ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МИКОЛАЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
======================================================================
УХВАЛА
13 лютого 2018 року Справа № 915/1338/17
м. Миколаїв
Господарський суд Миколаївської області у складі судді Смородінової О.Г.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні матеріали справи
за позовом: Публічного акціонерного товариства «Українська залізниця» (03680, м. Київ, вул. Тверська, 5)
в особі: Регіональної філії «Одеська залізниця» Публічного акціонерного товариства «Українська залізниця» (65012, м. Одеса, вул. Пантелеймонівська, 19)
до відповідача: Приватного акціонерного товариства «АКЗ» (54015, м. Миколаїв, вул. Робоча, 2-а),
третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, на стороні відповідача: Товариство з обмеженою відповідальністю Агрошляхбуд (67200, Одеська область, Іванівський район, с. Прохорове, вул. Братів Лизогубових, 1),
про: стягнення 43687,60 грн.,
за участю учасників справи (представників):
від позивача: ОСОБА_1 - за довіреністю від 06.11.2017 за № 1744,
від відповідача: ОСОБА_2 - за довіреністю б/н від 20.12.2017,
В С Т А Н О В И В:
У порядку, визначеному положеннями Господарського процесуального кодексу України (в редакції Закону № 1798-XII від 06.11.1991 ) :
11 грудня 2017 року Публічне акціонерне товариство «Українська залізниця» в особі Регіональної філії «Одеська залізниця» ПАТ «Укрзалізниця» звернулось до Господарського суду Миколаївської області з позовною заявою № ДН-1-18/3053 від 01.12.2017 про стягнення з Приватного акціонерного товариства «АКЗ» штрафу та додаткових витрат в сумі 43687,60 грн.
Ухвалою Господарського суду Миколаївської області від 13.12.2017 порушено провадження у справі № 915/1338/17 з призначенням її розгляду на 16 січня 2018 року, викладено вимоги до сторін.
15 грудня 2017 року набрав чинності Закон України № 2147-VIII від 03.10.2017 , яким, зокрема, Господарський процесуальний кодекс України викладено в новій редакції .
10 січня 2018 року до господарського суду від відповідача надійшов відзив б/н від 10.01.2018 (вх. № 336/18 від 10.01.2018)на позовну заяву.
16 січня 2018 року в судове засідання з'явилися представники обох сторін.
У судовому засіданні суд доповів про процесуальне оформлення переходу на нові правила розгляду даної справи та повідомив про продовження розгляду справи зі стадії підготовчого провадження.
Крім того, представником позивача усно було висловлено клопотання про залучення до участі у даній справі третьої особи без самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача - вантажоодержувача ТОВ Агрошляхбуд .
Представник відповідача заперечень щодо залучення до участі у даній справі 3-ї особи не висловив, однак вирішення даного питання залишив на розсуд суду.
Суд зазначив, що розгляд питання щодо залучення до участі у даній справі 3-ї особи залишається відкритим, та за наслідками проведення судового засідання оголосив перерву у підготовчому засіданні до 13 лютого 2018 року о 10 год. 00 хв.
До господарського суду надійшли наступні документи:
- 02.02.2018 - відповідь позивача № ДН-1-18/275 від 30.01.2018 на відзив;
- 08.02.2018 - заперечення відповідача б/н і б/д (вх. № 1746/18 від 08.02.2018) на відповідь позивача на відзив.
13 лютого 2018 року в судове засідання знову з'явилися представники обох сторін.
У судовому засіданні відбувся розгляд питання щодо залучення до участі у даній справі третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, на стороні відповідача - вантажоодержувача ТОВ Агрошляхбуд .
Так, як вбачається з матеріалів справи, ТОВ Агрошляхбуд являється вантажоодержувачем вантажу, перевізником якого є відповідач, отже, даний спір зачіпає інтереси ТОВ Агрошляхбуд , оскільки в результаті ухвалення судового рішення третя особа може набути відповідне право вимоги стосовно відповідача.
За змістом статті 50 Господарського процесуального кодексу України треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, можуть вступити у справу на стороні позивача або відповідача до закінчення підготовчого провадження у справі або до початку першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження, у разі коли рішення у справі може вплинути на їхні права або обов'язки щодо однієї із сторін. Їх може бути залучено до участі у справі також за заявою учасників справи. Якщо суд при вирішенні питання про відкриття провадження у справі або при підготовці справи до розгляду встановить, що рішення господарського суду може вплинути на права та обов'язки осіб, які не є стороною у справі, суд залучає таких осіб до участі у справі як третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору. У заявах про залучення третіх осіб і у заявах третіх осіб про вступ у справу на стороні позивача або відповідача зазначається, на яких підставах третіх осіб належить залучити до участі у справі. Про залучення третіх осіб до участі у справі суд постановляє ухвалу, в якій зазначає, на які права чи обов'язки такої особи та яким чином може вплинути рішення суду у справі. Треті особи, які не заявляють самостійних вимог, мають процесуальні права та обов'язки, встановлені статтею 42 цього Кодексу.
Відповідно до ч. 1 ст. 51 ГПК України якщо в результаті ухвалення судового рішення сторона може набути право стосовно третьої особи або третя особа може пред'явити вимоги до сторони, така сторона зобов'язана сповістити цю особу про відкриття провадження у справі і подати до суду заяву про залучення її до участі у справі як третю особу, яка не заявляє самостійні вимоги щодо предмета спору. До такої заяви повинні бути додані докази про направлення її копії особі, про залучення якої як третьої особи подана заява.
З урахуванням вищевикладеного, суд дійшов висновку про необхідність залучення третьою особою, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, на стороні відповідача, Товариства з обмеженою відповідальністю Агрошляхбуд , оскільки рішення у даній справі може вплинути на права та обов'язки останнього.
Крім того, 13.02.2018 представник відповідача звернувся до суду з письмовим клопотанням б/н від 13.02.2018 (вх. № 1950/18 від 13.02.2018) на підставі ст. 177 ГПК України про продовження строку підготовчого провадження на 30 днів.
За приписами ч. 3 ст. 177 Господарського процесуального кодексу України підготовче провадження має бути проведене протягом шістдесяти днів з дня відкриття провадження у справі. У виняткових випадках для належної підготовки справи для розгляду по суті цей строк може бути продовжений не більше ніж на тридцять днів за клопотанням однієї із сторін або з ініціативи суду.
Згідно п. 4 ч. 3 ст. 129 Конституції України основними засадами судочинства є змагальність сторін та свобода в наданні ними суду своїх доказів і у доведеності перед судом їх переконливості.
Відповідно до змісту ст. 13 Господарського процесуального кодексу України судочинство у господарських судах здійснюється на засадах змагальності сторін. Учасники справи мають рівні права щодо здійснення всіх процесуальних прав та обов'язків, передбачених цим Кодексом. Кожна сторона повинна довести обставини, які мають значення для справи і на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених законом. Кожна сторона несе ризик настання наслідків, пов'язаних з вчиненням чи невчиненням нею процесуальних дій. Суд, зберігаючи об'єктивність і неупередженість, зокрема: сприяє учасникам судового процесу в реалізації ними прав, передбачених цим Кодексом; запобігає зловживанню учасниками судового процесу їхніми правами та вживає заходів для виконання ними їхніх обов'язків.
Відповідно до п. 1 ст. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод від 04.11.1950 кожен має право на справедливий і публічний розгляд його справи упродовж розумного строку незалежним і безстороннім судом, встановленим законом, який вирішить спір щодо його прав та обов'язків цивільного характеру або встановить обґрунтованість будь-якого висунутого проти нього кримінального обвинувачення.
У відповідності до ч. 2 ст. 183 ГПК України суд відкладає підготовче засідання в межах визначеного цим Кодексом строку підготовчого провадження у випадках: визначених частиною другою статті 202 цього Кодексу; залучення до участі або вступу у справу третьої особи, заміни неналежного відповідача, залучення співвідповідача; в інших випадках, коли питання, визначені частиною другою статті 182 цього Кодексу, не можуть бути розглянуті у даному підготовчому засіданні.
Таким чином, за результатами проведеного судового засідання, для належної підготовки справи для розгляду по суті, суд дійшов висновку про задоволення клопотання відповідача, продовження строку проведення підготовчого провадження на 30 днів та відкладення підготовчого засідання з повідомленням учасників справи про дату, час і місце проведення наступного судового засідання. При цьому, суд вказує про те, що участь учасників справи у підготовчому засіданні не є обов'язковою.
Керуючись ст. ст. 50, 120, 168, 172, 177, 179, 181, 182, 183, 233 Господарського процесуального кодексу України, суд -
У Х В А Л И В:
1. Продовжити строк проведення підготовчого провадження на 30 днів.
2. Підготовче засідання відкласти на 15 березня 2018 року о 10 год. 15 хв. та повідомити учасників справи про дату, час і місце проведення наступного судового засідання.
Засідання відбудеться у приміщенні господарського суду
за адресою: м. Миколаїв, вул. Адміральська, 22, 9 поверх.
Участь учасників справи у підготовчому засіданні не є обов'язковою.
3. Залучити до участі у справі Товариство з обмеженою відповідальністю Агрошляхбуд в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, на стороні відповідача.
4. ПОЗИВАЧУ в 5-денний строк від дня отримання даної ухвали надіслати третій особі копію позовної заяви та копії доданих до неї документів листом з описом вкладення та надати суду докази надіслання.
5. ТРЕТІЙ ОСОБІ в 10-денний строк від дня отримання даної ухвали надати суду пояснення щодо позову на державній мові з посиланням на номер справи, оформлений у відповідності до вимог ст. 168 Господарського процесуального кодексу України, з доданням до них: доказів, які підтверджують обставини, на яких ґрунтуються пояснення, якщо такі докази не надані позивачем; документів, що підтверджують надіслання (надання) пояснень і доданих до них доказів іншим учасникам справи.
6. СТОРОНИ в строк до закінчення підготовчого провадження мають право надати суду відповідь на пояснення третьої особи.
Звернути увагу учасників справи на наступне:
- заяви і клопотання у справі необхідно оформлювати згідно вимог ст. 170 Господарського процесуального кодексу України і надавати їх суду лише у письмовій формі та завчасно до судових засідань (ст. 169 Господарського процесуального кодексу України);
- згідно з п. 3.5.6 Інструкції з діловодства в господарських судах України справа формується з документів, які пройшли реєстрацію службою діловодства суду;
- докази подаються сторонами та іншими учасниками справи. Суд не може збирати докази, що стосуються предмета спору, з власної ініціативи, крім витребування доказів судом у випадку, коли він має сумніви у добросовісному здійсненні учасниками справи їхніх процесуальних прав або виконанні обов'язків щодо доказів (ч. ч. 3, 4 ст. 74 Господарського процесуального кодексу України);
- якщо доказ не може бути поданий у встановлений законом строк з об'єктивних причин, учасник справи повинен про це письмово повідомити суд та зазначити: доказ, який не може бути подано; причини, з яких доказ не може бути подано у зазначений строк; докази, які підтверджують, що особа здійснила всі залежні від неї дії, спрямовані на отримання вказаного доказу. Докази, не подані у встановлений законом або судом строк, до розгляду судом не приймаються, крім випадку, коли особа, яка їх подає, обґрунтувала неможливість їх подання у вказаний строк з причин, що не залежали від неї. Копії доказів (крім речових доказів), що подаються до суду, заздалегідь надсилаються або надаються особою, яка їх подає, іншим учасникам справи. Суд не бере до уваги відповідні докази у разі відсутності підтвердження надсилання (надання) їх копій іншим учасникам справи, крім випадку, якщо такі докази є у відповідного учасника справи або обсяг доказів є надмірним, або вони подані до суду в електронній формі, або є публічно доступними (ч. ч. 4, 8-9 ст. 80 Господарського процесуального кодексу України);
- копії письмових доказів, які подаються до суду, оформлюються відповідно до вимог ст. 91 Господарського процесуального кодексу України та п. 5.27 «Національного стандарту України. Державна уніфікована система документації. Уніфікована система організаційно-розпорядчої документації. Вимоги до оформлювання документів. ДСТУ4163-2003» , затвердженого наказом Держспоживстандарту України № 55 від 07.04.2003. Відмітку про засвідчення копії документа складають зі слів "Згідно з оригіналом", назви посади, особистого підпису особи, яка засвідчує копію, її ініціалів та прізвища, дати засвідчення копії ;
- на веб-сторінці Господарського суду Миколаївської області на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за посиланням: http://mk.arbitr.gov.ua/sud5016/ учасники справи можуть отримати інформацію по справі, що розглядається.
Суддя О.Г. Смородінова
Суд | Господарський суд Миколаївської області |
Дата ухвалення рішення | 13.02.2018 |
Оприлюднено | 15.02.2018 |
Номер документу | 72200473 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Миколаївської області
Смородінова О.Г.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні