАТ САНАЇ ВЕ ТІДЖАРЕТ ЛІМІТЕД ШІРКЕТІ на ОСОБА_9 на повноваження щодо підписання протоколів і участь у загальних зборах від імені Товариства у відповідача відсутні. Повідомлення із порядком денним про проведення загальних зборів ТОВ Українсько-турецька гірнича компанія , які мали відбутися 19.01.2015, на адресу Товариства з обмеженою відповідальністю ОЛЧЕРЛЕР МАДЕНДЖІЛІК ОСОБА_5 ІТХАЛАТ ІХРАДЖАТ САНАЇ ВЕ ТІДЖАРЕТ ЛІМІТЕД ШІРКЕТІ не надсилалось.
Рішенням господарського суду Миколаївської області від 23.05.2017р. (суддя Семенчук Н.О.) позовні вимоги задоволено.
Визнано недійсним рішення загальних зборів учасників Товариства з обмеженою відповідальністю «Українсько - турецька гірнича компанія» ,оформлене протоколом №3 від 19.01.2015.
Стягнуто з Товариства з обмеженою відповідальністю «Українсько -турецька гірнича компанія» на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «ОЛЧЕРЛЕР МАДЕНДЖІЛІК ОСОБА_5 ІТХАЛАТ ІХРАДЖАТ САНАЇ ВЕ ТІДЖАРЕТ ЛІМІТЕД ШІРКЕТІ» 1600,00 грн. судового збору.
Судове рішення мотивоване тим, що відповідачем порушені вимоги закону та установчих документів під час скликання та проведення загальних зборів, що позбавило права учасника взяти участь у загальних зборах та належним чином підготуватись до розгляду питань порядку денного. За таких обставин суд дійшов висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню в повному обсязі.
Не погоджуючись з рішення суду, ОСОБА_3 - особа, яка не приймала участі при розгляді даної справи, звернувся з апеляційною скаргою в якій просить скасувати рішення господарського суду Миколаївської області від 23.05.2017р. к справі №915/263/17 та ухвалити нове рішення, яким відмовити у задоволені позову.
Скаржник зазначає, що рішенням загальних зборів, оформлених протоколом №3 від 19.01.2015р. його було прийнято до складу учасників ТОВ УТГК на підставі придбання ним частки у розмірі 25% у первинного засновника товариства і відповідно до рішення по даній справі має вплив на його права та законні інтереси, але всупереч цьому ані позивач, ані відповідач, а також суд не залучив його до участі в справі в якості третьої особи.
Скаржник вважає, що позивач та відповідач навмисно не залучили його в якості третьої особи для отримання його частки в статутному капіталі ТОВ УТГК , а суд не об'єктивно та не всебічно розглянув матеріали судової справи, та фактично прийняв рішення, яке є незаконним та протиправним.
Також скаржник зазначає, що перехід права власності та проведення загальних зборів відбулось у законний спосіб. Жодних претензій чи зауважень з боку позивача та власників його фірми не було, хоча їм було відомо, що відбулись зміни в складі учасників відповідача. Протоколи та інші документи підписувались у нотаріуса. На підставі вищезазначених документів було здійснено державну реєстрацію в ЄДРПОУ відповідних змін.
На думку скаржника, під час винесення рішення господарським судом мало місце недоведеність обставин з боку позивача, що мають значення для справи, які господарський суд визнав встановленими. Це призвело до винесення неправильного рішення (порушення норм матеріального та процесуального права), що і є підставою для його скасування в апеляційному порядку згідно із ст.104 ГПК Украни.
Ухвалою Одеського апеляційного господарського суду від 05.07.2017 року по справі №915/263/17 апеляційну скаргу ОСОБА_3 прийнято до провадження колегією суддів у складі: головуючий суддя - Величко. Т.А., судді: Бєляновський В.В., Філінюка І.Г. та призначено розгляд апеляційної скарги на 24.07.2017 року.
17.07.2017р. від скаржника надійшли доповнення до апеляційної скарги, відповідно до яких останній зазначає наступне:
- судом першої інстанції не взято до уваги, що на загальних зборах 19.01.2015р. ТОВ УТГК був присутній представник ТОВ «ОЛЧЕРЛЕР МАДЕНДЖІЛІК ОСОБА_5 ІТХАЛАТ ІХРАДЖАТ САНАЇ ВЕ ТІДЖАРЕТ ЛІМІТЕД ШІРКЕТІ» , а саме директор ОСОБА_8, повноваження брати участь у зборах підтверджувалось Протоколом №6 від 16.01.2015р. турецької компанії, де було надано дозвіл на продаж та відступлення скаржнику частки в статутному капіталі та надано повноваження директору на підписання протоколів зборів. Протокол №6 від 16.01.2015р. не оскаржувався, не скасований і відповідно є діючим рішенням учасників даної компанії. Також повноваження директора підтверджуються довіреністю №22832 від 10.07.2014р., яка видана на території Республіка ОСОБА_7 директору ТОВ «ОЛЧЕРЛЕР МАДЕНДЖІЛІК ОСОБА_5 ІТХАЛАТ ІХРАДЖАТ САНАЇ ВЕ ТІДЖАРЕТ ЛІМІТЕД ШІРКЕТІ» ОСОБА_8 на право представляти інтереси товариства;
- судом першої інстанції безпідставно взято до уваги висновки почеркознавчої експертизи, яка проведена в рамках кримінального провадження. Судом не враховано, що висновки експертизи могли бути підроблені заінтересованими особами, а саме - Ресул Доганалп, який є одним із трьох засновників ТОВ «ОЛЧЕРЛЕР МАДЕНДЖІЛІК ОСОБА_5 ІТХАЛАТ ІХРАДЖАТ САНАЇ ВЕ ТІДЖАРЕТ ЛІМІТЕД ШІРКЕТІ» та який намагається вкрасти частку скаржника в статутному капіталі ТОВ УТГК ;
- щодо нотаріально посвідчених пояснень учасників ТОВ «ОЛЧЕРЛЕР МАДЕНДЖІЛІК ОСОБА_5 ІТХАЛАТ ІХРАДЖАТ САНАЇ ВЕ ТІДЖАРЕТ ЛІМІТЕД ШІРКЕТІ» , які містяться в матеріалах судової справи, то вони надані суду для забезпечення неправомірної вигоди, а саме заволодіння частки скаржника в статутному капіталі ТОВ УТГК , яку було придбано на підставі договору купівлі-продажу частки у статутному капіталі від 19.01.2015р. у ОСОБА_6, який в свою чергу на підставі нотаріально посвідченої заяви від 19.01.2015р. погодився продати скаржнику.
В запереченнях на апеляційну скаргу, позивач просить рішення господарського суду Миколаївської області від 23.05.2017р. залишити без змін, а скаргу ОСОБА_3 - без задоволення.
Позивач зазначає, що рішення, викладені в протоколі №3 від 19.01.2015р. про внесення змін до складу учасників товариства та обрання ОСОБА_3 на посаду директора ТОВ УТГК ,учасниками турецької компанії ТОВ «ОЛЧЕРЛЕР МАДЕНДЖІЛІК ОСОБА_5 ІТХАЛАТ ІХРАДЖАТ САНАЇ ВЕ ТІДЖАРЕТ ЛІМІТЕД ШІРКЕТІ» , що володіють 75% статутного фонду ТОВ УТГК - не приймали і про здійснення таких дій відомо не було.
Вищезазначене рішення було прийнято в порушення вимог ст.61 ЗУ Про господарські товариства , п.5.1,5.3,5.4, ч.2 п.11.6 і 11.8 Статуту і є підставою для визнання недійсним рішення загальних зборів в силу прямої вказівки закону.
Розпорядженням в.о. керівника апарату суду від 14.08.2017 року №831 „Щодо призначення повторного автоматизованого розподілу судової справи» призначено повторний автоматизований розподіл судової справи №915/263/17 з підстав перебування судді Бєляновського В.В. у відпустці.
Ухвалою Одеського апеляційного господарського суду від 14.08.2017 року по справі №915/263/17 апеляційну скаргу ОСОБА_3 прийнято до провадження колегією суддів у складі: головуючий суддя - Величко. Т.А., судді: Лавриненко Л.В., Філінюк І.Г. та призначено розгляд апеляційної скарги на 15.08.2016 року.
Ухвалою Одеського апеляційного господарського суду від 15.08.2017 розгляд апеляційної скарги відкладено на 12.10.2017р. для вивчення матеріалів справи.
Розглянувши матеріали справи (фактичні обставини справи) на предмет правильності їх юридичної оцінки господарським судом, заслухавши присутнього в судовому засіданні представників сторін, обговоривши доводи апеляційної скарги, колегія суддів дійшла висновку, що вона не підлягає задоволенню, виходячи з такого.
Як вбачається з матеріалів справи та встановлено господарським судом, 10 липня 2014 року на території ОСОБА_7 зареєстровано Товариство з обмеженою відповідальністю ОЛЧЕРЛЕР МАДЕНДЖІЛІК ОСОБА_5 ІТХАЛАТ ІХРАДЖАТ САНАЇ ВЕ ТІДЖАРЕТ ЛІМІТЕД ШІРКЕТІ за реєстраційним номером № 13816, засновниками якого є: РЕСУЛ ДОГАНАЛП, що володіє 50% статутного капіталу: ДЖІХАТ ОЛЧЕР, що володіє 25% статутного капіталу, ОСОБА_8 - що володіє 25% статутного капіталу. Основним предметом діяльності Товариства с гірничодобувна діяльність (а.с.27-32).
Рішенням загальних зборів Товариства, які відбулися 02.02.2017 року за участю всіх учасників Товариства, директором товариства з 10.02.2017 року обраний Ресул Доганалп, якому надані повноваження діяти від імені та в інтересах Товариства(а.с.48-54).
Відповідно до відомостей про юридичну особу, внесених до Єдиного державного реєстру юридичних та фізичних осіб - підприємців України було створено Товариство з обмеженою відповідальністю «Українсько - турецька гірнича компанія» , ідентифікаційний код юридичної особи 39361804. Дата та номер запису в Єдиному державному реєстрі про проведення державної реєстрації юридичної особи: 22.08.2014 року за номером запису: 1 305 102 0000 012167.
Згідно пунктів 1.2, 1.4 та 10.5 Статуту Товариства з обмеженою відповідальністю «Українсько-турецька гірнича компанія» (дата реєстрації 22.08.2014 року) положення якого діяли на час прийняття оспорюваного рішення, учасниками товариства є:
- ОСОБА_6, громадянин України, що проживає в ІНФОРМАЦІЯ_1.
- Товариство з обмеженою відповідальністю "ОЛЧЕРЛЕР МАДЕНДЖИЛІК ОСОБА_5 ІТХАЛАТ ІХРАДЖАТ САНАЙІ ВЕ ТІДЖАРЕТ", що знаходиться за адресою: район/квартал Гюлабібей, проспект ІНОНЮ, № 91-Д, Чорум - центр, Чорум, ОСОБА_7.
Місцезнаходження Товариства з обмеженою відповідальністю «Українсько-турецька гірнича компанія» : 10003, м.Житомир, вул..Перемоги №21.
Розмір часток у статутному капіталі товариства:
ОСОБА_6 - 25%;
ТОВ «ОЛЧЕРЛЕР МАДЕНДЖИЛІК ОСОБА_5 ІТХАЛАТ ІХРАДЖАТ САНАЙІ ВЕ ТІДЖАРЕТ» - 75% (а.с.151-158).
Згідно протоколу №3 від 19.01.2015 загальних зборів учасників Товариства з обмеженою відповідальністю Українсько-турецька гірнича компанія були присутні всього 2 учасники: ОСОБА_6 та Товариство з обмеженою відповідальністю "ОЛЧЕРЛЕР МАДЕНДЖИЛІК ОСОБА_5 ІТХАЛАТ ІХРАДЖАТ САНАЙІ ВЕ ТІДЖАРЕТ", які володіють у сукупності 100% голосів.
Запрошений: ОСОБА_3, громадянин ОСОБА_10, ІНФОРМАЦІЯ_2.
Збори є повноважними вирішувати всі питання порядку денного.
Збори були проведені з наступним порядком денним:
1. Про вихід зі складу учасників та передачу частки статутного капіталу Товариства з обмеженою відповідальністю «Українсько -турецька гірнича компанія» ОСОБА_6.
2. Включення до складу учасників ОСОБА_3.
3. Зміна директора Товариства.
4. Зміна юридичної адреси.
5. Про затвердження нової редакції статуту Товариства.
По першому питанню порядку денного
Виступив: ОСОБА_8 з повідомленням, що на розгляд загальних зборів учасників Товариства з обмеженою відповідальністю «Українсько - турецька гірнича компанія» надійшла заява від ОСОБА_6 згідно якої він має намір вийти зі складу учасників та просить виключити його зі складу учасників Товариства з обмеженою відповідальністю «Українсько - турецька гірнича компанія» .
Товариство з обмеженою. відповідальністю "ОЛЧЕРЛЕР МАДЕНДЖИЛІК ОСОБА_5 ІТХАЛАТ ІХРАДЖАТ САНАЙІ ВЕ ТІДЖАРЕТ" відмовилося від переважного права купівлі частки ОСОБА_6 розміром 25% статутного капіталу Товариства з обмеженою відповідальністю «Українсько - турецька гірнича компанія» на будь-яких умовах.
Товариство з обмеженою відповідальністю «Українсько - турецька гірнича компанія» відмовилось від переважного права купівлі частки ОСОБА_6 розміром 25% статутного капіталу Товариства з обмеженою відповідальністю «Українсько - турецька гірнича компанія" на будь - яких умовах
ОСОБА_3 погодився придбати частку ОСОБА_6 розміром 25% статутного капіталу Товариства з обмеженою відповідальністю «Українсько -турецька гірнича компанія» за 360 000 грн. 00 коп.
Голосували: За - одноголосно
Проти - немає
Утримались - немає
Постановили:
1.Згідно поданої заяви виключити зі складу учасників Товариства з обмеженою відповідальністю «Українсько - турецька гірнича компанія» ОСОБА_6.
ОСОБА_11 передає 25% статутного
капіталу Товариства з обмеженою відповідальністю "«Українсько - турецька гірнича компанія» ОСОБА_3.
3. Затвердити, що частка ОСОБА_3 у статутному капіталі Товариства з обмеженою відповідальністю «Українсько - турецька гірнича компанія»становить - 25% - 360 000 грн. 00 коп.
По другому питанню порядку денного
Виступив: ОСОБА_6 та повідомив, що на розгляд загальних зборів
поступила заява від ОСОБА_3 з приводу включення його до складу учасників товариства.
Голосували: За - одноголосно
Проти - немає
Утримались - немає
Постановили:
1.Задовольнити заяву ОСОБА_3 щодо включення його до складу
учасників товариства
2.Включити ОСОБА_3 до складу учасників Товариства з обмеженою
відповідальністю «Українсько -турецька гірнича компанія» .
По третьому питанню порядку денного
Виступав: ОСОБА_6 та повідомив, що він
звільняється з посади директора за власним бажанням. Запропоновано призначити директором товариства ОСОБА_3.
Голосували: За - одноголосно
Проти - немає
Утримались - немає
Постановили:
1.Звільнити з посади директора ОСОБА_6 з 19
січня 2014 року. Призначити на посаду директора товариства ОСОБА_3 з 20 січня 2014 року.
По четвертому питанню порядку денного
Виступав: ОСОБА_8 та запропонував змінити юридичну адресу товариства з м. Житомир, вул.Перемоги, №21 на нову адресу: 56535, АДРЕСА_2
Голосували: За - одноголосно
Проти - немає
Утримались - немає
Постановили: Змінити юридичну адресу товариства з м.Житомир, вул.Перемоги, №21 на нову адресу: 56535, АДРЕСА_2.
По п'ятому питанню порядку денного
Виступав: ОСОБА_8 та запропонував у зв'язку зі зміною складу учасників укласти, затвердити та підписати нову редакцію статуту.
Голосували: За - одноголосно
Проти - немає
Утримались - немає
Постановили: у зв'язку зі зміною складу учасників укласти, затвердити та підписати нову редакцію статуту.
В протоколі №3 від 19.01.2015 зазначені підписи ОСОБА_6, ОСОБА_8, ОСОБА_3 (а.с.34).
Позивач, вказує, що рішення, оформлені протоколом №3 учасниками турецької компанії ТОВ ОЛЧЕРЛЕР МАДЕНДЖІЛІК ОСОБА_5 ІТХАЛАТ ІХРАДЖАТ САНАЇ ВЕ ТІДЖАРЕТ ЛІМІТЕД ШІРКЕТІ не приймались і про здійснення таких дій відомо не було, повноваження на підписання протоколу №3 від 19.01.2015 ОСОБА_8 не надавались, статут Товариства з обмеженою відповідальністю «Українсько - турецька гірнича компанія» (нова редакція), також не підписувався ОСОБА_8 від імені ТОВ ОЛЧЕРЛЕР МАДЕНДЖІЛІК ОСОБА_5 ІТХАЛАТ ІХРАДЖАТ САНАЇ ВЕ ТІДЖАРЕТ ЛІМІТЕД ШІРКЕТІ . В Протоколі загальних зборів учасників ТОВ ОЛЧЕРЛЕР МАДЕНДЖІЛІК ОСОБА_5 ІТХАЛАТ ІХРАДЖАТ САНАЇ ВЕ ТІДЖАРЕТ ЛІМІТЕД ШІРКЕТІ №6 від 16.01.2015 про надання дозволу на зміну юридичної адреси, призначення директора, включення нового учасника ТОВ Українсько-турецька гірнича компанія підписи від імені учасників товариства: Ресула Доганалпа, Джихата ОСОБА_8, ОСОБА_8 здійснено невідомими особами та печатка Товариства завідомо підроблена. Повноваження на підписання даного Протоколу загальних зборів ОСОБА_8 не надані та жодним документом не посвідчено право підпису. Громадяни ОСОБА_7, учасники даної компанії перебували в цей час за межами України та про існування даного протоколу і прийнятих відповідних рішень відомо не було.
Позивач зазначає, що за заявою щодо підроблення протоколів загальних зборів ТОВ «Українсько - турецька гірнича компанія» 18.11.2016 Вознесенським відділом поліції Головного управління національної поліції в Миколаївській області зареєстровано кримінальне провадження №12016150190002188, що підтверджується Витягом з кримінального провадження (а.с.55).
Як вбачається з наданого до суду висновку №17-344 від 24.04.2017 судово - почеркознавчої експертизи у кримінальному провадженні №12016150190002188 від 18.01.2016 - підпис в протоколі загальних зборів учасників ТОВ ОЛЧЕРЛЕР МАДЕНДЖІЛІК ОСОБА_5 ІТХАЛАТ ІХРАДЖАТ САНАЇ ВЕ ТІДЖАРЕТ ЛІМІТЕД ШІРКЕТІ №6 від 16.01.2015, в графі 2.Ресул Доганалп виконаний не Доганалп Ресулом, а іншою особою (а.с.145 - 150).
Згідно наданої до суду довідки за підписом Ресул Доганалп, ОСОБА_8 на 19.01.2015 перебував на посаді директора ТОВ ОЛЧЕРЛЕР МАДЕНДЖІЛІК ОСОБА_5 ІТХАЛАТ ІХРАДЖАТ САНАЇ ВЕ ТІДЖАРЕТ ЛІМІТЕД ШІРКЕТІ , але не був присутнім та не підписував протокол загальних зборів учасників ТОВ «Українсько - турецька гірнича компанія» №3 від 19.01.2015, інші учасники ТОВ ОЛЧЕРЛЕР МАДЕНДЖІЛІК ОСОБА_5 ІТХАЛАТ ІХРАДЖАТ САНАЇ ВЕ ТІДЖАРЕТ ЛІМІТЕД ШІРКЕТІ не були уповноважені на приймання участі на загальних зборах ТОВ «Українсько - турецька гірнича компанія» . Дані обставини підтверджують письмові пояснення ОСОБА_8 та Джихат ОСОБА_8. Джихат ОСОБА_8 та Ресул Доганалп також не були присутні на вказаних зборах, про прийняті рішення 19.01.2015 відомо не було. Підпис від імені ОСОБА_8 на протоколі №3 від 19.01.2015 та протоколі №6 від 16.01.2015 від імені ОСОБА_8, Джихата ОСОБА_8 та Ресула Доганалпа зроблені іншою особою (а.с.159).
Відповідно до пояснень наданих Мустофою ОСОБА_8, як засновником ТОВ ОЛЧЕРЛЕР МАДЕНДЖІЛІК ОСОБА_5 ІТХАЛАТ ІХРАДЖАТ САНАЇ ВЕ ТІДЖАРЕТ ЛІМІТЕД ШІРКЕТІ №08456 у присутності нотаріуса та підтверджених власноручним підписом:
- я, як учасник ТОВ ОЛЧЕРЛЕР МАДЕНДЖІЛІК ОСОБА_5
ІТХАЛАТ ІХРАДЖАТ САНАЇ ВЕ ТІДЖАРЕТ ЛІМІТЕД ШІРКЕТІ не приймав участі у загальних зборах товариства, які начебто відбувались 16.01.2015 та оформлені протоколом загальних зборів учасників №6 від 16.01.2015 на якому вирішувалось питання: щодо надання дозволу та повноваження на зміну юридичної адреси, призначення директора, надання дозволу на включення нового учасника ТОВ «Українсько - турецька гірнича компанія» та підпис в протоколі загальних зборів учасників №6 від 16.01.2015 мною не виконувався та печаткою від імені ТОВ ОЛЧЕРЛЕР МАДЕНДЖІЛІК ОСОБА_5 ІТХАЛАТ ІХРАДЖАТ САНАЇ ВЕ ТІДЖАРЕТ ЛІМІТЕД ШІРКЕТІ даний протокол я не посвідчував.
- я, як учасник та директор (до 10.02.2017) ТОВ ОЛЧЕРЛЕРМАДЕНДЖІЛІК ОСОБА_5 ІТХАЛАТ ІХРАДЖАТ САНАЇ ВЕ ТІДЖАРЕТ ЛІМІТЕД ШІРКЕТІ , не приймав участі від імені даного товариства у загальних зборах ТОВ «Українсько - турецька гірнича компанія» , яке начебто відбувалось 19.01.2015 та оформлено протоколом загальних зборів учасників №3 від 19.01.2015, на якому вирішувалось питання щодо виходу зі складу ТОВ «Українсько - турецька гірнича компанія» учасника ОСОБА_6, про передачу належних йому 25% статутного капіталу ОСОБА_3 та призначення останнього на посаду директора ТОВ «Українсько - турецька гірнича компанія» , щодо зміни юридичної адреси товариства та затвердження і підписання нової редакції статуту.
- підпис від мого імені, як директора ТОВ ОЛЧЕРЛЕР МАДЕНДЖІЛІК ОСОБА_5 ІТХАЛАТ ІХРАДЖАТ САНАЇ ВЕ ТІДЖАРЕТ ЛІМІТЕД ШІРКЕТІ в протоколі загальних зборів учасників ТОВ «Українсько - турецька гірнича компанія» №3 від 19.01.2015 мною не виконувався та печаткою від імені даного товариства даний протокол я не посвідчував;
- я, як директор ТОВ ОЛЧЕРЛЕР МАДЕНДЖІЛІК ОСОБА_5 ІТХАЛАТ ІХРАДЖАТ САНАЇ ВЕ ТІДЖАРЕТ ЛІМІТЕД ШІРКЕТІ нову редакцію статуту ТОВ УКРАЇНСЬКО-ТУРЕЦЬКА ГІРНИЧА КОМПАНІЯ , затверджену протоколом загальних зборів учасників №3 від 19.01.2015 своїм підписом та печаткою ТОВ ОЛЧЕРЛЕР МАДЕНДЖІЛІК ОСОБА_5 ІТХАЛАТ ІХРАДЖАТ САНАЇ ВЕ ТІДЖАРЕТ ЛІМІТЕД ШІРКЕТІ не посвідчував;
- я, як учасник та директор ТОВ ОЛЧЕРЛЕР МАДЕНДЖІЛІК ОСОБА_5 ІТХАЛАТ ІХРАДЖАТ САНАЇ ВЕ ТІДЖАРЕТ ЛІМІТЕД ШІРКЕТІ не приймав участі від імені учасника у загальних зборів ТОВ «Українсько - турецька гірнича компанія» , не підписував протокол №2 від 19.01.2015 реєстрації учасників для участі у загальних зборах ТОВ «Українсько - турецька гірнича компанія» в якому відображено про явку учасників та кількість належних їм голосів у відповідності до розміру внеску до статутного капіталу кожного (а.с.164 - 168).
Згідно пояснень №08453 наданих Джихат ОСОБА_8, як учасника ТОВ ОЛЧЕРЛЕР МАДЕНДЖІЛІК ОСОБА_5 ІТХАЛАТ ІХРАДЖАТ САНАЇ ВЕ ТІДЖАРЕТ ЛІМІТЕД ШІРКЕТІ у присутності нотаріуса та підтверджених власноручним підписом:
- я, як учасник ТОВ ОЛЧЕРЛЕР МАДЕНДЖІЛІК ОСОБА_5 ІТХАЛАТ ІХРАДЖАТ САНАЇ ВЕ ТІДЖАРЕТ ЛІМІТЕД ШІРКЕТІ не приймав участі у загальних зборах товариства, які начебто відбувались 16.01.2015 та оформлені протоколом загальних зборів учасників №6 від 16.01.2015 на якому вирішувалось питання: щодо надання дозволу та повноваження на зміну юридичної адреси, призначення директора, надання дозволу на включення нового учасника ТОВ Українсько - турецька гірнича компанія й підпис в протоколі загальних зборів учасників №6 від 16.01.2015 мною не виконувався та печаткою від імені ТОВ ОЛЧЕРЛЕР МАДЕНДЖІЛІК ОСОБА_5 ІТХАЛАТ ІХРАДЖАТ САНАЇ ВЕ ТІДЖАРЕТ ЛІМІТЕД ШІРКЕТІ не посвідчувалось.
- я, як учасник ТОВ ОЛЧЕРЛЕР МАДЕНДЖІЛІК ОСОБА_5 ІТХАЛАТ ІХРАДЖАТ САНАЇ ВЕ ТІДЖАРЕТ ЛІМІТЕД ШІРКЕТІ , не приймав участі у загальних зборах ТОВ «Українсько - турецька гірнича компанія» , які начебто відбувалось 19.01.2015 та оформлено протоколом загальних зборів учасників №3 від 19.01.2015, на якому вирішувалось питання щодо виходу із складу ТОВ «Українсько - турецька гірнича компанія» учасника ОСОБА_6, про передачу належних йому 25% статутного капіталу ОСОБА_3 та призначення останнього на посаду директора ТОВ «Українсько - турецька гірнича компанія» , щодо зміни юридичної адреси товариства та затвердження і підписання нової редакції статуту.
- я, як учасник ТОВ ОЛЧЕРЛЕР МАДЕНДЖІЛІК ОСОБА_5 ІТХАЛАТ ІХРАДЖАТ САНАЇ ВЕ ТІДЖАРЕТ ЛІМІТЕД ШІРКЕТІ не приймав участь у загальних зборів ТОВ «Українсько - турецька гірнича компанія» , не підписував протокол №2 від 19.01.2015 реєстрації учасників для участі у загальних зборах ТОВ «Українсько - турецька гірнича компанія» в якому відображено про явку учасників та кількість належних їм голосів у відповідності до розміру внеску до статутного капіталу кожного;
- я, як учасник ТОВ ОЛЧЕРЛЕР МАДЕНДЖІЛІК ОСОБА_5 ІТХАЛАТ ІХРАДЖАТ САНАЇ ВЕ ТІДЖАРЕТ ЛІМІТЕД ШІРКЕТІ не надавав повноваження ОСОБА_8 на приймання участі від імені товариства в загальних зборах учасників ТОВ «Українсько - турецька гірнича компанія» , які начебто відбулися 19.01.2015 та оформлені протоколом загальних зборів учасників №3 від 19.01.2015 на якому вирішувалось питання щодо виходу із складу ТОВ Українсько-турецька гірнича компанія учасника ОСОБА_6, про передачу належних йому 25% статутного капіталу ОСОБА_3 та призначення останнього на посаду директора зборах ТОВ «Українсько - турецька гірнича компанія» щодо зміни юридичної адреси товариства та затвердження нової редакції статуту (а.с.160 - 163).
Пунктом 11.6 Статуту Товариства з обмеженою відповідальністю «Українсько-турецька гірнича компанія» (дата реєстрації 22.08.2014 року), передбачено, що загальні збори учасників вважаються повноважними, якщо на них присутні учасники (представники учасників), що володіють у сукупності більш як 60 відсотків голосів.
Згідно п. 11.8 Статуту Товариства з обмеженою відповідальністю «Українсько-турецька гірнича компанія» (дата реєстрації 22.08.2014 року), про проведення загальник зборів товариства учасники повідомляються письмово з зазначенням часу і місця проведення зборів та порядку денного. Повідомлення повинно бути зроблено не менш як за 30 днів до скликання загальних зборів. Будь-хто з учасників товариства вправі вимагати розгляду питання на зборах учасників за умови, що воно було ним поставлено не пізніш як за 25 днів до початку зборів. Не пізніш ніж за 7 днів до скликання загальних зборів учасникам товариства повинна бути надана можливість ознайомитися з документами, внесеними до порядку денного зборів. З питань, не включених до порядку денного, рішення можуть прийматися тільки за згодою всіх учасників, присутніх загальних зборах.
Відповідно до п. 5.1 Статуту Товариства з обмеженою відповідальністю Українсько-турецька гірнича компанія (дата реєстрації 22.08.2014 року) учасник Товариства має право відступити свою частку (її частину) у статутному капіталі Товариства. Під відступленням частки слід розуміти цивільно-правовий договір з відчуження частки, внаслідок чого відбувається перехід права власності на частку .
Пунктом 5.3 Статуту Товариства з обмеженою відповідальністю «Українсько-турецька гірнича компанія» (дата реєстрації 22.08.2014 року) визначено, що учасник, який виявив бажання продати частку (її частину) у статутному капіталі, повинен повідомити про це інших учасників і саме Товариство. Письмове повідомлення повинно містити розмір частки (її частини), що підлягає продажу, ціну та інші умови продажу.
Переважне право купівлі частки мають учасники товариства, у випадку їх відмови право купівлі частки переходить до Товариства, у разі відмови учасників та Товариства, право купівлі частки переходить до третіх осіб. (п. 5.4 Статуту).
Позивач зазначає, що в порушення п. 5.3 Статуту ОСОБА_6 не повідомив учасників про бажання продати свою частку, та що ТОВ ОЛЧЕРЛЕР МАДЕНДЖІЛІК ОСОБА_5 ІТХАЛАТ ІХРАДЖАТ САНАЇ ВЕ ТІДЖАРЕТ ЛІМІТЕД ШІРКЕТІ відмову на купівлю частки не надав, що не спростовано відповідачем.
Враховуючи викладене, позивач просив задовольнити позовні вимоги у повному обсязі, а саме визнати недійсними рішення Загальних зборів Товариства з обмеженою відповідальністю «Українсько - турецька гірнича компанія» , оформлене протоколом №3 від 19.01.2015 з усіх питань порядку денного.
Господарський суд, приймаючи рішення про задоволення позовних вимог в повному обсязі, погодившись з доводами позивача, дійшов висновку, що позивач не був належним чином повідомлений про дату та час проведення зборів, а отже його позовні вимоги є обґрунтованими та підлягають задоволенню у повному обсязі.
З обгрунтованістю висновків суду можна погодитись.
Відповідно до ч. 1 ст. 167 ГК України корпоративні права - це права особи, частка якої визначається у статутному капіталі (майні) господарської організації, що включають правомочності на участь цієї особи в управлінні господарською організацією, отримання певної частки прибутку (дивідендів) даної організації та активів у разі ліквідації останньої відповідно до закону, а також інші правомочності, передбачені законом та статутними документами.
Господарськими товариствами, згідно зі ст. 79 ГК України, визнаються підприємства або інші суб'єкти господарювання, створені юридичними особами та/або громадянами шляхом об'єднання їх майна і участі в підприємницькій діяльності товариства з метою одержання прибутку.
Як визначено частиною 1 статті 1 Закону України "Про господарські товариства" та статтею 113 ЦК України, господарським товариством є юридична особа, статутний (складений) капітал якої поділений на частки між учасниками.
Приписами ст.ст.97, 98 Цивільного кодексу України передбачено, що управління товариством здійснюють його органи якими є загальні збори йото учасників і виконавчий орган, якщо інше не встановлено законом. Загальні збори учасників товариства мають право приймати рішення з усіх питань діяльності товариства, у тому числі і з тих, що передані загальними зборами до компетенції виконавчого органу.
Згідно ст. 10 Закону України "Про господарські товариства" учасники товариства мають право брати участь в управлінні справами товариства в порядку, визначеному в установчих документах, за винятком випадків, передбачених цим Законом.
Відповідно до ст. 58 Закону України Про господарські товариства , вищим органом товариства з обмеженою відповідальністю є загальні збори учасників. Вони складаються з учасників товариства або призначених ними представників. Представники учасників можуть бути постійними або призначеними на певний строк. Учасник вправі в будь-який час замінити свого представника у загальних зборах учасників, сповістивши про це інших учасників. Учасник товариства з обмеженою відповідальністю вправі передати свої повноваження на зборах іншому учаснику або представникові іншого учасника товариства. Учасники мають кількість голосів, пропорційну розміру їх часток у статутному капіталі.
Згідно з ч. 1 ст. 60 та ч. 5 ст. 61 Закону України "Про господарські товариства" збори учасників вважаються повноважними, якщо на них присутні учасники (представники учасників), що володіють у сукупності більш як 50 відсотками голосів. Про проведення загальних зборів товариства учасники повідомляються передбаченим статутом способом з зазначенням часу і місця проведення зборів та порядку денного. Повідомлення повинно бути зроблено не менш як за 30 днів до скликання загальних зборів. Будь-хто з учасників товариства вправі вимагати розгляду питання на загальних зборах учасників за умови, що воно було ним поставлено не пізніш як за 25 днів до початку зборів. Не пізніш як за 7 днів до скликання загальних зборів учасникам товариства повинна бути надана можливість ознайомитися з документами, внесеними до порядку денного зборів. З питань, не включених до порядку денного, рішення можуть прийматися тільки за згодою всіх учасників, присутніх на зборах.
Як роз'яснено у п.п. 17, 18 постанови Пленуму Верховного Суду України від 24.10.2008 № 13 "Про практику розгляду судами корпоративних спорів", підставами для визнання недійсними рішень загальних зборів акціонерів (учасників) господарського товариства можуть бути: порушення вимог закону та/або установчих документів під час скликання та проведення загальних зборів товариства; позбавлення акціонера (учасника) товариства можливості взяти участь у загальних зборах; порушення прав чи законних інтересів акціонера (учасника) товариства рішенням загальних зборів. При розгляді справ судам слід враховувати, що не всі порушення законодавства, допущені під час скликання та проведення загальних зборів господарського товариства, є підставою для визнання недійсними прийнятих на них рішень. Безумовною підставою для визнання недійсними рішень загальних зборів у зв'язку з прямою вказівкою закону є: прийняття загальними зборами рішення за відсутності кворуму для проведення загальних зборів чи прийняття рішення; прийняття загальними зборами рішень з питань, не включених до порядку денного загальних зборів товариства; прийняття загальними зборами рішення про зміну статутного капіталу товариства, якщо не дотримано процедури надання акціонерам (учасникам) відповідної інформації. При вирішенні питання про недійсність рішень загальних зборів у зв'язку з іншими порушеннями, допущеними під час скликання та проведення загальних зборів, господарський суд повинен оцінити, наскільки ці порушення могли вплинути на прийняття загальними зборами відповідного рішення.
Відповідно до п. 21 вказаної постанови Пленуму Верховного Суду України, рішення загальних зборів господарського товариства можуть бути визнаними недійсними в судовому порядку у випадку недотримання процедури їх скликання, встановленої статтями 43, 61 Закону України "Про господарські товариства". Права учасника (акціонера) товариства можуть бути визнані порушеними внаслідок недотримання вимог закону про скликання і проведення загальних зборів, якщо він не зміг взяти участь у загальних зборах, належним чином підготуватися до розгляду питань порядку денного, зареєструватися для участі у загальних зборах тощо.
У відповідності до ст. 60 Закону України Про господарські товариства загальні збори учасників вважаються повноважними, якщо на них присутні учасники (представників учасників), що володіють у сукупності більш як 50 відсотками голосів.
Частиною 5 ст. 61 Закону України Про господарські товариства передбачено, що про проведення загальних зборів товариства учасники повідомляються передбаченим статутом способом з зазначенням часу та місця проведення зборів та порядку денного. Повідомлення повинно бути зроблено не менш як за 30 днів до скликання загальних зборів. Будь-хто з учасників товариства вправі вимагати розгляду питання па запільних зборах учасників за умови, то воно було поставлено не пізніш як за 25 днів до початку зборів. Не пізніш як за 7 днів до скликання загальних зборів учасникам товариства. повинна бути надана можливість ознайомитися з документами внесеними до порядку денного зборів. З питань, не включених до порядку денного, можуть прийматися тільки за згодою всіх учасників, присутніх на зборах.
Пунктом 2.12 Постанови Пленуму Вищого господарського суду України №4 від 25.02.2016 Про деякі питання практики вирішення господарських спорів, що виникають з корпоративних правовідносин , підставами для визнання недійсними рішень загальних зборів учасників (акціонерів, членів) юридичної особи можуть бути: - невідповідність рішень загальних зборів нормам законодавства; - порушення вимог закону та/або установчих документів під час скликання та проведення загальних зборів; - позбавлення учасника (акціонера, члена) юридичної особи можливості взяти участь у загальних зборах.
Як роз'яснено у пп. 2.14 п. 2 постанови пленуму Вищого господарського суду України від 25.02.2016 № 4 "Про деякі питання практики вирішення спорів, що виникають з корпоративних правовідносин", рішення загальних зборів юридичної особи можуть бути визнані недійсними в судовому порядку в разі недотримання процедури їх скликання, встановленої статтею 61 Закону України "Про господарські товариства", статтею 35 Закону України "Про акціонерні товариства", статтею 15 Закону України "Про кооперацію".
Згідно з положеннями частини п'ятої статті 61 Закону України "Про господарські товариства" про проведення загальних зборів ТОВ чи ТДВ учасники повідомляються передбаченим статутом способом із зазначенням часу і місця проведення зборів та порядку денного.
Обов'язковою умовою повідомлення про скликання загальних зборів юридичної особи є одночасна наявність у такому повідомленні інформації про час, місце проведення зборів та інформації про питання, що будуть винесені на розгляд зборів (порядок денний).
Відсутність у повідомленні про проведення загальних зборів будь-якої з названих складових, як і відсутність самого повідомлення, може бути підставою для визнання недійсними рішень загальних зборів.
Як зазначає позивач його не було повідомлено про проведення 19.01.2015 загальних зборів учасників товариства, порядку денного учасники позивача не отримували та він не приймав участі у загальних зборах 19.01.2015 та оскаржуваний протокол не підписував.
Відповідач у відзиві підтвердив, що повідомлення із порядком денним про проведення загальних зборів ТОВ Українсько-турецька гірнича компанія , які мали відбутись 19.01.2015 на адресу ТОВ ОЛЧЕРЛЕР МАДЕНДЖІЛІК ОСОБА_5 ІТХАЛАТ ІХРАДЖАТ САНАЇ ВЕ ТІДЖАРЕТ ЛІМІТЕД ШІРКЕТІ не надсилалось.
Пунктом 11.6 Статуту Товариства з обмеженою відповідальністю «Українсько-турецька гірнича компанія» (дата реєстрації 22.08.2014 року), передбачено, що загальні збори учасників вважаються повноважними, якщо на них присутні учасники (представники учасників), що володіють у сукупності більш як 60 відсотків голосів.
Згідно п.11.8 Статуту Товариства з обмеженою відповідальністю «Українсько-турецька гірнича компанія» (дата реєстрації 22.08.2014 року), про проведення загальник зборів товариства учасники повідомляються письмово з зазначенням часу і місця проведення зборів та порядку денного. Повідомлення повинно бути зроблено не менш як за 30 днів до скликання загальних зборів. Будь-хто з учасників товариства вправі вимагати розгляду питання на зборах учасників за умови, що воно було ним поставлено не пізніш як за 25 днів до початку зборів. Не пізніш ніж за 7 днів до скликання загальних зборів учасникам товариства повинна бути надана можливість ознайомитися з документами, внесеними до порядку денного зборів. З питань, не включених до порядку денного, рішення можуть прийматися тільки за згодою всіх учасників, присутніх загальних зборах.
В обґрунтування позовних вимог про визнання недійсним оскаржуваного рішення позивач зазначає, що відповідачем не дотримано процедури повідомлення учасників Товариства про час, місце проведення загальних зборів учасників товариства та порядку денного, що призвело до позбавлення можливості учасника взяти участь у загальних зборах, що є порушенням ст.61 ЗУ "Про господарські товариства", ч.2 п.11.6 п.11.8 Статуту, п.5.1, п.5.3, п. 5.4 Статуту та є підставою для визнання недійним рішення загальних зборів в силу прямої вказівки закону.
У зв'язку з викладеним, апеляційна інстанція погоджується з висновком господарського суду про наявність правових підстав для визнання недійсним рішення загальних зборів учасників Товариства з обмеженою відповідальністю «Українсько - турецька гірнича компанія» ,оформлене протоколом №3 від 19.01.2015р.
Посилання скаржника на те, що судом на загальних зборах 19.01.2015р. ТОВ УТГК був присутній представник ТОВ «ОЛЧЕРЛЕР МАДЕНДЖІЛІК ОСОБА_5 ІТХАЛАТ ІХРАДЖАТ САНАЇ ВЕ ТІДЖАРЕТ ЛІМІТЕД ШІРКЕТІ» , а саме директор ОСОБА_8, повноваження брати участь у зборах підтверджувалось Протоколом №6 від 16.01.2015р. турецької компанії, де було надано дозвіл на продаж та відступлення скаржнику частки в статутному капіталі та надано повноваження директору на підписання протоколів зборів до уваги колегією суддів не приймаються з огляду на наступне.
Відповідно до пояснень наданих Мустофою ОСОБА_8, він як учасник та директор ТОВ ОЛЧЕРЛЕР МАДЕНДЖІЛІК ОСОБА_5 ІТХАЛАТ ІХРАДЖАТ САНАЇ ВЕ ТІДЖАРЕТ ЛІМІТЕД ШІРКЕТІ не приймав участі від імені даного товариства у загальних зборах ТОВ Українсько - турецька гірнича компанія 19.01.2015, підпис від його імені, як директора ТОВ ОЛЧЕРЛЕР МАДЕНДЖІЛІК ОСОБА_5 ІТХАЛАТ ІХРАДЖАТ САНАЇ ВЕ ТІДЖАРЕТ ЛІМІТЕД ШІРКЕТІ в оскаржуваному протоколі ним не виконувався та печаткою від імені товариства протокол ним не посвідчувався.
Під час розгляду справи відповідачем не надано доказів на спростування пояснень ОСОБА_8, тверджень позивача, та зазначено, що оригіналу протоколу №3 від 19.01.2015 товариство не має, стверджувати хто особисто був присутній на загальних зборах 19.01.2015 підприємство відповідача не може та підтверджено відповідачем, що повідомлення із порядком денним про проведення загальних зборів ТОВ Українсько-турецька гірнича компанія , які мали відбутись 19.01.2015 на адресу ТОВ ОЛЧЕРЛЕР МАДЕНДЖІЛІК ОСОБА_5 ІТХАЛАТ ІХРАДЖАТ САНАЇ ВЕ ТІДЖАРЕТ ЛІМІТЕД ШІРКЕТІ не надсилалось,
Посилання скаржника на те, що судом безпідставно взято до уваги висновки почеркознавчої експертизи, яка проведена в рамках кримінального провадження, оскільки результати судової експертизи могли бути підробленими, до уваги не приймаються оскільки скаржник не навів жодних обставин, які б дозволяли поставити під сумнів достовірність такого висновку.
Відповідно до п.2.1 постанови пленуму Вищого господарського суду України Про деякі питання практики призначення судової експертизи від 23.03.2012р. № 4 зазначено, що висновок судової експертизи, яку було проведено в межах провадження з іншої справи, в тому числі цивільної, кримінальної, адміністративної, оцінюється господарським судом у вирішенні господарського спору на загальних підставах як доказ зі справи, за умови, що цей висновок містить відповіді на питання, які виникають у такому спорі, і поданий до господарського суду в належним чином засвідченій копії.
Враховуючи викладене, апеляційна інстанція дійшла висновку, що рішення господарського суду ґрунтуються на всебічному, повному та об'єктивному розгляді всіх обставин справи, які мають суттєве значення для вирішення спору, відповідає нормам матеріального та процесуального права, а доводи апеляційної скарги спростовуються матеріалами справи та не відповідають вимогам закону.
Відтак, правові підстави для зміни або скасування оскаржуваного рішення господарського суду відсутні.
Керуючись ст. ст. 99, 101, 103-105 ГПК України,
суд постановив:
Апеляційну скаргу ОСОБА_3 залишити без задоволення, а рішення господарського суду Миколаївської області від 23.05.2017р. у справі №915/263/17 - без змін.
Постанова в порядку ст. 105 ГПК України набирає законної сили з дня її прийняття.
Постанова апеляційної інстанції може бути оскаржена у касаційному порядку до Вищого господарського суду України.
Головуючий суддя Т.А. Величко
Суддя Л.В. Лавриненко
Суддя І.Г. Філінюк
Суд | Одеський апеляційний господарський суд |
Дата ухвалення рішення | 12.10.2017 |
Оприлюднено | 15.10.2017 |
Номер документу | 69520142 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Одеський апеляційний господарський суд
Величко Т.А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні