Рішення
від 14.07.2010 по справі 2-222/10
ПІДГАЄЦЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 2-222/10

РІШЕННЯ

Іменем України

"14" липня 2010 р. Підгаєцький районний суд

Тернопільської області

в складі головуючої судді Ігнатової Г.В.

при секретарі Піх Р.Я.

з участю позивача ОСОБА_1

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Підгайці цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України у Підгаєцькому районі Тернопільської обл. про здійснення перерахунку та виплати щомісячної державної соціальної допомоги дітям війни,-

ВСТАНОВИВ:

Позивач ОСОБА_1 звернулася до суду з позовом до управління Пенсійного фонду України в Підгаєцькому районі , в якому просила, визнати протиправною бездіяльність щодо неперерахування та виплати їй,особі, яка має правовий статус дитини війни, доплати (підвищення) до пенсії, передбаченої Законом України Про соціальний захист дітей війни від 18 листопада 2004 року № 2195-ІУ (далі ЗУ № 2195-ІУ), у розмірі 30% мінімальної пенсії за віком за період за весь : 2007 рік, 2008 рік і за весь 2009 рік та зобов язати УПФ здійснити перерахування такої доплати і забезпечити виплату заборгованості.

В судовому засіданні позивач свої вимоги підтримала з підстав викладених в позовній заяві, просила позов задоволити..

Відповідач - представник управління Пенсійного фонду України в Підгаєцькому районі в судове засідання не зявився, однак в суд подали заперечення на позов в якому просять розгляд справи провести за їх відсутності, також, в зазначеному запереченні відповідач позов не визнали в його задоволенні просили відмовити за безпідставністю вимог, мотивуючи тим, що протягом 2007р. , 2008р. та 2009 року надбавка по пенсії позивачу виплачувалася в розмірі встановленого для дітей війни на підставі Закону України „Про Державний бюджет України ., на відповідні роки, оскільки кошти на це були передбачені в Державному бюджеті .Крім того, відповідачі посилаються на те. що Пенсійного фонду України виступає лише розпорядником коштів державного бюджету однак коштів для проведення доплати у відповідності до Закону України Про соціальний захист дітей війни не надходило, що унеможливлювало реалізацію виплати необхідних соціальних доплат в повному обсязі.

Відповідно до ст.169 ЦПК України вважає можливим розглянути справу в їх відсутності, оскільки у справі є достатньо доказів про права та взаємини сторін та постановлення рішення..

Суд, вислухавши позивача, проаналізувавши матеріали справи, вважає, що вказаний позов підлягає до часткового задоволення, виходячи з наступних міркувань.

Законом України Про соціальний захист дітей війни - від 18.11.2004 р. №2195 встановлено правовий статус дітей війни, визначено основи їх соціального захисту та гарантовано їх соціальну захищеність шляхом надання пільг і державної соціальної підтримки.

Ст.1 даного. Закону визначено, що дитиною війни є особа, яка є громадянином України та якій на час закінчення - 02.09.1945 р. Другої світової війни було менше 18 років.

Судом встановлено, що ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_1, отримує пенсію за віком та належить до категорії громадян, яким встановлено статус дитини війни.

Протягом 2007-2009 років їй не було нараховано і виплачено підвищення до пенсії в розмірі 30% мінімальної пенсії за віком за період чинності Закону України №2195- ІУ, і не оспорюється відповідачем по справі. Разом з тим, протягом 2008-2009 року позивачеві нараховувалася та виплачувалася надбавка до пенсії як дитині війни у розмірі 10 відсотків прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, що стверджується довідками відповідача мінімальної пенсії за віком

Ст. 6 Закону-України Про соціальний захист дітей війни (у редакції, чинній на. час виникнення спірних правовідносин) передбачено, що дітям війни пенсії або щомісячне довічне грошове утримання чи державна соціальна допомога, що виплачується замість пенсії, підвищуються на ЗО відсотків мінімальної пенсії за віком.

Пунктом 12 ст.71 ЗУ Про Державний бюджет України на 2007 рік дію ст.6 ЗУ №2195-ГУ зупинено на 2007 рік із врахуванням ст. 111 цього Закону. Проте рішенням Конституційного Суду України (далі КСУ) від 9 липня 2007 року визнано тайми, що не відповідають Конституції України (є неконституційними), положення п.12 ст.71 та ст. 111 ЗУ №489-У.

Підпунктом 2 пункту 41 розділу II ЗУ Про Державний бюджет України на 2008 рік було змінено редакцію ст.6 ЗУ Про соціальний захист дітей війни , проте рішенням КСУ від 22 травня 2008 рокуц ці зміни також визнані неконституційними, оскільки за правилами ч.2 ст.З ЗУ Про соціальний захист дітей війни державні гарантії дітям війни, встановлені цим Законом, не можуть бути обмежені або скасовані іншими нормативно-правовими актами.

Відповідно до ч.2 ст.152 Конституції України закони, інші правові акти або їх окремі положення, що визнані неконституційними, втрачають чинність з дня ухвалення КСУ рішення про їх неконституційність. Разом із цим на підставі вимог ч.2 ст.19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

За вказаних обставин суд прийшов до висновку, що ОСОБА_1 з 9 липня по 31 грудня 2007 року, з 22 травня по 31 грудня 2008року та протягом цілого 2009 року повинна була нараховуватись підвищена пенсія, яка передбачена для дітей війни. Відмова в такому нарахуванні та виплаті є протиправною бездіяльністю УПФ.

Оскільки функції з призначення, нарахування та виплати пенсії особі, яка має правовий статус дитини війнщздійснює Пенсійний фонд України в особі Управління Пенсійного фонду України у Підгаєцькому районі Тернопільської обл., тому відповідний обов'язок слід покласти на відповідача у справі.

Достатніх правових підстав чи застережень щодо неможливості підвищення пенсії відповідача у передбаченому ст.6 Закону України Про соціальний захист дітей війни розмірі за період 09,р7.2007р.-31.12.2007р.та за період з 22 .05..2008р. по 31 грудня 2008р. та за з січня 2009 р. по 31 грудня 2009р. включно суд не вбачає. Відповідно відмова УПФ в Підгаєцькому районі в такому нарахуванні та виплаті є протиправною бездіяльністю .

Покликання відповідача на відсутність бюджетного фінансування передбачених Законом України Про соціальний захист дітей війни доплат до пенсії як на причину невиконання покладених на нього зобов'язань до уваги не приймаються, оскільки реалізація особою права, що пов'язане з отриманням бюджетних коштів, яке базується на спеціальних та чинних на час виникнення спірних правовідносин нормативно-правових актах національного законодавства, не може бути поставлена у залежність від бюджетних асигнувань (рішення Європейського суду з прав людини у справі Кечко проти України ).

Беручи до уваги, що правові положення, які передбачають виплату підвищення до пенсії особам, на яких поширюється дія Закону України Про соціальний захист дітей війни є чинними, а ОСОБА_1 належить до вказаної групи осіб і має право на її отримання, органи державної влади не можуть свідомо зменшувати розмір такої допомоги.

Відповідно до ч.2 ст.46 Закону України „Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" нараховані суми пенсії, які не отримані з вини органу, що призначає і виплачує пенсію, виплачуються за минулий час без обмеження будь-яким строком.

Доводи відповідача, щодо правомірності своїх дій із посиланням на відсутність бюджетних коштів, для пованої реалізації програми з доплат дітям війни на увагу не заслуговують, оскільки фінансування цих видатків не є предметом цього спору.

За наведених обставин суд приходить до висновку про те, що заявлений позов є шдставним. отже слід ного задоволити частково, зобов язати УПФ у Підгаєцькому районі Тернопільської обл. нарахувати і виплатити ОСОБА_1 підвищення до пенсії за періоди з 9 липня по 31 грудня 2009 року, з урахуванням виплачених у 2008-2009 ропі сум відповідно ди положень ст.6 ЗУ Про соціальний захист дітей війни у розмірі 30% мінімальної пенсії за віком.

В порядку ст. 88 ЦПК України з відповідача по справі, слід стягнути витрати з інформаційно-технічного забезпечення розгляду цивільних справ в сумі- 37 грн. в користь позивача

На підставі наведеного , керуючись ст.6 Закону України Про соціальний захист дітей війни , ст.ст. 15,10,60, 88,213,215. 218 ЦПК України,-

ВИРІШИВ :

Позов ОСОБА_2 до Управління Пенсійного фонду України у Підгаєцькому районі Тернопільської обл. про здійснення перерахунку та виплати щомісячної державної соціальної допомоги дітям війни задоволити частково.

Зобов'язати Управління Пенсійного фонду України у Підгаєцькому районі Тернопільської обл. провести нарахування і виплату ОСОБА_1 підвищення до пенсії в розмірі 30 відсотків мінімальної пенсії за віком відповідно до ст.6 Закону України Про соціальний захист дітей війни за період з 09.07.2007р. по 31.12.2007р. , за період з 22 травня 2008р. по 31 грудня 2008р включно, та з 1 січня по 31 грудня 2009 року із урахуванням проведених виплат за вказаний період.

Стягнути з Управління Пенсійного фонду України у Підгаєцькому районі Тернопільської обл. в користь ОСОБА_1 витрати з інформаційно-технічного забезпечення розгляду цивільних справ в розмірі - 37 грн.

Рішення набирає законної сили після закінчення строку на його оскарження.

Заява про апеляційне оскарження рішення Підгаєцького районного суду подається в апеляційний суд Тернопільської області через Підгаєцький районний суд протягом десяти днів з дня проголошення рішення, а апеляційна скарга протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження, або без попереднього подання такої заяви в строк встановлений для її подання.

Головуючий: ОСОБА_3

СудПідгаєцький районний суд Тернопільської області
Дата ухвалення рішення14.07.2010
Оприлюднено24.04.2018
Номер документу73556788
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —2-222/10

Ухвала від 01.11.2021

Цивільне

Бережанський районний суд Тернопільської області

Німко Н. П.

Ухвала від 22.09.2021

Цивільне

Бережанський районний суд Тернопільської області

Німко Н. П.

Ухвала від 21.12.2019

Цивільне

Нововодолазький районний суд Харківської області

Мащенко С. В.

Ухвала від 22.05.2018

Цивільне

Ленінський районний суд м.Кіровограда

Шевченко І. М.

Ухвала від 12.07.2010

Цивільне

Підгаєцький районний суд Тернопільської області

Ігнатова Г. В.

Рішення від 14.07.2010

Цивільне

Підгаєцький районний суд Тернопільської області

Ігнатова Г. В.

Ухвала від 06.07.2010

Цивільне

Підгаєцький районний суд Тернопільської області

Ігнатова Г. В.

Ухвала від 23.04.2010

Цивільне

Машівський районний суд Полтавської області

Косик С. М.

Ухвала від 12.02.2018

Цивільне

Білозерський районний суд Херсонської області

Сокирко Л. М.

Ухвала від 15.03.2010

Цивільне

Кіровський районний суд м.Дніпропетровська

Васіна Л. А.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні