Ухвала
від 22.10.2014 по справі 370/2591/14-ц
МАКАРІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

МАКАРІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

08000, Київська область, смт. Макарів, вул. Фрунзе, 35

У Х В А Л А

"22" жовтня 2014 р. Справа № 370/2591/14-ц

Суддя Макарівського районного суду Київської області Тандир О.В., перевіривши на відповідність вимогам ст.ст. 119-120 ЦПК України позовної заяви Публічного акціонерного товариства Імексбанк до ОСОБА_1 про звернення стягнення на предмет іпотеки, -

в с т а н о в и в :

ПАТ Імексбанк 18.10.2014 року (згідно відмітки відділення зв'язку) звернулося до Макарівського районного суду із вказаним позовом.

Судом встановлено, що вказана позовна заява не відповідає вимогам, встановленим ст.ст. 119-120 ЦПК України, а саме:

- у порушення п. 3 ч. 2 ст. 119, ч. 4 ст. 119 ЦПК України, зміст позовних вимог не відповідає способам захисту порушених прав, встановлених ст. 16 ЦК України. Так, вимога щодо прийняття позовної заяви до розгляду не є способом захисту порушених прав, відповідно і не може бути позовною вимогою. Також згідно ст. 39 Закону України Про іпотеку у разі задоволення судом позову про звернення стягнення на предмет іпотеки у рішенні суду, як і у вимогах, які заявляються банком, мають бути зазначені загальний розмір вимог, а також всі його складові, що підлягають сплаті іпотекодержателю з вартості предмета іпотеки. Натомість вказаних вимог закону банк не дотримався. Крім того, банк просить надати йому повноваження, необхідні для продажу предмету іпотеки, зокрема, право зняття обмежень та/або заборон, право отримання дублікатів документів, довідок тощо, при цьому не зазначає яким Законом передбачено такі способи захисту порушених прав, якими є відповідно його вимоги до суду.

- крім того, у порушення ч. 3, ч. 8 ст. 119 ЦПК України позовна заява підписана особою, яка не має повноважень на підписання позовних заяв від імені банку. Так, відповідно до ч. 3 ст. 119 ЦПК України позовна заява підписується позивачем або його представником із зазначенням дати її подання. Згідно ч. 8 ст. 119 ЦПК України, якщо позовна заява подається представником позивача, до позовної заяви додається довіреність чи інший документ, що підтверджує його повноваження. Як вбачається із позовної заяви, вона підписана директором Південної регіональної дирекції ОСОБА_2, на підставі довіреності від 02.01.2014 року. Однак, як передбачено ст. 1003 ЦК України, у договорі доручення або у виданій на підставі договору довіреності мають бути чітко визначені юридичні дії, які належить вчинити повіреному. Дії, які належить вчинити повіреному, мають бути правомірними, конкретними та здійсненними. Довіреність, на підставі якої ОСОБА_2, підписав позовну заяву, не містить його повноважень на підписання позовних заяв до суду. Вказана довіреність передбачає повноваження повіреного на здійснення повноважень сторони у судових установах з усіма її правами, однак процесуальний статус позивача виникає лише з моменту відкриття провадження у справі на підставі позовної заяви, поданої та підписаної уповноваженою на те особою. Надання повноважень за вказаною довіреністю на ведення позовної роботи не свідчить беззаперечно на надання права підписувати позовні заяви від імені банку. Враховуючи наведене дана довіреність судом не може бути прийнята на підтвердження повноважень на підписання позовної заяви.

До неналежно оформленої позовної заяви застосовуються правила ст.121 ЦПК України.

Так, за наявності вказаних недоліків позовної заяви провадження у справі не може бути відкрито, позовна заява підлягає залишенню без руху, а позивачу слід надати строк на усунення вказаних в ухвалі недоліків заяви.

Недоліки мають бути усунуті шляхом подання нової редакції позовної заяви, підписаної належною посадовою особою, або представником, з належно оформленими повноваженнями.

У разі неусунення вказаних недоліків заяви у встановлений судом строк позовна заява буде вважатися неподаною та підлягатиме поверненню позивачеві.

На підставі викладеного та керуючись ст. ст. 119-121, 210 ЦПК України, -

у х в а л и в :

Позовну заяву Публічного акціонерного товариства Імексбанк до ОСОБА_1 про звернення стягнення на предмет іпотеки - залишити без руху, надавши позивачу строк для усунення вказаних недоліків - три дні з моменту отримання копії ухвали суду.

У разі, якщо вказані недоліки не будуть виправлені, позовна заява вважатиметься неподаною та підлягатиме поверненню.

Копію ухвали надіслати позивачу.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя О.В. Тандир

СудМакарівський районний суд Київської області
Дата ухвалення рішення22.10.2014
Оприлюднено16.03.2018
Номер документу72741921
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —370/2591/14-ц

Ухвала від 22.10.2014

Цивільне

Макарівський районний суд Київської області

Тандир О. В.

Ухвала від 22.10.2014

Цивільне

Макарівський районний суд Київської області

Тандир О. В.

Ухвала від 25.11.2014

Цивільне

Макарівський районний суд Київської області

Тандир О. В.

Ухвала від 31.10.2014

Цивільне

Макарівський районний суд Київської області

Тандир О. В.

Ухвала від 15.01.2018

Цивільне

Макарівський районний суд Київської області

Мазка Н. Б.

Ухвала від 18.02.2015

Цивільне

Апеляційний суд Київської області

Мережко М. В.

Ухвала від 08.04.2015

Цивільне

Макарівський районний суд Київської області

Тандир О. В.

Ухвала від 25.03.2015

Цивільне

Апеляційний суд Київської області

Мережко М. В.

Ухвала від 13.02.2015

Цивільне

Апеляційний суд Київської області

Мережко М. В.

Ухвала від 13.02.2015

Цивільне

Апеляційний суд Київської області

Мережко М. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні