Справа № 522/29531/13-к
Провадження № 1-«в»/ 522/83/18
У Х В А Л А
в порядку ст. 537 КПК України
16 квітня 2018 року м. Одеса
Приморський районний суд м. Одеси у складі:
Головуючого судді - ОСОБА_1 ,
секретар судового засідання - ОСОБА_2 ,
за участі прокурора - ОСОБА_3 ,
засудженого - ОСОБА_4 ,
представника пробаційної служби - ОСОБА_5 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Одесі клопотання засудженого ОСОБА_4 за вчинення кримінального правопорушення передбаченого ч. 2 ст. 191 КК України про умовно-дострокове звільнення від відбування покарання,-
В С Т А Н О В И В:
Ухвалою апеляційного суду Одеської області від 31.03.2016 року, ОСОБА_4 визнано винним за ч. 2 ст. 191 КК України, та призначено покарання за ч. 2 ст. 191 КК України у виді обмеження волі строком на 2 (два) роки з позбавленням права обіймати керівні посади на підприємствах, установах, організаціях незалежно від форми власності, пов`язані з виконанням організаційно-розпорядчих та адміністративно-господарських функцій строком на 2 роки.
Ухвалою Ширяївського районного суду Одеської області від 09.06.2017 року ОСОБА_4 замінено невідбуту частину покарання у виді обмеження волі на виправні роботи на строк не відбутого покарання, що на момент винесення ухвали становить 1 рік 1 місяць 23 дні за місцем роботи відповідно до гарантійного листа ТО "Укргазмонтаж" з відрахуванням щомісячно із суми заробітку в дохід держави 20 відсотків.
Засуджений ОСОБА_4 звернувся до суду із клопотанням про умовно-дострокове звільнення від відбування покарання з тих підстав, що він фактично відбув встановлений законом строк.
Засуджений під час судового засідання клопотання підтримав у повному обсязі.
Прокурор залишив питання на розсуд суду.
Представник апробаційної служби не заперечив.
Суд, заслухавши думку сторін, дослідивши надані матеріали, якими обґрунтовано доводи клопотання, прийшов до висновку про наступне.
Згідно зі ст. 81 КК України, до осіб, що відбувають покарання у виді виправних робіт, службових обмежень для військовослужбовців, обмеження волі, тримання в дисциплінарному батальйоні військовослужбовців або позбавлення волі, може бути застосоване умовно-дострокове звільнення від відбування покарання. Особу може бути умовно-достроково звільнено повністю або частково і від відбування додаткового покарання.
Умовно-дострокове звільнення від відбування покарання може бути застосоване, якщо засуджений сумлінною поведінкою і ставленням до праці довів своє виправлення.
Відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 537 КПК Українипід час виконання вироків, суд, визначений частиною другоюстатті 539 цього Кодексу, має право вирішувати питання про умовно-дострокове звільнення від відбування покарання.
Крім того, у ч. 1 ст. 1 КВК України зазначено, що кримінально-виконавче законодавство України регламентує порядок і умови виконання та відбування кримінальних покарань з метою захисту інтересів особи, суспільства і держави шляхом створення умов для виправлення і ресоціалізації засуджених, запобігання вчиненню нових кримінальних правопорушень як засудженими, так і іншими особами, а також запобігання тортурам та нелюдському або такому, що принижує гідність, поводженню із засудженими.
Відповідно до ч.2 ст. 46 КВК України уповноважений орган з питань пробації за зразкову поведінку і сумлінне ставлення до праці щодо засуджених може застосовувати такі заходи заохочення як подання до суду матеріалів про умовно-дострокове звільнення засудженого від покарання.
Відповідно до ч. 3 ст. 154 КВК України стосовно засудженого, щодо якого відповідно достатей 81,82Кримінального кодексу України може бути застосоване умовно-дострокове звільнення від відбування покарання або заміна невідбутої частини покарання більш м`яким, орган або установа виконання покарань у місячний термін надсилає клопотання до суду у порядку, встановленому кримінальним процесуальним законодавством. Адміністрація органу або установи виконання покарань після відбуття засудженим установленої Кримінальним кодексом України частини строку покарання зобов`язана в місячний термін розглянути питання щодо можливості представлення його до умовно-дострокового звільнення від відбування покарання або до заміни невідбутої частини покарання більш м`яким.
Крім того, відповідно до ППВСУ "Про умовно-дострокове звільнення від відбування покарання і заміну невідбутої частини покарання більш м`яким" №2 від 26.04.2002 року, Матеріали про умовно-дострокове звільнення, які подають органи, що відають виконанням покарання, мають відповідати
вимогам, передбаченим ст. 110 Виправно-трудового кодексу України ( 3325-07 ). Коли ці вимоги не виконано (характеристика не відображає процесу виправлення засудженого або стосується не всього періоду відбування ним покарання, немає даних про попередні судимості та відшкодування матеріальних збитків, не подано витяг із рішення спостережної комісії або служби у справах неповнолітніх тощо) і заповнити ці прогалини в судовому засіданні неможливо, суддя на стадії підготовки справи до розгляду повертає матеріали для відповідного оформлення, а коли недоліки виявлено в судовому засіданні, - ухвалює відповідну постанову, в якій зазначає підстави для повернення матеріалів.
Відповідно до ч. 6 ст.9 КПК України, у випадках коли положення цього Кодексу не регулюють або неоднозначно регулюють питання кримінального провадження, застосовуються загальні засади кримінального провадження, визначені ч. 1 ст. 7 цього Кодексу.
Відповідно до ч. 1 ст. 9 КПК України, під час кримінального провадження суд, слідчий суддя, прокурор, керівник органу досудового розслідування, слідчий, інші службові особи органів державної влади зобов`язані неухильно додержуватися вимогКонституції України, цього Кодексу, міжнародних договорів, згода на обов`язковість яких надана Верховною Радою України, вимог інших актів законодавства..
З урахуванням вище наведеного, суд приходить до висновку, про необхідність повернення клопотання ОСОБА_4 , для усунення недоліків, що були виявлені у судовому засіданні.
На підставі ст. 81 КК України, ст. ст. 46, 154 КВК України, керуючись ст.ст. 9, 537,539, 318-380 КПК України, суд -
У Х В А Л И В:
Клопотання засудженого ОСОБА_4 за вчинення кримінального правопорушення передбаченого ч. 2 ст. 191 КК України про умовно-дострокове звільнення від відбування покарання - повернути.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Приморського
районного суду м. Одеси ОСОБА_1 .
16.04.2018
Суд | Приморський районний суд м.Одеси |
Дата ухвалення рішення | 16.04.2018 |
Оприлюднено | 28.02.2023 |
Номер документу | 73519714 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Приморський районний суд м.Одеси
Попревич В. М.
Кримінальне
Вищий спеціалізований суд України з розгляду цивільних і кримінальних справ
Єленіна Жанна Миколаївна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні