ВЕРХОВНИЙ СУД
УХВАЛА
05.02.2018 Київ К/9901/4968/17 817/694/16 Верховний Суд у складі судді Касаційного адміністративного суду Хохуляка В.В., перевіривши касаційну скаргу Державної податкової інспекції у місті Рівному Головного управління Державної фіскальної служби у Рівненській області на постанову Рівненського окружного адміністративного суду від 15.05.2017 та ухвалу Житомирського апеляційного адміністративного суду від 07.11.2017 у справі № 817/694/16 за позовом Комунального підприємства Комунальне Рівненське шляхово-експлуатаційне управління автомобільних доріг до Державної податкової інспекції у місті Рівному Головного управління Державної фіскальної служби у Рівненській області про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень,
в с т а н о в и в:
Комунальне підприємство Комунальне Рівненське шляхово-експлуатаційне управління автомобільних доріг звернулося до адміністративного суду з позовом до Державної податкової інспекції у місті Рівному Головного управління Державної фіскальної служби у Рівненській області про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень.
Постановою Рівненського окружного адміністративного суду від 15.05.2017, залишеною без змін ухвалою Житомирського апеляційного адміністративного суду від 07.11.2017, позовні вимоги - задоволено.
Не погоджуючись з рішеннями судів першої та апеляційної інстанцій Державна податкова інспекція у місті Рівному Головного управління Державної фіскальної служби у Рівненській області 07.12.2017 звернулася з касаційною скаргою до Вищого адміністративного суду України.
Ухвалою судді Вищого адміністративного суду України від 12.12.2017 касаційну скаргу залишено без руху з мотивів її невідповідності вимогам статті 213 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) в редакції Закону України від 13.07.2017 № 2136-VІІІ (до касаційної скарги не додано документ про сплату судового збору у розмірі визначеному законом та належним чином оформлені копії рішення суду першої та апеляційної інстанцій), та надано строк на усунення недоліків до 23.01.2018.
15.12.2017 розпочав роботу Верховний Суд як найвищий суд у системі судоустрою України, відповідно до пункту 7 Розділу XII Прикінцеві та перехідні положення Закону України Про судоустрій і статус суддів від 02.06.2016 № 1402-VIII Вищий адміністративний суд України припинив свою діяльність.
Відповідно до підпункту 4 пункту 1 Розділу VII Перехідні положення КАС України (в редакції, що діє з 15.12.2017) касаційні скарги (подання) на судові рішення в адміністративних справах, які подані і розгляд яких не закінчено до набрання чинності цією редакцією Кодексу, передаються до Касаційного адміністративного суду та розглядаються спочатку за правилами, що діють після набрання чинності цією редакцією Кодексу.
28.12.2017 матеріали касаційної скарги передані до Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду та визначені Єдиною судовою інформаційно-телекомунікаційною системою судді-доповідачу Хохуляку В.В.
Законом України Про внесення змін до Господарського процесуального кодексу України, Цивільного процесуального кодексу України, Кодексу адміністративного судочинства України та інших законодавчих актів № 2147-VIII від 03.10.2017, внесено зміни до КАС України, шляхом викладення його в іншій редакції.
Відповідно до положень частини третьої статті 3 КАС України, що діє з 15.12.2017 провадження в адміністративних справах здійснюється відповідно до Закону, чинного на час вчинення окремої процесуальної дії, розгляду і вирішення справи.
Відповідно до підпункту 12 пункту 1 Розділу VII Перехідні положення КАС України заяви і скарги, подані до набрання чинності цією редакцією Кодексу, провадження за якими не відкрито на момент набрання ним чинності, розглядаються за правилами, що діють після набрання чинності цією редакцією Кодексу. Такі заяви чи скарги не можуть бути залишені без руху, повернуті або передані за підсудністю, щодо них не може бути прийнято рішення про відмову у прийнятті чи відмову у відкритті провадження за правилами, що діють після набрання чинності цією редакцією Кодексу, якщо вони подані з додержанням відповідних вимог процесуального закону, які діяли до набрання чинності цією редакцією Кодексу.
Згідно з частиною другою статті 332 КАС України (в редакції, чинній на момент вчинення судом процесуальної дії) до касаційної скарги, яка не оформлена відповідно до вимог, встановлених статтею 330 цього Кодексу, застосовуються положення статті 169 цього Кодексу, частиною першою якої передбачено залишення позовної заяви без руху із зазначенням її недоліків, способу та строку для їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Частиною другою статті 121 КАС України передбачено, що встановлений судом процесуальний строк може бути продовжений судом за заявою учасника справи, поданою до закінчення цього строку, чи з ініціативи суду.
На виконання вимог ухвали судді Вищого адміністративного суду України від 12.12.2017 відповідачем на адресу Верховного Суду направлено клопотання про усунення недоліків касаційної скарги, до якого додано належним чином оформлені копії рішення суду першої та апеляційної інстанцій та оригінал довіреності на представника Державної податкової інспекції у місті Рівному Головного управління Державної фіскальної служби у Рівненській області, що підписав касаційну скаргу. Також, відповідачем до вказаного клопотання додано заяву продовження строку на усунення недоліків щодо надання документа про сплату судового збору, яке мотивовано необхідністю додаткового часу для сплату судового збору, у зв'язку з триваючою процедурою затвердження кошторису на 2018 рік.
На підтвердження вказаних обставин, щодо відсутності можливості усунути в наданий судом строк недоліки касаційної скарги шляхом надання документа про сплату судового збору, податковим органом надано копію виписки з банку по рахунку відповідача.
Враховуючи вищевикладене, суд дійшов висновку про необхідність задоволення клопотання про продовження строку на усунення недоліків щодо надання документа про сплату судового збору.
Керуючись статтями 121, 169, 248, 332, 359 КАС України, суд -
у х в а л и в:
Касаційну скаргу Державної податкової інспекції у місті Рівному Головного управління Державної фіскальної служби у Рівненській області на постанову Рівненського окружного адміністративного суду від 15.05.2017 та ухвалу Житомирського апеляційного адміністративного суду від 07.11.2017 у справі № 817/694/16 за позовом Комунального підприємства Комунальне Рівненське шляхово-експлуатаційне управління автомобільних доріг до Державної податкової інспекції у місті Рівному Головного управління Державної фіскальної служби у Рівненській області про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень - залишити без руху.
Продовжити відповідачу строк для усунення недоліків - протягом десяти днів з моменту отримання ухвали про залишення касаційної скарги без руху.
Направити відповідачу копію ухвали для виконання.
Після усунення недоліків касаційної скарги у строк, встановлений судом, вона вважатиметься поданою у день первинного її подання до суду.
Роз'яснити, що у разі невиконання вимог цієї ухвали в установлений судом строк касаційна скарга разом із доданими до неї матеріалами буде повернута заявнику.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.
Суддя В.В. Хохуляк
Суд | Касаційний адміністративний суд Верховного Суду |
Дата ухвалення рішення | 05.02.2018 |
Оприлюднено | 21.02.2018 |
Номер документу | 72320417 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Касаційний адміністративний суд Верховного Суду
Хохуляк В.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні