УХВАЛА
12 квітня 2018 року
м. Київ
Справа № 908/1764/17
Верховний Суд у складі судді Касаційного господарського суду Сухового В.Г.,
перевіривши матеріали касаційної скарги Публічного акціонерного товариства "Укрнафта" на постанову Донецького апеляційного господарського суду від 05.02.2018 (головуючий суддя Будко Н.В., судді Мартюхіна Н.О., Сгара Е.В.) та рішення Господарського суду Запорізької області від 09.11.2017 (суддя Федорова О.В.) у справі № 908/1764/17
за позовом Публічного акціонерного товариства "Укрнафта"
до Запорізької міської ради
про врегулювання розбіжностей та визнання укладеним договору оренди землі
ВСТАНОВИВ:
06.03.2018 через Донецький апеляційний господарський суд Публічне акціонерне товариство "Укрнафта" подало до Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду касаційну скаргу на постанову Донецького апеляційного господарського суду від 05.02.2018 та рішення Господарського суду Запорізької області від 09.11.2017 у справі № 908/1764/17.
Перевіривши матеріали касаційної скарги, Суд дійшов висновку, що касаційна скарга не відповідає вимогам статті 288 Господарського процесуального кодексу України з огляду на таке.
Відповідно до статті 288 Господарського процесуального кодексу України касаційна скарга на судове рішення подається протягом двадцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення, що оскаржується, або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення. Учасник справи, якому повне судове рішення не було вручено у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на касаційне оскарження, якщо касаційна скарга подана протягом двадцяти днів з дня вручення йому такого судового рішення. Строк на касаційне оскарження може бути також поновлений в разі пропуску з інших поважних причин, крім випадків, зазначених у частині четвертій статті 293 цього Кодексу.
Статтею 116 Господарського процесуального кодексу України визначено початок і закінчення процесуальних строків, відповідно до якої, перебіг процесуального строку починається з наступного дня після відповідної календарної дати або настання події, з якою пов'язано його початок. Якщо закінчення строку припадає на вихідний, святковий чи інший неробочий день, останнім днем строку є перший після нього робочий день.
Як вбачається з матеріалів справи та касаційної скарги, скаржник оскаржує постанову Донецького апеляційного господарського суду від 05.02.2018, повний текст якої складений та підписано - 12.02.2018, отже останній строк оскарження якої за приписами частини 4 статті 116 та статті 288 Господарського процесуального кодексу України припадає на - 05.03.2018 , натомість касаційну скаргу подано до Донецького апеляційного господарського суду лише 06.03.2018 , що підтверджується вхідним штампом Донецького апеляційного господарського суду на першому аркуші касаційної скарги.
Отже, касаційна скарга Публічного акціонерного товариства "Укрнафта" подана з пропуском встановленого процесуального строку на касаційне оскарження без клопотання про його відновлення.
Водночас, поновлення пропущеного процесуального строку є правом суду, яким останній користується виходячи із поважності причин пропуску строку, які в даному випадку не вбачаються за відсутності клопотання про поновлення цього строку та обставин, які об'єктивно перешкоджали скаржнику реалізувати своє право на подання касаційної скарги протягом законодавчо встановленого терміну.
Суд бере до уваги також те, що представник позивача брав участь у судовому засіданні під час проголошення вступної та резолютивної частин оскаржуваної постанови.
Отже, можливість вчасного подання касаційної скарги постанову Донецького апеляційного господарського суду від 05.02.2018 залежала виключно від волевиявлення самого скаржника, тобто мала суб'єктивний характер, а тому підстав для поновлення пропущеного процесуального строку у даному випадку з своєї ініціативи суд не вбачає.
Відповідно до частини 3 статті 292 Господарського процесуального кодексу України в редакції, яка діє з 15.12.2017, касаційна скарга залишається без руху також у випадку, якщо вона подана після закінчення строків, установлених статтею 288 цього Кодексу, і особа, яка її подала, не порушує питання про поновлення цього строку , або якщо підстави, наведені нею у заяві, визнані неповажними. При цьому протягом десяти днів з дня вручення ухвали про залишення касаційної скарги без руху особа має право звернутися до суду касаційної інстанції із заявою про поновлення строку.
Таким чином Касаційний господарський суд у складі Верховного Суду вважає за необхідне надати скаржнику строк для усунення зазначених вище недоліків, а саме, для можливості надання обґрунтованого клопотання про поновлення строку на касаційне оскарження.
Керуючись статтями 234, 288, 290, 292 Господарського процесуального кодексу України, в редакції Закону України від 03.10.2017 № 2147-VІІІ, суд
УХВАЛИВ:
1 . Касаційну скаргу Публічного акціонерного товариства "Укрнафта" на постанову Донецького апеляційного господарського суду від 05.02.2018 та рішення Господарського суду Запорізької області від 09.11.2017 у справі № 908/1764/17 залишити без руху.
2. Надати скаржнику строк, тривалістю 10 днів з дня вручення копії цієї ухвали, для надання обґрунтованого клопотання про поновлення строку на касаційне оскарження.
3. Довести до відома скаржника, що поштову кореспонденцію слід надсилати за адресою Касаційного господарського суду: 01016, м. Київ, вул. О.Копиленка, 6.
4 . У разі невиконання у встановлений строк вимог цієї ухвали, касаційна скарга вважатиметься неподаною та буде повернута скаржнику без розгляду.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.
Суддя-доповідач В.Г. Суховий
Суд | Касаційний господарський суд Верховного Суду |
Дата ухвалення рішення | 12.04.2018 |
Оприлюднено | 17.04.2018 |
Номер документу | 73397402 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Касаційний господарський суд Верховного Суду
Суховий В.Г.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні