1Справа № 335/218/18 2/335/855/2018
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
07 березня 2018 року м. Запоріжжя
Суддя Орджонікідзевського районного суду м. Запоріжжя Макаров В.О., розглянувши матеріали цивільної справи за позовною заявою ОСОБА_1 до ОСОБА_2, третя особа Кам'янсько-Дніпровський районний відділ державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Запорізькій області про виключення із актового запису про народження відомостей про колишнього чоловіка як батька дитини,
ВСТАНОВИВ:
09.01.2018 року ОСОБА_1 звернулася до суду з позовом до ОСОБА_2, третя особа Кам'янсько-Дніпровський районний відділ державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Запорізькій області про виключення із актового запису про народження відомостей про колишнього чоловіка як батька дитини.
Оскільки поданий позов не відповідав вимогам ст. 175 ЦПК України, ухвалою суду від 11.01.2018 року позивачеві надано строк для усунення недоліків.
02.02.2018 року на адресу суду надійшла заява ОСОБА_1 про усунення недоліків, проте вона містила деякі неточності, в зв'язку з чим, ухвалою Орджонікідзевського районного суду м. Запоріжжя від 07.02.2018 року позовну заяву ОСОБА_1 повторно залишено без руху та повідомлено позивачу про необхідність на протязі десяти днів з дня отримання копії даної ухвали усунути недоліки, визначені в ухвалі.
Відповідно до ч. 3 ст. 185 ЦПК України , якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною та повертається позивачеві.
Згідно ч. 5 ст. 185 ЦПК України, суддя повертає позовну заяву і додані до неї документи не пізніше п'яти днів з дня її надходження або з дня закінчення строку на усунення недоліків.
20 лютого 2018 року ОСОБА_1 отримала вищезазначену ухвалу суду, про що свідчить її підпис на повідомленні про вручення поштового відправлення. Останнім днем усунення недоліків є 02 березня 2018 року, а отже у встановлений судом строк недоліки позовної заяви позивачем усунені не були.
В силу вимог ч. 1 ст. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод , кожен при вирішенні судом питання щодо його цивільних прав та обов'язків має право на судовий розгляд упродовж розумного терміну. Обов'язок швидкого здійснення правосуддя покладається, в першу чергу, на відповідні державні судові органи. Розумність тривалості судового провадження оцінюється в залежності від обставин справи та з огляду на складність справи, поведінки сторін, предмету спору. Нездатність суду ефективно протидіяти недобросовісно створюваним учасниками справи перепонам для руху справи є порушенням ч. 1 ст. 6 даної Ковенції. Така позиція викладена в рішенні Європейського суду з прав людини від 08 листопада 2005 року у справі Смірнова проти України .
В своїх рішеннях Європейський суд також наголошує, що сторона, яка задіяна в ході судового розгляду, зобов'язана з розумним інтервалом часу сама цікавитися провадженням у її справі, добросовісно користуватися належними їй процесуальними правами та неухильно виконувати процесуальні обов'язки.
Підстав для продовження строку для усунення недоліків, передбачених ст. 127 ЦПК України не встановлено, оскільки останній не може бути продовжений з ініціативи суду і підлягає продовженню, за наявності підстав, виключно за клопотанням сторони або іншої особи, яка не встигла вчинити певну процесуальну дію.
Враховуючи те, що недоліки відповідно до ухвали суду від 07 лютого 2018 року позивачем не усунені, відповідно до ч. 3 ст. 185 ЦПК України суд вважає, що позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2, третя особа Кам'янсько-Дніпровський районний відділ державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Запорізькій області про виключення із актового запису про народження відомостей про колишнього чоловіка як батька дитини, слід повернути позивачу.
Також, суд роз'яснює позивачу, що згідно ч. 7 ст. 185 ЦПК України , повернення позовної заяви не перешкоджає повторному зверненню із заявою до суду, якщо перестануть існувати обставини, що стали підставою для її повернення.
Керуючись ст.185 ЦПК України , суддя,
УХВАЛИВ:
Позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2, третя особа Кам'янсько-Дніпровський районний відділ державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Запорізькій області про виключення із актового запису про народження відомостей про колишнього чоловіка як батька дитини, - повернути позивачу.
Позивачу невідкладно надіслати копію ухвали, а після набрання нею законної сили позовну заяву та усі додані до неї матеріали.
Роз'яснити ОСОБА_3,що повернення позовної заяви не перешкоджає повторному зверненню із заявою до суду, якщо перестануть існувати обставини, що стали підставою для повернення заяви.
На ухвалу може бути подано апеляційну скаргу до Апеляційного суду Запорізької області через Орджонікідзевський районний суд м. Запоріжжя протягом п'ятнадцяти днів з дня її проголошення. Учасник справи, якому ухвалу суду не було вручено у день його проголошення або складання, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження ухвали суду, якщо апеляційна скарга подана протягом п'ятнадцяти днів дня вручення йому ухвали суду.
Суддя: В.О. Макаров
Суд | Орджонікідзевський районний суд м. Запоріжжя |
Дата ухвалення рішення | 07.03.2018 |
Оприлюднено | 15.03.2018 |
Номер документу | 72711971 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Орджонікідзевський районний суд м. Запоріжжя
Макаров В. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні