Справа №522/19500/16-к Провадження№1-кс/522/6525/18
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
12 квітня 2018 року м. Одеса
Слідчий суддя Приморського районного суду м. Одеси ОСОБА_1 , за участю секретаря ОСОБА_2 , розглянувши клопотання слідчого з ОВС першого відділу РКП СУ ФР ГУ ДФС в Одеській області ОСОБА_3 , погоджене з прокурором відділу прокуратури Одеської області ОСОБА_4 , про надання тимчасового доступу,-
ВСТАНОВИВ:
Слідчий з ОВС першого відділу РКП СУ ФР ГУ ДФС в Одеській області ОСОБА_3 звернулася до суду з клопотанням, погодженим з прокурором відділу прокуратури Одеської області ОСОБА_4 , який здійснює процесуальне керівництво досудовим розслідуванням, про надання тимчасового доступу до речей і документів, а саме: договорів купівлі олії соняшникової, її транспортування, зберігання у тому числі договорів з додатками, актів приймання передачі, податкових та видаткових накладних, рахунків, розрахункових документів, товарно-транспортних накладних, документів щодо обліку та зберігання та інших документів та сільськогосподарської продукції ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ) та надати їм можливість вилучити зазначені документи та олію соняшникову, що перебувають у володінні ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (ЄДРПОУ НОМЕР_2 ).
В обґрунтування клопотання слідчий посилається на наступне.
Слідчим управлінням фінансових розслідувань ГУ ДФС в Одеській області проводиться досудове розслідування у кримінальному провадженні №32016160000000134 від 28.09.2016, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 212 КК України.
Досудовим розслідуванням встановлено, що службові особи підприємств, які здійснюють перевалку вантажів на території Одеської області, діючи умисно, протягом 2015-2016 рр., ухилилися від сплати податків понад 3,5 млн. грн., що є коштами в особливо великих розмірах.
Крім цього, в ході досудового розслідування встановлено, що особи які задіяні в незаконних схемах пов`язаних з реалізацією олії соняшникової за межі митної території України, здійснюють перевалку олії соняшникової на судна через термінали, які розташовані в зоні діяльності ІНФОРМАЦІЯ_3 .
Так, в ході аналізу господарської діяльності суб`єктів зовнішньоекономічної діяльності встановлено експортерів, які протягом лютого березня 2018 року проводили ризикові операції з продажу олії соняшникової нерафінованої за кордон.
Крім того в ході досудового розслідування встановленого, що підприємство ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ), юридична адреса: АДРЕСА_1 , знаходиться на податковому обліку у ІНФОРМАЦІЯ_4 , керівник - ОСОБА_5 (іпн НОМЕР_3 , АДРЕСА_2 ), бухгалтер - ОСОБА_6 (іпн НОМЕР_4 ), яка значиться ще бухгалтером на 6 фірмах міста Київ (одна з таких фірм ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_5 » (ЄДРПОУ НОМЕР_5 ), основний вид діяльності - виробництво олiї та тваринних жирiв.
ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ) придбавають олію соняшникову нерафіновану у підприємств з ознаками ризиковості в подальшому не відображаючи данні операції у бухгалтерському обліку підприємства. Придбану продукцію ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » накопичує на терміналі ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 », яку у подальшому планує експортувати за межі митної території України, без сплати основних податків та зборів.
Відповідно інформації бази ЄРПН станом на 01.03.2018 року придбання олії було здійснено по 9 накладним загальною вагою 481,1 тонн (на загальну суму 10829,7 тис. грн) від пов`язаного підприємства ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_5 » код НОМЕР_5 (5 п/н) та ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_6 » код НОМЕР_6 (4 п/н). У підприємства ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_6 » в ланцюгу постачальників олії соняшникової значиться підприємство з ознаками «фіктивнрості», а саме ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_7 » (код НОМЕР_7 , ІНФОРМАЦІЯ_8 )
Крім того 02.04.2018 на адресу слідчого управління фінансових розслідувань ГУ ДФС в Одеській області надійшли документи від ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » а саме договори поставки та видаткові накладні на придбання олії соняшникової нерафінованої ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » від ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_9 » (ЄДРПОУ НОМЕР_8 , діяльність даного підприємства не ведеться із 01.10.2017 року та до контролюючих органів не звітує, директором являється громадянин ОСОБА_7 , який зареєстрований за адресою: Луганська область, Перевальський р-н, смт. Бугаївка).
Однак згідно інформації бази ЄРПН придбання олії соняшникової нерафінованої підприємством ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » не здійснювалось, тобто дані операції не відображені у бухгалтерському обліку підприємства.
Для встановлення обставин, що підлягають доказуванню у даному кримінальному провадженні, у слідства виникла необхідність долучити до матеріалів кримінального провадження документи, які відображають відносини ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ) щодо купівлі олії соняшникової, її транспортування, зберігання а саме договори з додатками, акти приймання передачі, податкові та видаткові накладні, рахунки, розрахункові документи, товарно-транспорті накладні, документи щодо обліку та зберігання та інші документи. Вказані документи можуть зберігатися службовими особами ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (ЄДРПОУ НОМЕР_2 ).
Слідство вважає, що вказані документи підшукані, виготовлені та використані як засоби чи знаряддя вчинення кримінального правопорушення та зберегли на собі його сліди. Вказані документи можуть містити неправдиві відомості та самі бути предметом злочину, у зв`язку з чим можуть бути приховані, пошкоджені, зіпсовані або знищені.
Крім того, на ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (ЄДРПОУ НОМЕР_2 ) зберігається олія соняшникова, отримана службовими особами ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », без відображення вказаних операцій у бухгалтерському обліку та податковій звітності, тобто бути безпосередньо добутою у ході скоєння злочину, тобто набута кримінально протиправним шляхом та отримана внаслідок вчинення кримінального правопорушення.
Таким чином існує сукупність підстав та розумних підозр вважати, що вказані документи та сільськогосподарська продукція є доказом злочину.
На думку сторони обвинувачення, виклик у судове засідання службових осіб ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (ЄДРПОУ НОМЕР_2 ) та ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », призведе до передчасного розголошення відомостей, які безпосередньо стосуються суті кримінального провадження та процесуальних дій, які заплановано провести з метою збирання доказів, у зв`язку з чим існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів.
Тому слідчий просить надати тимчасовий доступ до зазначених документів.
В судове засідання слідчий та прокурор не з`явилися, відповідно до письмової заяви слідчого, розгляд клопотання просить здійснити без його участі, клопотання підтримує в повному обсязі.
Розгляд клопотання про тимчасовий доступ до речей та документів здійснено без виклику осіб, у володінні яких вони перебувають, на підставі ч.2 ст.163 КПК України.
Дослідивши надані матеріали, якими обґрунтовано доводи клопотання, приходжу до висновку, що клопотання підлягає задоволенню з наступних підстав.
Відповідно до ст. 2 КПК України завданням кримінального провадження є захист особи, суспільства та держави від кримінальних правопорушень, охорона прав, свобод та законних інтересів учасників кримінального провадження, а також забезпечення швидкого, повного та неупередженого розслідування і судового розгляду з тим, щоб кожний, хто вчинив кримінальне правопорушення, був притягнутий до відповідальності в міру своєї вини, жоден невинуватий не був обвинувачений або засуджений, жодна особа не була піддана необґрунтованому процесуальному примусу і щоб до кожного учасника кримінального провадження була застосована належна правова процедура.
Статтею 160 КПК України передбачено, що сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, які мають значення для встановлення як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та у разі неможливості іншим способом довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів, а також у випадку подання клопотання про тимчасовий доступ до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.
З наданих матеріалів вбачається, що слідчим управлінням фінансових розслідувань ГУ ДФС в Одеській області проводиться досудове розслідування у кримінальному провадженні №32016160000000134 від 28.09.2016, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 212 КК України.
Відповідно до частини 3 ст.132 КПК України застосування заходів забезпечення кримінального провадження не допускається, якщо слідчий, прокурор не доведе, що:
1) існує обґрунтована підозра щодо вчинення кримінального правопорушення такого ступеня тяжкості, що може бути підставою для застосування заходів забезпечення кримінального провадження;
2) потреби досудового розслідування виправдовують такий ступінь втручання у права і свободи особи, про який ідеться в клопотанні слідчого, прокурора;
3) може бути виконане завдання, для виконання якого слідчий, прокурор звертається із клопотанням.
Під час розгляду клопотання зазначені обставини, передбачені п.1 ч.3 ст.132 КПК України, не доведено.
Належних, допустимих та достатніх доказів на обґрунтування доводів клопотання, в наданих матеріалах не вбачається.
За таких обставин застосування даного заходу забезпечення кримінального провадження може призвести до порушення прав, свобод і інтересів осіб у кримінальному провадженні.
Тому, у задоволенні клопотання слідчого необхідно відмовити, оскільки встановлено відсутність правових підстав, передбачених ст.160 КПК України, для надання тимчасового доступу до зазначених документів.
Керуючись ст.ст.159-166 КПК України,-
У Х В А Л И В:
У задоволенні клопотання слідчого з ОВС першого відділу РКП СУ ФР ГУ ДФС в Одеській області ОСОБА_3 про надання тимчасового доступу відмовити.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя :
12.04.2018
Суд | Приморський районний суд м.Одеси |
Дата ухвалення рішення | 12.04.2018 |
Оприлюднено | 28.02.2023 |
Номер документу | 73330684 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Приморський районний суд м.Одеси
Коваленко В. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні