Номер провадження: 22-ц/785/9086/17
Номер справи місцевого суду: 504/3303/16-ц
Головуючий у першій інстанції Вінська Н. В.
Доповідач Гірняк Л. А.
АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
23.11.2017 року м. Одеса
Суддя судової палати з цивільних справ апеляційного суду Одеської області Гірняк Л.А., ознайомившись з апеляційною скаргою ОСОБА_3 на рішення Комінтернівського районного суду Одеської області від 25 травня 2017 року по цивільній справі за позовом ОСОБА_3 до ОСОБА_4 про визнання угоди недійсною та визнання права спільної власності на нежитлове приміщення, -
В С Т А Н О В И Л А:
11.10.2017 року ОСОБА_3 звернувся до апеляційного суду Одеської області з апеляційною скаргою на рішення Комінтернівського районного суду Одеської області від 25 травня 2017 року.
Проте, апелянтом не сплачено судовий збір.
В апеляційній скарзі ОСОБА_3 ставилося питання про відстрочення йому сплати судового збору за подачу апеляційної скарги на рішення суду, проте ухвалою апеляційного суду Одеської області від 27.11.2017 року йому було відмовлено.
Відповідно до ЗУ „Про судовий збір" від 08.07.2011 № 3674-VI, судовий збір - це збір, що справляється на всій території України за подання заяв, скарг до суду, за видачу судами документів, а також у разі ухвалення окремих судових рішень, передбачених цим Законом. Судовий збір включається до складу судових витрат. Платниками судового збору є громадяни України, іноземці, особи без громадянства, підприємства, установи, організації, інші юридичні особи (у тому числі іноземці) та фізичні особи - підприємці, які звертаються до суду чи стосовно яких ухвалене судове рішення, передбачене цим Законом. Судовий збір справляється за подання до суду апеляційної скарги на судове рішення.
Як вбачається з матеріалів справи апелянт не підпадає під жодну категорію пільг, які визнечині ЗУ „Про судовий збір" щодо звільнення від сплати судового збору.
Згідно ч.1 ст.4 ЗУ „Про судовий збір" судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 01 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Відповідно до чинного ЗУ „Про судовий збір" за подання до суду позовної заяви немайнового характеру, яка подана фізичною особою, ставка судового збору справляється 0,4 розміру прожиткового мінімуму на одну працездатну особу.
Згідно абзацу 4 статті 7 Закону України Про Державний бюджет України на 2017 рік з 1 січня 2017 року встановлено прожитковий мінімум на одну працездатну особу в розрахунку на місяць у розмірі 1600 гривень.
Згідно п. 6 ч.2 ст.4 ЗУ „Про судовий збір" за подання до суду апеляційної скарги на рішення суду ; заяви про приєднання до апеляційної скарги на рішення суду; апеляційної скарги на судовий наказ, заяви про перегляд судового рішення у зв'язку з нововиявленими обставинами ставка судового збору справляється 110 відсотків ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви, іншої заяви і скарги .
Таким чином, ОСОБА_3 пропонується в строк, який не може перевищувати п"яти днів з дня отримання цієї ухвали, звернутися до суду апеляційної інстанції з оригіналом квитанції про оплату судового збору у розмірі 704 грн.
Вказана грошова сума повинна бути сплачена за наступними реквізитами:
Отримувач коштів: УК у м.Одесі/Малиновськ. р-н/22030101
Код отримувача (код за ЄДРПОУ): 38016923
Банк отримувача: ГУ ДКCУ в Одеській області
Код банку отримувача (МФО): 828011
Рахунок отримувача: 31214206780007
Код класифікації доходів бюджету: 22030101
Призначення платежу *;101;
При заповненні платіжного документа у графі Код платника платником судового збору - юридичною особою зазначається код ЄДРПОУ, а платником - фізичною особою - ідентифікаційний код, а при його відсутності, у зв'язку з релігійними переконаннями, зазначаються його паспортні дані.
Згідно до ч. 2 ст. 297 ЦПК України до апеляційної скарги, яка не оформлена відповідно до вимог встановлених ст.295 цього Кодексу, а також у разі несплати суми судового збору застосовуються положення ст. 121 цього Кодексу. Тобто, суддя постановлює ухвалу про залишення апеляційної скарги без руху, про що повідомляє апелянта і надає йому строк для усунення недоліків, який не може перевищувати п'яти днів з дня отримання ним ухвали. Якщо апелянт у встановлений строк не усуне недоліки, то апеляційна скарга вважається неподаною і повертається апелянту.
Керуючись ч.1 ст.121, ч.2 ст. 297 ЦПК України, суддя,-
У Х В А Л И Л А:
Апеляційну скаргу ОСОБА_3 на рішення Комінтернівського районного суду Одеської області від 25 травня 2017 року залишити без руху та надати апелянту строк для усунення зазначених недоліків, який не може перевищувати п'яти днів з дня отримання апелянтом копії ухвали.
У разі не сплати судового збору у зазначений строк, апеляційна скарга вважається неподаною і повертається апелянту.
Суддя апеляційного суду
Одеської області: Л.А. Гірняк
Суд | Апеляційний суд Одеської області |
Дата ухвалення рішення | 23.11.2017 |
Оприлюднено | 28.11.2017 |
Номер документу | 70531245 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Апеляційний суд Одеської області
Гірняк Л. А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні