ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МИКОЛАЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
======================================================================
УХВАЛА
10 січня 2018 року Справа № 915/1202/16
м.Миколаїв
Кредитори:
1.Державна податкова інспекція у Центральному районі м. Миколаєва Головного управління ДФС у Миколаївській області (54030, м. Миколаїв, вул. Потьомкінська, 24/2).
2.Миколаївське обласне відділення Фонду соціального захисту інвалідів, 54001, м. Миколаїв, вул. Нікольська, 46, під. 2.
3.Центральне об'єднане управління Пенсійного фонду України м. Миколаєва Миколаївської області (код ЄДРПОУ 41250753, пр. Богоявленський, 55-Е, м. Миколаїв, 54018).
4. Головне управління ДФС у Миколаївській області (вул. Лягіна, 6, м. Миколаїв, 54001).
Банкрут: Товариство з обмеженою відповідальністю «Науково-виробниче підприємство Кристал - сервіс +» (код ЄДРПОУ 32390750, АДРЕСА_1, 54029).
Ліквідатор: арбітражний керуючий ОСОБА_1 (АДРЕСА_2, Україна, 54017).
Суддя Ржепецький В.О.,
за участі представників:
від Державної податкової інспекції у Центральному районі м. Миколаєва Головного управління ДФС у Миколаївській області: не з'явився,
від Миколаївського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів: ОСОБА_2, довіреність №08-4/14 від 02.01.2018 року,
від Центрального об'єднаного управління Пенсійного фонду України м. Миколаєва Миколаївської області: не з'явився,
від ГУ ДФС у Миколаївській області: ОСОБА_3, довіреність №2382/14-29-10-06-06 від 26.12.2017 року
від банкрута: не з'явився,
ліквідатор: не з'явився,
суть спору : про банкрутство,
встановив:
Ухвалою суду від 18.12.2017 розгляд заяви арбітражного керуючого ОСОБА_4 було відкладено на 10.01.2018.
Усі учасники провадження у справі повідомлені про дату, час та місце розгляду заяви арбітражного керуючого ОСОБА_4 у відповідності з приписами ст. 120 ГПК України, про що свідчать матеріали справи (т. 3, а.с.7-9, 15, 23, 25-43, 47-54).
09.01.2018 Головним управлінням ДФС у Миколаївській області подано до господарського суду клопотання про заміну сторони у справі - ДПІ у Центральному районі м. Миколаєва ГУ ДФС у Миколаївській області на правонаступника - Головне управління ДФС у Миколаївській області.
В судовому засіданні представник ГУ ДФС у Миколаївській області просить суд задовольнити клопотання, здійснити процесуальне правонаступництво.
Представник Миколаївського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів залишає вирішення питання на розсуд суду.
Решта учасників провадження у справі правом участі в судовому засіданні не скористалисть.
Дослідивши матеріали клопотання, заслухавши учасників провадження у справ, судом встановлено наступне.
Статтею 21 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» встановлено що, у разі вибуття чи заміни кредитора у справі про банкрутство господарський суд за заявою правонаступника або іншої особи, яка бере участь у справі, здійснює заміну такої сторони на будь-якій стадії провадження у справі її правонаступником. Усі дії, вчинені у справі про банкрутство до вступу у справу правонаступника, обов'язкові для нього так само, як вони були обов'язкові для особи, яку правонаступник замінив.
Відповідно до ст. 52 ГПК України, у разі смерті або оголошення фізичної особи померлою, припинення діяльності суб'єкта господарювання шляхом реорганізації (злиття, приєднання, поділу, перетворення), заміни кредитора чи боржника в зобов'язанні, а також в інших випадках заміни особи у відносинах, щодо яких виник спір, господарський суд залучає до участі у справі правонаступника відповідного учасника справи на будь-якій стадії судового процесу. Усі дії, вчинені в судовому процесі до вступу у справу правонаступника, обов'язкові для нього так само, як вони були обов'язкові для особи, яку правонаступник замінив. Про заміну або про відмову в заміні учасника справи його правонаступником суд постановляє ухвалу.
Статтею 169 ГПК України встановлено, що при розгляді справи судом учасники справи викладають свої вимоги, заперечення, аргументи, пояснення, міркування щодо процесуальних питань у заявах та клопотаннях, а також запереченнях проти заяв і клопотань. Заяви, клопотання і заперечення подаються в письмовій або усній формі. У випадках, визначених цим Кодексом, або на вимогу суду заяви і клопотання подаються тільки в письмовій формі. Заяви, клопотання і заперечення подаються та розглядаються в порядку, встановленому цим Кодексом. У випадках, коли цим Кодексом такий порядок не встановлений, він встановлюється судом.
Частиною 1 ст. 73 ГПК України встановлено, що доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи.
При цьому, господарський суд звертає увагу на те, що у відповідності до положень ч.ч. 1-4 ст. 13 ГПК України, судочинство у господарських судах здійснюється на засадах змагальності сторін.
Учасники справи мають рівні права щодо здійснення всіх процесуальних прав та обов'язків, передбачених цим Кодексом.
Кожна сторона повинна довести обставини, які мають значення для справи і на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених законом.
Кожна сторона несе ризик настання наслідків, пов'язаних з вчиненням чи невчиненням нею процесуальних дій.
Згідно приписів ст. 74 ГПК України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень. У разі посилання учасника справи на невчинення іншим учасником справи певних дій або відсутність певної події, суд може зобов'язати такого іншого учасника справи надати відповідні докази вчинення цих дій або наявності певної події. У разі ненадання таких доказів суд може визнати обставину невчинення відповідних дій або відсутності події встановленою. Докази подаються сторонами та іншими учасниками справи. Суд не може збирати докази, що стосуються предмета спору, з власної ініціативи, крім витребування доказів судом у випадку, коли він має сумніви у добросовісному здійсненні учасниками справи їхніх процесуальних прав або виконанні обов'язків щодо доказів.
Статтею 86 ГПК України встановлено, що суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному, об'єктивному та безпосередньому дослідженні наявних у справі доказів. Жодні докази не мають для суду заздалегідь встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності. Суд надає оцінку як зібраним у справі доказам в цілому, так і кожному доказу (групі однотипних доказів), який міститься у справі, мотивує відхилення або врахування кожного доказу (групи доказів).
Клопотання Головного управління ДФС у Миколаївській області (вх. №190/18 від 09.01.2018) про заміну ДПІ у Центральному районі м. Миколаєва ГУ ДФС у Миколаївській області на правонаступника - ГУ ДФС у Миколаївській області не містить обставин, з якими ст. 52 ГПК України пов'язує здійснення процесуального правонаступництва, а тому відсутні підстави для його задоволення судом.
Керуючись ст. ст. 21, 40 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» , ст. ст. 52, 86, 234 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд -
ПОСТАНОВИВ:
1. В задоволенні клопотання Головного управління ДФС у Миколаївській області (вх. №190/18 від 09.01.2018) про заміну кредитора його правонаступником - відмовити.
2. Ухвалу направити кредиторам, банкруту, ліквідатору.
Відповідно до ст. 235 ГПК України, ухвала набирає законної сили негайно після її оголошення, якщо інше не передбачено цим Кодексом чи Законом України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".
Відповідно до ч. 1 ст. 256, ч. 1 ст. 257 ГПК України, апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів, а на ухвалу суду - протягом десяти днів з дня його (її) проголошення.
Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Апеляційна скарга подається безпосередньо до суду апеляційної інстанції.
Повний текст ухвали складено і підписано 11 січня 2018 року.
Суддя В.О.Ржепецький
Суд | Господарський суд Миколаївської області |
Дата ухвалення рішення | 10.01.2018 |
Оприлюднено | 12.01.2018 |
Номер документу | 71524651 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Миколаївської області
Ржепецький В.О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні