Рішення
від 05.03.2018 по справі 916/3025/17
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ

65119, м. Одеса, просп. Шевченка, 29, тел.: (0482) 307-983, e-mail: inbox@od.arbitr.gov.ua

веб-адреса: http://od.arbitr.gov.ua


ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

РІШЕННЯ

"05" березня 2018 р.м. Одеса Справа № 916/3025/17

Господарський суд Одеської області у складі судді Літвінова С.В.

при секретарі судового засідання Липі Т.О.

за участю представників:

від прокуратури: ОСОБА_1 - за посвідченням

від позивача: ОСОБА_2 - по довіреності

від відповідача: не з'явився

Розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за позовом Керівника Ізмаїльської місцевої прокуратури Одеської області; в інтересах держави в особі Регіонального відділення Фонду державного майна України по Одеській області до відповідача: Товариства з обмеженою відповідальністю "Кілія-Лайн" про стягнення 198200,88грн, розірвання договору оренди та повернення майна, -

ВСТАНОВИВ:

Керівник Ізмаїльської місцевої прокуратури Одеської області в інтересах держави в особі Регіонального відділення Фонду державного майна України по Одеській області звернулось до Господарського суду Одеської області з позовною заявою до Товариства з обмеженою відповідальністю "Кілія-Лайн" про стягнення 198200,88грн., розірвання договору оренди та повернення майна за порушення відповідачем умов договору оренди від 30.01.2017.

Ухвалою господарського суду Одеської області від 11.12.2017 позовну заяву прийнято до розгляду та порушено провадження у справі № 916/3025/17.

У зв'язку з набранням 15.12.2017 р. чинності Господарським процесуальним кодексом України в редакції Закону України від 03.10.2017 р. № 2147-VIII господарським судом Одеської області постановлено ухвалу від 21.12.2017 р. про розгляд даної справи № 916/3025/17 за правилами загального позовного провадження зі стадії відкриття провадження у справі. При цьому вказаною ухвалою суду підготовче засідання призначено на 15 січня 2018 р.

Відповідач 15.01.2018року звернувся до суду із заявою про відкладення розгляду справи, призначене на 15.01.2018року у зв'язку з неотриманням позовної заяви з додатками та видати справу для ознайомлення з метою підготування відзиву на позов.

Ухвалою Господарського суду Одеської області від 15.01.2018року відкладено підготовче засідання на 07 лютого 2018року у зв'язку з неможливістю вирішення питань, визначених ч.2 ст.182 ГПК України у даному підготовчому засіданні.

Відповідно відмітки на заяві, відповідач ознайомився з матеріалами справи 26.01.2018року.

07.02.2018року відповідач в судове засідання не з'явився, відзив на позов не надав тому ухвалою Господарського суду Одеської області від 07.02.2018року закрито підготовче провадження у справі № 916/3025/17 та призначено справу до судового розгляду по суті в засіданні суду на "05" березня 2018 р.

Представник позивача та представник прокуратури в судовому засіданні позовну заяву підтримали у повному обсязі.

Відповідач про місце, дату та час судових засідань повідомлявся судом за юридичною адресою. Відзив на позовну заяву від відповідача до суду не надходив.

Відповідач 07.02.2018року та 03.03.2018року звертався з заявою про відкладення на іншу дату з підстав того, що представник зайнятий в іншій справі та з метою надання строку для врегулювання спору шляхом сплати заборгованості.

Враховуючи, що відповідач неодноразово звертався до суду із заявою про відкладення розгляду справи, належним чином не обґрунтував та не надав доказів викладених у заявах, суд не визнав причини неявки відповідача поважними та відмовив в задоволені заяв про відкладення засідання суду.

Відповідно до ч.9 ст. 165 Господарського процесуального кодексу України у разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин, суд вирішує справу за наявними матеріалами.

За таких обставин, суд вирішує справу за наявними в ній матеріалами відповідно до ч.9 ст.165 ГПК України.

Розглянувши матеріали справи та заслухавши пояснення представника прокурора та позивача, суд встановив.

Ізмаїльською місцевою прокуратурою Одеської області установлено, що 30.01.2017 між Регіональним відділенням Фонду державного майна України по Одеській області (Орендодавець) та ТОВ Кілія-Лайн (Орендар) (у подальшому - Відповідач) укладено договір оренди нерухомого майна, що належить до державної власності.

Відповідно до умов п. 1.1-1.2 вищевказаного ОСОБА_3, Орендодавець передає, а Орендар приймає в строкове платне користування державне нерухоме майно, а саме: майданчик із залізобетонним покриттям, загальною площею 5 929,00 кв.м, за адресою: Одеська область, м. Кілія, вул. Железнякова, буд. 4, що обліковується на балансі ДГІ Морський торговельний порт Усть-Дунайськ , вартість якого визначена згідно зі звітом про незалежну оцінку, що була проведена ТОВ ОФ ІНЮГ-ЕКСПЕРТИЗА станом на 31 липня 2016 та становить 2 154 000,00 грн. ОСОБА_3 передається в оренду з метою реалізації інвестиційного проекту но зерноперевалці (інше використання нерухомого майна).

На виконання вказаного ОСОБА_3, за актом приймання-передавання державного нерухомого майна, що обліковується на балансі Державного підприємства Морський торговельний порт Усть-Дунайськ від 30.01.2017. Відповідачу передано вищевказане нерухоме майно.

Умовами ОСОБА_3 (п. 3.1) передбачено, що орендна плата визначається на підставі Методики розрахунку орендної плази за державне майно та пропорції її розподілу, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 04.10.1995 № 786 (зі змінами) (надалі - методика розрахунку) та становить без ПДВ за базовий місяць оренди (липень 2016 р.) - 26 925,00 (двадцять шість тисяч дев'ятсот двадцять п'ять гривень) гривень. Відповідно до п.3.2 ОСОБА_3, нарахування ПДВ на суму орендної плати здійснюється у порядку, визначеному законодавством.

Відповідно до п. 5.3 вищевказаного ОСОБА_3, Орендар зобов'язується своєчасно й у повному обсязі сплачувати орендну плату до державного бюджету та Балансоутримувачу (у платіжних дорученнях, які оформлює Орендар, вказується Призначення платежу за зразком, який надає Орендодавець листом при укладенні договору оренди).

У той же час, Відповідачем, в порушення прийнятих зобов'язань за ОСОБА_3 оренди нерухомого майна, що належить до державної власності, у період часу з лютого місяця 2017 року по жовтень 2017 не здійснювалось внесення орендної плати за користування майном, яке є предметом названого договору оренди, внаслідок чого у Відповідача виникла заборгованість перед Орендодавцем - Регіональним відділенням Фонду державного майна України по Одеській області у сумі 182752,73 грн.

Пунктом 3.7 ОСОБА_3 встановлено, що орендна плата, перерахована несвоєчасно або не в повному обсязі, підлягає індексації і стягується до бюджету та Балансоутримувачу у визначеному пунктом 3.6 співвідношенні відповідно до чинного законодавства України з урахуванням пені в розмірі подвійної облікової ставки НБУ на дату нарахування пені від суми заборгованості за кожний день прострочення, включаючи день оплати.

З огляду на викладене, у зв'язку з несплатою орендної плати нарахована пеня за період з 12.02.2017 по 13.11.2017 у сумі 15 448,15 грн.

Пунктом 5.8 ОСОБА_3 передбачено обов'язок Орендаря протягом 15 днів, з моменту укладення ОСОБА_3 застрахувати орендоване майно на весь термін дії договору оренди на суму не менше, ніж на його вартість за висновком про вартість на користь Балансоутримувача, який несе ризик випадкової загибелі чи пошкодження об'єкта оренди, у порядку, визначеному законодавством, і надати Орендодавцю та Балансоутримувачу копії страхового полісу і платіжного доручення. Постійно поновлювати договір страхування таким чином, щоб увесь термін оренди ОСОБА_3 було застрахованим. Невиконання цієї умови є підставою для розірвання договору оренди.

Пунктом 9.4 зазначеного ОСОБА_3 передбачено, що Орендодавець має право вимагати розірвання договору оренди та (або) відшкодування збитків у разі, якщо Орендар не здійснив страхування Об'єкту оренди відповідно до п. 5.8 та не застрахував Об'єкт оренди у подальшому на весь термін дії цього договору (п. в ).

Крім того, Орендодавець має право вимагати розірвання договору оренди та (або) відшкодування збитків у разі, якщо Орендар не сплачує орендну плату протягом 3-х місяців підряд або несвоєчасно сплачує орендну плату (п. г ).

Пунктом 10.9 ОСОБА_3 передбачено, що у разі припинення або розірвання цього ОСОБА_3 протягом трьох робочих днів повертається Орендарем Балансоутримувачу. Відповідно до п. 10.10 ОСОБА_3, Майно вважається поверненим Балансоутримувачу з моменту підписання Орендарем та Орендодавцем акта прийманні-передавання. Обов'язок щодо складання акта приймання-передавання про повернення ОСОБА_3 покладається на Орендодавця.

Відповідно до ч. 3 ст. 23 Закону України Про прокуратуру прокурор здійснює представництво в суді законних інтересів держави у разі порушення або загрози порушення інтересів держави, якщо захист цих інтересів не здійснює або неналежним чином здійснює орган державної влади, орган місцевого самоврядування чи інший суб'єкт владних повноважень, до компетенції якого віднесені відповідні повноваження, а також у разі відсутності такого органу.

Відповідно до ч. 1 ст. 1 Закону України Про Фонд державного майна України , Фонд державного майна України є центральним органом виконавчої влади із спеціальним статусом, що реалізує державну політику у сфері приватизації, оренди, використання та відчуження державного майна, управління об'єктами державної власності, у тому числі корпоративними правами держави щодо об'єктів державної власності, що належать до сфери його управління, а також у сфері державного регулювання оцінки майна, майнових прав та професійної оціночної діяльності.

Згідно зі ст. 4 зазначеного Закону, до основних завдань Фонду державного майна України належить реалізація державної політики у сфері приватизації, оренди, використання та відчуження державного майна, а також у сфері державного регулювання оцінки майна, майнових прав та професійної оціночної діяльності.

Статтею 6 Закону України Про Фонд державного майна України передбачено, що Фонд державного майна України здійснює свої повноваження безпосередньо і через регіональні відділення в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві і Севастополі та представництва у районах та містах, створених Фондом державного майна України, у разі необхідності. Представництва підпорядковуються регіональним відділенням. Фонд державного майна України, регіональні відділення та представництва становлять єдину систему державних органів приватизації. Регіональні відділення та представництва Фонду державного майна України є юридичними особами публічного права, мають самостійний баланс, рахунки в органах Державної казначейської служби України, печатку із зображенням Державного Герба України і своїм найменуванням.

Враховуючи, що через неналежне здійснення Регіональним відділенням Фонду державного майна України по Одеській області повноважень прокурор в особі Регіональним відділенням Фонду державного майна України по Одеській області звернувся до суду за захистом порушених інтересів держави, згідно якої просить суд про стягнення 198200,88грн., розірвання договору оренди та повернення майна.

Дослідивши матеріали справи, заслухавши представника прокурора та позивача, суд дійшов наступних висновків.

Зобов'язання виникають з підстав, встановлених ст.11 Цивільного кодексу України, а саме: цивільні права та обов'язки виникають із дій осіб, що передбачені актами цивільного законодавства, а також із дій осіб, що не передбачені цими актами, але за аналогією породжують цивільні права та обов'язки, зокрема, з договорів та інших правочинів.

Правочином є дія особи, спрямована на набуття, зміну або припинення цивільних прав та обов'язків. Він може вчинятися усно або в письмовій формі. Сторони мають право обирати форму правочину, якщо інше не встановлено законом. Правочин, для якого законом не встановлена обов'язкова письмова форма, вважається вчиненим, якщо поведінка сторін засвідчує їхню волю до настання відповідних правових наслідків (ст.ст.202, 205 Цивільного кодексу України).

Згідно ч.1 ст.759 Цивільного кодексу України за договором найму (оренди) наймодавець передає або зобов'язується передати наймачеві майно у користування за плату на певний строк.

В силу ч. 1 ст. 283 ГК України за договором оренди одна сторона (орендодавець) передає другій стороні (орендареві) за плату на певний строк у користування майно для здійснення господарської діяльності. Згідно з ч. 6 названої статті до відносин оренди застосовуються відповідні положення ЦК України з урахуванням особливостей, передбачених ГК України.

Відповідно до ч.1 ст.2 Закону України „Про оренду державного та комунального майна» №2269-XII від 10.04.1992р. орендою є засноване на договорі строкове платне користування майном, необхідним орендареві для здійснення підприємницької та іншої діяльності.

Згідно ч.1 ст.19 Закону України „Про оренду державного та комунального майна» орендар за користування об'єктом оренди вносить орендну плату незалежно від наслідків господарської діяльності.

Згідно ч.1 ст.626 Цивільного кодексу України, договором є домовленість двох або більше сторін, спрямована на встановлення, зміну або припинення цивільних прав та обов'язків.

Статтею 629 Цивільного кодексу України передбачено, що договір є обов'язковим для виконання сторонами.

Згідно ст.509 Цивільного кодексу України, зобов'язанням є правовідношення, в якому одна сторона (боржник) зобов'язана вчинити на користь другої сторони (кредитора) певну дію (передати майно, виконати роботу, надати послугу, сплатити гроші тощо) або утриматися від певної дії, а кредитор має право вимагати від боржника виконання його обов'язку.

Ст. 193 Господарського кодексу України передбачено, що суб'єкти господарювання та інші учасники господарських відносин повинні виконувати господарські зобов'язання належним чином відповідно до закону, інших правових актів, договору.

Статтею 525 Цивільного кодексу України передбачено, що одностороння відмова від зобов'язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом.

Одностороння відмова від виконання зобов`язань не допускається, крім випадків, передбачених законом. (ч.ч.1, 7 ст.193).

Відповідно до ст. 526 Цивільного кодексу України, зобов'язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.

Відповідно до ст. 610 ЦК України порушенням зобов'язання є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов'язання (неналежне виконання).

До виконання господарських договорів застосовуються відповідні положення Цивільного кодексу України з урахуванням особливостей, передбачених Господарським Кодексом України.

Таким чином, судом встановлено, що відповідач не сплачував орендну плату по договору оренди нерухомого майна, що належить до державної власності, у зв'язку з чим у нього утворилась заборгованість перед Регіональним відділенням Фонду Державного майна України в Одеської області в сумі 182752,73грн., яка і підлягає стягненню з відповідача на користь позивача.

Крім того, позивачем заявлено вимоги про стягнення пені в розмірі 15448,15 грн..

Згідно з ч.2 ст.218 Господарського кодексу України, учасник господарських відносин відповідає за невиконання або неналежне виконання господарського зобов`язання чи порушення правил здійснення господарської діяльності, якщо не доведе, що ним вжито усіх залежних від нього заходів для недопущення господарського правопорушення. У разі якщо інше не передбачено законом або договором, суб'єкт господарювання за порушення господарського зобов`язання несе господарсько-правову відповідальність, якщо не доведе, що належне виконання зобов`язання виявилося неможливим внаслідок дії непереборної сили, тобто надзвичайних і невідворотних обставин за даних умов здійснення господарської діяльності.

Відповідно до ч.1 ст.230 Господарського кодексу України, штрафними санкціями в цьому Кодексі визнаються господарські санкції у вигляді грошової суми (неустойка, штраф, пеня), яку учасник господарських відносин зобов'язаний сплатити у разі порушення ним правил здійснення господарської діяльності, невиконання або неналежного виконання зобов'язання . Водночас вимогами п.3 ч.1 ст.611 Цивільного кодексу України передбачено, що одним із наслідків порушення зобов'язання є сплата неустойки (штрафу, пені), а відповідно до вимог ч.2 ст.551 Цивільного кодексу України, якщо предметом неустойки є грошова сума, її розмір встановлюються договором або актом цивільного законодавства.

За правилами ч. 1 ст. 549 ЦК України неустойкою (штрафом, пенею) є грошова сума або інше майно, які боржник повинен передати кредиторові у разі порушення боржником зобов'язання.

Відповідно до ч. 1 ст. 546 ЦК України виконання зобов'язання може забезпечуватися неустойкою, порукою, гарантією, заставою, притриманням, завдатком.

Відповідно до ст. 547 ЦК України правочин щодо забезпечення виконання зобов'язання вчиняється у письмовій формі. Правочин щодо забезпечення виконання зобов'язання, вчинений із недодержанням письмової форми, є нікчемним.

Відповідно до приписів ст.1 Закону України «Про відповідальність за несвоєчасне виконання грошових зобов'язань» від 22.11.1996р. платники грошових коштів сплачують на користь одержувачів цих коштів за прострочку платежу пеню в розмірі, що встановлюється за згодою сторін.

Пунктом 3.7 ОСОБА_3 встановлено, що орендна плата, перерахована несвоєчасно або не в повному обсязі, підлягає індексації і стягується до бюджету та Балансоутримувачу у визначеному пунктом 3.6 співвідношенні відповідно до чинного законодавства України з урахуванням пені в розмірі подвійної облікової ставки НБУ на дату нарахування пені від суми заборгованості за кожний день прострочення, включаючи день оплати.

В зв'язку з порушенням строків оплати, на підставі п. 3.7. договору відповідачу позивачем на суму заборгованості нарахована пеня у розмірі 15448,15 грн..

Наданий позивачем розрахунок пені, на думку суду, здійснений належним чином, тому судом підлягає задоволенню у повному обсязі.

Пунктом 5.8 ОСОБА_3 передбачено обов'язок Орендаря протягом 15 днів, з моменту укладення ОСОБА_3 застрахувати орендоване майно на весь термін дії договору оренди на суму не менше, ніж на його вартість за висновком про вартість на користь Балансоутримувача, який несе ризик випадкової загибелі чи пошкодження об'єкта оренди, у порядку, визначеному законодавством, і надати Орендодавцю та Балансоутримувачу копії страхового полісу і платіжного доручення. Постійно поновлювати договір страхування таким чином, щоб увесь термін оренди ОСОБА_3 було застрахованим. Невиконання цієї умови є підставою для розірвання договору оренди.

Пунктом 9.4 зазначеного ОСОБА_3 передбачено, що Орендодавець має право вимагати розірвання договору оренди та (або) відшкодування збитків у разі, якщо Орендар не здійснив страхування Об'єкту оренди відповідно до п. 5.8 та не застрахував Об'єкт оренди у подальшому на весь термін дії цього договору (п. в ).

Крім того, Орендодавець має право вимагати розірвання договору оренди та (або) відшкодування збитків у разі, якщо Орендар не сплачує орендну плату протягом 3-х місяців підряд або несвоєчасно сплачує орендну плату (п. г ).

Пунктом 10.9 ОСОБА_3 передбачено, що у разі припинення або розірвання цього ОСОБА_3 протягом трьох робочих днів повертається Орендарем Балансоутримувачу. Відповідно до п. 10.10 ОСОБА_3, Майно вважається поверненим Балансоутримувачу з моменту підписання Орендарем та Орендодавцем акта прийманні-передавання. Обов'язок щодо складання акта приймання-передавання про повернення ОСОБА_3 покладається на Орендодавця.

З огляду на викладене, враховуючи, що невиконання умов ОСОБА_3 щодо страхування Об'єкта оренди, а також несплата Відповідачем орендної плати з лютого місяця поточного року по теперішній час, внаслідок чого виникла заборгованість у розмірі 182 752,73 грн., є істотним порушенням умов ОСОБА_3 оренди, суд вважають, що є підстави для розірвання вищезазначеного ОСОБА_3 оренди та повернення майна.

Згідно з ч.1 ст. 74 ГПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень. У відповідності до ч.1 ст.73 ГПК України, доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи.

Відповідачем у справі доказів щодо повернення фінансової допомоги в розмірі 250000 до суду не надано.

Відповідно до ст. 86 Господарського процесуального кодексу України суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному, об'єктивному та безпосередньому дослідженні наявних у справі доказів.

Судові витрати по сплаті судового збору покласти на відповідача згідно ст.129 ГПК України.

Керуючись ст.ст. 73, 74, 79, 86, 129, ст.ст. 232-241 Господарського процесуального кодексу України, суд, -

В И Р І Ш И В:

1. Позов Керівника Ізмаїльської місцевої прокуратури Одеської області; в інтересах держави в особі Регіонального відділення Фонду державного майна України по Одеській області до відповідача: Товариства з обмеженою відповідальністю "Кілія-Лайн" про стягнення 198200,88грн, розірвання договору оренди та повернення майна - задовольнити у повному обсязі.

2. Розірвати договір оренди нерухомого майна, що належить до державної власності, укладений 30.01.2017 між Регіональним відділенням Фонду державного майна України по Одеській області (вул. Велика Арнаутська, 15, к.1106, ОСОБА_1, 65125, код ЄДРПОУ 20984091) та Товариством з обмеженою відповідальністю Кілія-Лайн (вул. Железнякова, 4, м. Кілія, Одеська область, 68303, код ЄДРПОУ 39289713).

3. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю Кілія-Лайн (вул. Железнякова, 4, м. Кілія, Одеська область, 68303, код ЄДРПОУ 39289713).до Державного бюджету України,(УДКСУ в Ізмаїльському районі Одеської області, р/р 31112092700014, МФО 828011, код ЄДРПОУ 37977316, банк отримувач: ТУ ДКСУ в Одеській області) заборгованість за оренду державного майна у сумі 182 752,73 грн. (сто вісімдесят дві тисячі сімсот п'ятдесят дві гривні сімдесят три копійки) та пеню у сумі 15 448,15 грн. (п'ятнадцять тисяч чотириста сорок вісім гривень п'ятнадцять копійок).

4. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю Кілія -Лайн (вул. Железнякова, 4, м. Кілія, Одеська область, 68303, код ЄДРПОУ 39289713) на користь Прокуратури Одеської області (на розрахунковий рахунок №35213085000564 в ДКСУ м. Київ МФО 820172 ЄДРПОУ 03528552 (юридична та поштова адреса: 65026, м. Одеса, вул. Пушкінська, 3, тел. 7319800, неприбуткова організація) судовий збір у розмірі 36883 грн. (тридцять шість тисяч вісімсот вісімдесят три грн.) 01 коп.

Наказ видати згідно зі ст. 327 ГПК України.

Повне рішення буде складено та підписано 15 березня 2018 р.

Відповідно до ст. 241 Господарського процесуального кодексу України рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Суддя С.В. Літвінов

СудГосподарський суд Одеської області
Дата ухвалення рішення05.03.2018
Оприлюднено15.03.2018
Номер документу72730233
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —916/3025/17

Постанова від 13.11.2018

Господарське

Південно-західний апеляційний господарський суд

Філінюк І.Г.

Ухвала від 22.10.2018

Господарське

Південно-західний апеляційний господарський суд

Філінюк І.Г.

Ухвала від 12.10.2018

Господарське

Південно-західний апеляційний господарський суд

Філінюк І.Г.

Постанова від 11.09.2018

Господарське

Касаційний господарський суд Верховного Суду

Булгакова І.В.

Ухвала від 26.07.2018

Господарське

Касаційний господарський суд Верховного Суду

Булгакова І.В.

Ухвала від 05.07.2018

Господарське

Касаційний господарський суд Верховного Суду

Булгакова І.В.

Ухвала від 20.06.2018

Господарське

Господарський суд Одеської області

Літвінов С.В.

Ухвала від 30.05.2018

Господарське

Одеський апеляційний господарський суд

Богатир К.В.

Ухвала від 16.04.2018

Господарське

Одеський апеляційний господарський суд

Богатир К.В.

Рішення від 05.03.2018

Господарське

Господарський суд Одеської області

Літвінов С.В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні