Ухвала
від 18.04.2018 по справі 916/3257/16
ОДЕСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

ОДЕСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД


У Х В А Л А

про залишення апеляційної скарги без руху

18 квітня 2018 року Справа № 916/3257/16

м.Одеса

Одеський апеляційний господарський суд у складі колегії суддів:

головуючого судді Мишкіної М.А.,

суддів Будішевської Л.О., Таран С.В.

Розглянувши матеріали апеляційної скарги Фірми ГАЛІ-СЕРВІС - Товариства з обмеженою відповідальністюна рішення господарського суду Одеської області від 12 березня 2018 року

у справі №916/3257/16

за позовом Приватного підприємства ЄВРО СЕРВІС ЮГ

до Фірми ГАЛІ-СЕРВІС - Товариства з обмеженою відповідальністю

про зобов'язання повернути майно та стягнення 37380,52грн.

встановив:

Рішенням господарського суду Одеської області від 12.03.2018р. (повний текст складено 21.03.2018р.) задоволено позовні вимоги Приватного підприємства ЄВРО СЕРВІС ЮГ - зобов'язано Фірму ГАЛІ-СЕРВІС у формі товариства з обмеженою відповідальністю ( передати Приватному підприємству ЄВРО СЕРВІС ЮГ за актом приймання-передачі майно, яке знаходиться за адресою: м.Одеса, вул. Гаванна, 1, є власністю ПП ЄВРО СЕРВІС ЮГ та передане у користування Фірми ГАЛІ-СЕРВІС згідно Угоди про безоплатне користування майном від 28.05.2012р., укладеної між ТОВ ОСОБА_1 Продактс Юкрейн і Фірмою ГАЛІ-СЕРВІС - ТОВ, у стані, в якому це майно було одержане, з урахуванням нормального зносу, а саме: 1) вказівник рівня, Orion - 3 шт.; 2) система відводу відпрацьованих газів Fischer, Німеччина - 1 шт.; 3) пневмогайковерт 1/2", 850Nm, BAHCO, Швеція - 3 шт.; 4) універсальний набір інструменту для заміни мастильних фільтрів, 14 предметів, VIGOR, Німеччина - 1 шт.; 5) пневматичний бочковий насос для мастила + роздавальний пістолет з електронним лічильником, Orion - 2 шт; 6) зарядний пристрій для акумуляторів ВАТ 490, Bosch - 1 шт.; 7) гвинтовий компресор KAESER SXC 8, Німеччина - 1 шт; 8) динамометрична отвертка 1/4, HAZET, Німеччина - 1 шт.; стягнуто з Фірми ГАЛІ-СЕРВІС у формі ТОВа на користь ПП ЄВРО СЕРВІС ЮГ неустойку у розмірі 37380,52грн. та витрати по сплаті судового збору у розмірі 2840грн. 16.04.2018р. до Одеського апеляційного господарського суду через господарський суд Одеської області надійшла апеляційна скарга Фірми ГАЛІ-СЕРВІС - Товариства з обмеженою відповідальністю (подана скаржником 10.04.2018р.), в якій скаржник просить скасувати оскаржене рішення та задовольнити позовні вимоги у повному обсязі.

Статтею 258 ГПК України встановлено вимоги до форми і змісту апеляційної скарги.

Відповідно до ст.258 ГПК України апеляційна скарга подається у письмовій формі. В апеляційній скарзі мають бути зазначені: 1) найменування суду, до якого подається скарга; 2) повне найменування (для юридичних осіб) або ім'я (прізвище, ім'я та по батькові) (для фізичних осіб) особи, яка подає апеляційну скаргу, її місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України, реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серія паспорта для фізичних осіб - громадян України, номери засобів зв'язку та електронної пошти, офіційна електронна адреса, за наявності; 3) повне найменування (для юридичних осіб) або ім'я (прізвище, ім'я та по батькові) (для фізичних осіб) інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб); 4) рішення або ухвала, що оскаржується; 5) у чому полягає незаконність і (або) необґрунтованість рішення або ухвали (неповнота встановлення обставин, які мають значення для справи, та (або) неправильність установлення обставин, які мають значення для справи, внаслідок необґрунтованої відмови у прийнятті доказів, неправильного їх дослідження чи оцінки, неподання доказів з поважних причин та (або) неправильне визначення відповідно до встановлених судом обставин правовідносин тощо); 6) нові обставини, що підлягають встановленню, докази, які підлягають дослідженню чи оцінці, обґрунтування поважності причин неподання доказів до суду першої інстанції, заперечення проти доказів, використаних судом першої інстанції; 7) клопотання особи, яка подала скаргу; 8) дата отримання копії судового рішення суду першої інстанції, що оскаржується; 9) перелік документів та інших матеріалів, що додаються. До апеляційної скарги додаються: 1) довіреність або інший документ, що посвідчує повноваження представника, якщо скарга подана представником і в справі немає підтвердження його повноважень; 2) докази сплати судового збору; 3) докази надсилання копії скарги іншій стороні у справі;4) докази, що підтверджують дату отримання копії оскаржуваного судового рішення суду першої інстанції, за наявності. Якщо апеляційна скарга подається особою, звільненою від сплати судового збору відповідно до закону, у ній зазначаються підстави звільнення від сплати судового збору.

Відповідно до ч.2 ст.123 ГПК України розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.

Порядок і розмір сплати судового збору в Україні встановлено ЗУ Про судовий збір .

При зверненні до суду з позовом у даній справі підлягав сплаті судовий збір у розмірі 2840грн.

Відповідно до п.п.4 п.2 ч.2 ст.4 ЗУ Про судовий збір судовий збір справляється - за подання апеляційної скарги на рішення суду - 150 відсотків ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви, іншої заяви і скарги.

Отже при поданні апеляційної скарги на рішення господарського суду Одеської області від 12.03.2018р. має бути сплачений судовий збір у сумі 4260грн. ((2840*150)/100) = 4260грн.).

Скаржником до апеляційної скарги не додано доказів сплати судового збору; в апеляційній скарзі міститься клопотання про відстрочення сплати судового збору до ухвалення рішення апеляційного суду.

В обґрунтування клопотання скаржник з посиланням на норми ст.8 ЗУ Про судовий збір зазначає, що фірма ГАЛІ-СЕРВІС на сьогоднішній день має скрутне фінансове становище, та враховуючи, що оскарження судових рішень вже відбувається по другому колу, просить суд відстрочити сплату судового збору за подання апеляційної скарги до ухвалення рішення апеляційного суду.

Розглянувши вищезазначене клопотання, колегія суддів дійшла наступного.

Відповідно до ч.1 ст.8 ЗУ Про судовий збір враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою за її клопотанням відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі за таких умов: розмір судового збору перевищує 5 відсотків розміру річного доходу позивача - фізичної особи за попередній календарний рік; або позивачами є: а) військовослужбовці; б) батьки, які мають дитину віком до чотирнадцяти років або дитину-інваліда, якщо інший з батьків ухиляється від сплати аліментів; в) одинокі матері (батьки), які мають дитину віком до чотирнадцяти років або дитину-інваліда; г) члени малозабезпеченої чи багатодітної сім'ї; ґ) особа, яка діє в інтересах малолітніх чи неповнолітніх осіб та осіб, які визнані судом недієздатними чи дієздатність яких обмежена; або предметом позову є захист соціальних, трудових, сімейних, житлових прав, відшкодування шкоди здоров'ю.

Колегією суддів не убачається умов, визначених нормами ст.8 ЗУ Про судовий збір , для відстрочення Фірмі ГАЛІ-СЕРВІС - ТОВ сплати судового збору.

До апеляційної скарги не додано доказів сплати судового збору у встановленому законом розмірі; клопотання Фірми ГАЛІ-СЕРВІС - ТОВ про відстрочення сплати судового збору колегією суддів відхилене.

Згідно із ч.2 ст.260 ГПК України до апеляційної скарги, яка оформлена з порушенням вимог, встановлених статтею 258 цього Кодексу, застосовуються положення статті 174 цього Кодексу.

Відповідно до ч.ч.1,2 ст.174 ГПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити).

Згідно із ч.6 ст.260 ГПК України питання про залишення апеляційної скарги без руху суддя-доповідач вирішує протягом п'яти днів з дня надходження апеляційної скарги. Питання про повернення апеляційної скарги суд апеляційної інстанції вирішує протягом п'яти днів з дня надходження апеляційної скарги або з дня закінчення строку на усунення недоліків.

Оскільки скаржником не виконано вимоги п.2 ч.3 ст.258 ГПК України (не надано суду доказів сплати судового збору у встановленому законом розмірі) апеляційна скарга відповідно до ст.ст.174, 260 ГПК України підлягає залишенню без руху з наданням скаржнику строку для усунення вказаних недоліків.

Керуючись ст.ст.174, 234, 258, 260 ГПК України, колегія суддів -

у х в а л и л а:

1. Відмовити у задоволенні клопотання Фірми ГАЛІ-СЕРВІС - Товариства з обмеженою відповідальністю про відстрочення сплати судового збору за подання апеляційної скарги на рішення господарського суду Одеської області від 12.03.2018р.

2. Апеляційну скаргу Фірми ГАЛІ-СЕРВІС - Товариства з обмеженою відповідальністю(вх.№947/18 від 16.04.2018р.) на рішення господарського суду Одеської області від 12.03.2018р. у справі №916/3257/16 залишити без руху.

3. Встановити Фірмі ГАЛІ-СЕРВІС - Товариству з обмеженою відповідальністю строк для усунення недоліків апеляційної скарги шляхом надання Одеському апеляційному господарському суду доказів сплати судового збору у розмірі 4260грн. - протягом 5 днів з дня вручення копії ухвали про залишення апеляційної скарги без руху.

4. Роз'яснити Фірмі ГАЛІ-СЕРВІС - Товариству з обмеженою відповідальністю, що у разі невиконання вимог даної ухвали у строк, встановлений судом, апеляційна скарга вважається неподаною та повертається апелянту.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання згідно ст.235 ГПК України.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Головуючий суддя Мишкіна М.А.

Суддя Будішевська Л.О.

Суддя Таран С.В.

СудОдеський апеляційний господарський суд
Дата ухвалення рішення18.04.2018
Оприлюднено18.04.2018
Номер документу73441551
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —916/3257/16

Ухвала від 23.05.2018

Господарське

Одеський апеляційний господарський суд

Мишкіна М.А.

Ухвала від 14.05.2018

Господарське

Одеський апеляційний господарський суд

Мишкіна М.А.

Ухвала від 27.04.2018

Господарське

Одеський апеляційний господарський суд

Мишкіна М.А.

Ухвала від 18.04.2018

Господарське

Одеський апеляційний господарський суд

Мишкіна М.А.

Рішення від 12.03.2018

Господарське

Господарський суд Одеської області

Рога Н. В.

Ухвала від 06.02.2018

Господарське

Господарський суд Одеської області

Рога Н. В.

Ухвала від 16.01.2018

Господарське

Господарський суд Одеської області

Рога Н. В.

Ухвала від 19.12.2017

Господарське

Господарський суд Одеської області

Рога Н. В.

Ухвала від 20.11.2017

Господарське

Господарський суд Одеської області

Рога Н. В.

Постанова від 30.10.2017

Господарське

Вищий господарський суд України

Попікова O.B.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні