Ухвала
від 26.12.2017 по справі 922/4485/16
ХАРКІВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

ХАРКІВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

проспект Незалежності, 13, місто Харків, 61058

УХВАЛА

"26" грудня 2017 р. Справа № 922/4485/16

Суддя - доповідач Білоусова Я.О.

розглянувши апеляційну скаргу Центральної ОДПІ м.Харкова Головного управління ДФС у Харківській області вх. №3884 Х/2 на ухвалу Господарського суду Харківської області від 30.08.2017 у справі № 922/4485/16 (суддя Яризько В.О.)

за заявою Товариства з обмеженою відповідальністю Сістем нафта , м.Харків,

до Товариства з обмеженою відповідальністю Сістем нафта , м.Харків,

про визнання банкрутом,

ВСТАНОВИВ:

В грудні 2016 року ТОВ Сістем нафта звернулось до Господарського суду Харківської області з заявою про порушення справи про банкрутство на підставі ст.95 Закону України Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом .

Ухвалою Господарського суду Харківської області від 27.12.2016 прийнято заяву ТОВ Сістем нафта до розгляду, а ухвалою суду від 18.01.2017 порушено провадження у справі про банкрутство ТОВ Сістем нафта .

Ухвалою Господарського суду Харківської області від 30.08.2017 затверджено наданий суду звіт ліквідатора та ліквідаційний баланс. Ліквідовано юридичну особу - товариство з обмеженою відповідальністю "Сістем нафта" (код 39814125; місце реєстрації : 61057, місто Харків, вул. Римарська, буд. 7). Визнано вимоги кредиторів, що були не задоволені за недостатністю майна банкрута ТОВ "Сістем нафта", погашеними. Провадження у справі припинено. Зобов'язано державного реєстратора внести до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців запис про проведення державної реєстрації припинення юридичної особи та передати органам, які здійснювали облік, відповідне повідомлення про зняття юридичної особи з обліку.

Центральна ОДПІ м.Харкова Головного управління ДФС у Харківській області з ухвалою місцевого господарського суду не погодилась та звернулась до Харківського апеляційного господарського суду з апеляційною скаргою, в якій посилаючись на порушення судом норм матеріального права, просить ухвалу суду першої інстанції скасувати та припинити провадження у справі.

Одночасно апелянт просить поновити пропущений строк подання апеляційної скарги на ухвалу суду від 16.08.2017.

15.12.2017 набрав чинності Господарський процесуальний кодекс України у новій редакції.

Зазначена апеляційна скарга надійшла до Харківського апеляційного господарського суду 21.12.2017, тобто після набрання чинності Господарським процесуальним кодексом України у новій редакції. Згідно відбитку ПАТ "Укрпошта" на поштовому конверті, доданому до апеляційної скарги, апелянт звернувся до суду з апеляційною скаргою 14.12.2017, тобто, до набрання чинності нової редакції Господарського процесуального кодексу України.

Згідно з п.11 розділу ХІ даного кодексу "Перехідні положення" заяви і скарги, подані до набрання чинності цією редакцією Кодексу, провадження за якими не порушено на момент набрання чинності цією редакцією Кодексу, розглядаються за правилами, що діють після набрання чинності цією редакцією Кодексу. Такі заяви чи скарги не можуть бути залишені без руху, повернуті або передані за підсудністю, щодо них не може бути прийнято рішення про відмову у прийнятті чи відмову у відкритті провадження за правилами, що діють після набрання чинності цією редакцією Кодексу, якщо вони подані з додержанням відповідних вимог процесуального закону, які діяли до набрання чинності цією редакцією Кодексу.

Відповідно до підпункту 9 пункту 1 розділу XI «Перехідні положення» ГПК України справи у судах апеляційної інстанції, провадження у яких порушено до набрання чинності цією редакцією Кодексу, розглядаються за правилами, що діють після набрання чинності цією редакцією Кодексу.

Згідно з п.3 ч.1 ст.97 ГПК України в редакції чинній до 15.12.2017, апеляційна скарга не приймається до розгляду і повертається апеляційним господарським судом, якщо до скарги не додано документів, що підтверджують сплату судового збору у встановленому порядку і розмірі.

Як вбачається з апеляційної скарги, заявником не повною мірою додержано вимог процесуального закону, який діяв до 15.12.2017, а саме, до скарги не додано документів, що підтверджують сплату судового збору у встановленому порядку.

До апеляційної скарги додано платіжне доручення №3517 від 04.12.2017 про сплату 1600,00 грн, однак за подання апеляційної скарги по іншій справі та до іншого відповідача, а саме по справі №922/2456/17 до ПП Харківвторсировина .

В апеляційній скарзі апелянт зазначив, що у поданому платіжному дорученні від 04.12.2017 №3517 помилково зазначено номер іншої справи та боржника. Враховуючи, що дане платіжне доручення не використано в іншій справі та те, що це є друкарська помилка, контролюючий орган просив суд долучити та вважати вірною платіжне доручення від 04.12.2017 №3517.

Однак, суд зазначає, що якщо заявником не подано належних доказів сплати судового збору у встановленому порядку та розмірі, та за відсутності у відповідному платіжному документі належного призначення платежу, заявником не додержано вимог закону щодо подання доказів сплати судового збору у встановленому порядку.

За таких обставин, суд не приймає платіжне доручення №3517 від 04.12.2017 про сплату 1600,00 грн по справі №922/2456/17 до ПП Харківвторсировина , як належний доказ сплати судового збору у справі №922/4485/16.

Відповідно до п.2 ч.3 статті 258 Господарського процесуального кодексу України до апеляційної скарги додаються докази сплати судового збору.

Відповідно до ч.2 ст.260 Господарського процесуального кодексу України до апеляційної скарги, яка оформлена з порушенням вимог, встановлених статтею 258 цього Кодексу, застосовуються положення статті 174 цього Кодексу.

Відповідно до ч.1, 2 ст.174 Господарського процесуального кодексу України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити).

Крім того, як свідчать матеріали справи, апелянт вже звертався з апеляційною скаргою до суду, проте ухвалою Харківського апеляційного господарського суду від 21.09.2017 апеляційна скарга поверталась заявнику.

В поданій апеляційній скарзі апелянт просить поновити строк подання апеляційної скарги.

В обґрунтування пропуску строку подання апеляційної скарги, апелянт посилається на те, що юридичним управлінням ГУ ДФС України у Харківській області підготовлено та надано доповідну до управління фінансування, бухгалтерського обліку та звітності для забезпечення сплати судового збору за подання апеляційної скарги. Проте, апелянтом не надано жодних доказів в обґрунтування своїх доводів щодо підготовки та надання доповідної юридичним управлінням до управління фінансування, бухгалтерського обліку та звітності щодо сплати судового збору; апелянтом не зазначено навіть дати, коли така доповідна складалась юридичним управлінням та коли була подана до управління фінансування, бухгалтерського обліку та звітності.

Законодавець не передбачає обов'язок суду автоматично відновлювати пропущений строк за наявності відповідного клопотання заявника, оскільки в кожному випадку суд має визначити, з якої поважної причини такий строк було порушено скаржником, та чи підлягає він відновленню; у кожному випадку суд з урахуванням конкретних обставин пропуску строку оцінює доводи, що наведені на обґрунтування клопотання про його відновлення, та докази, що підтверджують доводи заявника, та робить мотивований висновок щодо поважності чи неповажності причин пропуску строку .

Проте, наведені апелянтом доводи не є обґрунтованими та не підтверджені належними та допустимими доказами, відтак, визнаються суддею-доповідачем неповажними.

Відповідно до п.3 ст.260 Господарського процесуального кодексу України апеляційна скарга залишається без руху також у випадку, якщо вона подана після закінчення строків, установлених статтею 256 цього Кодексу, і особа, яка її подала, не порушує питання про поновлення цього строку, або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані неповажними. При цьому протягом десяти днів з дня вручення ухвали особа має право звернутися до суду апеляційної інстанції із заявою про поновлення строку або вказати інші підстави для поновлення строку.

З врахуванням викладеного, суд апеляційної інстанції дійшов висновку, що скаржником не виконано вимоги п.2 ч.3 статті 258 Господарського процесуального кодексу України, а наведені апелянтом підстави для поновлення строку подання апеляційної скарги визнані судом неповажними, що відповідно до вимог статті 260 Господарського процесуального кодексу України є підставою для залишення апеляційної скарги без руху з наданням строку для усунення вказаних недоліків.

Враховуючи викладене та керуючись ст. 174, 234, 258, 260 Господарського процесуального кодексу України, суддя- доповідач,

УХВАЛИВ:

1. Апеляційну скаргу Центральної ОДПІ м.Харкова Головного управління ДФС у Харківській області вх. №3884 Х/2 на ухвалу Господарського суду Харківської області від 30.08.2017 у справі № 922/4485/16 залишити без руху.

2. Центральній ОДПІ м.Харкова Головного управління ДФС у Харківській області усунути встановлені при поданні апеляційної скарги недоліки: надати докази сплати 1600,00 грн судового збору за подання апеляційної скарги; навести обґрунтовані підстави поновлення строку подання апеляційної скарги протягом 10 днів з дня вручення ухвали про залишення апеляційної скарги без руху.

3. Роз'яснити Центральній ОДПІ м.Харкова Головного управління ДФС у Харківській області, що при невиконанні вимог даної ухвали, апеляційна скарга вважається неподаною та повертається апелянту.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та не підлягає оскарженню.

Суддя - доповідач Білоусова Я.О.

СудХарківський апеляційний господарський суд
Дата ухвалення рішення26.12.2017
Оприлюднено27.12.2017
Номер документу71243626
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —922/4485/16

Ухвала від 17.12.2018

Господарське

Східний апеляційний господарський суд

Шутенко Інна Анатоліївна

Ухвала від 15.08.2018

Господарське

Харківський апеляційний господарський суд

Шевель О. В.

Ухвала від 13.08.2018

Господарське

Господарський суд Харківської області

Яризько В.О.

Ухвала від 24.04.2018

Господарське

Харківський апеляційний господарський суд

Здоровко Л.М.

Ухвала від 06.04.2018

Господарське

Харківський апеляційний господарський суд

Здоровко Л.М.

Ухвала від 10.01.2018

Господарське

Харківський апеляційний господарський суд

Білоусова Я.О.

Ухвала від 26.12.2017

Господарське

Харківський апеляційний господарський суд

Білоусова Я.О.

Ухвала від 21.09.2017

Господарське

Харківський апеляційний господарський суд

Лакіза В.В.

Постанова від 30.08.2017

Господарське

Господарський суд Харківської області

Яризько В.О.

Ухвала від 15.08.2017

Господарське

Господарський суд Харківської області

Яризько В.О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні