Ухвала
від 10.05.2018 по справі 922/3969/17
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Держпром, 8-й під'їзд, майдан Свободи, 5, м. Харків, 61022,

тел. приймальня (057) 705-21-42, тел. канцелярія 705-14-41, факс 705-14-41


УХВАЛА

"10" травня 2018 р.Справа № 922/3969/17

Господарський суд Харківської області у складі:

судді Калантай М.В.

при секретарі судового засідання Семенові О.Є.

розглянувши матеріали справи

за позовом Закритого акціонерного товариства "Аероплан", м.Москва Російська Федерація до Товариства з обмеженою відповідальністю "Книголенд", м.Харків за участю третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, на стороні відповідача: Товариства з обмеженою відповідальністю "Видавництво "Ранок", м.Харків про стягнення 37230,00грн. за участю представників:

від позивача - Гур'єв А.А., довіреність від 14.11.2017

від відповідача - Махонін О.С., довіреність від 18.11.2015

від третьої особи - не з'явився

ВСТАНОВИВ:

Закрите акціонерне товариство "Аероплан" (далі за текстом - позивач) звернулося до господарського суду Харківської області з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю "Книголенд" (далі за текстом - відповідач), в якому, з урахуванням заяви про збільшення позовних вимог, просить стягнути 37230,00грн.

На підтвердження позовних вимог позивач посилається на те, що відповідач незаконно використав об'єкти авторського права, виключні майнові права на які належать позивачу, у зв'язку з чим повинен сплатити компенсацію та штраф, передбачені Законом України "Про авторське право і суміжні права".

Ухвалою господарського суду Харківської області від 29.01.2018 до участі у справі як третю особу, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, на стороні відповідача залучено Товариство з обмеженою відповідальністю "Видавництво "Ранок" (далі за текстом - третя особа).

Ухвалою господарського суду Харківської області від 26.02.2018 призначено судову відеотехнічну експертизу та зупинено провадження у даній справі.

Постановою Харківського апеляційного господарського суду від 17.04.2018 вказану ухвалу скасовано, справу передано на розгляд до господарського суду Харківської області.

Ухвалою господарського суду Харківської області від 07.05.2018 провадження у справі № 922/3969/17 поновлено, підготовче засідання призначено на 10.05.2018.

08 травня 2018 року до господарського суду Харківської області надійшла заява позивача про відвід судді Калантай М.В., яка мотивована наявністю обставин, що, на думку ЗАТ "Аероплан", викликають сумнів у неупередженості та об'єктивності судді. При цьому, заявник вказує про свою незгоду з винесенням судом ухвали від 26.02.2018 про зупинення провадження у справі, яка була скасована в апеляційному порядку.

У підготовчому засіданні представник позивача просив задовольнити заяв про відвід судді.

Представник відповідача проти задоволення заяви про відвід заперечував, просив залишити її без задоволення.

Третя особа свого представника у підготовче засідання не направила, про час і місце розгляду справи повідомлена належним чином.

Частинами 2-3 статті 39 ГПК України встановлено, що питання про відвід судді вирішує суд, який розглядає справу. Суд задовольняє відвід, якщо доходить висновку про його обґрунтованість. Якщо суд доходить висновку про необґрунтованість заявленого відводу, він вирішує питання про зупинення провадження у справі. У цьому випадку вирішення питання про відвід здійснюється суддею, який не входить до складу суду, що розглядає справу, і визначається у порядку, встановленому частиною першою статті 32 цього Кодексу. Такому судді не може бути заявлений відвід.

Згідно з частиною 7 статті 39 ГПК України питання про відвід має бути розглянуто не пізніше двох днів з дня надходження заяви про відвід, а у випадку розгляду заяви про відвід суддею іншого суду - не пізніше десяти днів з дня надходження заяви про відвід.

Розглянувши заяву про відвід, суд вважає її необґрунтованою, виходячи з наступного.

Частиною 1 статті 35 ГПК України визначено, що суддя не може розглядати справу і підлягає відводу (самовідводу), якщо: 1) він є членом сім'ї або близьким родичем (чоловік, дружина, батько, мати, вітчим, мачуха, син, дочка, пасинок, падчерка, брат, сестра, дід, баба, внук, внучка, усиновлювач чи усиновлений, опікун чи піклувальник, член сім'ї або близький родич цих осіб) сторони або інших учасників судового процесу, або осіб, які надавали стороні або іншим учасникам справи правничу допомогу у цій справі, або іншого судді, який входить до складу суду, що розглядає чи розглядав справу; 2) він брав участь у справі як свідок, експерт, спеціаліст, перекладач, представник, адвокат, секретар судового засідання, або надавав стороні чи іншим учасникам справи правничу допомогу в цій чи іншій справі; 3) він прямо чи побічно заінтересований у результаті розгляду справи; 4) було порушено порядок визначення судді для розгляду справи; 5) є інші обставини, які викликають сумнів у неупередженості або об'єктивності судді.

Згідно з частинами 2-4 статті 38 ГПК України з підстав, зазначених у статтях 35, 36 і 37 цього Кодексу, судді, секретарю судового засідання, експерту, спеціалісту, перекладачу може бути заявлено відвід учасниками справи. Відвід повинен бути вмотивованим і заявленим протягом десяти днів з дня отримання учасником справи ухвали про відкриття провадження у справі, але не пізніше початку підготовчого засідання або першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження. Після спливу вказаного строку заявляти відвід (самовідвід) дозволяється лише у виняткових випадках, коли про підставу відводу (самовідводу) заявнику не могло бути відомо до спливу вказаного строку, але не пізніше двох днів з дня, коли заявник дізнався про таку підставу.

Як вказує позивач у заяві про відвід, ухвала господарського суду Харківської області від 26.02.2018 була винесена з порушенням норм процесуального права.

Вказані доводи були предметом апеляційного перегляду та за його результатами вказана ухвала була скасована судом апеляційної інстанції, а справа відповідно до вимог частини 3 статті 271 ГПК України передана на розгляд до господарського суду Харківської області.

Слід зауважити, що частиною 13 статті 32 ГПК України встановлено, що справа, розгляд якої розпочато одним суддею чи колегією суддів, повинна бути розглянута тим самим суддею чи колегією суддів, за винятком випадків, які унеможливлюють участь судді у розгляді справи, та інших випадків, передбачених цим Кодексом.

Зокрема, відповідно до частини 1 статті 36 ГПК України суддя, який брав участь у вирішенні справи в суді першої інстанції, не може брати участі в розгляді цієї самої справи в судах апеляційної і касаційної інстанцій, а так само у новому розгляді справи судом першої інстанції після скасування рішення суду або ухвали про закриття провадження в справі.

Отже, чинне процесуальне законодавство не визначає факт скасування ухвали про зупинення провадження у справі як обставину, що унеможливлює участь судді, що постановив таку ухвалу, у подальшому розгляді справи.

Щодо посилань позивача на упереджене ставлення судді Калантай М.В. при вирішенні спору та її "лояльне ставлення до сторони відповідача" суд зазначає, що вони ґрунтуються лише на припущеннях, що не підтверджені жодними доказами.

Самий лише факт того, що суд апеляційної інстанції не погодився з позицією судді першої інстанції щодо необхідності призначення судової експертизи для належного дослідження доказу (відеозапису), на якому ґрунтуються позовні вимоги, та скасував відповідну ухвалу, не є автоматичним підтвердженням наявності у діях суду першої інстанції ознак упередженості щодо однієї із сторін.

За таких обставин суд доходить висновку про необґрунтованість заявленого відводу та необхідність зупинення провадження у справі.

Так, пунктом 5 частини 1 статті 228 ГПК України встановлено, що суд може за заявою учасника справи, а також з власної ініціативи зупинити провадження у справі у випадку надходження заяви про відвід судді.

Відповідно до пункту 9 частини 1 статті 229 ГПК України провадження у справі зупиняється у випадках, встановлених пунктом 5 частини першої статті 228 цього Кодексу - до вирішення питання про відвід.

У зв'язку з викладеним, провадження у справі підлягає зупиненню до вирішення питання про відвід судді Калантай М.В. суддею, який не входить до складу суду, що розглядає справу, і визначається у порядку, встановленому частиною першою статті 32 цього Кодексу.

Керуючись статтями 35, 38, 39, 228, 234 Господарського процесуального кодексу України, суд -

УХВАЛИВ:

Провадження у справі 922/3969/17 зупинити до вирішення питання про відвід судді Калантай М.В.

Ухвала набирає законної сили негайно після її оголошення.

Апеляційна скарга на ухвалу суду може бути подана до Харківського апеляційного господарського суду протягом десяти днів з дня її проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини ухвали суду, або у разі вирішення питання без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повної ухвали.

Повна ухвала складена 10.05.2018.

Суддя М.В. Калантай

СудГосподарський суд Харківської області
Дата ухвалення рішення10.05.2018
Оприлюднено11.05.2018
Номер документу73871482
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —922/3969/17

Рішення від 12.09.2018

Господарське

Господарський суд Харківської області

Аюпова Р.М.

Ухвала від 12.09.2018

Господарське

Господарський суд Харківської області

Аюпова Р.М.

Ухвала від 20.08.2018

Господарське

Господарський суд Харківської області

Аюпова Р.М.

Ухвала від 04.07.2018

Господарське

Господарський суд Харківської області

Аюпова Р.М.

Ухвала від 19.06.2018

Господарське

Господарський суд Харківської області

Аюпова Р.М.

Ухвала від 18.06.2018

Господарське

Господарський суд Харківської області

Аюпова Р.М.

Ухвала від 22.05.2018

Господарське

Господарський суд Харківської області

Аюпова Р.М.

Ухвала від 18.05.2018

Господарське

Господарський суд Харківської області

Калантай М.В.

Ухвала від 17.05.2018

Господарське

Господарський суд Харківської області

Шарко Л.В.

Ухвала від 10.05.2018

Господарське

Господарський суд Харківської області

Калантай М.В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні