22-ц/775/313/2018(м)
Головуючий в 1 інстанції Пантелєєв Д.Г.
Доповідач: Зайцева С.А.
Категорія 66
У Х В А Л А
06 квітня 2018 року м. Маріуполь
Апеляційний суд Донецької області у складі судді Зайцевої С.А., розглянувши апеляційну скаргу Управління Пенсійного фонду України в Приморському районі міста Маріуполя на рішення Приморського районного суду міста Маріуполя Донецької області від 23 лютого 2018 року по цивільній справі за заявою ОСОБА_1, заінтересована особа: Управління Пенсійного фонду України в Приморському районі міста Маріуполя про визнання фізичної особи безвісно відсутньою,-
ВСТАНОВИВ :
Рішенням Приморського районного суду міста Маріуполя Донецької області від 23 лютого 2018 року заяву ОСОБА_1, заінтересована особа: Управління Пенсійного фонду України в Приморському районі міста Маріуполя про визнання фізичної особи безвісно відсутньою - задоволено.
Не погоджуючись з вказаним рішенням Управління Пенсійного фонду України в Приморському районі міста Маріуполя подало апеляційну скаргу, яка разом з матеріалами справи надійшла до апеляційного суду Донецької області.
При вирішенні питання про відкриття апеляційного провадження, судом встановлено, що у резолютивній частині оскарженого рішення суду не зазначено дату складання повного судового рішення(а.с. 105-107).
Відповідно до ч.5,6 ст. 268 ЦПК України датою ухвалення рішення є дата його проголошення (незалежно від того, яке рішення проголошено - повне чи скорочене). Датою ухвалення рішення, ухваленого за відсутності учасників справи, є дата складення повного судового рішення. У разі проголошення у судовому засіданні тільки вступної та резолютивної частини рішення, суд повідомляє, коли буде складено повне рішення.
Відповідно до п.6 ч.7 ст. 265 ЦПК України у разі необхідності у резолютивній частині вказується дата складання повного судового рішення.
Відповідно до ч.1 ст. 354 ЦПК України апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів, а на ухвалу суду - протягом п'ятнадцяти днів з дня його (її) проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Відповідно до п.п. г, п.1 ч.1 ст. 382 ЦПК України у вступній частині постанови суду апеляційної інстанції зазначається найменування суду першої інстанції, рішення якого оскаржується, дата ухвалення рішення, прізвища судді (суддів); часу і місця його ухвалення, дата складання повного тексту рішення.
З аналізу наведених норм ЦПК України слідує, що зазначення дати складання повного судового рішення є обов'язковим.
До того ж, слід звернути увагу, що перевіркою відомостей Єдиного державного реєстру судових рішень встановлено, що оскаржуване рішення суду першої інстанції надіслано до реєстру 27 лютого 2018 року, зареєстровано 28 лютого 2018 року, оприлюднено 02 березня 2018 року.
Відповідно до п. 13 Постанови Кабінету Міністрів України № 740 від 25 травня 2006 року Про затвердження Порядку ведення Єдиного державного реєстру судових рішень електронні копії судових рішень надсилаються суддею або відповідальною особою апарату суду не пізніше наступного дня після ухвалення судового рішення або виготовлення його повного тексту.
Крім того, відповідно до ч. 1, 4 ст. 247 ЦПК України суд під час судового розгляду справи здійснює повне фіксування судового засідання за допомогою відео- та (або) звукозаписувального технічного засобу в порядку, передбаченому Положенням про Єдину судову інформаційно-телекомунікаційну систему. Технічний запис судового засідання є додатком до протоколу судового засідання і після закінчення судового засідання приєднується до матеріалів справи.
Відповідно до ч. 1, 3 ст. 248 ЦПК України у судовому засіданні секретар судового засідання забезпечує ведення протоколу судового засідання, крім випадків, передбачених цим Кодексом. Протокол судового засідання ведеться секретарем судового засідання та підписується ним невідкладно, але не пізніше наступного дня після судового засідання і приєднується до справи.
Перевіркою диску з технічним записом судового засідання, встановлено, що судове засідання 23 лютого 2018 року, в якому проголошено вступну та резолютивну частини рішення від 23 лютого 2018 року, фіксувалося за допомогою звукозаписувального технічного засобу.
Однак, в матеріалах справи перед вступною та резолютивною частинами рішення суду від 23 лютого 2018 року (а.с. 104), міститься журнал судового засідання по справі № 266/392/17 від 08 вересня 2017 року, підписаний секретарем судового засідання Циганковою М.М.(а.с. 103).
Протокол судового засідання від 23 лютого 2018 року, який відповідно до процесуального законодавства, не пізніше наступного дня після судового засідання приєднується до справи, в матеріалах цивільної справи відсутній.
Враховуючи викладене, апеляційний суд вважає за необхідне відповідно до ч. 3 ст. 365 ЦПК України повернути зазначену справу до Приморського районного суду міста Маріуполя Донецької області для належного оформлення.
Керуючись ст. 365 ЦПК України, -
УХВАЛИВ:
Цивільну справу за заявою ОСОБА_1, заінтересована особа: Управління Пенсійного фонду України в Приморському районі міста Маріуполя про визнання фізичної особи безвісно відсутньою повернути до Приморського районного суду міста Маріуполя Донецької області для належного оформлення, для чого надати строк до 27 квітня 2018 року.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя апеляційного суду
Донецької області С.А. Зайцева
Суд | Апеляційний суд Донецької області (м. Маріуполь) |
Дата ухвалення рішення | 06.04.2018 |
Оприлюднено | 11.04.2018 |
Номер документу | 73224842 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Апеляційний суд Донецької області (м. Маріуполь)
Зайцева С. А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні