Справа № 157/2921/17
Провадження №1-кс/157/26/18
УХВАЛА
про арешт майна
24 січня 2018 року місто Камінь-Каширський
Слідчий суддя Камінь-Каширського районного суду Волинської області ОСОБА_1 , з участю: секретаря ОСОБА_2 , прокурора ОСОБА_3 , слідчого ОСОБА_4 , особи, щодо майна якої вирішується питання про арешт, ОСОБА_5 , розглянувши клопотання начальника слідчого відділення Камінь-Каширського ВП ГУНП у Волинській області ОСОБА_4 у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань 09 квітня 2014 року за № 42014030090000003, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 364 КК України, про арешт майна,
встановив:
Начальник СВ Камінь-Каширського ВП ГУНП у Волинській області ОСОБА_4 , за погодженням із заступником керівника Маневицької місцевої прокуратури ОСОБА_6 , звернувся до суду з клопотанням про арешт майна.
Клопотання мотивовано тим, що в ході досудового розслідування встановлено, що ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , будучи службовою особою директором Камінь-Каширського спеціалізованого лісогосподарського підприємства, зловживаючи своїми повноваженнями з корисливою метою одержання неправомірної вигоди, діючи всупереч інтересам вказаного підприємства, у 2009 році незаконно отримав за договорами купівлі-продажу частину майнових часток (паїв) працівників (та колишніх працівників) вказаного підприємства без оплати їх вартості та в подальшому, при реорганізації Камінь-Каширського спеціалізованого лісогосподарського підприємства шляхом перетворення в ТзОВ «Камінь-Каширський спецлісгосп» привласнив майнові частки (паї) іншої частини їх власників, з котрими не уклав вказані вище договори купівлі-продажу.
09 квітня 2014 року відомості по даному факту внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань та присвоєно номер кримінального провадження № 42014030090000003 про вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 364 КК України.
Згідно установчого договору від 04 травня 1995 року працівники Камінь-Каширського міжгосподарського лісгоспу в кількості 306 чоловік на базі вказаного лісгоспу створили Камінь-Каширське колективне спеціалізоване лісогосподарське підприємство «Спецлісгосп», основою якого є колективна форма власності.
В ході проведення досудового розслідування по вказаному кримінальному провадженню встановлено, що підставою для реорганізації Камінь-Каширського спеціалізованого лісогосподарського підприємства в ТзОВ «Камінь-Каширський спецлісгосп» став протокол засідання загальних зборів трудового колективу Камінь-Каширського спеціалізованого лісогосподарського підприємства № 2 від 24 липня 2008 року та протокол № 4 від 20 березня 2009 року.
Допитані в якості свідків, а також в якості потерпілих (якщо особи вважали себе потерпілими та не заперечували проти визнання їх потерпілими по кримінальному провадженню) члени трудового колективу Камінь-Каширського спеціалізованого лісогосподарського підприємства, показали, що вони не брали участі у зборах трудового колективу 24 липня 2008 року та 20 березня 2009 року, так як їх ніхто не повідомляв про дату та час їх проведення, чи розглядались питання управління майном та реорганізації Камінь-Каширського спеціалізованого лісогосподарського підприємства вони не знають. З приводу наданих для ознайомлення протоколів № 2 від 24 липня 2008 року та № 4 від 20 березня 2009 року останні повідомили, що протоколи бачать вперше, на цих зборах особисто вони присутніми не були, про їх проведення їм ніхто не повідомляв. Крім того, будь-яких доручень (ні усних, ні письмових) представляти їхні інтереси при проведенні зборів трудового колективу підприємства, в тому числі здійснювати голосування від їхнього імені при прийнятті рішень, ніхто нікому не давав. Будь-яких договорів купівлі-продажу своєї майнової частки вони ні з ким не укладали та не підписували, відповідно жодних коштів не отримували. Стати учасником ТзОВ «Камінь-Каширський спецлісгосп», а також отримати в натурі свою майнову частку (пай) або співрозмірну їй суму коштів ніхто не пропонував. При розпаюванні, майновий сертифікат в паперовому вигляді пайовикам зазначеним у загальному списку, який був при статуті підприємства, не видавали.
Одним із потерпілих у кримінальному провадженні ОСОБА_7 до Камінь-Каширського відділу Маневицької місцевої прокуратури подано клопотання про накладення арешту на майно Камінь-Каширського спеціалізованого лісогосподарського підприємства, яке після реорганізації склало статутний фонд товариства з обмеженою відповідальністю «Камінь-Каширський спецлісгосп», оскільки ОСОБА_5 має намір продати дане майно, для чого підшукує покупців. Просить попередити продаж майна (майнових часток (паїв), які в дійсності належать пайовикам.
Згідно витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців правонаступником Камінь-Каширського спеціалізованого лісогосподарського підприємства «Камінь-Каширський спецлісгосп», ідентифікаційний код 05441528, є товариство з обмеженою відповідальністю «Камінь-Каширський спецлісгосп», ідентифікаційний код 05441528, місце розташування: вул. Лісна, 11, м. Камінь-Каширський Волинська область. Засновник товариства ОСОБА_5 , розмір статутного капіталу 762673 грн. Як підстава припинення попереднього підприємства вказано рішення засновників.
Відповідно до інформації з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об`єктів нерухомого майна щодо об`єктів нерухомого майна за ТзОВ «Камінь-Каширський спецлісгосп» рахується: виробнича споруда (Д-1), центральна контора (Г-2), лабораторія (В-1), лісопильний цех (Б-1), гараж з котельнею (А-1), що знаходяться за адресою: АДРЕСА_1 ; приміщення контори ( АДРЕСА_2 ; контора (А-1) за адресою: АДРЕСА_3 ; приміщення контори (А-1) за адресою: АДРЕСА_4 ; приміщення контори (А-2) за адресою: АДРЕСА_5 ; приміщення контори за адресою: АДРЕСА_6 ; приміщення контори (А-1) за адресою: АДРЕСА_7 .
Вказане майно міститься і серед найменувань, вказаних у зведеному акті інвентаризації майна від 10 серпня 2011 року.
Дане майно підлягає арешту, оскільки майнові права і обов`язки щодо нього документально перейшли до правонаступника, хоча фактично воно належить власникам майнових часток (паїв).
Таким чином, з метою забезпечення цивільного позову потерпілих, попередження втрати майна, здобутого злочинним шляхом, є необхідність накласти арешт на вказане вище нерухоме майно товариства з обмеженою відповідальністю «Камінь-Каширський спецлісгосп».
Згідно реєстру засновником та власником ТзОВ «Камінь-Каширський спецлісгосп» є ОСОБА_5 , житель АДРЕСА_8 .
Враховуючи вищевикладене, з метою забезпечення збереження майна запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, втрати, знищення, використання, передачі, відчуження просить накласти арешт на нерухоме майно товариства з обмеженою відповідальністю «Камінь-Каширський спецлісгосп», зокрема на: виробничу споруду (Д-1), центральну контору (Г-2), лабораторію (В-1), лісопильний цех (Б-1), гараж з котельнею (А-1) за адресою: АДРЕСА_1 ; приміщення контори (А-1) за адресою: АДРЕСА_4 ; контору (А-1) за адресою: АДРЕСА_3 ; приміщення контори (А-1) за адресою: АДРЕСА_4 ; приміщення контори (А-2) за адресою: АДРЕСА_5 ; приміщення контори за адресою: АДРЕСА_6 ; приміщення контори (А-1) за адресою: АДРЕСА_7 .
Слідчий ОСОБА_4 , прокурор ОСОБА_3 клопотання підтримали з підстав, викладених у ньому.
Особа, щодо майна якої вирішується питання про арешт, ОСОБА_5 щодо клопотання заперечив. Пояснив, що він набув право власності на майно ТзОВ «Камінь-Каширський спецлісгосп» на законних підставах, викупивши частки у пайовиків підприємства. На підтвердження цього має оригінали відповідних документів. На даний час це майно не використовується для здійснення підприємницької діяльності. Наміру продати його він не має.
Потерпілий ОСОБА_8 показав, що є пайовиком Камінь-Каширського спеціалізованого лісогосподарського підприємства «Камінь-Каширський спецлісгосп». Про збори пайовиків у 2008 році та про реорганізацію спецлісгоспу в товариство з обмеженою відповідальністю йому нічого не відомо. Своєї частки у майні підприємства він не відчужував та в натурі не отримував.
Заслухавши пояснення учасників судового провадження, показання свідка, дослідивши надані матеріали кримінального провадження, приходжу до висновку, що клопотання підставне та підлягає до задоволення.
Відповідно до ст. 170 Кримінального процесуального кодексу України арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом злочину, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна. Арешт майна скасовується у встановленому цим Кодексом порядку. Завданням арешту майна є запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, зникнення, втрати, знищення, використання, перетворення, пересування, передачі, відчуження.
Арешт майна допускається з метою забезпечення: збереження речових доказів; спеціальної конфіскації; конфіскації майна як виду покарання або заходу кримінально-правового характеру щодо юридичної особи; відшкодування шкоди, завданої внаслідок кримінального правопорушення (цивільний позов), чи стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди.
Заборона або обмеження користування, розпорядження майном можуть бути застосовані лише у разі, коли існують обставини, які підтверджують, що їх незастосування призведе до приховування, пошкодження, псування, зникнення, втрати, знищення, використання, перетворення, пересування, передачі майна.
У відповідності до ч. 2 ст. 173 КПК України при вирішенні питання про арешт майна слідчий суддя, суд повинен враховувати: правову підставу для арешту майна; можливість використання майна як доказу у кримінальному провадженні (якщо арешт майна накладається у випадку, передбаченому пунктом 1 частини другої статті 170 цього Кодексу); наявність обґрунтованої підозри у вчиненні особою кримінального правопорушення або суспільно небезпечного діяння, що підпадає під ознаки діяння, передбаченого законом України про кримінальну відповідальність (якщо арешт майна накладається у випадках, передбачених пунктами 3, 4 частини другої статті 170 цього Кодексу); можливість спеціальної конфіскації майна (якщо арешт майна накладається у випадку, передбаченому пунктом 2 частини другої статті 170 цього Кодексу); розмір шкоди, завданої кримінальним правопорушенням, неправомірної вигоди, яка отримана юридичною особою (якщо арешт майна накладається у випадку, передбаченому пунктом 4 частини другої статті 170 цього Кодексу); розумність та співрозмірність обмеження права власності завданням кримінального провадження; наслідки арешту майна для підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб.
В матеріалах кримінального провадження № 42014030090000003 від 09.04.2014 року вказано, що ОСОБА_5 , будучи службовою особою юридичної особи приватного права директором Камінь-Каширського спеціалізованого лісогосподарського підприємства, зловживаючи своїм повноваженнями з корисливою метою одержання неправомірної вигоди, діючи всупереч інтересам вказаної юридичної особи у 2009 році незаконно отримав за договорами купівлі-продажу частину майнових часток (паїв) працівників (та колишніх працівників) вказаного підприємства без оплати їх вартості та в подальшому, при реорганізації Камінь-Каширського спеціалізованого лісогосподарського підприємства шляхом перетворення в товариство з обмеженою відповідальністю «Камінь-Каширський спецлісгосп» привласнив майнові частки (паї) іншої частини їх власників, з котрими не уклав вказані вище договори купівлі-продажу.
З протоколів допиту потерпілих ОСОБА_7 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 , ОСОБА_11 , встановлено, що названі особи є пайовиками Камінь-Каширського спеціалізованого лісогосподарського підприємства, однак належні їм частки в майні підприємства відчуженні без їх відому та без укладення відповідних договорів. Також їм не відомо про зміну правового статусу підприємства, членами та співвласниками якого вони є.
Таким чином, є достатні підстави вважати, що відносно майнових прав потерпілих вчинені протиправні дії, які підпадають під ознаки кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 364 КК України.
Як встановлено з витягів із Державного реєстру речових прав на нерухоме майно вказане в клопотанні слідчого нерухоме майно належить ТзОВ «Камінь-Каширський спецлісгосп», засновником та власником якого є ОСОБА_5 .
Таким чином, враховуючи наявність обґрунтованих підстав вважати, що відносно майнових прав потерпілих вчинено кримінальне правопорушення, з метою попередження втрати майна, яке стало об`єктом посягання протиправних дій, запобігання можливості його відчуження та як наслідок втрати, дотримуючись принципу розумності та співрозмірності обмеження права власності завданням кримінального провадження, зважаючи на той факт, що вказане в клопотанні майно не використовується для здійснення господарської діяльності, вважаю, що є достатні підстави для накладення арешту на вказане вище майно, оскільки застосування такого виду обмеження не потягне негативних наслідків для його фактичного володільця.
Керуючись статтями 170, 173, 175, 372 КПК України,
ухвалив:
Клопотання начальника слідчого відділення Камінь-Каширського ВП ГУНП у Волинській області ОСОБА_4 задовольнити.
Накласти арешт на нерухоме майно товариства з обмеженою відповідальністю «Камінь-Каширський спецлісгосп» (ідентифікаційний код 05441528, місцезнаходження юридичної особи: вул. Лісна, 11, м. Камінь-Каширський Волинська область, засновник та власник: ОСОБА_5 ), зокрема:
- виробничу споруду (Д-1), центральну контору (Г-2), лабораторію (В-1), лісопильний цех (Б-1), гараж з котельнею (А-1) за адресою: АДРЕСА_1 ;
- приміщення контори (А-1) за адресою: АДРЕСА_4 ;
- контору (А-1) за адресою: АДРЕСА_3 ;
- приміщення контори (А-1) за адресою: АДРЕСА_4 ;
- приміщення контори (А-2) за адресою: АДРЕСА_5 ;
- приміщення контори за адресою: АДРЕСА_6 ;
- приміщення контори (А-1) за адресою: АДРЕСА_7 .
Копію ухвали для виконання вручити начальнику СВ Камінь-Каширського ВП ГУНП у Волинській області ОСОБА_4 .
Згідно з вимогами ч. 1 ст. 174 КПК України підозрюваний, обвинувачений, їх захисник, законний представник, інший власник або володілець майна, які не були присутні при розгляді питання про арешт майна, мають право заявити клопотання про скасування арешту майна повністю або частково.
Арешт майна також може бути скасовано повністю чи частково ухвалою слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження за клопотанням підозрюваного, обвинуваченого, їх захисника чи законного представника, іншого власника або володільця майна, якщо вони доведуть, що в подальшому застосування цього заходу відпала потреба або арешт накладено необґрунтовано.
На ухвалу може бути подана апеляційна скарга до Апеляційного суду Волинської області протягом п`яти днів з дня її оголошення.
Слідчий суддя: ОСОБА_1
Суд | Камінь-Каширський районний суд Волинської області |
Дата ухвалення рішення | 24.01.2018 |
Оприлюднено | 27.02.2023 |
Номер документу | 71790280 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Камінь-Каширський районний суд Волинської області
Гамула Б. С.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні