У Х В А Л А
про залишення без руху
Справа № 142/88/18
Провадження № 2/142/112/18
"02" лютого 2018 р. смт. Піщанка
Суддя Піщанського районного суду Вінницької області Гринишина А.А., отримавши позовну заяву ОСОБА_1, який проживає ІНФОРМАЦІЯ_1, до Грабарівської сільської ради, яка розташована в с. Грабарівка Піщанського району Вінницької області про визнання права власності на спадкове майно, та додані до неї матеріали, -
В С Т А Н О В И Л А:
29 січня 2018 року до Піщанського районного суду Вінницької області надійшла позовна заява ОСОБА_1 до Грабарівської сільської ради про визнання права власності на спадкове майно.
Відповідно до протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями її було передано на розгляд судді Гринишиній А.А.
15 грудня 2017 року набрав чинності Закон України Про внесення змін до Господарського процесуального кодексу України, Цивільного процесуального кодексу України, Кодексу адміністративного судочинства України та інших законодавчих актів від 03 жовтня 2017 року № 2147-VIII, яким Цивільний процесуальний кодекс України викладено в новій редакції.
Статтями 175, 177 ЦПК України встановлено вимоги до позовної заяви та документів, що додаються до позовної заяви.
Частиною 1 ст. 185 ЦПК України визначено, що суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 175, 177 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Подана позивачем позовна заява не відповідає вимогам ст. 175, 177 ЦПК України з огляду на наступне.
Зокрема, в позовній заяві в неповні мірі зазначено місцезнаходження для юридичної особи - відповідача, а саме не вказано вулицю, на якій знаходиться Грабарівська сільська рада, що унеможливлює здійснення судом належного повідомлення даної особи про час та місце розгляду справи. Вказівка про те, що такі відомості позивачу невідомі к позові відсутня.
Крім того, пред'являючи вказаний позов до Грабарівської сільської ради, позивач не вказує, в яким чином відповідачем були порушені, невизнані чи оспорені його права, свободи та інтереси, за захистом яких він звернувся до суду, та чому саме Грабарівська сільська рада є відповідачем по справі.
Також, відповідно до ч. 5 ст. 177 ЦПК України, позивач зобов'язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).
Згідно ч. 2 ст. 83 ЦПК України, позивач, особи, яким законом надано право звертатися до суду в інтересах інших осіб, повинні подати докази разом з поданням позовної заяви.
В частині 1 ст. 95 ЦПК України передбачено, що письмовими доказами є документи (крім електронних документів), які містять дані про обставини, що мають значення для правильного вирішення спору.
Частина 2 ст. 95 ЦПК України вказує, що письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не передбачено цим Кодексом. Якщо для вирішення спору має значення лише частина документа, подається засвідчений витяг з нього.
Відповідно до ч. 5 ст. 95 ЦПК України, учасник справи, який подає письмові докази в копіях (електронних копіях), повинен зазначити про наявність у нього або іншої особи оригіналу письмового доказу. Учасник справи підтверджує відповідність копії письмового доказу оригіналу, який заходиться у нього, своїм підписом із зазначенням дати такого засвідчення.
Проте копії письмових доказів, які додані позивачем ОСОБА_1 до позовної заяви, зазначеним вимогам не відповідають, оскільки є ксерокопіями та належним чином не засвідчені.
Також, в позовній заяві відсутнє підтвердження позивача ОСОБА_2 підтвердження про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього ж відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.
Враховуючи вказані обставини, вважаю за необхідне залишити позовну заяву без руху та запропонувати позивачу привести її у відповідність до вимог ст. ст. 175, 177 ЦПК України та роз'яснити, що в іншому разі позовна заява буде вважатися неподаною і буде повернута позивачеві.
Керуючись ст.ст. 175, 177, 185, 258-260 ЦПК України, -
У Х В А Л И Л А:
Позовну заяву ОСОБА_1, який проживає ІНФОРМАЦІЯ_1, до Грабарівської сільської ради, яка розташована в с. Грабарівка Піщанського району Вінницької області про визнання права власності на спадкове майно, залишити без руху.
Надати позивачу строк для усунення недоліків, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Роз'яснити позивачу наслідки невиконання даної ухвали: якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, позовна заява буде вважатись неподаною і буде повернута позивачу.
Копію ухвали надіслати позивачу в паперовій формі рекомендованим листом з повідомленням про вручення протягом двох днів з дня її складення у відповідності до ч. 5 ст. 272 ЦПК України.
Ухвала суду набирає законної сили з моменту її підписання суддею та оскарженню не підлягає.
Суддя:
Суд | Піщанський районний суд Вінницької області |
Дата ухвалення рішення | 02.02.2018 |
Оприлюднено | 22.02.2018 |
Номер документу | 72325660 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Піщанський районний суд Вінницької області
Гринишина А. А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні