Дата документу 20.03.2018 Справа № 554/732/18
Провадження № 1-КС/554/2183/2018
УХВАЛА
Іменем України
20.03.2018 року м. Полтава
Слідчий суддя Октябрського районного суду м. Полтави ОСОБА_1 ,
за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 ,
слідчого в ОВС СУ ГУНП в Полтавській області - ОСОБА_3 ,
представника ОСОБА_4 - адвоката ОСОБА_5 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м.Полтаві клопотання слідчого в ОВС СУ ГУНП в Полтавській області ОСОБА_3 про накладення арешту, -
встановила:
02.02.2018 прокуратурою Полтавської області визначено підслідність кримінального провадження за СУ ГУ Національної поліції в Полтавській області.
Із матеріалів провадження вбачається, що 01.02.2018 року до Лохвицького ВП ГУНП в Полтавській області надійшло повідомлення, що 01.02.2018 року близько 10.30 год. посадові особи ТОВ «Сула Агро», що розташоване в Лохвицькому районі у м. Заводське, здійснили привласнення чужого майна у вигляді сільськогосподарської продукції (зерна кукурудзи) загальною масою 280 тон, чим завдана матеріальна шкода ОСОБА_6 , ОСОБА_4 та ОСОБА_7 .
За даним фактом було внесено відомості до ЄДРД з попередньою правовою кваліфікацією ч. 3 ст. 191 КК України.
01.02.2018 у даній справі допитаний потерпілий ОСОБА_4 , який показав, що 06.11.2017 між ним та ТОВ «Сула-Арго» в особі ОСОБА_8 укладено договір зберігання 100 тон зерна кукурудзи, які були передані та знаходилися у складах на території ТОВ «Сула-Арго» за адресою Полтавська обл., Лохвицький район, м. Заводське, вул. Польова, 2.
01.02.2018 ОСОБА_4 зі слів сина стало відомо, що невідомі особи намагаються вивезти належне йому зерно з території підприємства. При приїзді ОСОБА_4 на місце зберігання врожаю, йому стало відомо, що на території ТОВ «Сула-Арго» зерном кукурудзи навантажено чотири автомобілі, які поїхали у невідомому напрямку.
01.02.2018 в рамках даного провадження надійшла також заява ОСОБА_6 , про визнання його потерпілим у зв`язку з вивезенням зерна кукурудзи з території ТОВ «Сула-Арго», яке йому належить.
01.02.2018 допитаний потерпілий ОСОБА_6 , пояснив, що ним укладено договір зберігання 100 тон зерна кукурудзи, які були передані та знаходилися у боксах на території ТОВ «Сула-Арго». На вимогу повернути майно представники ТОВ «Сула-Арго» не реагували і до цього часу зерно кукурудзи не повернули.
01.02.2018 за добровільної згоди ОСОБА_9 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , проведено огляд автомобіля марки VOLVO, д.н.з. НОМЕР_1 , із напівпричіпом ACKERMANN FRUEHAUF DA106F3, д.н.з. НОМЕР_2 , які знаходилися на 215-му кілометрі автомобільної дороги Р-60 Кролевець Конотоп Ромни Либедин на відстані 1,5 км. від с. Позняки Чорнухинського району Полтавської області у напрямку до м. Пирятина.
В ході огляду автомобіля встановлено, що автомобіль належить ОСОБА_10 , АДРЕСА_1 . На момент огляду в автомобілі знаходилося зерно кукурудзи, згідно товарно-транспортної накладної, виявленої в автомобілі, вага зерна 39,960 тон.
В ході огляду автомобіль марки VOLVO, д.н.з. НОМЕР_1 , із напівпричіпом ACKERMANN FRUEHAUF DA106F3, д.н.з. НОМЕР_2 , який завантажений зерном кукурудзи вагою 39,960 тон, передано на відповідальне зберігання ОСОБА_9 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Згідно товарно-транспортної накладної № 235487 від 01.02.2018 автомобіль Вольво НОМЕР_1 з напівпричепом НОМЕР_3 , перевізник ТОВ «Бетонов», водій ОСОБА_9 , вантажоодержувач фінансово-промислова компанія «Комстройсервіс», адреса розвантаження м. Одеса, с. Молодіжне.
07.02.2018 року було розпочато проведення обшуку території та у приміщеннях, спорудах майнового комплексу (зернового складу) за адресою: Полтавська область, Лохвицький район, м. Заводське, вул. Польова, 2, яке на праві власності належить Територіальній громаді в особі Заводської Міської ради (код 21048531) та до 31.12.2027 року на правах оренди належить ТОВ «Українська Агропромислова Група «Ексол» (код 34587303), і яким у своїй діяльності користується ТОВ «Сула-Агро».
В ході проведення обшуку у складському приміщенні було виявлено насип сільськогосподарської продукції (зерно кукурудзи) а також документи, що підтверджують надходження врожаю кукурудзи з боку потерпілих осіб ОСОБА_6 , ОСОБА_4 .
Проведення обшуку було закінчено 08.02.2018 року. В ході обшуку було тимчасово вилучено врожай сільськогосподарської продукції (зерно кукурудзи). В подальшому відповідно до акту приймання-передачі від 08.02.2018 року зазначене майно у вигляді сільськогосподарської продукції (зерно кукурудзи) було ввірено на зберігання працівнику-охоронцю ТОВ «Агро-Сула» до вирішення питання про накладення на нього арешту під акт прийому передачі та протокол роз`яснення про відповідальність у разі втрати ввіреного майна.
08.02.2018 зерно кукурудзи в кількості насип врожаю кукурудзи розміром у висоту близько 2,2 м. в ширину близько 11 м., та довжиною близько 14 м.; напис врожаю кукурудзи розмірами: висотою близько 1,4 м., у ширину близько 8,3 м. та довжиною близько 9,70 м.; напис врожаю кукурудзи розмірами: висотою близько 1,6 м., у ширину близько 8,7 м. та довжиною близько 10 м. - визнано речовим доказом.
12.02.2018 ухвалою слідчого судді накладено арешт на зерно кукурудзи в кількості що зазначено вище.
В подальшому було отримано дозвіл на проведення огляду майнового комплексу де тимчасово зберігалося зерно кукурудзи, яке було ввірене представникам ТОВ «Сула-Агро».
У період часу з 14.03.2018 року по 15.03.2018 було здійснено огляд території та у приміщеннях, спорудах майнового комплексу (зернового складу) за адресою: Полтавська область, Лохвицький район, м. Заводське, вул. Польова, 2, яким вилучено тимчасово ввірене майно зерно кукурудзи у представників ТОВ «Агро-Сула».
Зазначеним оглядом було вилучено речовий доказ зерно кукурудзи, та в подальшому здійснено заходи щодо його переважування. Таким чином встановлено фактичну кількість та вагу зерна кукурудзи, а саме: насип врожаю кукурудзи розміром у висоту близько 2,2 м. в ширину близько 11 м., та довжиною близько 14 м.; напис врожаю кукурудзи розмірами: висотою близько 1,4 м., у ширину близько 8,3 м. та довжиною близько 9,70 м.; напис врожаю кукурудзи розмірами: висотою близько 1,6 м., у ширину близько 8,7 м. та довжиною близько 10 м., яка склала 212 тон зерна кукурудзи.
Слідчий в ОВС СУ ГУНП в Полтавській області ОСОБА_3 клопотання підтримав.
Представник ОСОБА_4 адвокат ОСОБА_5 прохав клопотання задовольнити.
Відповідно до п. 1 ст.170 КПК України, арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом злочину, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна.
Арешт майна скасовується у встановленому цим Кодексом порядку.
Завданням арешту майна є запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, зникнення, втрати, знищення, використання, перетворення, пересування, передачі, відчуження.
Згідно п. 2 ст.170 КПК України арешт майна допускається з метою забезпечення збереження речових доказів, та відповідно до п. 3 даної статті у випадку, передбаченому пунктом 1 частини другої цієї статті, арешт накладається на майно будь-якої фізичної або юридичної особи за наявності достатніх підстав вважати, що воно відповідає критеріям, зазначеним у статті 98 КПК України, а саме: речовими доказами є матеріальні об`єкти, які були знаряддям вчинення кримінального правопорушення, зберегли на собі його сліди або містять інші відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження, в тому числі предмети, що були об`єктом кримінально протиправних дій.
Згідно ст. 170 КПК України арештом майна є тимчасове позбавлення підозрюваного, обвинуваченого або осіб, які в силу закону несуть цивільну відповідальність за шкоду, завдану діяннями підозрюваного, обвинуваченого або неосудної особи, яка вчинила суспільно-небезпечне діяння, можливості відчужувати певне його майно за ухвалою слідчого судді або суду до скасування арешту майна у встановленому КПК порядку. Відповідно до вимог цього Кодексу арешт майна може також передбачати заборону для особи, на майно якої накладено арешт, іншої особи, у володінні якої перебуває майно, розпоряджатися будь-яким чином таким майном та використовувати його.
Відповідно до ч.11 ст. 170 КПК України заборона або обмеження користування, розпорядження майном можуть бути застосовані лише у разі, коли існують обставини, які підтверджують, що їх незастосування призведе до приховування, пошкодження, псування, зникнення, втрати, знищення, використання, перетворення, пересування, передачі майна.
У зв`язку із вищевикладеним, слідчий суддя приходить до висновку про задоволення клопотання.
Керуючись ст. ст. 170-173 КПК України, слідчий суддя -
ухвалила:
Клопотання слідчого в ОВС СУ ГУНП в Полтавській області ОСОБА_3 про накладення арешту - задовольнити.
Накласти арешт на використання майна та його відчуження, яке вилучене за адресою: АДРЕСА_2 , в кількості 212 тон., та яке передане на відповідальне зберігання потерпілим у кримінальному провадженні ОСОБА_4 та ОСОБА_6 до скасування арешту майна у встановленому КПК порядку.
Передати зерно кукурудзи в кількості 212 тон, заборонивши його відчуження потерпілим ОСОБА_4 та ОСОБА_6 .
Копію ухвали негайно направити слідчому, прокурору та потерпілому.
Виконання ухвали доручити слідчому в ОВС СУ ГУНП в Полтавській області ОСОБА_3 .
Ухвала може бути оскаржена до Апеляційного суду Полтавської області протягом п`яти днів.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Октябрський районний суд м.Полтави |
Дата ухвалення рішення | 20.03.2018 |
Оприлюднено | 28.02.2023 |
Номер документу | 72839842 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Октябрський районний суд м.Полтави
Материнко М. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні