Справа № 140/2967/17
Провадження № 2/140/213/18
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
17.04.2018 року м. Немирів
Суддя Немирівського районного суду Вінницької області Алєксєнко В.М. розглянувши заяву ОСОБА_1 про забезпечення цивільного позову ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про поділ майна подружжя, -
В С Т А Н О В И В :
ОСОБА_1 звернулася до Немирівського районного суду Вінницької області з позовом до ОСОБА_2 про поділ майна подружжя.
17.04.2018 року позивач подала заяву про забезпечення позову шляхом накладення арешту на житловий будинок загальною площею 55,2 кв.м., з господарськими будівлями і спорудами, який розташований в с. Головеньки по вул. Миру, 19, Немирівського району Вінницької області, земельну ділянку площею 0,2500 га., для будівництва та обслуговування житлового будинку, кадастровий номер 0523082500:03:001:0238, яка розташована в с. Головеньки по вул. Миру, 19, Немирівського району Вінницької області та земельна ділянка площею 0,3500 га., для ведення особистого селянського господарства, кадастровий номер 0523082500:03:001:0237, яка розташована в с. Головеньки по вул. Миру, 19, Немирівського району Вінницької області.
Заява мотивована тим, що можливе відчуження вказаного житлового будинку та земельних ділянок може утруднити чи унеможливити виконання рішення суду.
Суд, перевіривши матеріали справи, дійшов висновку, що заява про забезпечення позову не підлягає задоволенню враховуючи наступне.
Відповідно до частини 2 статті 149 Цивільного процесуального кодексу України , забезпечення позову допускається як до пред'явлення позову, так і на будь-якій стадії розгляду справи, якщо невжиття таких заходів може істотно ускладнити чи унеможливити виконання рішення суду або ефективний захист, або поновлення порушених чи оспорюваних прав або інтересів позивача, за захистом яких він звернувся або має намір звернутися до суду.
Згідно з ч. 1 ст. 151 ЦПК України , заява про забезпечення позову подається в письмовій формі, підписується заявником і повинна містити:
1) найменування суду, до якого подається заява;
2) повне найменування (для юридичних осіб) або імя (прізвище, імя та по батькові - для фізичних осіб) заявника, його місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштові індекси, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України, реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України, номери засобів звязку та адресу електронної пошти, за наявності;
3) предмет позову та обґрунтування необхідності забезпечення позову;
4) захід забезпечення позову, який належить застосувати, з обґрунтуванням його необхідності;
5) ціну позову, про забезпечення якого просить заявник;
6) пропозиції заявника щодо зустрічного забезпечення;
7) інші відомості, потрібні для забезпечення позову.
Ознайомившись із заявою ОСОБА_1 про забезпечення позову, судом встановлено, що така не відповідає вимогам ч. 1 ст. 151 ЦПК України , а саме не зазначено пропозиції заявника щодо зустрічного забезпечення.
Відповідно до роз'яснень Постанови № 9 Пленуму Верховного суду України "Про практику застосування судами цивільного процесуального законодавства при розгляді заяв про забезпечення позову" від 22 грудня 2006 року, розглядаючи заяву про забезпечення позову, суд (суддя) має з урахуванням доказів, наданих позивачем на підтвердження своїх вимог, пересвідчитись зокрема в тому, що між сторонами дійсно виник спір та існує реальна загроза невиконання чи утруднення виконання можливого рішення суду про задоволення позову, з'ясувати обсяг позовних вимог, дані про особу відповідача, а також відповідного виду забезпечення позову, який просить застосувати особа, котра звернулася з такою заявою, позовними вимогами.
Крім цього, беручи до уваги Постанови № 16 Пленуму Вищого господарського суду України Про деякі питання практики застосування заходів до забезпечення позову від 26 грудня 2011 року , достатньо обґрунтованим для забезпечення позову є підтверджена доказами наявність фактичних обставин, з якими пов'язується застосування певного виду забезпечення позову.
Згідно з імперативними приписами ч. 7 ст. 153 ЦПК України , в ухвалі про забезпечення позову суд зазначає вид забезпечення позову і підстави його обрання та вирішує питання зустрічного забезпечення.
Судом встановлено невідповідність заяви вимогам статті 151 Цивільного процесуального кодексу України , зокрема не вказано ціну позову, про забезпечення якого просить заявник; пропозицію заявника щодо зустрічного забезпечення; інші відомості, потрібні для забезпечення позову.
Разом з тим, вважаю за необхідне роз'яснити, що повернення заяви про забезпечення позову не позбавляє заявника чи його представника повторно подати заяву про забезпечення позову, якщо перестануть існувати обставини, що стали підставою для повернення заяви про забезпечення позову.
У відповідності до частини 9 статті 153 Цивільного процесуального кодексу України суд, встановивши, що заяву про забезпечення позову подано без додержання вимог статті 151 цього Кодексу , повертає її заявнику, про що постановляє ухвалу,
На підставі викладеного та керуючись ст. ст. 149-153 ЦПК України , -
У Х В А Л И В :
Заяву ОСОБА_1 про забезпечення позову шляхом накладення арешту на житловий будинок загальною площею 55,2 кв.м., з господарськими будівлями і спорудами, який розташований в с. Головеньки по вул. Миру, 19, Немирівського району Вінницької області, земельну ділянку площею 0,2500 га., для будівництва та обслуговування житлового будинку, кадастровий номер 0523082500:03:001:0238, яка розташована в с. Головеньки по вул. Миру, 19, Немирівського району Вінницької області та земельна ділянка площею 0,3500 га., для ведення особистого селянського господарства, кадастровий номер 0523082500:03:001:0237, яка розташована в с. Головеньки по вул. Миру, 19, Немирівського району Вінницької області - повернути заявнику.
Роз'яснити заявнику, що повернення заяви про забезпечення позову не позбавляє заявника повторно подати заяву про забезпечення позову, якщо перестануть існувати обставини, що стали підставою для повернення заяви про забезпечення позову.
На ухвалу суду може бути подана апеляційна скарга протягом пятнадцяти днів з дня її складення .
Суддя:
Суд | Немирівський районний суд Вінницької області |
Дата ухвалення рішення | 17.04.2018 |
Оприлюднено | 27.04.2018 |
Номер документу | 73635532 |
Судочинство | Цивільне |
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні