ВИЩИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД УКРАЇНИ
УХВАЛА
17 жовтня 2017 року Справа № 924/194/17 Вищий господарський суд України у складі колегії суддів:
головуючий суддя: судді: Алєєва І.В. (доповідач), Дроботова Т.Б., Рогач Л.І., розглянувши матеріали касаційної скарги Фермерського господарства "Дружба-Плужне"
на постанову Рівненського апеляційного господарського суду від 19.07.2017 року
у справі № 924/194/17 Господарського суду Хмельницької області
до Фермерського господарства "Дружба-Плужне"
про зобов'язання виконати умови договору шляхом повернення майна, переданого на зберігання, та стягнення 45 112,56 грн.,
В С Т А Н О В И В:
Подана касаційна скарга Фермерського господарства "Дружба-Плужне " на постанову Рівненського апеляційного господарського суду від 19.07.2017 року у справі №924/194/17 не відповідає вимогам розділу ХІІ 1 ГПК України з наступних підстав.
Відповідно до ст.110 Господарського процесуального кодексу України касаційна скарга може бути подана протягом двадцяти днів з дня набрання судовим рішенням апеляційного господарського суду законної сили .
Дотримання цього двадцятиденного строку є обов'язковим для всіх учасників судового процесу.
Відповідно до ч. 3 ст. 50 ГПК України перебіг процесуального строку, обчислюваного роками, місяцями або днями, починається наступного дня після календарної дати або настання події, якими визначено його початок.
Відповідно до ч.3 ст.51 ГПК України у випадках, коли останній день строку припадає на неробочий день, днем закінчення строку вважається перший наступний за ним робочий день.
Колегією суддів Вищого господарського суду України встановлено, що згідно з приписами статті 110 ГПК України строк на касаційне оскарження постанови Рівненського апеляційного господарського суду від 19.07.2017 року у справі №924/194/17 закінчився 28.08.2017р.
Касаційну скаргу, датовану 07.08.2017р. та підписану представником ОСОБА_4, скаржником було подано 18.09.2017 р. , про що свідчить відбиток штампу відділення поштового зв'язку на конверті, тобто після закінчення процесуального строку, встановленого для її подання.
Однак, матеріали касаційної скарги не містять клопотання скаржника про поновлення пропущеного ним процесуального строку. При цьому, не викладене таке клопотання і в тексті самої касаційної скарги, також вимоги щодо поновлення строку на подання касаційної скарги відсутні в прохальній частині касаційної скарги (ксерокопія касаційної скарги долучається до матеріалів справи).
Згідно з п. 5 ч.1 ст. 111 3 ГПК України касаційна скарга не приймається до розгляду і повертається судом, якщо скаргу подано після закінчення строку, встановленого для її подання, без клопотання про поновлення цього строку або таке клопотання відхилено.
Крім того, відповідно до положень частини 7 статті 28 ГПК України повноваження адвоката як представника мають посвідчуватися або ордером, або дорученням органу (установи), уповноваженого законом на надання безоплатної правової допомоги, або договором. До ордера обов'язково додається витяг з договору, у якому зазначаються повноваження адвоката як представника або обмеження його прав на вчинення окремих процесуальних дій. Витяг засвідчується підписом сторін договору.
Підстави для здійснення адвокатської діяльності визначено статтею 26 Закону України "Про адвокатуру та адвокатську діяльність", відповідно до якої, адвокатська діяльність здійснюється на підставі договору про надання правової допомоги .
Рішенням Ради адвокатів України від 26.02.2016 № 74 "Про затвердження роз'яснення щодо гарантій адвокатської діяльності та окремих умов дисциплінарної відповідальності", зокрема роз'яснено, що адвокатська діяльність здійснюється на підставі договору про надання правової допомоги, який укладається в письмовій формі. Надання правової допомоги адвокатом без укладення договору в письмовій формі, зокрема, лише на підставі доручення, не допускається, окрім випадків, передбачених частиною другою статті 27 Закону України "Про адвокатуру та адвокатську діяльність". Укладення адвокатом договору про надання правової допомоги слід вважати обов'язком адвоката, передбаченим законом.
З наведених вище положень ГПК України, Закону України "Про адвокатуру та адвокатську діяльність" та роз'яснень Ради адвокатів України вбачається, що обов'язковою умовою представництва адвокатом іншої особи у суді є наявність укладеного між адвокатом та особою, яку він представляє, договору про надання правової допомоги.
Як вбачається із матеріалів касаційної скарги, остання підписана представником Фермерського господарства "Дружба-Плужне" ОСОБА_4 за довіреністю б/н від 01.08.2017 року, проте ні матеріали касаційної скарги, ні матеріали справи не містять документів, які підтверджують, що представник скаржника ОСОБА_4 представляє інтереси скаржника як адвокат (оригінал чи належним чином засвідчену копію договору про надання правової допомоги матеріали справи не містять).
За таких обставин касаційна скарга не може бути прийнята до розгляду Вищим господарським судом України і підлягає поверненню.
Керуючись ст.ст. 86, 110, п. 5 ч. 1 ст. 111 3 Господарського процесуального кодексу України, Вищий господарський суд України
У Х В А Л И В:
Касаційну скаргу Фермерського господарства "Дружба-Плужне" на постанову Рівненського апеляційного господарського суду від 19.07.2017 року у справі №924/194/17 повернути скаржнику без розгляду.
Головуючий суддя(доповідач) І.В. Алєєва
Суддя Т.Б. Дроботова
Суддя Л.І. Рогач
Суд | Вищий господарський суд України |
Дата ухвалення рішення | 17.10.2017 |
Оприлюднено | 18.10.2017 |
Номер документу | 69545876 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Вищий господарський суд України
Алєєва I.B.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні