ОДЕСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
У Х В А Л А
про залишення апеляційної скарги без руху
05 лютого 2018 року м. ОдесаСправа № 916/1808/17 Одеський апеляційний господарський суд у складі колегії суддів:
головуючого судді: Бєляновського В.В.,
суддів: Величко Т.А., Поліщук Л.В.
Розглянувши апеляційну скаргу Житлово-будівельного кооперативу „Енергетик-2»
на рішення господарського суду Одеської області від 25 вересня 2017 року
по справі № 916/1808/17
за позовом: Міського комунального підприємства „Одеська теплоелектроцентраль №2»
до відповідача: Житлово-будівельного кооперативу „Енергетик - 2»
про стягнення 103 510,25 грн.
ВС Т А Н О В И В:
Рішенням господарського суду Одеської області від 25.09.2017 року позов задоволено. Стягнуто з Житлово-будівельного кооперативу „Енергетик - 2» на користь Міського комунального підприємства „Одеська теплоелектроцентраль №2» основний боргу у розмірі 84907 грн. 03 коп., 3% річних у розмірі 1555 грн. 92 коп., інфляційні витрати у розмірі 5751 грн. 18 коп., пеня у розмірі 11296 грн. 12 коп. та витрати по сплаті судового збору у розмірі 1600 грн.
Не погоджуючись із вказаним рішенням, ЖБК „Енергетик - 2» подало до Одеського апеляційного господарського суду апеляційну скаргу, в якій скаржник просить його скасувати та прийняти нове рішення, яким відмовити у задоволенні позовних вимог в повному обсязі.
Дослідивши матеріали апеляційної скарги та додані до неї документи, суд апеляційної інстанції дійшов висновку, що подана апеляційна скарга не відповідає вимогам Глави 1 Розділу IV Господарського процесуального кодексу України з огляду на наступне.
Відповідно п.13 Перехідних положень Господарського процесуального кодексу України (у редакції до 15.12.2017р.) судові рішення, ухвалені судами першої інстанції до набрання чинності цією редакцією Кодексу, набирають законної сили та можуть бути оскаржені в апеляційному порядку протягом строків, що діяли до набрання чинності цією редакцією Кодексу.
Відповідно до ч. 3 ст. 3 ГПК України в чинній редакції судочинство у господарських судах здійснюється відповідно до закону, чинного на час вчинення окремої процесуальної дії, розгляду і вирішення справи.
Статтею 258 ГПК України встановлено вимоги до форми і змісту апеляційної скарги.
Так пунктом 3 ч. 3 ст. 258 ГПК України встановлено, що до апеляційної скарги додаються: докази надсилання копії скарги іншій стороні у справі.
Документом про відправлення сторонам по справі копії апеляційної скарги і доданих до неї документів є квитанція поштового відправлення або фінансовий чек поштового відділення. Одночасно, доказом надіслання копії апеляційної скарги може бути також документ, що видається кур'єрськими службами доставки, а також відмітка про вручення нарочним.
Відповідно до п.4 Постанови Пленуму Вищого господарського суду України №7 від 17.05.2011р. "Про деякі питання практики застосування розділу XII Господарського процесуального кодексу України" , розрахунковий документ встановленої форми, що підтверджує надання послуг поштового зв'язку (касовий чек, розрахункова квитанція тощо), може вважатися належним доказом надсилання іншій стороні у справі копії апеляційної скарги і доданих до неї документів .
Як вбачається з матеріалів апеляційної скарги, доданий до неї документ кур'єрської служби доставки не містить відмітки про вручення позивачу нарочним копії апеляційної скарги з додатками до неї, у зв'язку з чим такий документ не може бути належним доказом надсилання копії скарги іншій стороні у справі.
Відповідно до ч.1 ст.174 ГПК України , в ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Враховуючи вищевикладене, колегія суддів дійшла висновку, що скаржником не виконано належним чином вимоги п. 3 ч.3 ст.258 ГПК України , що, відповідно до вимог статті 260 ГПК України , є підставою для залишення апеляційної скарги без руху з наданням строку для усунення вказаних недоліків.
При цьому, суд звертає увагу скаржника на те, що відповідноі до приписів п.6 ст.260 ГПК України , питання про повернення апеляційної скарги суд апеляційної інстанції вирішує протягом п'яти днів з дня закінчення строку на усунення недоліків.
Керуючись ст.ст. 174, 234, 258, 260 Господарського процесуального кодексу України, Одеський апеляційний господарський суд
У Х В А Л И В:
1. Апеляційну скаргу Житлово-будівельного кооперативу „Енергетик - 2» на рішення господарського суду Одеської області від 25 вересня 2017 року у справі № 916/1808/17 залишити без руху.
2. Житлово-будівельного кооперативу „Енергетик - 2» протягом 10 днів з дня вручення ухвали про залишення апеляційної скарги без руху усунути встановлені при поданні апеляційної скарги недоліки: надати суду належні докази надсилання копії скарги іншій стороні у справі.
3. Роз'яснити скаржнику, що при невиконанні вимог даної ухвали, апеляційна скарга вважається неподаною та повертається апелянту
Головуючий суддя Бєляновський В.В.
Судді Величко Т.А.
ОСОБА_1
Суд | Одеський апеляційний господарський суд |
Дата ухвалення рішення | 05.02.2018 |
Оприлюднено | 09.02.2018 |
Номер документу | 72042329 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Одеський апеляційний господарський суд
Бєляновський В.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні