КІРОВОГРАДСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
10 січня 2018 року м. Кропивницький Справа № П/811/2221/17
Кіровоградський окружний адміністративний суд у складі судді Черниш О.А.,
за участю секретаря судового засідання Бондар Я.Г.,
розглянувши матеріали адміністративної справи за позовом
позивач: приватне підприємство "Агрооптсервіс" (25006, м. Кропивницький, вул. Велика Перспективна, 21, код ЄДРПОУ 30226959),
відповідач: Головне управління ДФС у Кіровоградській області (25006, м. Кропивницький, вул. Велика Перспективна, 55, код ЄДРПОУ 39393501)
про визнання протиправними та скасування рішень, -
В С Т А Н О В И В:
Приватне підприємство "Агрооптсервіс" звернулося до суду з позовом до Головного управління ДФС у Кіровоградській області, в якому просить визнати протиправним та скасувати:
- податкове повідомлення-рішення №0031991205 від 05.09.2017 року про сплату штрафу у розмірі 19372, 90 грн.;
- податкове повідомлення-рішення №0032011205 від 05.09.2017 року про сплату штрафу у розмірі 39, 01 грн.;
- податкову вимогу №109-52 від 07.11.2017 року про сплату податкового боргу у сумі 14111, 49 грн.
Ухвалою суду від 28.11.2017 року відкрито провадженні у справі та призначено її до розгляду у попередньому судовому засіданні на 10.01.2018 року.
Між тим, 15.12.2017 року набрав чинності Закон України "Про внесення змін до Господарського процесуального кодексу України, Цивільного процесуального кодексу України, Кодексу адміністративного судочинства України та інших законодавчих актів" №2147-VIII від 03.10.2017 року, яким внесено зміни до Кодексу адміністративного судочинства України шляхом викладення його в новій редакції.
Відповідно до пункту 10 частини 1 розділу VІІ "Перехідні положення" Кодексу адміністративного судочинства України (надалі - КАС України, в редакції Закону України №2147-VIII від 03.10.2017 року) справи у судах першої інстанцій, провадження у яких відкрито до набрання чинності цією редакцією Кодексу, розглядаються за правилами, що діють після набрання чинності цією редакцією Кодексу.
Згідно з частинами 1, 2, 3 статті 12 КАС України адміністративне судочинство здійснюється за правилами, передбаченими цим Кодексом, у порядку позовного провадження (загального або спрощеного).
Спрощене позовне провадження призначене для розгляду справ незначної складності та інших справ, для яких пріоритетним є швидке вирішення справи.
Загальне позовне провадження призначене для розгляду справ, які через складність або інші обставини недоцільно розглядати у спрощеному позовному провадженні.
Відповідно до пункту 10 частини 6 статті 12 КАС України для цілей цього Кодексу справами незначної складності є інші справи, у яких суд дійде висновку про їх незначну складність, за винятком справ, які не можуть бути розглянуті за правилами спрощеного позовного провадження.
Частинами 1, 2 статті 257 КАС України передбачено, що за правилами спрощеного позовного провадження розглядаються справи незначної складності. За правилами спрощеного позовного провадження може бути розглянута будь-яка справа, віднесена до юрисдикції адміністративного суду, за винятком справ, зазначених у частині четвертій цієї статті.
Згідно з частиною 5 статті 262 КАС України суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої зі сторін про інше. За клопотанням однієї із сторін або з власної ініціативи суду розгляд справи проводиться в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін.
У судовому засіданні 10.01.2018 року представник позивача заявила клопотання про розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін. Представник відповідача не заперечив проти задоволення заявленого клопотання.
Суд вважає, що подане клопотання представника позивача підлягає задоволенню, оскільки з огляду на категорію та складність даної справи її слід розглядати за правилами спрощеного позовного провадження. Характер спірних правовідносин та предмет доказування у даній справі вимагають проведення судового засідання з повідомленням сторін для повного та всебічного встановлення обставин справи.
09.01.2018 року до суду від відповідача надійшов відзив на позовну заяву з запереченнями проти позовних вимог та доказами вручення його представнику позивачу .
Згідно з частиною 8 статті 262 КАС України при розгляді справи за правилами спрощеного позовного провадження суд досліджує докази і письмові пояснення, викладені у заявах по суті справи, а у випадку розгляду справи з повідомленням (викликом) учасників справи - також заслуховує їхні усні пояснення.
Призначення справи до розгляду за правилами спрощеного позовного провадження зумовлює необхідність встановлення судом порядку та строків для подання учасниками справи заяв по суті справи, передбачених чинним КАС України.
Керуючись статтями 79, 80, 248, 256, 260-262 КАС України, суд -
У Х В А Л И В:
1. Здійснювати розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження з повідомленням (викликом) сторін.
2. Призначити судове засідання для розгляду справи по суті на 7 лютого 2018 року о 12:00 год. у приміщенні Кіровоградського окружного адміністративного суду за адресою: 25006, м. Кропивницький, вул. Велика Перспективна, 40, 6 поверх, зал судових засідань №5.
3. У судове засідання викликати учасників справи.
4. Встановити позивачу порядок та строки для виконання процесуальних дій :
4.2. протягом 7 днів з дня отримання даної ухвали:
- подати до суду відповідь на відзив у порядку, передбаченому статтею 163 КАС України, та додаткові докази, які підтверджують обставини, на яких ґрунтується відповідь;
- одночасно направити копії відповіді на відзив та додаткових письмових доказів відповідачу;
- разом з відповіддю на відзив подати до суду документи, що підтверджують надіслання (надання) цієї відповіді і доданих до неї доказів відповідачу.
5. Встановити відповідачу порядок та строки для виконання процесуальних дій :
5.1. у разі отримання відповіді позивача на відзив - протягом 5 днів від дня його отримання:
- подати до суду заперечення у порядку, передбаченому статтею 164 КАС України, та додаткові докази, які підтверджують обставини, на яких ґрунтується заперечення;
- одночасно направити копії заперечення та додаткових письмових доказів позивачу;
- разом з запереченням подати до суду документи, що підтверджують надіслання заперечення і доданих до нього доказів позивачу.
5.2. протягом 7 днів з дня отримання даної ухвали подати до суду докази, необхідні для вирішення спору, одночасно направивши копії цих доказів відповідачу:
- податкову вимогу з повідомленням про виникнення у платника податків, що має податковий борг, права податкової застави, що надсилалася позивачу у 2014 році;
- інтегрована картка платника ПП "Агрооптсервіс" з податку на додану вартість за 2017 рік.
6. Подання заяв по суті справи є правом учасників справи.
7. Докази, не подані у встановлений законом або судом строк, до розгляду судом не приймаються, крім випадку, коли особа, що їх подає, обґрунтувала неможливість їх подання у вказаний строк з причин, що не залежали від неї.
8. Учасники справи можуть отримати інформацію по справі на офіційному веб-порталі судової влади України за веб-адресою: http://court.gov.ua/fair/sud1170/.
9. Копію ухвалу надіслати учасникам справи.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та оскарженню не підлягає.
Суддя Кіровоградського окружного
адміністративного суду О.А. Черниш
Суд | Кіровоградський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 10.01.2018 |
Оприлюднено | 15.01.2018 |
Номер документу | 71535723 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Кіровоградський окружний адміністративний суд
О.А. Черниш
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні