КОРАБЕЛЬНИЙ РАЙОННИЙ СУД ОСОБА_1
Справа № 2-657/2010
Провадження № 6/488/21/17 р.
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
03.01.2017 року м. Миколаїв
Корабельний районний суд м. Миколаєва
у складі головуючого по справі судді - Лазаревої Г.М.,
при секретарі - Бондар Є.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні подання державного виконавця Корабельного відділу державної виконавчої служби міста ОСОБА_1 ГТУЮ у Миколаївській області про тимчасове обмеження у праві виїзду за межі України ОСОБА_2,
В С Т А Н О В И В:
Заступник начальника Корабельного ВДВС м. Миколаїв ГТУЮ у Миколаївській області ОСОБА_3 звернувся до суду з поданням про тимчасове обмеження у праві виїзду за межі України без вилучення паспорту ОСОБА_2.
Подання обґрунтовується тим, що на виконанні у Корабельному ВДВС знаходиться зведене виконавче провадження стосовно боржника ОСОБА_4 з примусового виконання виконавчих документів: виконавчого листа № 2-657/2010, що видав Корабельний районний суд м. Миколаєва; № 073216 від 14.09.2012 р., що видав ВДАІ ММУ УМВС України в Миколаївській області; № 1-кп/488/96/14 від 01.08.2014 р., що видав Корабельний районний суд м. Миколаєва; № 2-7-2982/09 від 23.04.2009 р., що видав Центарльний районний суд м. Миколаєва; № 2-н/488/1361/14 від 04.03.2015 р., що видав Корабельний районний суд м. Миколаєва .
Боржник в добровільному порядку рішення не виконує, грошові кошти не сплачує. Незважаючи на вжиті до боржника заходи примусового виконання, рішення ним не виконується.
Суд, вивчивши приєднані до подання матеріали, прийшов до висновку, що вказане подання є безпідставним та задоволенню не підлягає виходячи з наступного.
Відповідно до п. 19 ч. 3 ст. 18 Закону України Про виконавче провадження у разі ухилення боржника від виконання зобов'язань, покладених на нього рішенням, звертатися до суду за встановленням тимчасового обмеження у праві виїзду боржника - фізичної особи чи керівника боржника - юридичної особи за межі України до виконання зобов'язань за рішенням або погашення заборгованості за рішеннями про стягнення періодичних платежів .
Застосування таких обмежень може мати місце лише у виключних випадках і повинно використовуватися лише як крайній захід після реалізації усіх можливих та передбачених законом засобів примусового виконання судового рішення, оскільки стосується гарантованого ст. 33 Конституції України та ст. 313 ЦК України особистого немайнового права особи вільно залишати територію України та права на свободу пересування, передчасне і безпідставне обмеження яких є неприпустимим.
За змістом ст. 6 Закону України Про порядок виїзду з України і в'їзду в Україну громадян України громадянинові України, який має паспорт, може бути тимчасово відмовлено у виїзді за кордон у випадку, якщо він ухиляється від виконання зобов'язань, покладених на нього судовим рішенням, рішенням іншого органу (посадової особи), - до виконання зобов'язань.
Згідно з ч. 1 ст. 377-1 ЦПК України питання про тимчасове обмеження боржника фізичної особи або керівника боржника юридичної особи у праві виїзду за межі України при виконанні судових рішень та рішень інших органів (посадових осіб) вирішується судом за місцезнаходженням органу державної виконавчої служби за поданням державного виконавця, погодженим з начальником відділу державної виконавчої служби.
Таким чином, суд має право встановити щодо боржника тимчасове обмеження у праві виїзду за межі України лише за поданням державного виконавця, обов'язково погодженим з начальником відділу державної виконавчої служби, за умови доведення та документального підтвердження факту ухилення боржника, який має паспорт для виїзду за кордон, і з цією метою має намір та реальну можливість вибути за межі України, від виконання зобов'язань, покладених на нього рішенням суду чи іншого органу (посадової особи). Таке обмеження може бути встановлено лише строком до виконання боржником своїх зобов'язань.
Всупереч вище викладених вимог законодавства, суду не надано доказів того, що боржник ухиляється від виконання зобов'язань, покладених на нього рішеннями державних органів, та має намір вибути за межі України з метою невиконання цих рішень, доведення якого є обов'язковою умовою для встановлення щодо боржника тимчасового обмеження права виїзду за межі України.
Також не надано доказів на підтвердження здійснення виконавцем усіх заходів для своєчасного і повного примусового виконання судових рішень у спосіб та в порядку, встановленому законом.
На підставі наведеного, суд приходить до висновку про відсутність правових підстав для встановлення щодо боржника тимчасового обмеження у праві виїзду за межі України.
Керуючись ст. 377-1 ЦПК України, ст. 6 Закону України Про порядок виїзду з України і в'їзду в Україну громадян України , суд,-
У Х В А Л И В:
В задоволенні подання державного виконавця Корабельного відділу державної виконавчої служби міста ОСОБА_1 ГТУЮ у Миколаївській області про тимчасове обмеження у праві виїзду за межі України ОСОБА_2 - відмовити .
Ухвала може бути оскаржена сторонами в апеляційному порядку до апеляційного суду Миколаївської області через Корабельний районний суд м. Миколаєва шляхом подання в 5-денний строк з дня проголошення ухвали апеляційної скарги. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення ухвали, можуть подати апеляційну скаргу протягом п'яти днів з дня отримання копії цієї ухвали.
Ухвала суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги ухвали, якщо її не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Суддя: Г.М. Лазарева
Суд | Корабельний районний суд м. Миколаєва |
Дата ухвалення рішення | 03.01.2017 |
Оприлюднено | 06.12.2017 |
Номер документу | 70734112 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Корабельний районний суд м. Миколаєва
Лазарева Г. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні