ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
07.03.2018 р. Справа № 914/155/15
Суддя Ділай У.І., розглянувши матеріали
За заявою Дочірнього підприємства «Валді - Нерухомість» , м.Київ
про перегляд за нововиявленими обставинами ухвали господарського суду Львівської області від 27.02.2015 року про припинення провадження у справі №914/155/15
за позовом позивача-1: Юридичної особи Великобританії компанії « Vuldi (UK) Limited» , Великобританія
позивача-2: Юридичної особи Великобританії компанії « Vuldi Clothing Limited» , Великобританія
позивача-3: Дочірнього підприємства «Валді - Нерухомість» , м.Київ
позивача-4: Підприємства «Валді - Україна» , м.Київ
до відповідача: ОСОБА_1, м. Львів
про застосування наслідків нікчемних угод: про вихід підприємства "Валді Україна" з числа засновників ЗАТ "Магазин "Каштан", зменшення частки ДП "Валді-Нерухомість" у ЗАТ "Магазин "Каштан", виключення ДП "Валді-Нерухомість" з числа учасників ЗАТ "Магазин "Каштан", припинення ЗАТ "Магазин "Каштан", створення ТзОВ "Магазин "Каштан", визнання права ЗАТ "Магазин "Каштан" на державну реєстрацію, а також права підприємства "Валді Україна", ДП "Валді-Україна" на участь в частці 50% у юридичній особі з ідентифікаційним кодом 19326833.
Встановила :
02.03.2018р. на адресу суду надійшла Заява ДП Валді-Нерухомість про перегляд за нововиявленими обставинами ухвали господарського суду Львівської області від 27.02.2015р. про припинення провадження у справі №914/155/15 за позовом позивача-1: Юридичної особи Великобританії компанії « Vuldi (UK) Limited» , Великобританія позивача-2: Юридичної особи Великобританії компанії « Vuldi Clothing Limited» , Великобританія позивача-3: Дочірнього підприємства «Валді - Нерухомість» , м.Київ позивача-4: Підприємства «Валді - Україна» , м.Київ до відповідача: ОСОБА_1, м. Львів про застосування наслідків нікчемних угод: про вихід підприємства "Валді Україна" з числа засновників ЗАТ "Магазин "Каштан", зменшення частки ДП "Валді-Нерухомість" у ЗАТ "Магазин "Каштан", виключення ДП "Валді-Нерухомість" з числа учасників ЗАТ "Магазин "Каштан", припинення ЗАТ "Магазин "Каштан", створення ТзОВ "Магазин "Каштан", визнання права ЗАТ "Магазин "Каштан" на державну реєстрацію, а також права підприємства "Валді Україна", ДП "Валді-Україна" на участь в частці 50% у юридичній особі з ідентифікаційним кодом 19326833.
02.03.2018р. згідно Акту №33 при розкритті конверта (пакета), надісланого від Генерального Директора ДП Валді-Нерухомість виявлено недоліки, а саме у заяві про перегляд ухвали за нововиявленими обставинами відсутні усі додатки.
При підготовці справи до розгляду судом встановлено, що заява ДП Валді-Нерухомість підлягає залишенню без руху з наступних підстав.
Відповідно до ст. 322 ГПК України, заяви про перегляд судових рішень за нововиявленими або виключними обставинами за формою і змістом повинні відповідати вимогам цього Кодексу щодо оформлення позовних заяв до суду першої інстанції.
Відповідно до п. 8 ч.3 ст. 162 ГПК України, позовна заява повинна містити перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності); зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви.
Згідно ч.1 ст. 164 ГПК України, до позовної заяви додаються документи, які підтверджують: 1) відправлення іншим учасникам справи копії позовної заяви і доданих до неї документів; 2) сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Згідно ч.2 ст. 164 ГПК України, позивач зобов'язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).
Відповідно до ч. 3 ст. 322 ГПК України, до заяви додаються: 1) документи, що підтверджують надіслання іншим учасникам справи копії заяви та доданих до неї документів; 2) документ про сплату судового збору; 3) докази, що підтверджують наявність нововиявлених або виключних обставин; 4) документ, який підтверджує повноваження представника особи, яка подає заяву, - якщо заява підписана таким представником; 5) клопотання особи про витребування копії рішення міжнародної судової установи, юрисдикція якої визнана Україною, в органу, відповідального за координацію виконання рішень міжнародної судової установи, якщо її немає у розпорядженні особи, яка подала заяву, - у разі подання заяви про перегляд судового рішення з підстави, передбаченої пунктом 2 частини третьої статті 320 цього Кодексу.
Відповідно до ч.2,4 ст. 91 ГПК України, Письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не передбачено цим Кодексом. Якщо для вирішення спору має значення лише частина документа, подається засвідчений витяг з нього. Копії документів вважаються засвідченими належним чином, якщо їх засвідчено в порядку, встановленому чинним законодавством.
За змістом ч.ч. 1, 2 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 91, 162, 164 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
При цьому, у відповідності до Нормативів і нормативних строків пересилання поштових відправлень, затверджених наказом Міністерства інфраструктури України від 28.11.2013 року № 958 нормативні строки пересилання простої письмової кореспонденції операторами поштового зв'язку (без урахування вихідних днів об'єктів поштового зв'язку): 1) місцевої - Д+2, пріоритетної - Д+1; 2) у межах області та між обласними центрами України (у тому числі для міст Києва, Сімферополя, Севастополя) - Д+3, пріоритетної - Д+2; 3) між районними центрами різних областей України (у тому числі для міст обласного підпорядкування) - Д+4, пріоритетної - Д+3; 4) між іншими населеними пунктами різних областей України - Д+5, пріоритетної - Д+4, де Д - день подання поштового відправлення до пересилання в об'єкті поштового зв'язку або опускання простого листа чи поштової картки до поштової скриньки до початку останнього виймання; 1, 2, 3, 4, 5 - кількість днів, протягом яких пересилається поштове відправлення. При пересиланні рекомендованої письмової кореспонденції зазначені в пункті 1 цього розділу нормативні строки пересилання збільшуються на один день.
Так, положеннями ст. 116 Господарського процесуального кодексу України перебіг процесуального строку починається з наступного дня після відповідної календарної дати або настання події, з якою пов'язано його початок. Строк, обчислюваний роками, закінчується у відповідні місяць і число останнього року строку. Строк, обчислюваний місяцями, закінчується у відповідне число останнього місяця строку. Якщо закінчення строку, обчислюваного місяцями, припадає на такий місяць, що відповідного числа не має, строк закінчується в останній день цього місяця. Якщо закінчення строку припадає на вихідний, святковий чи інший неробочий день, останнім днем строку є перший після нього робочий день. Перебіг строку, закінчення якого пов'язане з подією, яка повинна неминуче настати, закінчується наступного дня після настання події.
Як встановлено судом, та зафіксовано Актом від 02.03.2018 №33 позивачем не долучено до матеріалів заяви жодних додатків, а відтак відсутні докази відправлення іншим учасникам справи копії позовної заяви і доданих до неї документів та докази сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону (відповідно до вимог ст. 164 ГПК України). Окрім того, відсутні і будь-які інші докази на підтвердження обставин вказаних у заяві ДП Валді-Нерухомість , відтак, суд ухвалив, що подану заяву про перегляд за нововиявленими обставинами ухвали господарського суду Львівської області від 27.02.2015р. про припинення провадження у справі №914/155/15 слід залишити без руху, оскільки заявником подано заяву без додержання вимог 162,164,172, та надати позивачу час для виправлення недоліків, які вказані судом.
Враховуючи викладене, керуючись ч.2,4 ст. 91, 116, п.8 ч.3 ст. 162, 164, 174, 234, 320-322 Господарського процесуального кодексу України, Господарський суд Львівської області, -
УХВАЛИВ:
1.Заяву Дочірнього підприємства Валді-Нерухомість про перегляд за нововиявленими обставинами ухвали господарського суду Львівської області від 27.02.2015р. про припинення провадження у справі №914/155/15 - залишити без руху.
2. Надати Дочірньому підприємству Валді-Нерухомість строк до 26.03.2018р. для виправлення встановлених судом недоліків.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.
Інформацію по справі, що розглядається можна отримати на сторінці суду на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за веб-адресою: http://lv.arbitr.gov.ua.
Суддя Ділай У.І.
Суд | Господарський суд Львівської області |
Дата ухвалення рішення | 07.03.2018 |
Оприлюднено | 13.03.2018 |
Номер документу | 72616854 |
Судочинство | Господарське |
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні