Верховний
Суд
УХВАЛА
12 лютого 2018 року
м. Київ
справа № 926/2048/17
Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного господарського суду:
Мачульського Г.М. - головуючого, Кушніра І.В., Краснова Є.В.
розглянувши матеріали касаційної скарги Товариства з обмеженою відповідальністю "Сварог-Буковина"
на постанову Львівського апеляційного господарського суду від 10.10.2017
та на рішення Господарського суду Чернівецької області від 01.08.2017
за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "А.В. Агро-Транс"
до Товариства з обмеженою відповідальністю "Сварог-Буковина"
про стягнення заборгованості у сумі 77 668,72 грн.,
ВСТАНОВИВ:
25.10.2017 Товариство з обмеженою відповідальністю "Сварог-Буковина" звернулось із касаційною скаргою на постанову Львівського апеляційного господарського суду від 10.10.2017 та на рішення Господарського суду Чернівецької області від 01.08.2017 через Львівський апеляційний господарський суд до Вищого господарського суду України разом із заявою про зупинення виконання рішення до закінчення його перегляду в касаційному порядку.
На підставі пункту 6 частини першої Розділу XI "Перехідні положення" Господарського процесуального кодексу України, у редакції чинній з 15.12.2017, справа №926/2048/17 Господарського суду Чернівецької області була передана до Касаційного господарського суду.
Пунктом 11 частини першої Розділу ХІ "Перехідні положення" Господарського процесуального кодексу України, у редакції чинній з 15.12.2017, передбачено, що заяви і скарги, подані до набрання чинності цією редакцією Кодексу, провадження за якими не порушено на момент набрання чинності цією редакцією Кодексу, розглядаються за правилами, що діють після набрання чинності цією редакцією Кодексу. Такі заяви чи скарги не можуть бути залишені без руху, повернуті або передані за підсудністю, щодо них не може бути прийнято рішення про відмову у прийнятті чи відмову у відкритті провадження за правилами, що діють після набрання чинності цією редакцією Кодексу, якщо вони подані з додержанням відповідних вимог процесуального закону, які діяли до набрання чинності цією редакцією Кодексу.
Касаційна скарга Товариства з обмеженою відповідальністю "Сварог-Буковина" відповідає вимогам Розділу XII-1 Господарського процесуального кодексу України у редакції, чинній до 15.12.2017.
Враховуючи викладене, колегія суддів дійшла висновку про відкриття касаційного провадження у справі №926/2048/17 Господарського суду Чернівецької області.
Заяву про зупинення виконання рішення до закінчення його перегляду у касаційному порядку обґрунтовано тим, що негайне виконання рішення суду може негативно вплинути на господарську діяльність товариства та спричинити погіршення іміджу товариства у аграрному секторі економіки, що призведе до значних матеріальних збитків при такому передчасному виконанні судового рішення та може заподіяти значну шкоду законним правам та інтересам товариства при здійсненні господарської діяльності і в подальшому призведе до ряду інших негативних наслідків, які суттєво та негативно вплинуть на господарські відносини товариства.
Відповідно до частини першої статті 332 Господарського процесуального кодексу України, суд касаційної інстанції за заявою учасника справи або за своєю ініціативою може зупинити виконання оскарженого рішення суду або зупинити його дію (якщо рішення не передбачає примусового виконання) до закінчення його перегляду в касаційному порядку.
Клопотання про зупинення виконання судових рішень має бути мотивованим, містити підстави для зупинення виконання судового рішення, такі підстави мають бути підтверджені.
Разом з тим в ухвалі про зупинення виконання судового рішення суд не вправі обґрунтовувати своє рішення припущеннями, суд має навести підстави для такого зупинення.
З огляду на викладене, оскільки підстав для зупинення виконання оскаржуваного рішення, яке набрало законної сили, не вбачається, колегія суддів касаційної інстанції дійшла висновку про залишення без задоволення заяви.
Відповідно до частини четвертої статті 301 Господарського процесуального кодексу України, перегляд рішень суду першої інстанції та постанов апеляційної інстанції у справах, ціна позову в яких не перевищує п'ятсот розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, здійснюється без повідомлення учасників справи, крім справ, які не підлягають розгляду в порядку спрощеного провадження.
Частиною 13 статті 8 Господарського процесуального кодексу України визначено, що розгляд справи здійснюється в порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами, якщо цим Кодексом не передбачено повідомлення учасників справи. У такому випадку судове засідання не проводиться.
Виходячи із того, що у справі ціна позову не перевищує п'ятсот розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб перегляд судових рішень належить здійснити в порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами без проведення судового засідання.
Згідно із статтею 295 Господарського процесуального кодексу України, учасники справи мають право подати до суду касаційної інстанції відзив на касаційну скаргу в письмовій формі протягом строку, встановленого судом касаційної інстанції в ухвалі про відкриття касаційного провадження.
Оскільки подача до суду касаційної інстанції відзиву на касаційну скаргу в письмовій формі є правом учасників справи, у разі реалізації такого права суд касаційної інстанції встановлює у даній справі строк для його подачі до суду касаційної інстанції до 07.03.2018.
Керуючись статтями 8, 234, 235, 294, 295, 301, пунктом 11 частини першої Розділу XI "Перехідні положення" Господарського процесуального кодексу України, у редакції чинній з 15.12.2017,
УХВАЛИВ:
1. Відкрити касаційне провадження за касаційною скаргою Товариства з обмеженою відповідальністю "Сварог-Буковина" для розгляду у порядку письмового провадження, та здійснити перегляд постанови та рішення судів без повідомлення учасників справи.
2. Заяву Товариства з обмеженою відповідальністю "Сварог-Буковина" про зупинення виконання постанови Львівського апеляційного господарського суду від 10.10.2017 залишити без задоволення.
3. У разі, якщо учасник справи скористається наданим статтею 295 Господарського процесуального кодексу України правом подати до суду касаційної інстанції відзив на касаційну скаргу, такий відзив та докази надсилання його копій і доданих до нього документів іншим учасникам справи, має бути поданий до Касаційного господарського суду (01016, м. Київ, вул. О. Копиленка, 6) у строк до 07.03.2018.
4. Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та не підлягає оскарженню.
Головуючий Г. М. Мачульський
Судді І. В. Кушнір
Є. В. Краснов
Суд | Касаційний господарський суд Верховного Суду |
Дата ухвалення рішення | 12.02.2018 |
Оприлюднено | 13.02.2018 |
Номер документу | 72150078 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Чернівецької області
Ковальчук Тетяна Іванівна
Господарське
Касаційний господарський суд Верховного Суду
Мачульський Г.М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні