ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
36000, м. Полтава, вул. Зигіна, 1, тел. (0532) 610-421, факс (05322) 2-18-60, E-mail inbox@pl.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
16.01.18 Справа № 917/2156/17
Суддя Тимощенко Оксана Миколаївна, розглянувши матеріали справи та заяву Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку "МЖК" про забезпечення позову по справі №917/2156/17
за позовом Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку "МЖК" вул. пр-т Героїв Дніпра, 40, м. Горішні Плавні, Полтавська область,39803
до Горішньоплавнівської міської ради вул. Миру, 24, м. Горішні Плавні, Полтавська область,39803
про визнання права власності на нежитлове приміщення площею 131,1 в. м., яке знаходиться за адресою: м. Горішні Плавні, пр-т Героїв Дніпра, 40 за набувальною даністю
ВСТАНОВИВ:
22.12.2017 року до господарського суду Полтавської області надійшла позовна заява Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку "МЖК" до Горішньоплавнівської міської ради про визнання права власності на нежитлове приміщення площею 131,1 в. м., яке знаходиться за адресою: м. Горішні Плавні, пр-т Героїв Дніпра, 40 за набувальною даністю.
Ухвалою суду від 26.12.2017 року на підставі ст. 174 Господарського процесуального кодексу позовну заяву Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку "МЖК" залишено без руху та надано позивачу строк до 10 днів з дня вручення такої ухвали для усунення недоліків.
Ухвалою суду від 16.01.2018 року позовну заяву Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку "МЖК" прийнято до розгляду і відкрито провадження у справі.
Позивачем подано заяву про забезпечення позову, в якій позивач просить суд забезпечити позов шляхом заборони виконавчому комітету Горішньоплавнівської міської ради та Горішньоплавнівській міській раді вчиняти будь-які дії пов'язані з реєстрацією права власності на нежитлове приміщення площею 131,1 кв. м., яке знаходиться за адресою: м. Горішні Плавні, пр-т Героїв Дніпра, буд 40.
Згідно ст. 136 ГПК України господарський суд за заявою учасника справи має право вжити передбачених статтею 137 цього Кодексу заходів забезпечення позову.
Забезпечення позову допускається як до пред'явлення позову, так і на будь-якій стадії розгляду справи, якщо невжиття таких заходів може істотно ускладнити чи унеможливити виконання рішення суду або ефективний захист або поновлення порушених чи оспорюваних прав або інтересів позивача, за захистом яких він звернувся або має намір звернутися до суду.
Відповідно до ст. 137 ГПК України, позов забезпечується: 1) накладенням арешту на майно та (або) грошові кошти, що належать або підлягають передачі або сплаті відповідачу і знаходяться у нього чи в інших осіб;2) забороною відповідачу вчиняти певні дії; 3) встановленням обов'язку вчинити певні дії; 4) забороною іншим особам вчиняти дії щодо предмета спору або здійснювати платежі, або передавати майно відповідачеві, або виконувати щодо нього інші зобов'язання; 5) зупиненням стягнення на підставі виконавчого документа або іншого документа, за яким стягнення здійснюється у безспірному порядку; 6) зупиненням продажу майна, якщо подано позов про визнання права власності на це майно, або про виключення його з опису і про зняття з нього арешту; 7) передачею речі, що є предметом спору, на зберігання іншій особі, яка не має інтересу в результаті вирішення спору; 8) зупиненням митного оформлення товарів чи предметів, що містять об'єкти інтелектуальної власності; 9) арештом морського судна, що здійснюється для забезпечення морської вимоги; 10) іншими заходами, необхідними для забезпечення ефективного захисту або поновлення порушених чи оспорюваних прав та інтересів, якщо такий захист або поновлення не забезпечуються заходами, зазначеними у пунктах 1-9 цієї частини.
Забезпечення позову є однією з найважливіших гарантій захисту прав, свобод та інтересів юридичних осіб, певним заходом для створення можливості реального виконання рішення суду, у разі задоволення позовних вимог; прийняття передбачених законом заходів щодо забезпечення позову є правом суду, який розглядає спір. Заходи про забезпечення позову застосовується судом, виходячи з обставин справи, змісту заявлених позовних вимог.
При розгляді заяви про забезпечення позову суд враховує положення міжнародного договору, а саме статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, що передбачає право на справедливий суд. Під терміном справедливий судовий розгляд розуміється у тому числі забезпечення реального виконання рішення, на що Європейський суд з прав людини неодноразово звертав увагу держав - членів Ради Європи. Обов'язок забезпечення механізмів реалізації права на справедливий суд покладено на держави-учасниці Конвенції. Одним з механізмів забезпечення реального виконання можливого рішення суду є передбачений національним законодавством України інститут вжиття заходів забезпечення позову.
Також, відповідно до ст. 13 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод "Право на ефективний засіб юридичного захисту": кожен, чиї права та свободи, визнані в цій Конвенції, було порушено, має право на ефективний засіб юридичного захисту в національному органі, навіть якщо таке порушення було вчинене особами, які здійснювали свої офіційні повноваження. Тому вжиття обраних судом заходів забезпечення позову відповідає вимогам статей 6 та 13 Конвенції та зобов'язанням, взятим на себе Україною щодо забезпечення права на справедливе судочинство та виконання судових рішень.
Обґрунтування необхідності забезпечення позову полягає в доказуванні обставин, з якими пов'язано вирішення питання про забезпечення позову.
Предметом спору у даному випадку є визнання права власності на нежитлове приміщення площею 131,1 в. м., яке знаходиться за адресою: м. Горішні Плавні, пр-т Героїв Дніпра, 40 за набувальною даністю.
З поданої заяви вбачається, що позивач просить вжити заходів забезпечення позову шляхом заборони виконавчому комітету Горішньоплавнівської міської ради та Горішньоплавнівській міській раді вчиняти будь-які дії пов'язані з реєстрацією права власності на нежитлове приміщення площею 131,1 кв. м., яке знаходиться за адресою: м. Горішні Плавні, пр-т Героїв Дніпра, буд 40.
В обґрунтування заяви про забезпечення позову позивач посилається на те, що виконавчим комітетом Горішньоплавнівської міської ради здійснюються заходи щодо виготовлення іншого технічного паспорту на спірне нежитлове приміщення, з метою підготовки документів необхідних для реєстрації права власності за Горішньоплавнівською міською радою на спірне нежитлове приміщення. У підтвердження викладеного позивачем надано суду лист відповідь КП "Кременчуцьке міжміське бюро технічної інвентаризації Полтавської обласної ради" від 03.11.2017 року за вих. №61/4658.
Розглянувши заяву позивача про вжиття заходів забезпечення позову, дослідивши подані на обґрунтування заяви докази, суд зазначає, що невжиття запропонованих позивачем заходів, у разі задоволення позову про визнання права власності на нежитлове приміщення площею 131,1 в. м., яке знаходиться за адресою: м. Горішні Плавні, пр-т Героїв Дніпра, 40 за набувальною даністю, може ускладнити або зробити неможливим виконання судового рішення, яке буде прийнято у справі, а виконання рішення суду в такому разі може не призвести до фактичного захисту прав та інтересів як позивача так і самого відповідача.
За наведених обставин суд дійшов висновку про наявність достатніх правових підстав для вжиття заходів по забезпеченню позову у справі №917/2156/17.
Керуючись ст. ст. 136-140,234 Господарського процесуального кодексу України, суд, -
УХВАЛИВ:
1. Заяву Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку "МЖК" (вул. пр-т Героїв Дніпра, 40, м. Горішні Плавні, Полтавська область,39803, ідентифікаційний код 26002605) про забезпечення позову задовольнити.
2. Вжити заходи забезпечення позову шляхом заборони виконавчому комітету Горішньоплавнівської міської ради (вул. Миру, 24, м. Горішні Плавні, Полтавська область,39803, ідентифікаційний код 04057646) та Горішньоплавнівській міській раді (вул. Миру, 24, м. Горішні Плавні, Полтавська область,39803, ідентифікаційний код 24388291) вчиняти будь-які дії пов'язані з реєстрацією права власності на нежитлове приміщення площею 131,1 кв. м., яке знаходиться за адресою: м. Горішні Плавні, пр-т Героїв Дніпра, буд 40.
2. Ухвала підлягає негайному виконанню.
3. В разі невиконання ухвали про забезпечення позову ухвала може бути пред'явлена до примусового виконання в строк до 17.01.2021 року.
4. Оригінал ухвали направити позивачу, копію ухвали направити відповідачу, виконавчому комітету Горішньоплавнівської міської ради (вул. Миру, 24, м. Горішні Плавні, Полтавська область,39803, ідентифікаційний код 04057646) та Державному реєстратору відділу з питань державної реєстрації виконавчого комітету Горішньоплавнівської міської ради (вул. Миру, 24, м. Горішні Плавні, Полтавська область,39803).
Ухвала набирає законної сили негайно після її оголошення (у разі неявки всіх учасників справи – з моменту її підписання суддею (суддями) та може бути оскаржена протягом 10 днів з моменту оголошення (підписання) (ч.5 ст.231, ст..ст.235,255 ГПК України). Згідно ст.257 ГПК України, апеляційна скарга подається безпосередньо до суду апеляційної інстанції. Відповідно до п.17.5 Перехідних положень ГПК України, до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні та касаційні скарги подаються учасниками справи до або через відповідні суди, а матеріали справ витребовуються та надсилаються судами за правилами, що діяли до набрання чинності цією редакцією Кодексу.
Суддя Тимощенко О.М.
Суд | Господарський суд Полтавської області |
Дата ухвалення рішення | 16.01.2018 |
Оприлюднено | 22.01.2018 |
Номер документу | 71633589 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Східний апеляційний господарський суд
Зубченко Інна Володимирівна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні