27.10.2017
У Х В А Л А
про повернення заяви про забезпечення позову
копія Справа № 401/2562/17 Провадження № 2-з/401/36/17
27 жовтня 2017 року Суддя Світловодського міськрайонного суду Кіровоградської області Мельничик Ю.С., перевіривши заяву ОСОБА_1 про забезпечення позову в цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про визнання дій незаконними та скасування рішення правління садового товариства "Созидатель" від 11 березня 2017 року про відключення від електропостачання, відновлення електропостачання та стягнення моральної шкоди,-
ВСТАНОВИВ:
У жовтні 2017 року до суду звернувся ОСОБА_1 з позовом до ОСОБА_2 про визнання дій незаконними та скасування рішення правління Садового товариства Созидатель від 11 березня 2017 року про відключення від електропостачання, про відновлення електропостачання позивачу та іншим членам садового товариства, та про стягнення моральної шкоди.
Разом з позовом позивач подав заяву про забезпечення позову в якій просить: 1. Зупинити дію рішення Садового товариства Созидатель від 11 березня 2017 року про відключення дачних участків №№10, 32, 33, 36 та 39; 2. Заборонити ОСОБА_3 вчиняти відносно позивача та членів Садового товариства дії по припиненню електропостачання та водопостачання в садовому товаристві та окремих садових (дачних) ділянок і будинків; 3. Підключити позивача та інших осіб до мереж електропостачання в Садовому товаристві Созидатель .
Заяву про забезпечення позову слід повернути позивачу, оскільки вона подана без додержання вимог, встановлених законом.
Так, відповідно до ч.ч.1-4 ст.151 ЦПК України, суд за заявою осіб, які беруть участь у справі, може вжити, передбачені ЦПК України, заходи забезпечення позову. У заяві про забезпечення позову повинно бути зазначено: 1. причини, у зв'язку з якими потрібно забезпечити позов; 2. Вид забезпечення позову, який належить застосувати, з обґрунтуванням його необхідності; 3. інші відомості, потрібні для забезпечення позову. Забезпечення позову допускається на будь-якій стадії розгляду справи, якщо невжиття заходів забезпечення може утруднити чи зробити неможливим виконання рішення суду. До заяви про забезпечення позову додається документ, що підтверджує сплату судового збору за подання заяви про забезпечення позову.
Крім цього, відповідно до ч.3 ст.152 ЦПК України, види забезпечення позову мають бути співмірними із заявленими позивачем вимогами.
В порушення вимог п.3 ч.2 ст.151 ЦПК України у заяві ОСОБА_1 про забезпечення позову не зазначено причини, у зв'язку з якими потрібно забезпечити позов, та обґрунтування необхідності застосування видів забезпечення позову щодо: зупинення дії рішення Садового товариства Созидатель від 11 березня 2017 року про відключення дачних участків №№10, 32, 33, 36 та 39; про заборону ОСОБА_3 вчиняти відносно членів Садового товариства дії по припиненню електропостачання та водопостачання в садовому товаристві та окремих садових (дачних) ділянок і будинків; про підключення невстановленої кількості осіб до мереж електропостачання в Садовому товаристві Созидатель .
Крім цього, позивачем ОСОБА_1 не обгрунтовано його право представляти в суді інтереси інших членів садового товариства володільців дачних ділянок №№32, 33, 36 та 39, та не зазначено необхідність застосування заявлених ним видів забезпечення позову.
Згідно ч.1, ч.8 ст.153 ЦПК України заява про забезпечення позову розглядається судом, у провадженні якого перебуває справа, в день її надходження без повідомлення відповідача та інших осіб, які беруть участь у справі. Суд, встановивши, що заяву про забезпечення позову подано без додержання вимог статті 151 ЦПК України, повертає її заявнику, про що постановляє ухвалу.
В зв'язку з недотриманням ОСОБА_1 вимог ч.2 ст.151 ЦПК України, відповідно до ч.8 ст.153 ЦПК України заяву ОСОБА_1 про забезпечення його позову слід повернути заявнику.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.151-153,210 ЦПК України, -
УХВАЛИВ:
Повернути позивачеві ОСОБА_1 заяву про забезпечення його позову до ОСОБА_2 про визнання дій незаконними та скасування рішення правління Садового товариства "Созидатель" від 11 березня 2017 року про відключення від електропостачання, відновлення електропостачання та стягнення моральної шкоди.
Роз'яснити заявнику, що повернення заяви про забезпечення позову не перешкоджає повторному зверненню із заявою до суду, якщо перестануть існувати обставини, що стали підставою для повернення заяви.
Ухвала може бути оскаржена до апеляційного суду Кіровоградської області протягом п'яти днів з дня її проголошення. У разі якщо ухвалу було постановлено без участі особи, яка їх оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя: підпис Згідно з оригіналом
Суддя Світловодського
міськрайонного суду ОСОБА_4
Суд | Світловодський міськрайонний суд Кіровоградської області |
Дата ухвалення рішення | 27.10.2017 |
Оприлюднено | 02.11.2017 |
Номер документу | 69884531 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Світловодський міськрайонний суд Кіровоградської області
Мельничик Ю. С.
Цивільне
Світловодський міськрайонний суд Кіровоградської області
Мельничик Ю. С.
Цивільне
Світловодський міськрайонний суд Кіровоградської області
Мельничик Ю. С.
Цивільне
Світловодський міськрайонний суд Кіровоградської області
Мельничик Ю. С.
Цивільне
Світловодський міськрайонний суд Кіровоградської області
Мельничик Ю. С.
Цивільне
Світловодський міськрайонний суд Кіровоградської області
Мельничик Ю. С.
Цивільне
Світловодський міськрайонний суд Кіровоградської області
Мельничик Ю. С.
Цивільне
Світловодський міськрайонний суд Кіровоградської області
Мельничик Ю. С.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні