Справа № 441/635/18
2/441/452/2018
У х в а л а
про залишення позовної заяви без руху
"26" квітня 2018 р. суддя Городоцького районного суду Львівської області Малахова - Онуфер А.М., вивчивши матеріали позовної заяви служби у справах дітей Городоцької районної державної адміністрації Львівської області до ОСОБА_1, ОСОБА_2, третя особа Городоцький районний центр соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді про позбавлення батьківських прав, -
в с т а н о в и в :
Позовна заява подана без додержання вимог, викладених у ст. ст. 175 і 177 ЦПК України і зокрема позовна заява не містить :
- ідентифікаційного коду юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України);
- спосіб (способи) захисту прав або інтересів, передбачений законом чи договором, або інший спосіб (способи) захисту прав та інтересів, який не суперечить закону і який позивач просить суд визначити у рішенні; якщо позов подано до кількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з них;
- виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини;
- відомості про вжиття заходів досудового врегулювання спору, якщо такі проводилися, в тому числі, якщо законом визначений обов'язковий досудовий порядок урегулювання спору;
- перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності); зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви;
- попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести у зв'язку із розглядом справи;
- підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього ж відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.
Окрім іншого, особи можуть бути позбавлені батьківських прав лише щодо дитини, яка не досягла 18р., і тільки з підстав передбачених ст. 164 СК України.
Як убачається із змісту заяви, позивач викладаючи обставини на обґрунтування своїх вимог, не зазначає доказів того, що відповідачі зловживають алкоголем, не цікавляться вихованням дітей, не можуть пояснити виникнення слідів синців та подряпин на тілі дитини інше, в тому числі заява не містить викладу обставин із зазначенням доказів на захисні приписи служби дільничних інспекторів правоохоронних органів щодо попередження насильства в сім'ї щодо неповнолітніх, протоколи поліції, копії вироків суду, постанови слідчих органів щодо протиправних дій стосовно дітей, а також довідок медичних закладів про те, що батьки страждають хронічним алкоголізмом.
Також у заяві не зазначено та не долучено до позову належних характеристик на обох батьків про позбавлення батьківських прав яких просить позивач та характеристик на обох дітей з відповідних навчальних закладів.
Крім цього, у прохальній частині заяви позивачем заявлено вимогу про стягнення аліментів з ОСОБА_1 на малолітнього сина ОСОБА_3 та з ОСОБА_2 на малолітніх дітей ОСОБА_3 і ОСОБА_4 у розмірі не менше 30% відсотків прожиткового мінімуму для дітей відповідного віку з дня поданя заяви і до досягнення повноліття.
Між тим, така вимога у заяві не обґрунтована, обставин щодо неї - не викладено, зокрема не зазначено номер розрахункового рахунку та особу на користь якої слід стягувати аліменти з відповідачів на утримання неповнолітніх дітей, необґрунтовано розмір аліментів - 30% прожиткового мінімуму та спосіб стягнення ( слід стягувати з обох батьків 30% на обох дітей чи з кожного із батьків на кожну дитину по 30%, при цьому згідно Закону №2038-VІІІ від 17.05.2017р., мінімальний розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим, ніж 50 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку).
Також слід зазначити, що статтями 183 і 184 СК України передбачено підстави визначення розміру аліментів у частці від заробітку (доходу) матері, батька дитини та визначення розміру аліментів у твердій грошовій сумі.
Позбавлення батьківський прав є виключною мірою, яка тягне за собою серйозні правові наслідки як для батька (матері), так і для дитини (ст. 166 СК України ). Таким чином, позбавлення батьківських прав допускається лише тоді, коли змінити поведінку батьків у кращу сторону неможливо, і лише при наявності вини в діях батьків.
Однак позивачем у заяві не зазначено, до заяви не долучено належних доказів щодо попередження батьків про необхідність змінити ставлення до виховання їх дітей.
А відтак, позивачу слід обґрунтувати заявлені вимоги із зазначенням та покликанням на належні та допустимі докази.
Відповідно до ч. 5 ст. 177 ЦПК України позивач зобов'язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).
Виходячи з наведеного, на підставі ч.1 ст. 185 ЦПК України позовну заяву слід залишити без руху для усунення вказаних вище недоліків.
Керуючись ст. 185 ЦПК України, -
у х в а л и в :
позовну заяву служби у справах дітей Городоцької районної державної адміністрації Львівської області до ОСОБА_1, ОСОБА_2, третя особа Городоцький районний центр соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді про позбавлення батьківських прав - залишити без руху.
Надати позивачу термін для усунення недоліків заяви - десять днів з дня вручення ухвали.
У випадку невиконання вимог ухвали, позовна заява буде визнана неподаною та повернута позивачу.
Ухвала остаточна, оскарженню не підлягає.
С у д д я : ОСОБА_5 - Онуфер
Суд | Городоцький районний суд Львівської області |
Дата ухвалення рішення | 26.04.2018 |
Оприлюднено | 04.05.2018 |
Номер документу | 73758978 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Городоцький районний суд Львівської області
Малахова-Онуфер А. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні