Справа 237/5538/17
Номер провадження 4-с/237/32/17
У Х В А Л А
про відмову у відкритті провадження у справі
19.12.17 м. Курахове
Суддя Мар'їнського районного суду Донецької області Медведський М.Д., розглянувши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до Голосіївського районного відділу державної виконавчої служби міста Київа Головного територіального управління юстиції у місті Києві про визнання дій державного виконавця відділу ДВС неправомірними та зобов'язання вчинити дії,
ВСТАНОВИВ:
18.12.2017 року до Мар'їнського районного суду Донецької області звернувся ОСОБА_2 із позовом до Голосіївського районного відділу державної виконавчої служби міста Київа Головного територіального управління юстиції у місті Києві про визнання дій державного виконавця відділу ДВС неправомірними та зобов'язання вчинити дії. З поданої заяви вбачається, що заявник оскаржує дії державного виконавця з виконання вироку Мар'їнського районного суду Донецької області по кримінальній справі № І-367 від 2001 року, з посиланням на норми ст. 383, 384 ЦПК України в редакції до 15.12.2017 року, що дозволяє суду зробити висновок, що заявник звернувся саме із скаргою на дії державного виконавця в порядку виконання рішення по цивільній справі в порядку ЦПК України.
Дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку про відмову у відкритті провадження по справі з наступних підстав.
Відповідно до ст. 447 ЦПК України в редакції від 15.12.2017 року, сторони виконавчого провадження мають право звернутися до суду із скаргою, якщо вважають, що рішенням, дією або бездіяльністю державного виконавця чи іншої посадової особи органу державної виконавчої служби або приватного виконавця під час виконання судового рішення, ухваленого відповідно до ЦПК України, порушено їхні права чи свободи.
Згідно із ч. 1 ст. 15 Закону України Про виконаче провадження , сторонами виконавчого провадження є стягувач і боржник.
Постановою Пленуму Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ № 6 від 07.02.2014 року Про практику розгляду судами скарг на рішення, дії або бездіяльність державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби під час виконання судових рішень у цивільних справах встановлено особливості розгляду судами скарг щодо рішень, дій або бездіяльність державного виконавця
Пунктом 4 вказаної Постанови встановлено, що відповідно до статті 383 ЦПК, частини першої статті 12, частини четвертої статті 82 Закону про виконавче провадження право на оскарження рішення, дії або бездіяльності державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби під час виконання судового рішення, ухваленого відповідно до ЦПК, мають лише сторони виконавчого провадження, якщо вважають, що порушено їх права чи свободи. При цьому вони набувають процесуального статусу заявника. На підставі статті 8 Закону про виконавче провадження сторонами у виконавчому провадженні є стягувач і боржник.
Пунктом 6 вказаної Постанови встановлено, що інші учасники виконавчого провадження та особи, які залучаються до проведення виконавчих дій, визначених у статті 7 Закону про виконавче провадження, мають право на оскарження рішення, дії або бездіяльності державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби під час виконання судового рішення, ухваленого згідно із вимогами ЦПК, до відповідного адміністративного суду в порядку, передбаченому законом (частина четверта статті 82 Закону про виконавче провадження). У зв'язку із цим у разі подання такої скарги в порядку цивільного судочинства суддя має відмовити у відкритті провадження за скаргою на підставі пункту 1 частини другої статті 122 ЦПК, а, помилково прийнявши скаргу до розгляду, під час судового розгляду суд має закрити провадження у справі з підстави, передбаченої пунктом 1 частини першої статті 205 ЦПК.
В той же час, суд зазначає, що згідно ст. 20 Кодексу адміністративного судочинства України в редакції від 15.12.2017 року розгляд таких спорів не віднесено до компетенції місцевих загальних судів як адміністративних.
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 186 ЦПК України, суддя відмовляє у відкритті провадження у справі, якщо заява не підлягає розгляду в порядку цивільного судочинства.
Судом встановлено, що заявник ОСОБА_2 не є стороною виконавчого провадження, зокрема, боржником за вказаним рішенням Мар'їнського районного суду, що останній також підтверджує в тексті самої заяви в частині обґрунтування самої заяви.
Керуючись, 186, 447 ЦПК України, суд
УХВАЛИВ:
Відмовити у відкритті провадження за позовною заявою ОСОБА_1 до Голосіївського районного відділу державної виконавчої служби міста Київа Головного територіального управління юстиції у місті Києві про визнання дій державного виконавця відділу ДВС неправомірними та зобов'язання вчинити дії.
Ухвала може бути оскаржена протягом п'ятнадцяти днів з дня її проголошення через Мар'їнський районний суд Донецької області до апеляційного суду Донецької області.
Суддя Медведський М.Д.
Дата документу 19.12.2017
Суд | Мар`їнський районний суд Донецької області |
Дата ухвалення рішення | 19.12.2017 |
Оприлюднено | 10.01.2018 |
Номер документу | 71458068 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Мар`їнський районний суд Донецької області
Медведський М. Д.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні