УХВАЛА
16 квітня 2018 року
м. Київ
Справа № 904/7912/17
Суддя Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду Мачульський Г.М.
розглянувши матеріали касаційної скарги Товариства з обмеженою відповідальністю "Фагор Україна"
на постанову Дніпропетровського апеляційного господарського суду від 15.01.2018
за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Фагор Україна"
до Дніпровської міської ради
про визнання укладеною додаткової угоди до договору оренди землі,
ВСТАНОВИВ:
05.02.2018 Товариство з обмеженою відповідальністю "Фагор Україна" звернулось із касаційною скаргою безпосередньо до Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду.
Ухвалою Верховного Суду від 22.02.2018 провадження за касаційною скаргою заявника зупинено до вирішення об'єднаною палатою Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду питання про усунення неоднозначного застосування норм права у подібних правовідносинах у іншій справі №910/1396/16.
Оскільки у справі № 910/1396/16 об'єднаною палатою Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду винесено ухвалу, якою зокрема, роз'яснено застосування положень статті 289 Господарського процесуального кодексу України (в редакції Закону України від 03 жовтня 2017 року № 2147-VІІІ) з урахуванням підпункту 17.5 підпункту 17 пункту 1 розділу XI "Перехідні положення" цього Кодексу, Суд керуючись приписами статті 230 Господарського процесуального кодексу України, вважає за можливе перейти до розгляду матеріалів скарги.
Канцелярією Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду складено акт №50 від 13.02.2018 (акт складено начальником відділу Кузуб О.В. та провідними спеціалістами Чередниченко Н.С., Івановою В.В) про те, що при розкриванні рекомендованого листа (штриховий код 49000 5962735 5), який надійшов від адвоката Гармаш І.С., не виявилось вказаних у додатку касаційної скарги: копії документу, що підтверджує надсилання копії касаційної скарги відповідачу; квитанції про сплату судового збору.
Подана касаційна скарга заявника не відповідає вимогам статті 290 Господарського процесуального кодексу України.
Відповідно до пункту 2 частини 4 статті 290 Господарського процесуального кодексу України до касаційної скарги додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Правові засади справляння судового збору, платників, об'єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначає Закон України "Про судовий збір".
Відповідно до підпункту 5 пункту 2 частини 2 статті 4 Закону України "Про судовий збір" (у редакції, чинній на момент звернення із касаційною скаргою) ставка судового збору за подання до господарського суду касаційної скарги на рішення суду встановлюється у розмірі - 200 відсотків ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви, іншої заяви і скарги.
Відповідно до відомостей Єдиного державного реєстру судових рішень провадження у справі було відкрито ухвалою Господарського суду Дніпропетровської області від 16.08.2017.
Предметом спору у даній справі є немайнова вимога - визнання укладеною додаткової угоди до договору оренди землі.
Згідно з підпунктом 2 пункту 2 частини 2 статті 4 Закону України "Про судовий збір" (в редакції закону, чинній на момент подання позовної заяви) за подання до господарського суду позовної заяви немайнового характеру розмір ставки судового збору складав 1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Статтею 7 Закону України "Про Державний бюджет України на 2017 рік" з 1 січня установлено прожитковий мінімум для працездатних осіб у розмірі 1 600, 00 грн.
Таким чином, при зверненні із касаційною скаргою заявник мав сплатити судовий збір за подання касаційної скарги у розмірі 1 600, 00 грн. * 200% = 3 200,00 грн.
Відповідно до частини другої статті 9 Закону України "Про судовий збір" суд перед відкриттям (порушенням) провадження у справі, прийняттям до розгляду заяв (скарг) перевіряє зарахування судового збору до спеціального фонду Державного бюджету України.
Відповідно до статті 291 Господарського процесуального кодексу України особа, яка подає касаційну скаргу, надсилає іншим учасникам справи копію цієї скарги і доданих до неї документів, які у них відсутні, листом з описом вкладення.
Згідно із актом №50 від 13.02.2018, складеним канцелярією Касаційного господарського суду, до касаційної скарги заявника не додано доказів направлення копії цієї скарги іншим учасникам справи.
Виходячи з положень частин 2, 5 статті 292 та статті 174 Господарського процесуального кодексу України у разі якщо касаційна скарга оформлена з порушенням вимог, встановлених статтею 290 цього Кодексу, така скарга залишається без руху, про що суддею-доповідачем постановляється відповідна ухвала із зазначенням строку на усунення скаржником недоліків касаційної скарги, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення касаційної скарги без руху.
Для усунення недоліків касаційної скарги Товариства з обмеженою відповідальністю "Фагор Україна" необхідно подати до Касаційного господарського суду докази сплати судового збору у розмірі 3 200,00 грн. та докази надсилання іншим учасникам справи копії поданої касаційної скарги і доданих до неї документів, які у них відсутні, листом з описом вкладення.
Усунувши недоліки, заявнику касаційної скарги необхідно подати суду докази про дату вручення ухвали про залишення касаційної скарги без руху для визначення судом чи було дотримано заявником встановлений у частині 2 статті 174 Господарського процесуального кодексу України строк на усунення заявником недоліків касаційної скарги.
Відповідно до частини четвертої статті 174 та частини другої статті 292 Господарського процесуального кодексу України, якщо скаржник не усунув недоліки касаційної скарги у встановлений строк, така касаційна скарга вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із касаційною скаргою.
Керуючись статтями 174, 230, 234, 290, 292 Господарського процесуального кодексу України,
УХВАЛИВ:
1. Поновити провадження за касаційною скаргою Товариства з обмеженою відповідальністю "Фагор Україна" у справі №904/7912/17.
2. Касаційну скаргу Товариства з обмеженою відповідальністю "Фагор Україна" залишити без руху до 16.05.2018.
3. Встановити Товариству з обмеженою відповідальністю "Фагор Україна" строк усунення недоліків протягом десяти днів з дня вручення даної ухвали суду касаційної інстанції.
4. Товариству з обмеженою відповідальністю "Фагор Україна" надати Касаційному господарському суду у складі Верховного Суду (01016, м. Київ, вул. О. Копиленка, 6) докази про дату вручення даної ухвали суду касаційної інстанції.
5. У разі усунення недоліків документи направити на адресу Касаційного господарського суду: 01016, м. Київ, вул. О. Копиленка, 6.
6. Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.
Суддя Г.М. Мачульський
Суд | Касаційний господарський суд Верховного Суду |
Дата ухвалення рішення | 16.04.2018 |
Оприлюднено | 18.04.2018 |
Номер документу | 73410754 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Касаційний господарський суд Верховного Суду
Мачульський Г.М.
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Петренко Ігор Васильович
Господарське
Дніпропетровський апеляційний господарський суд
Пархоменко Наталія Володимирівна
Господарське
Дніпропетровський апеляційний господарський суд
Пархоменко Наталія Володимирівна
Господарське
Дніпропетровський апеляційний господарський суд
Пархоменко Наталія Володимирівна
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Петренко Ігор Васильович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні