Справа № 2н-106/08
Провадження № 6/461/25/18
У Х В А Л А
іменем України
14.03.2018 року м. Львів
Галицький районний суд м.Львова в складі:
головуючого судді Радченка В.Є.
при секретарі Сидорак М.А.
з участю:
представника заявника ОСОБА_1 Фінансова Компанія Кредит - Капітал ОСОБА_2
боржника ОСОБА_3
розглянувши у судовому засіданні в залі суду в місті Львові цивільну справу за заявою ОСОБА_4 з обмеженою відповідальністю Фінансова Компанія Кредит - Капітал про заміну сторони виконавчого провадження,
в с т а н о в и в:
Заявник ОСОБА_4 з обмеженою відповідальністю Фінансова Компанія Кредит - Капітал (надалі ТзОВ ФК Кредит - Капітал ) звернувся до суду із заявою, в якій просить замінити сторону виконавчого провадження із ОСОБА_4 з обмеженою відповідальністю УкрКредит на його правонаступника ОСОБА_4 з обмеженою відповідальністю Фінансова Компанія Кредит - Капітал за правом грошової вимоги до ОСОБА_3.
В обгрунтування поданої заяви покликається на те, що впровадженні Галицького відділу державної виконавчої служби м.Львова Головного територіального управління юстиції у Львівській області знаходиться на примусовому виконанні судовий наказ № 2н-106 виданий 19.03.2008 року Галицьким районним судом м. Львова про стягнення із ОСОБА_3 на користь Відкрите акціонерне товариство Універсальний банк розвитку та партнерства заборгованості.
Заявник зазначає, що 12 серпня 2016 року ОСОБА_4 з обмеженою відповідальністю УкрКредит та ТзОВ ФК Кредит - Капітал уклали Договір про відступлення права вимоги № 12/08/2016.
Відповідно до умов Договору відступлення прав вимоги № 12/08/2016 від 12 серпня 2016 року, та у відповідності до ст.512 ЦК України, ТзОВ ФК "Кредит-Капітал" набуло статусу Нового Кредитора та отримало право грошової вимоги по відношенню до осіб, які являлись боржниками ОСОБА_4 з обмеженою відповідальністю УкрКредит , включно і до ОСОБА_3, тому просить замінити сторону виконавчого провадження.
У судовому засіданні представник заявника ОСОБА_1 Фінансова Компанія Кредит - Капітал ОСОБА_2 заяву про зміну сторони виконавчого провадження підтримала, надала пояснення аналогічні до неї. Просила суд вимоги заяви задоволити.
Представники Галицького ВДВС м. Львова Головного територіального управління юстиції у Львівській області та ОСОБА_4 з обмеженою відповідальність УкрКредит (Відкрите акціонерне товариство Універсальний банк розвитку та партнерства у судове засідання не з'явилися, хоча належним чином були повідомлення про час, дату та місце проведення судового засідання, що підтверджується наявними в матеріалах справи рекомендованими повідомленнями про вручення поштового відправлення.
Частиною 3 статті 442 ЦПК України неявка учасників справи та інших осіб не є перешкодою для вирішення питання про заміну сторони виконавчого провадження. Суд вважає, за можливе проводити розгляд справи у відсутності осіб, які не з'явилися у судове засідання.
Боржник ОСОБА_3 у судовому засіданні проти зміни сторони виконавчого провадження не заперечив. Окрім цього, вказав, що ним повністю сплачено заборгованість, на підтвердження чого надав копію квитанції.
Заслухавши пояснення представника заявника ОСОБА_1 Фінансова Компанія Кредит - Капітал ОСОБА_2, боржника ОСОБА_3, дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що заява підставна та підлягає до задоволення з огляду на наступне.
Відповідно до ч.1 ст.442 ЦПК України у разі вибуття однієї із сторін виконавчого провадження суд замінює таку сторону її правонаступником.
Суд встановив, що впровадженні Галицького відділу державної виконавчої служби м. Львова Головного територіального управління юстиції у Львівській області знаходиться на примусовому виконанні судовий наказ № 2н-106 виданий 19.03.2008 року Галицьким районним судом м. Львова про стягнення із ОСОБА_3 на користь Відкритого акціонерного товариства Універсальний банк розвитку та партнерства заборгованості.
Як вбачається із матеріалів справи, 12 серпня 2016 року ОСОБА_4 з обмеженою відповідальністю УкрКредит (колишній Відкрите акціонерне товариство Універсальний банк розвитку та партнерства ) та ОСОБА_4 з обмеженою відповідальністю Фінансова Компанія Кредит - Капітал уклали Договір про відступлення права вимоги № 12/08/2016 /а.с.24-27/.
Відповідно до умов Договору відступлення прав вимоги № 12/08/2016 від 12 серпня 2016 року, ОСОБА_4 з обмеженою відповідальністю Фінансова Компанія "Кредит-Капітал" набуло статусу Нового Кредитора та отримало право грошової вимоги по відношенню до осіб, які являлись боржниками ОСОБА_4 з обмеженою відповідальністю УкрКредит , зокрема до ОСОБА_3
Згідно ч.1 ст.202 ЦК України, правочином є дія особи, спрямована на набуття, зміну або припинення цивільних прав та обов'язків.
Статтею 512 ЦК України передбачено, що однією з підстав заміни кредитора у зобов'язанні іншою особою є переданий ним своїх прав іншій особі за правочином (відступлення права вимоги).
Згідно ст.514 ЦК України, до нового кредитора переходять права первісного кредитора у зобов'язанні в обсязі і на умовах, що існували на момент переходу цих прав, якщо інше не встановлено Договором або законом.
Згідно з вимогами чинного законодавства заміна осіб в окремих зобов'язаннях через волевиявлення сторін (відступлення права вимоги) є різновидом правонаступництва та можливе на будь-якій стадії процесу.
Таки чином, за змістом ст.512 ЦК України, ст.442 ЦПК України та ч.5 ст.15 Закону України Про виконавче провадження , у разі вибуття кредитора в зобов'язанні він замінюється правонаступником.
Така заміна кредитора відбувається поза межами виконавчого провадження у разі смерті кредитора, припинення юридичної особи чи відступлення права вимоги.
У зв'язку з такою зміною кредитора відбувається вибуття цієї особи з виконавчого провадження, у зв'язку з чим припиняється її статус сторони виконавчого провадження і її заміна належним кредитором проводиться відповідно вимог до ч.5 ст.15 Закону України Про виконавче провадження , ст.442 ЦПК України за заявою заінтересованої сторони зобов'язання, якою є правонаступник, що отримав від попереднього кредитора всі права та обов'язки в зобов'язанні, у тому числі й право бути стороною виконавчого провадження.
За таких обставин звернення правонаступника кредитора із заявою про надання йому статусу сторони виконавчого провадження відповідає змісту ст.ст.512, 514 Цивільного кодексу України та ч.5 ст.15 Закону України Про виконавче провадження .
Згідно ст.15 Закону України Про виконавче провадження сторонами виконавчого провадження є стягувач і боржник. Стягувачем є фізична або юридична особа чи держава, на користь чи в інтересах яких видано виконавчий документ.
Відповідно, до правової позиції, викладеної у Постанові Верховного Суду України від 20 листопада 2013 року № 6-122цс13, виходячи зі змісту статей 512 , 514 ЦК України , ст.378 ЦПК України ,ст.8 Закону України Про виконавче провадження заміна кредитора у зобов'язанні можлива з підстав відступлення права вимоги, правонаступництва (смерть фізичної особи, припинення юридичної особи) тощо й до нового кредитора переходять права первісного кредитора у зобов'язанні в обсязі і на умовах, що існували на момент переходу цих прав, у тому числі бути стороною виконавчого провадження шляхом подання ним та розгляду судом заяви про заміну стягувача.
Крім цього, із змісту вказаної постанови Верховного Суду України, вбачається, що згідно з вимогами чинного законодавства заміна осіб в окремих зобов'язаннях через волевиявлення сторін (відступлення права вимоги) є різновидом правонаступництва та можливе на будь-якій стадії процесу.
Таким чином, враховуючи наведене, суд приходить до переконання, що подана заява є підставною та підлягає до задоволення.
Керуючись ст.ст.258, 260, 351-355, 442 ЦПК України ,ст.ст.202, 512, 514 ЦК України, Законом України Про виконавче провадження , суд,
УХВАЛИВ:
Задоволити заяву ОСОБА_4 з обмеженою відповідальністю Фінансова Компанія Кредит - Капітал про заміну сторони виконавчого провадження.
Замінити сторону виконавчого провадження із ОСОБА_4 з обмеженою відповідальністю УкрКредит на його правонаступника ОСОБА_4 з обмеженою відповідальністю Фінансова Компанія Кредит - Капітал за правом грошової вимоги до ОСОБА_3.
Ухвала може бути повністю або частково оскаржена в апеляційному порядку учасниками справи, а також особами, які не брали участь у справі, якщо суд вирішив питання про їхні права, свободи, інтереси та (або) обов'язки до Апеляційного суду Львівської області через Галицький районний суд м. Львова. Апеляційна скарга подається протягом п'ятнадцяти днів з дня складення повного тексту ухвали.
Повний текс ухвали виготовлено 16.03.2018 р.
Головуючий суддя В.Є. Радченко
Суд | Галицький районний суд м.Львова |
Дата ухвалення рішення | 14.03.2018 |
Оприлюднено | 18.03.2018 |
Номер документу | 72770131 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Галицький районний суд м.Львова
Радченко В. Є.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні