Ухвала
від 03.05.2018 по справі 537/379/18
КРЮКІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.КРЕМЕНЧУКА

Провадження № 1-в/537/189/2018

Справа № 537/379/18

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

03.05.2018 року Крюківський районний суд м.Кременчука Полтавської області в складі головуючого судді ОСОБА_1 , при секретарі ОСОБА_2 , за участю прокурора ОСОБА_3 , розглянувши клопотання засудженої ОСОБА_4 про вирішення питання, пов`язаного з речовим доказом в кримінальному провадженні №42017171090000059 від 29 січня 2018 року, щодо осіб ОСОБА_5 , ОСОБА_4 , ОСОБА_6 , обвинувачених за ст.27ч.3,ст.28ч.3,ст.205ч.2 КК України,-

встановив:

До суду звернулася засуджена ОСОБА_4 із вказаним клопотанням, в якому просить вирішити питання про долю речових доказів, а саме повернути ОСОБА_7 флеш-накопичувач Verico Climber 16, мобільний телефон Samsung E1200, флеш-накопичувавч білого кольору Coral Sea, мобільний телефон Huawei P8, мобільний телефон Xiomi M5, флеш-накопичувач Good Ram 8 Gb, ,які вилучені органом досудового слідства під час кримінального провадження.

Дослідивши матеріали справи, суд дійшов наступного.

Згідно вироку Крюківського районного суду м. Кременчука Полтавської області від 08.02.2018 року у справі № 537/379/18 угоду від 29 січня 2018 року по кримінальному провадженню №42017171090000059 від 26.06.2017року про визнання винуватостіукладену між прокурором відділу нагляду за додержанням законів органами,які ведуть боротьбу із організованою злочинністю прокуратури Полтавської області радником юстиції ОСОБА_8 , який на підставі ст.37КПК України надані повноваження прокурора у кримінальному провадженні та обвинуваченим ОСОБА_5 затверджено.

Визнано ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 винуватим за ч.3 ст.27, ч.3 ст.28, ч.2 ст.205 КК Українита призначити узгоджене покарання у виді штрафу у розмірі3235/три тисячі двісті тридцять п*ять/ неоподаткованих мінімумів доходів громадян, тобто55000/п*ятдесят п*ять тисяч/грн. Запобіжний захід ОСОБА_5 до набрання вироком законної сили обрати особисте зобов*язання, поклавши на нього обов*язки не відлучатися із населеного пункту, в якому він зареєстрований та проживає, без дозволу суду, повідомляти про зміну свого місця проживання.

Угоду від 29 січня 2018 року по кримінальному провадженню №42017171090000059 від 26.06.2017рокупро визнання винуватості, укладену між прокурором відділу нагляду за додержанням законів органами, які ведуть боротьбу із організованою злочинністю прокуратури Полтавської області радником юстиції ОСОБА_8 , який на підставі ст.37КПК України надані повноваження прокурора у кримінальному провадженні та обвинуваченою ОСОБА_4 - затверджено. Визнано ОСОБА_4 ІНФОРМАЦІЯ_2 , винуватою за ч.3 ст.28, ч.2 ст.205 КК Українита призначити узгоджене покарання у виді штрафу у розмірі3000/три тисячі/ неоподаткованих мінімумів доходів громадян, тобто51000/п*ятдесят одна тисяча/грн.. Запобіжний захід ОСОБА_4 до набрання вироком законної сили обрати особисте зобов*язання , поклавши на неї обов*язки не відлучатися із населеного пункту, в якому вона зареєстрована та проживає, без дозволу суду, повідомляти про зміну свого місця проживання.

Угоду від 29 січня 2018 року по кримінальному провадженню №42017171090000059 від 26.06.2017рокупро визнання винуватості укладену між прокурором відділу нагляду за додержанням законів органами, які ведуть боротьбу із організованою злочинністю прокуратури Полтавської області радником юстиції ОСОБА_8 , який на підставі ст.37КПК України надані повноваження прокурора у кримінальному провадженні та обвинуваченим ОСОБА_9 - затверджено. Визнано ОСОБА_9 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , винуватим за ч.3 ст.28, ч.2 ст.205 КК Українита призначити узгоджене покарання у виді штрафу у розмірі3000/три тисячі / неоподаткованих мінімумів доходів громадян, тобто51000/п*ятдесят одна тисяча/грн.. Запобіжний захід ОСОБА_9 до набрання вироком законної сили обрати особисте зобов*язання, поклавши на нього обов*язки не відлучатися із населеного пункту, в якому він зареєстрований та проживає, без дозволу суду, повідомляти про зміну свого місця проживання.

Як передбачено ч. 5ст. 534 КПК Українипроцесуальні питання, повязані з виконанням судових рішень у кримінальному провадженні, вирішує суддя суду першої інстанції одноособово, якщо інше не передбачено цим Кодексом.

Відповідно до ч. 1ст. 539 КПК Українипитання, які виникають під час та після виконання вироку вирішуються судом за клопотанням (поданням) прокурора, засудженого, його захисника, законного представника, органу або установи виконання покарань, а також інших осіб, установ або органів у випадках, встановлених законом.

Разом з тим, підстав для розгляду вказаного клопотання в порядку ст.ст.537,539 КПК Українисудом не встановлено, оскільки такий порядок передбачено для виконання саме вироків.

Згідно ч. 1ст. 9 КПК Українипід час кримінального провадження суд, слідчий суддя, прокурор, керівник органу досудового розслідування, слідчий, інші службові особи органів державної влади зобовязані неухильно додержуватися вимогКонституції України, цього Кодексу, міжнародних договорів, згода на обовязковість яких надана Верховною Радою України, вимог інших актів законодавства.

Як передбачено ч. 1ст. 23 КПК Українисуд досліджує докази безпосередньо.

Відповідно до ч. 1 та 3ст. 26 КПК Українисторони кримінального провадження є вільними у використанні своїх прав у межах та у спосіб, передбачених цим Кодексом.

Як передбачено ч. 1ст. 317 КПК Українидокументи, інші матеріали, надані суду під час судового провадження його учасниками, судові рішення та інші документи і матеріали, що мають значення для цього кримінального провадження, долучаються до обвинувального акта, клопотання про застосування примусових заходів медичного або виховного характеру, клопотання про звільнення від кримінальної відповідальності і є матеріалами кримінального провадження (кримінальною справою).

Відповідно до ч. 4ст. 291 КПК Українинадання суду інших документів (крім передбачених цією нормою Закону) до початку судового розгляду забороняється.

Речовими доказами є матеріальні обєкти, які були знаряддям вчинення кримінального правопорушення, зберегли на собі його сліди або містять інші відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження, в тому числі предмети, що були обєктом кримінально протиправних дій, гроші, цінності та інші речі, набуті кримінально протиправним шляхом або отримані юридичною особою внаслідок вчинення кримінального правопорушення.

Документи є речовими доказами, якщо вони містять ознаки, зазначені вчастині першій цієї статті (ст. 98 КПК України).

Згідно ч.ч. 1, 2, 3ст. 99 ЦПК Українидокументом є спеціально створений з метою збереження інформації матеріальний обєкт, який містить зафіксовані за допомогою письмових знаків, звуку, зображення тощо відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження.

До документів, за умови наявності в них відомостей, передбачених частиною першою цієї статті, можуть належати матеріали фотозйомки, звукозапису, відеозапису та інші носії інформації (у тому числі електронні).

Як передбачено ч.ч. 1-3, 5, 9ст. 100 КПК Україниречовий доказ, який був наданий стороні кримінального провадження або нею вилучений, повинен бути якнайшвидше повернутий володільцю, крім випадків, передбачених статтями160-166,170-174цьогоКодексу.

Речовий доказ або документ, наданий добровільно або на підставі судового рішення, зберігається у сторони кримінального провадження, якій він наданий. Сторона кримінального провадження, якій наданий речовий доказ або документ, зобов`язана зберігати їх у стані, придатному для використання у кримінальному провадженні. Речові докази, які отримані або вилучені слідчим, прокурором, оглядаються, фотографуються та докладно описуються в протоколі огляду. Зберігання речових доказів стороною обвинувачення здійснюється в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.

Документ повинен зберігатися протягом усього часу кримінального провадження. За клопотанням володільця документа слідчий, прокурор, суд можуть видати копії цього документа, за необхідності - його оригінал, долучивши замість них до кримінального провадження завірені копії.

Речові докази та документи, надані суду, зберігаються в суді, за винятком випадків, передбачених частиною шостою цієї статті, а також речових доказів у вигляді громіздких або інших предметів, що вимагають спеціальних умов зберігання, які можуть знаходитися в іншому місці зберігання.

Питання про спеціальну конфіскацію та долю речових доказів і документів, які були надані суду, вирішується судом під час ухвалення судового рішення, яким закінчується кримінальне провадження. Такі докази і документи повинні зберігатися до набрання рішенням законної сили. У разі закриття кримінального провадження слідчим або прокурором питання про спеціальну конфіскацію та долю речових доказів і документів вирішується ухвалою суду на підставі відповідного клопотання, яке розглядається згідно ізстаттями 171-174 цього Кодексу.

При цьому: 1) гроші, цінності та інше майно, які підшукані, виготовлені, пристосовані або використані як засоби чи знаряддя вчинення кримінального правопорушення та/або зберегли на собі його сліди, конфіскуються, крім випадків, коли власник (законний володілець) не знав і не міг знати про їх незаконне використання. у такому разі зазначені гроші, цінності та інше майно повертаються законному володільцю); 2) гроші, цінності та інше майно, які призначалися (використовувалися) для схиляння особи до вчинення кримінального правопорушення, фінансування та/або матеріального забезпечення кримінального правопорушення або винагороди за його вчинення, конфіскуються; 3) майно, що було предметом кримінального правопорушення, пов`язаного з незаконним обігом, та/або вилучене з обігу, відповідним установам або знищується; 4) майно, яке не має ніякої цінності не може бути використане,знищується а у разі необхідності - передається до . криміналістичних колекцій експертних установ або заінтересованим особам на їх прохання; 5) гроші, цінності та інше майно, що були предметом кримінального правопорушення або іншого суспільно небезпечного діяння, конфіскуються, крім тих. які повертаються власнику (законному володільцю), а якщо його не встановлено - переходять У власність держави в установленому Кабінетом Міністрів України порядку; 6) гроші, цінності та інше майно, що одержані фізичною або юридичною особою внаслідок вчинення кримінального правопорушення та/або є доходами від нього, а також майно, в яке їх було повністю або частково перетворено, конфіскуються; 6-1) майно (грошові кошти або інше майно, а також доходи від них) засудженого за вчинення корупційного злочину. легалізації (відмивання) доходів, одержаних злочинним шляхом, його пов`язаної особи конфіскується, якщо в суді не підтверджено законність підстав набуття прав на таке майно; 7) документи, що є речовими доказами, залишаються в матеріалах кримінального провадження протягом усього часу їх зберігання.

Під час вирішення питання щодо спеціальної конфіскації насамперед має бути вирішене питання про повернення грошей, цінностей та іншого майна власнику законному володільцю) та/або про відшкодування шкоди, завданої кримінальним правопорушенням. Застосування спеціальної конфіскації здійснюється тільки після доведення в судовому порядку стороною обвинувачення, що власник (законний володілець) грошей, цінностей та іншого майна знав про їх незаконне походження та/або використання. У разі відсутності у винної особи майна, на яке може бути звернене стягнення, крім майна, яке підлягає спеціальній конфіскації, збитки, завдані потерпілому, цивільному позивачу, відшкодовуються за рахунок коштів від реалізації конфіскованого майна, а частина, що залишилася, переходить у власність держави.

Спір про належність речей, що підлягають поверненню, вирішується у порядку цивільного судочинства. У такому випадку річ зберігається до набрання рішенням суду законної сили.

Враховуючи викладене, встановлені обставини справи, вислухавши прокурора, а також враховуючи ухвалу Крюківського районного суду м. Кременчука Полтавської області від 08.02.2018 року , докази, про відповідність зазначених у клопотанні речей та документів критеріям, зазначеним в ч.9 ст. 100 КПК України, суду не надані, відомості про наявність спору про їх належність відсутні, останнє не є майном, що вилучене з обігу, тому суддя вважає, що клопотання підлягає задоволенню.

На підставі викладеного та керуючисьст. 100 КПК України,

ухвалив:

Клопотання засудженої ОСОБА_4 про вирішення питання долі речових доказів у кримінальному провадженні задовольнити.

Зобов*язати СВ ФР Кременчуцької ОДПІ ГУ ДФС у Полтавській області повернути ОСОБА_7 слідуюче майно: флеш-накопичувач Verico Climber 16, мобільний телефон Samsung E1200, флеш-накопичувавч білого кольору Coral Sea, мобільний телефон Huawei P8, мобільний телефон Xiomi M5, флеш-накопичувач Good Ram 8 Gb, які вилучені органом досудового слідства під час кримінального провадження №42017171090000059 від 29 січня 2018 року, щодо осіб ОСОБА_5 , ОСОБА_4 , ОСОБА_6 , обвинувачених за ст.27ч.3,ст.28ч.3,ст.205ч.2 КК України

Ухвала може бути оскаржена до Апеляційного суду Полтавської області протягом 7 днів з дня її оголошення шляхом подання апеляції через Крюківський районний суд м.Кременчука .

Суддя: ОСОБА_1

СудКрюківський районний суд м.Кременчука
Дата ухвалення рішення03.05.2018
Оприлюднено28.02.2023
Номер документу73750874
СудочинствоКримінальне

Судовий реєстр по справі —537/379/18

Ухвала від 14.02.2019

Кримінальне

Касаційний кримінальний суд Верховного Суду

Кишакевич Лев Юрійович

Ухвала від 14.01.2019

Кримінальне

Полтавський апеляційний суд

Захожай О. І.

Ухвала від 07.08.2018

Кримінальне

Крюківський районний суд м.Кременчука

Сьоря С. І.

Ухвала від 12.06.2018

Кримінальне

Крюківський районний суд м.Кременчука

Маханьков О. В.

Ухвала від 05.06.2018

Кримінальне

Крюківський районний суд м.Кременчука

Маханьков О. В.

Ухвала від 03.05.2018

Кримінальне

Крюківський районний суд м.Кременчука

Маханьков О. В.

Ухвала від 26.04.2018

Кримінальне

Крюківський районний суд м.Кременчука

Маханьков О. В.

Ухвала від 25.04.2018

Кримінальне

Крюківський районний суд м.Кременчука

Маханьков О. В.

Ухвала від 17.04.2018

Кримінальне

Крюківський районний суд м.Кременчука

Маханьков О. В.

Ухвала від 12.04.2018

Кримінальне

Крюківський районний суд м.Кременчука

Маханьков О. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні