КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
19 жовтня 2017 року № 810/3531/17
Суддя Київського окружного адміністративного суду Терлецька О.О., розглянувши в місті Києві позовну заяву ГУ ДФС у Київській області до ТОВ "Сігма Агрокомпані" та ТОВ "ТОЛОСПЛЮС" про визнання правочину недійсним,
в с т а н о в и в:
До Київського окружного адміністративного суду звернулось ГУ ДФС у Київській області з позовом до ТОВ "Сігма Агрокомпані" (код ЄДРПОУ 39826565) та ТОВ "ТОЛОСПЛЮС" (код ЄДРПОУ 40482505) про визнання недійсним правочину, укладеного між відповідачами та за наслідками якого було складено податкову накладну від 30.09.2016 №50.
Відповідно до статті 107 Кодексу адміністративного судочинства України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, зокрема, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 106 цього Кодексу, чи подано адміністративний позов у строк, установлений законом (якщо подано заяву про поновлення цього строку, то чи є підстави для її задоволення), немає інших підстав для повернення позовної заяви, залишення її без розгляду або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.
Статтею 106 Кодексу адміністративного судочинства України визначено обов?язкові формальні умови до позовної заяви, недотримання яких унеможливлює відкриття провадження у справі. Зазначеною нормою процесуального закону визначено, що у позовній заяві зазначаються: 1) найменування адміністративного суду, до якого подається позовна заява; 2) ім'я (найменування) позивача, поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі є; 3) ім'я (найменування) відповідача, посада і місце служби посадової чи службової особи, поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі відомі; 4) зміст позовних вимог згідно з частинами четвертою і п'ятою статті 105 цього Кодексу і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги , а в разі подання позову до декількох відповідачів, - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів; 5) у разі необхідності - клопотання про звільнення від сплати судового збору; про звільнення від оплати правової допомоги і забезпечення надання правової допомоги, якщо відповідний орган відмовив особі у забезпеченні правової допомоги; про призначення судової експертизи; про витребування доказів; про виклик свідків тощо; 6) перелік документів та інших матеріалів, що додаються.
Відповідно до ч.2 ст. 106 Кодексу адміністративного судочинства України, - на підтвердження обставин, якими обґрунтовуються позовні вимоги, позивачнадає докази, а в разі неможливості - зазначає докази, які не може самостійно надати , із зазначенням причин неможливості подання таких доказів.
Відповідно до ч.3 ст.106 Кодексу адміністративного судочинства України, - до позовної заяви додаються її копії та копії всіх документів, що приєднуються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб, крім випадків подання адміністративного позову суб'єктом владних повноважень . Суб'єкт владних повноважень при поданні адміністративного позову зобов'язаний додати до позовної заяви доказ надіслання рекомендованим листом з повідомленням про вручення відповідачу і третім особам копії позовної заяви та доданих до неї документів. До позовної заяви додається також документ про сплату судового збору , крім випадків, коли його не належить сплачувати.
Відповідно до ч.4 ст.106 Кодексу адміністративного судочинства України, - позовна заява підписується позивачем або його представником із зазначенням дати її підписання.
Відповідно до ч.5 ст.106 Кодексу адміністративного судочинства України, - якщо позовна заява подається представником, то у ній зазначаються ім'я представника, його поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі є. Одночасно з позовною заявою подається довіреність чи інший документ, що підтверджує повноваження представника.
Відповідно до статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначає недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлює строк, достатній для усунення недоліків.
Вивчивши матеріали даної адміністративної справи, суддею було встановлено ряд порушень вимог статті 106 Кодексу адміністративного судочинства, що зумовлює залишення позовної заяви без руху, а саме: в позовній заяві зазначена неповна адреса ТОВ "Сігма Агрокомпані"; відсутні докази, якими обґрунтовуються позовні вимоги (вирок Дніпровського районного суду м. Києва від 28.04.2017 по кримінальній справі №755/5231/17, угода чи договір, що укладались між ТОВ "Сігма Агрокомпані" та ТОВ "ТОЛОСПЛЮС", який позивач просить визнати недійсним); відсутній доказ про сплату судового збору.
Окрім того, в матеріалах справи відсутні документи, з яких суд може встановити направлення копій позову з додатками відповідачам по справі, оскільки додана копія списку згрупованих поштових відправлень не містить відомостей про те, які саме документи направлялись позивачем відповідачам.
Зазначені недоліки позовної заяви можуть бути усунуті шляхом подання до суд позовної заяви, із зазначенням повної адреси ТОВ "Сігма Агрокомпані", надати суд докази, якими позивач обгрунтовує позовні вимоги (вирок Дніпровського районного суду м. Києва від 28.04.2017 по кримінальній справі №755/5231/17, угода чи договір між ТОВ "Сігма Агрокомпані" та ТОВ "ТОЛОСПЛЮС", якщо такі укладались, а також докази про сплату судового збору та направлення копій позову з додатками відповідачам по справі.
Керуючись статтями 106, 108, 160, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
у х в а л и в:
1. Позовну заяву ГУ ДФС у Київській області до ТОВ "Сігма Агрокомпані" та ТОВ "ТОЛОСПЛЮС" про визнання правочину недійсним, - залишити без руху.
2. Встановити строк для усунення недоліків позовної заяви до 03 листопада 2017 року.
3. Копію ухвали надіслати (видати) позивачу.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо скаргу не було подано в установлені строки. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається до Київського апеляційного адміністративного суду через Київський окружний адміністративний суд протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали .
Суддя Терлецька О.О.
Суд | Київський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 19.10.2017 |
Оприлюднено | 15.12.2017 |
Номер документу | 70996451 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Київський окружний адміністративний суд
Терлецька О.О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні