Провадження № 2/760/2843/18
В справі № 464/21875/17
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
25 квітня 2018 року Солом"янський районний суд м. Києва в складі:
головуючого- судді - Шереметьєвої Л.А.
за участю секретаря - Гак Г.М.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Києві цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Інституту кримінально-виконавчої службипро визнання незаконним та скасування наказу, стягнення заробітної плати та відшкодування моральної шкоди, суд
В С Т А Н О В И В :
Рішенням Солом янського районного суду м. Києва від 12 квітня 2018 року був частково задоволений позов ОСОБА_1 до Інституту кримінально-виконавчої службипро визнання незаконним та скасування наказу, стягнення заробітної плати та відшкодування моральної шкоди.
При виготовленні рішення в його мотивувальній та резолютивній частині була допущена описка, а саме: невірно визначено розмір судового збору до стягнення на користь позивача при правильно визначеному розмірі судового збору за позовом.
Відповідно до ч.2 ст.269 ЦПК України сторони в судове засідання не викликалися.
Дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку про виправлення допущеної судом описки в рішенні суду, виходячи з наступного.
Відповідно до ст.269 ЦПК України суд може з власної ініціативи або за заявою осіб, які беруть участь у справі, виправити допущені в рішенні описки чи арифметичні помилки.
Відповідно до п.19 постанови Пленуму Верховного Суду України №14 від 18.12.2009 року Про судове рішення у цивільній справі вирішуючи питання про виправлення описок чи арифметичних помилок, допущених у судовому рішенні (рішенні або ухвалі), суд не має права змінювати зміст судового рішення, він лише усуває такі неточності, які впливають на можливість реалізації судового рішення чи його правосудності.
Питання про внесення виправлень може бути вирішено судом, що ухвалив рішення, як із власної ініціативи, так і за заявою осіб, які беруть участь у справі, і незалежно від того, чи виконано рішення, але в межах установленого законом строку, протягом якого воно може бути пред'явлено до примусового виконання.
Внесення виправлень у судове рішення, яке не підлягає примусовому виконанню, строком не обмежено.
Так, при зверненні до суду позивачем було сплачено 1 640,00 гр. судового збору: 1000, 00гр. за вимогу в частині відшкодування моральної шкоди та 640, 00 гр. за вимогу немайнового характеру.
За вимогу в частині стягнення заробітної плати від сплати судового збору позивач звільнений, а тому дана сума підлягала стягненню з відповідача на користь держави, про що зазначено в рішенні суду.
Правильно визначивши суму судового збору до стягнення за наслідками вирішення спору - 1920, 00 гр., в той же час судом вся сума була стягнута на користь позивача, в той час, як 640, 00 гр. мало бути стягнуто з відповідача на користь держави, а 1 280, 00 гр., входячи з розміру задоволених позовних вимог - на користь позивача.
Таким чином, допущена судом описка в рішенні суду це є опискою суду в розумінні вимог ст.269 ЦПК України, яка має бути виправлена.
Керуючись ст.ст.269 ЦПК України, суд
У Х В А Л И В :
Виправити описку, допущену в мотивувальній та резолютивній частині рішення суду від 12 квітня 2018 року.
Абзаци 49, 50 та 51 мотивувальної частини рішення викласти наступним чином: При зверненні до суду позивачем вимога немайнового характеру судовим збором оплачена, а тому судовий збір у цій частині та в частині відшкодування моральної шкоди пропорційно задоволених вимог підлягає стягненню з відповідача на його користь.
За змістом даного Закону судовий збір при зверненні до суду з позовом встановлюється в мінімальній та максимальній сумі.
Виходячи з цього, стягнута сума судового збору має бути не меншою мінімальної, а тому з відповідача на користь держави підлягає стягненню 640, 00 гр., а на користь позивача - 1280, 00 гр.
Абзац 5 резолютивної частини рішення викласти наступним чином:
Стягнути з Інституту кримінально-виконавчої служби / 02121 м. Київ вул. Колекторна, 4, ЄДРПОУ 37816508/ на користь ОСОБА_1 / 03062 АДРЕСА_1, ІН НОМЕР_1 / 1 280, 00 гр. судового збору.
Стягнути з Інституту кримінально-виконавчої служби / 02121 м. Київ вул. Колекторна, 4, ЄДРПОУ 37816508/ на користь держави 640, 00 гр. судового збору.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п'ятнадцяти днів з дня її проголошення до Апеляційного суду м. Києва через суд першої інстанції.
Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Суддя Л. А. Шереметьєва
Суд | Солом'янський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 25.04.2018 |
Оприлюднено | 26.04.2018 |
Номер документу | 73616750 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Солом'янський районний суд міста Києва
Шереметьєва Л. А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні