ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
02.05.2018 р. Справа№ 914/792/18
Суддя Березяк Н.Є., розглянувши матеріали
заяви:приватного акціонерного товариства Львівське акціонерне товариство ім. Лесі Українки , м. Львів, про:забезпечення позову у справі, за позовом: приватного акціонерного товариства Львівське акціонерне товариство ім. Лесі Українки , м. Львів, до відповідача:товариства з обмеженою відповідальністю Виробничо-торгове підприємство Полькотекс-Україна , м. Львів, про: визнання договору купівля-продажу від 24.03.2015 недійсним, визнав, що дана заява про забезпечення позову подана без додержання вимог, визначених статтею 139 Господарського процесуального кодексу України.
Відповідно до частини 1 статті 139 Господарського процесуального кодексу України заява про забезпечення позову подається в письмовій формі, підписується заявником і повинна містити: 1) найменування суду, до якого подається заява; 2) повне найменування (для юридичних осіб) або ім'я (прізвище, ім'я та по батькові) (для фізичних осіб) заявника, його місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України, реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України, номери засобів зв'язку та адресу електронної пошти, за наявності; 3) предмет позову та обґрунтування необхідності забезпечення позову; 4) захід забезпечення позову, який належить застосувати, з обґрунтуванням його необхідності; 5) ціну позову, про забезпечення якого просить заявник; 6) пропозиції заявника щодо зустрічного забезпечення; 7) інші відомості, потрібні для забезпечення позову.
Частиною 4 статі 139 Господарського процесуального кодексу України встановлено, що у заяві можуть бути зазначені кілька заходів забезпечення позову, що мають бути вжиті судом, із обґрунтуванням доцільності вжиття кожного з цих заходів.
Так, суд розглянувши подану заяву, вказує, що заявник просить вжити заходів до забезпечення позову шляхом накладення арешту на майно, відчужене за оспорюваним договором купівлі-продажу або встановленням заборони третій особі ОСОБА_1 здійснювати відчуження спірного майна - адміністративного корпусу літ. А-2 загальною площею 103,5 кв.м. за адресою: м. Львів, вул. Під Дубом 7а реєстраційний номер об'єкта нерухомого майна в ЄДР 1333147746101 до винесення остаточного рішення у справі.
Однак, як встановлено судом, позивачем чітко не вказано, який саме захід забезпечення позову він просить застосувати, та не обґрунтовано його необхідності. Заявник лише обґрунтовує необхідність застосування заходів забезпечення позову загалом, зазначаючи про 2 (два) види забезпечення позову, щодо кожного із яких не дає обґрунтованості необхідності застосування кожного із них.
Крім того, позивачем повторно (ухвала Господарського суду Львівської області від 30.03.2018 у справі №914/553/18) порушено вимоги п. 6 ч. 1 ст. 139 Господарського процесуального кодексу України, де встановлено, що заява про забезпечення позову подається в письмовій формі, підписується заявником і повинна містити пропозиції заявника щодо зустрічного забезпечення. Проте в порушення даних вимог закону, заявником не вказано пропозицій щодо зустрічного забезпечення, а вказано лише про відсутність підстав для встановлення зустрічного забезпечення.
Додатково, суд звертає увагу заявника, що питання, які стосуються учасників справи, тобто, третіх осіб у справі, можуть бути вирішені лише після залучення останніх до участі у справі.
Відповідно до частини 7 статті 140 Господарського процесуального кодексу України суд, встановивши, що заяву про забезпечення позову подано без додержання вимог статті 139 цього Кодексу, повертає її заявнику, про що постановляє ухвалу.
Враховуючи наведене, керуючись статтями 139, 140 Господарського процесуального кодексу України, суд
УХВАЛИВ:
1. Заяву про забезпечення позову (вх.№1136/18) приватного акціонерного товариства Львівське акціонерне товариство ім. Лесі Українки повернути заявнику без розгляду.
Ухвала набрала законної сили 02.05.2018 та підлягає оскарженню у порядку та строки передбачені Господарським процесуальним кодексом України.
Додаток: заява про забезпечення позову з додатком - 3 арк.
Суддя Березяк Н.Є.
Суд | Господарський суд Львівської області |
Дата ухвалення рішення | 02.05.2018 |
Оприлюднено | 02.05.2018 |
Номер документу | 73701940 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Львівської області
Березяк Н.Є.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні