Справа №4-90/2009
П О С Т А Н О В А
про зміну запобіжного заходу
“14 “ грудня 2009 року. смт. Добровеличківка.
Добровеличківський районний суд Кіровоградської області в складі суду:
Головуючого судді: Ведющенко В.В.
при секретарі Колєснік С.Ю.
за участю прокурора Суворова О.Л.
слідчого СВ Добровеличківського РВ УМВСУ ОСОБА_1
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі судових засідань Добровеличеківського районного суду Кіровоградської області, подання слідчого СВ Добровеличківського РВ УМВС України в Кіровоградській області лейтенанта міліції ОСОБА_1 ,про зміну запобіжного заходу ”Підписки про невиїзд” на “Взяття під варту “ відносно обвинуваченої
ОСОБА_2 ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженки ІНФОРМАЦІЯ_2, жительки м. Кіровоград, вул. Полтавська-28, кв.№2 (зареєстрована ІНФОРМАЦІЯ_3, вул. Нагірна-19, Львівської області), громадянки України, не одружена, дітей на утриманні не має, не працюючої, раніше не судима, у скоєнні злочину передбаченого ч.1 ст.186 КК України,
В С Т А Н О В И В :
Слідчий СВ Добровеличківського РВ УМВСУ в Кіровоградській області ОСОБА_1, звернувся до суду з поданням, погодженим з прокурором Добровеличківського району Кіровоградської області про зміну запобіжного заходу ” Підписки про невиїзд ” на “ Взяття під варту “ обвинуваченій ОСОБА_2. Подання мотивував тим, що 04.08.2008 року приблизно о 15 годині ОСОБА_2 перебуваючи в смт. Добровеличківка по вул. Поповича, Добровеличківського району, Кіровоградської області неподалік від адміністративної будівлі Добровеличківського відділу соціального забезпечення, зустріла представників фірми “Імідж” з м. Первомайська, Миколаївської області, та з корисливих мотивів корисливої з метою заволодіння чужим майном, діючи з прямим умислом, відкрито заволоділа чужим майном , а саме дорожною сумкою яка належала потерпілі ОСОБА_3, в якій знаходилася косметика фірми “Імідж”, паспорт громадянки ОСОБА_3 та мобільний телефон “Самсунг” , з викраденим з місця скоєння злочину обвинувачена зникла, розпорядившись викраденим чужим майном на власний розсуд, завдавши потерпілій істотної шкоди.
Таким чином ОСОБА_2 скоїла злочин передбачений ч.1 ст.186 КК України кваліфікований органом досудового слідства, як відкрите викрадення чужого майна (грабіж).
Будучи опитаною як обвинувачена ОСОБА_2 пояснила; що вона дійсно забрала сумку у потерпілої ОСОБА_3, але вину вона визнає частково пояснюючи це тим, що вона хотіла покарати представників фірми з іншої області, які порушили неписані правила торгівлі і крім цього заробити гроші реалізувавши забраний товар.
На позицію органу досудового слідства, вина ОСОБА_2 підтверджується показами потерпілих: ОСОБА_3, ОСОБА_4; показами свідків ОСОБА_5, неповнолітньої ОСОБА_6, ОСОБА_7, ОСОБА_8, ОСОБА_9; протоколом огляду місця події, та висновком судово-товарознавчої експертизи.
При зміні запобіжного заходу ОСОБА_2, слід врахувати те, що обвинувачена скоїла злочин, за який передбачено покарання в вигляді позбавлення волі на строк до 4 років. Після порушення кримінальної справи, та проведення ряду слідчих дій в тому числі пред’явленні обвинувачення, умисно залишила своє місце проживання, не повідомивши про це органи досудового слідства, чим порушила умови підписки про невиїзд. До теперішнього часу місце знаходження ОСОБА_2 не встановлено.
Прокурор в процесі та слідчий Гец А.В. висловили перед судом позицію в якій просять суд надати дозвіл на затримання обвинуваченої на строк 48 годин для доставлення обвинуваченої до суду для вирішення питання про зміну міри запобіжного заходу.
Заслухавши думку прокурора, вивчивши матеріали подання, суд вважає, що позиція прокурора обгрунтована і клопотання про затримання обвинуваченої на строк 48 годин для доставлення її до суду підлягає задоволенню повністю. Судом встановлено , що обвинувачена порушила ум ови запобіжного заходу обраного раніше відносно неї , тому є законні підстави для її затримання і доставлення до суду для вирішення подання про зміну запобіжного заходу на більш суровий ніж «Підписка про не виїзд».
Відповідно до правил визначених ч.4 ст.165-2 КПК України, якщо в поданні ставиться питання про взяття під варту особи, яка перебуває на волі, суддя вправі своєю постановою дати дозвіл на затримання обвинуваченого і доставку його в суд під вартою.
Керуючись ст.ст.148,149,150, 155,158, 165-2 КПК України, Постанови Пленуму Верховного суду України від 25.04. 2003 року № 4 “Про практику застосування судами запобіжного заходу у вигляді взяття під варту та продовження строків тримання під вартою на стадіях дізнання і досудового слідства”, -
П О С Т А Н О В И В :
Дати дозвіл Добровеличківському РВ УМВС України в Кіровоградській області на затримання обвинуваченої ОСОБА_2 ІНФОРМАЦІЯ_1, жительки м. Кіровоград, вул. Полтавська-28, кв.№2 (зареєстрована ІНФОРМАЦІЯ_4, вул. Нагірна-19, Львівської області), в скоєнні злочину передбаченого ч.1 ст.186 КК України і доставку її в суд під вартою для вирішення питання про зміну запобіжного заходу “ Підписки про не виїзд “ на “Взяття під варту” протягом 48 годин з моменту її доставки в Добровеличківський РВ УМВС України в Кіровоградській області.
Копію постанови для нагляду за виконанням постанови направити прокурору Добровеличківського району Кіровоградської області.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя Добровеличківського районного суду
Кіровоградської області ОСОБА_10
Суд | Добровеличківський районний суд Кіровоградської області |
Дата ухвалення рішення | 14.12.2009 |
Оприлюднено | 14.01.2010 |
Номер документу | 7386617 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Кам’янобрідський районний суд м. Луганська
Вишняк Максим Володимирович
Кримінальне
Кам’янобрідський районний суд м. Луганська
Вишняк Максим Володимирович
Кримінальне
Добровеличківський районний суд Кіровоградської області
Ведющенко Віктор Володимирович
Кримінальне
Ярмолинецький районний суд Хмельницької області
Худик Микола Павлович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні