ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
12 квітня 2018 року м. ТернопільСправа № 921/127/18
Суддя Хома С.О. ,
Розглянувши матеріали справи
за позовом: Товариства з обмеженою відповідальністю "Ековестсервіс", АДРЕСА_1
до відповідача: Товариства з обмеженою відповідальністю "Бучацький сирзавод", вул. Галицька, 176, м. Бучач, Тернопільська область.
про: стягнення 10000 грн. заборгованості, 3345 грн. 27 коп. інфляційних втрат, 723 грн. 96 коп. - 3% річних.
ВСТАНОВИВ:
Товариство з обмеженою відповідальністю "Ековестсервіс" звернулося до Господарського суду Тернопільської області з позовною заявою № без номера, без дати (вх.№146 від 10.04.2018) до Товариства з обмеженою відповідальністю "Бучацький сирзавод" про стягнення 10000 грн. заборгованості, 3345 грн. 27 коп. інфляційних втрат, 723 грн. 96 коп. - 3% річних.
Форма та зміст позовної заяви, а також порядок звернення до господарського суду врегульовано у розділі III ГПК України.
Перевіряючи поданий позов на відповідність приписам процесуального законодавства, суд прийшов до висновку, що він не в повній мірі відповідає його вимогам, з наступних підстав.
1. Згідно п. 2 ч. 3 ст. 162 ГПК України позовна заява повинна містити, зокрема: повне найменування (для юридичних осіб) або ім'я (прізвище, ім'я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб); поштовий індекс; ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України).
Однак, у позовній заяві № без номера, без дати (вх.№146 від 10.04.2018) не вказано ідентифікаційного коду відповідача - Товариства з обмеженою відповідальністю "Бучацький сирзавод".
2.Відповідно до п. 3 ч. 3 ст. 162 ГПК України позовна заява повинна містити, зокрема, обґрунтований розрахунок сум, що стягуються чи оспорюються.
Подана Товариством з обмеженою відповідальністю "Ековестсервіс" позовна заява не містить обґрунтованого розрахунку заявленої до стягнення суми заборгованості в розмірі 10000 грн., як цього вимагає норма п. 3 ч. 3 ст. 162 ГПК України, відсутній такий обґрунтований розрахунок і в додатку до вказаної позовної заяви.
3.Відповідно до п.9 ч.3 ст.162 ГПК України позовна заява повинна містити попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести у зв'язку із розглядом справи.
Однак, подана позивачем позовна заява такого попереднього орієнтовного розрахунку не містить.
4. Згідно п. 2 ч. 1 ст. 164 ГПК України до позовної заяви додаються документи, які підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Відповідно до ч. 1 ст. 3 Закону України "Про судовий збір" судовий збір справляється за подання до суду позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством.
Як визначається в п.2.21 Постанови Пленуму Вищого господарського суду України №7 від 21.02.2013 "Про деякі питання практики застосування розділу VI Господарського процесуального кодексу України" платіжне доручення на безготівкове перерахування судового збору, квитанція установи банку про прийняття платежу готівкою додаються до позовної заяви (заяви, скарги) і мають містити відомості про те, яка саме позовна заява (заява, скарга, дія) оплачується судовим збором. Відповідні документи подаються до господарського суду тільки в оригіналі; копії, у тому числі виготовлені із застосуванням технічних засобів (фотокопії тощо) цих документів, не можуть бути належним доказом сплати судового збору.
Однак, позивачем до позовної заяви долучено не оригінали, а засвідчені копії платіжного доручення №847 від 12.12.2011 про сплату 1600 грн. судового збору та платіжного доручення № 889 від 17.01.2018 про сплату 168 грн. судового збору, які не можуть вважатися належними доказами підтвердження сплати судового збору за подання даної позовної заяви.
5.Відповідно до п.1 ч.1 ст. 164 ГПК України до позовної заяви подаються документи, які підтверджують відправлення іншим учасникам справи копії позовної заяви і доданих до неї документів.
Згідно ч.1 ст. 172 ГПК України позивач, особа, яка звертається з позовом в інтересах іншої особи, зобов'язані до подання позовної заяви надіслати учасникам справи її копії та копії доданих до неї документів листом з описом вкладення.
У відповідності з п. 2 "Правил надання послуг поштового зв'язку", затверджених Постановою Кабінету Міністрів України від 05.03.2009 р. № 270, розрахунковий документ - документ встановленої відповідно до Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" форми та зміст (касовий чек, розрахункова квитанція тощо), що підтверджує надання послуг поштового зв'язку. В свою чергу п. 19 Правил визначено, що внутрішні поштові відправлення з оголошеною цінністю можуть прийматися для пересилання з описом вкладення та/або з післяплатою.
Відповідно до підпункту 27 пункту 2 Правил надання послуг поштового зв'язку, затверджених Постановою Кабінету Міністрів України №270 від 05.03.2009 року, розрахунковий документ - документ встановленої відповідно до Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" форми та змісту (касовий чек, розрахункова квитанція тощо ), що підтверджує надання послуг поштового зв'язку.
Однак, опис вкладення у цінний лист № 7901603939770 від 05.04.2018 та фіскальний чек № 9620 від 05.04.2018 р., які надані позивачем в якості доказу направлення копії позовної заяви та доданих до неї документів відповідачу, не підтверджують надання послуг поштового зв'язку щодо направлення поштової кореспонденції відповідачу - Товариству з обмеженою відповідальністю "Бучацький сирзавод", так як з вказаних опису вкладення та фіскального чеку вбачається направлення цінного листа «ТзОВ Бучачський сирзавод» .
Відповідно до ч.1 ст.174 ГПК суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху .
Згідно ч.2 ст.174 в ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
За наведених обставин суд дійшов висновку, що позовну заяву слід залишити без руху з метою усунення встановлених недоліків, а саме, позивач має надати:
- уточнення до позовної заяви із зазначенням ідентифікаційного коду відповідача - Товариства з обмеженою відповідальністю "Бучацький сирзавод";
-обґрунтований розрахунок заявленої до стягнення суми заборгованості в розмірі 10000 грн.,
- попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести у зв'язку із розглядом справи;
- оригінали платіжного доручення №847 від 12.12.2011 про сплату 1600 грн. судового збору та платіжного доручення № 889 від 17.01.2018 про сплату 168 грн. судового збору;
- оригінал опису вкладення та оригінал фіскального чеку про направлення копії позовної заяви і доданих до неї документів відповідачу - Товариству з обмеженою відповідальністю "Бучацький сирзавод" за адресою: вул. Галицька, 176, м. Бучач, Тернопільська область.
Якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду, про що суд постановляє ухвалу в порядку, встановленому статтею 176 цього Кодексу. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою (ч.ч.3,4 ст.174 ГПК).
За таких обставин, керуючись ст.ст. 162-164, 172, 174, 234 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд,-
УХВАЛИВ:
1. Позовну заяву № без номера, без дати (вх.№146 від 10.04.2018) - Товариства з обмеженою відповідальністю "Ековестсервіс" залишити без руху.
2. Надати Товариству з обмеженою відповідальністю "Ековестсервіс" строк для усунення недоліків позовної заяви із врахуванням ч. 2 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України в строк до 27 квітня 2018 року (строк не може перевищувати 10 днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху).
3. Роз'яснити Товариству з обмеженою відповідальністю "Ековестсервіс", що в разі не усунення всіх недоліків у встановлений судом строк, заява вважається неподаною і повертається згідно ч. 4 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України.
4.Копію ухвали направити Товариству з обмеженою відповідальністю "Ековестсервіс", (АДРЕСА_1) рекомендованою кореспонденцією з повідомленням про вручення поштового відправлення.
5. Ухвала суду набирає законної сили з моменту її підписання.
6. Ухвала оскарженню не підлягає. Заперечення на ухвали, що не підлягають оскарженню окремо від рішення суду, включаються до апеляційної скарги на рішення суду.
Учасники справи можуть отримати інформацію по справі на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за веб - адресою: https://te.court.gov.ua/sud5022.
Ухвалу підписано: 12 квітня 2018 року.
Суддя С.О. Хома
Суд | Господарський суд Тернопільської області |
Дата ухвалення рішення | 12.04.2018 |
Оприлюднено | 17.04.2018 |
Номер документу | 73309411 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Тернопільської області
Хома С.О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні