ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01030, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
24.10.2017Справа № 11/164 Колегія суддів у складі головуючого судді Мудрого С.М., суддів Лиськова М.О. Трофименко Т.Ю., розглянувши скаргу публічного акціонерного товариства "Всеукраїнський Акціонерний банк" в особі Уповноваженої особи Фонду гарантування вкладів фізичних осіб на ліквідацію ПАТ "ВіЕйБі Банк" Славкіної М.А. на дії державного виконавця у справі
за позовом публічного акціонерного товариства "Всеукраїнський Акціонерний банк"
до приватного акціонерного товариства "Авіоніка"
про спонукання до виконання мирової угоди
Представники:
від позивача: Оснач О.П. - представник за довіреністю № 49 від 03.01.2017 р.;
від відповідача: Мельниченко О.О. - представник за довіреністю № б/н від 18.10.2017 р.;
від ВДВС: не з'явився.
ВСТАНОВИЛА:
На розгляд господарського суду міста Києва передані позовні вимоги публічного акціонерного товариства "Всеукраїнський Акціонерний банк" про спонукання приватного акціонерного товариства "Авіоніка" до виконання мирової угоди.
Рішення господарського суду міста Києва від 01.10.2013 року, яке залишено без змін постановою Київського апеляційного господарського суду від 24.12.2013 року позов задоволено. Стягнуто з приватного акціонерного товариства "Авіоніка" (04060, м. Київ, вул. Бориса Житкова, 5-А, ідентифікаційний код 21500072) на користь публічного акціонерного товариства "Всеукраїнський Акціонерний банк" (04119, м. Київ, вул. Дегтярівська, 27 Т, ідентифікаційний код 19017842) заборгованість по кредиту в розмірі 7 255 455 грн. 70 коп., заборгованість по процентам за користування кредитом в розмірі 1 156 570 грн. 08 коп., 3 % річних в розмірі 72 812 грн. 19 коп., інфляційні збитки в розмірі 177 330 грн. 82 коп., а також судові витрати в розмірі 25 736 грн. 00 коп. Стягнуто з публічного акціонерного товариства "Всеукраїнський Акціонерний банк" (04119, м. Київ, вул. Дегтярівська, 27 Т, ідентифікаційний код 19017842) на користь приватного акціонерного товариства "Авіоніка" (04060, м. Київ, вул. Бориса Житкова, 5-А, ідентифікаційний код 21500072) 838 грн. 30 коп. судового збору за подання касаційної скарги.
07.02.2014 р. видано наказ.
25.09.2017 р. до канцелярії господарського суду м. Києва від публічного акціонерного товариства "Всеукраїнський Акціонерний банк" в особі Уповноваженої особи Фонду гарантування вкладів фізичних осіб на ліквідацію ПАТ "ВіЕйБі Банк" Славкіної М.А. надійшла скарга на дії державного виконавця.
Ухвалою господарського суду міста Києва від 26.09.2017 р. розгляд скарги призначено на 24.10.2017 р.
У судове засідання 24.10.2017 р. представник ВДВС не з'явився, вимоги ухвали суду від 26.09.2017 р. не виконав, про поважні причини неявки суд не повідомив, хоча про час та дату судового засідання повідомлений належним чином.
Представника скаржника скаргу підтримав, просив суд задовольнити скаргу.
Представник відповідача заперечував проти скарги, просив суд відмовити у задоволені скарги.
Заслухавши представника скаржника, відповідача та дослідивши наявні докази, суд вважає подану скаргу публічного акціонерного товариства "Всеукраїнський Акціонерний банк" в особі Уповноваженої особи Фонду гарантування вкладів фізичних осіб на ліквідацію ПАТ "ВіЕйБі Банк" Славкіної М.А. на дії державного виконавця такою, що не підлягає задоволенню.
За змістом ч. 1 ст. 121-2 ГПК України, скарга на рішення, дії чи бездіяльність органів державної виконавчої служби, приватних виконавців щодо виконання судових рішень господарських судів може бути подана стягувачем, боржником або прокурором протягом десяти робочих днів з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення її прав, свобод і законних інтересів, крім рішень виконавця про відкладення проведення виконавчих дій, які можуть бути оскаржені протягом трьох робочих днів з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення її прав, свобод і законних інтересів.
Скарги на рішення, дії та бездіяльність органів державної виконавчої служби, приватних виконавців розглядаються господарським судом, про час і місце якого повідомляються ухвалою стягувач, боржник, прокурор та орган державної виконавчої служби, приватний виконавець. Неявка боржника, стягувача, прокурора чи представника органу державної виконавчої служби, приватного виконавця в судове засідання не є перешкодою для розгляду скарги.
За результатами розгляду скарги виноситься ухвала, яка надсилається стягувачу, боржнику, прокурору та органу державної виконавчої служби, приватному виконавцю. Ухвала може бути оскаржена у встановленому цим Кодексом порядку.
Відповідно до статті 115 ГПК України рішення, ухвали, постанови господарського суду, що набрали законної сили, є обов'язковими на всій території України і виконуються у порядку, встановленому Законом України "Про виконавче провадження".
Відповідно до статті 1 Закону України Про виконавче провадження виконавче провадження як завершальна стадія судового провадження і примусове виконання судових рішень та рішень інших органів (посадових осіб) (далі - рішення) - сукупність дій визначених у цьому Законі органів і осіб, що спрямовані на примусове виконання рішень і проводяться на підставах, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією України, цим Законом, іншими законами та нормативно-правовими актами, прийнятими відповідно до цього Закону, а також рішеннями, які відповідно до цього Закону підлягають примусовому виконанню.
В обґрунтування скарги скаржник зазначає, що державним виконавцем на підставі п. 8 ч. 4 ст. 4 ЗУ Про виконавче провадження винесено повідомлення про повернення виконавчого документа стягувачу без прийняття до виконання від 29.08.2017 р.
Скаржник вважає, що дане повідомлення винесено з порушенням норм чинного законодавства України, оскільки на його думку, Уповноважена особа Фонду гарантування вкладів на ліквідацію ПАТ ВіЕйБі Банк Славкіна Марина Анатоліївна звільнена від сплати авансового внеску, а тому дії державного виконавця мають бути визнані незаконними, а повідомлення про повернення виконавчого документа стягувачу без прийняття до виконання від 29.08.2017 р. скасоване.
Законом України "Про систему гарантування вкладів фізичних осіб" встановлюються, зокрема, правові, фінансові та організаційні засади функціонування системи гарантування вкладів фізичних осіб, повноваження Фонду гарантування вкладів фізичних осіб, а також регулюються відносини між Фондом, банками, Національним банком України, визначаються повноваження та функції Фонду щодо виведення неплатоспроможних банків з ринку і ліквідації банків (ст. 1 Закону).
Згідно з п. 17 ч. 1 ст. 2 ЗУ "Про систему гарантування вкладів фізичних осіб" уповноважена особа Фонду - працівник Фонду, який від імені Фонду та в межах повноважень, передбачених цим Законом та/або делегованих Фондом, виконує дії із забезпечення виведення банку з ринку під час здійснення тимчасової адміністрації неплатоспроможного банку та/або ліквідації банку.
Відповідно до п. 6 ч. 1 ст. 2 Закону України "Про систему гарантування вкладів фізичних осіб" ліквідація банку, це - процедура припинення банку як юридичної особи відповідно до законодавства.
Відповідно до статті 3 Закону України "Про систему гарантування вкладів фізичних осіб" Фонд є установою, що виконує спеціальні функції у сфері гарантування вкладів фізичних осіб та виведення неплатоспроможних банків з ринку і ліквідації банків у випадках, встановлених цим Законом. Фонд є економічно самостійною установою, має самостійний баланс, поточний та інші рахунки в Національному банку України, а також рахунки в цінних паперах у депозитарних установах - державних банках. Фонд є установою, що не має на меті отримання прибутку.
Згідно із статтею 4 вказаного Закону України "Про систему гарантування вкладів фізичних осіб" основним завданням Фонду є забезпечення функціонування системи гарантування вкладів фізичних осіб та виведення неплатоспроможних банків з ринку.
В силу вимог Закону України "Про систему гарантування вкладів фізичних осіб" в межах здійснення ліквідаційної процедури банку виконує функції, а саме здійснює діяльність щодо утворення, затвердження та використання кошторису витрат - уповноважена особа Фонду гарантування вкладів, до компетенції якої, відноситься й в тому числі розпорядження витратами пов'язаними із вжиттям уповноваженою особою заходів з повернення дебіторської заборгованості банку та звернення з позовами про стягнення коштів на користь банку.
Відповідно до п. 8 ч. 4 ст. 4 Закону України Про виконавче провадження , виконавчий документ повертається стягувачу органом державної виконавчої служби, приватним виконавцем без прийняття до виконання протягом трьох робочих днів з дня його пред'явлення, якщо стягувач не надав підтвердження сплати авансового внеску, якщо авансування є обов'язковим;
Згідно з абз. 3 ч. 2 ст. 26 Закону України Про виконавче провадження , від сплати авансового внеску також звільняються державні органи, інваліди війни, інваліди I та II груп, законні представники дітей-інвалідів і недієздатних інвалідів I та II груп, громадяни, віднесені до категорій 1 та 2 осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, у разі їх звернення до органів державної виконавчої служби.
Таким чином, Уповноважена особа Фонду гарантування вкладів фізичних осіб на ліквідацію ПАТ "ВіЕйБі Банк" Славкіна Марина Анатолівна не відноситься до категорії осіб, що звільнені від сплати авансового внеску, оскільки виконує дії із за забезпечення виведення банку з ринку під час здійснення тимчасової адміністрації неплатоспроможного банку або ліквідації банку і виступає від імені банку, а не Фонду гарантування вкладів фізичних осіб.
Відповідно до п. 4 ч. 1. ст. 37 ЗУ Про виконавче провадження , виконавчий документ повертається стягувачу, якщо стягувач перешкоджає проведенню виконавчих дій або не здійснив авансування витрат виконавчого провадження, передбачене статтею 43 цього Закону, незважаючи на попередження виконавця про повернення йому виконавчого документа;
Згідно з ч. 3 ст. 121-2 ГПК України, за результатами розгляду скарги виноситься ухвала, яка надсилається стягувачу, боржнику, прокурору та органу державної виконавчої служби, приватному виконавцю. Ухвала може бути оскаржена у встановленому цим Кодексом порядку.
Враховуючи те, що виведення неплатоспроможних банків з ринку, у тому числі шляхом здійснення тимчасової адміністрації та ліквідації банків, є завданням Фонду гарантування вкладів, що є установою, яка виконує спеціальні функції у сфері гарантування вкладів фізичних осіб та виведення неплатоспроможних банків з ринку і ліквідації банків у випадках, встановлених Законом через уповноважену особу Фонду, як працівник Фонду, а в силу ст. 26 ЗУ Про виконавче провадження Уповноважена особа Фонду гарантування вкладів фізичних осіб на ліквідацію ПАТ "ВіЕйБі Банк" не звільнена від сплати авансового внеску, тому скарга публічного акціонерного товариства "Всеукраїнський Акціонерний банк" в особі Уповноваженої особи Фонду гарантування вкладів фізичних осіб на ліквідацію ПАТ "ВіЕйБі Банк" Славкіної М.А. на дії державного виконавця Шевченківського районного відділу державної виконавчої служби міста Київ Головного територіального управління юстиції у місті Києві є необґрунтованою та такою, що не підлягає задоволенню.
Враховуючи викладене та керуючись 86, 121 2 Господарського процесуального кодексу України, колегія суддів -
УХВАЛИЛА:
У задоволенні скарги публічного акціонерного товариства "Всеукраїнський Акціонерний банк" в особі Уповноваженої особи Фонду гарантування вкладів фізичних осіб на ліквідацію ПАТ "ВіЕйБі Банк" Славкіної М.А. на дії державного виконавця Шевченківського районного відділу державної виконавчої служби міста Києва відмовити.
Головуючий суддя С.М. Мудрий
Судді М.О. Лиськов
Т.Ю. Трофименко
Суд | Господарський суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 24.10.2017 |
Оприлюднено | 19.11.2017 |
Номер документу | 70319741 |
Судочинство | Господарське |
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні