У Х В А Л А
16 травня 2018 року смт. Близнюки
Суддя Близнюківського районного суду Харківської області Мороз О.І., розглянувши уточнену позовну заяву ОСОБА_1, зареєстрованого за адресою: 64640 вул. Пушкіна буд. 4, смт. Орілька Лозівського району Харківської області до ОСОБА_2, мешкаючої за адресою: 64814 вул.Заводська буд. 62 с. Новонадеждине Близнюківського району Харківської області, ОСОБА_3, зареєстрованої за адресою: 64640 вул. Пушкіна буд. 4, смт. Орілька Лозівського району Харківської області, про визначення додаткового строку для прийняття спадщини, -
В С Т А Н О В И В :
ОСОБА_4 звернувся до суду з уточненим позовом до ОСОБА_2, ОСОБА_3 про визначення додаткового строку для прийняття спадщини після смерті батька ОСОБА_5, посилаючись на ст. 1261,1269,1272 ЦК України.
Позивач підтверджує, що ним не подано іншого позову до цього ж відповідача з тим самим предметом та з тих самих підстав.
Судом було направлено запит до Відділу обліку та моніторингу інформації про реєстрацію місця проживання, щодо зареєстрованого місця проживання відповідача.
15.05.2018 до суду надійшла інформація про місце реєстрації відповідача, з якої вбачається, що ОСОБА_3 зареєстрована за адресою вказаною у позові, а ОСОБА_2 зареєстрованою не значиться.
Суддя, вивчивши позовну заяву з додатками, отриману судом інформацію про місце реєстрації відповідача, встановив, що справа підсудна цьому суду, позовна заява відповідає вимогам статей 175-177 ЦПК України. Підстави, визначені статтями 185-186 ЦПК України для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви чи відмови у відкритті провадження у справі відсутні. Тому позовну заяву слід прийняти до розгляду та відкрити провадження у справі.
За правилами п.7, ч.2 ст.187 ЦПК України, при відкритті провадження, суд вирішує заяви та клопотання позивача, що надійшли разом із позовною заявою, якщо їх вирішення не потребує виклику сторін.
Клопотання позивача про витребування з Близнюківської державної нотаріальної контори Харківської області спадкової справи, заведеної після смерті ОСОБА_5, який помер 04 червня 2012 року, підлягає задоволенню, як таке що буде сприяти правильному вирішенню справи і без ухвали суду ці докази позивачем не можуть бути отримані.
Інших заяв, клопотань, які розглядаються без виклику сторін до суду не надходило.
Так як зареєстроване місце проживання (перебування) відповідача ОСОБА_2 не відоме, її виклик до суду, на підставі ч.11 ст. 128 ЦПК України, слід здійснити також і через оголошення на офіційному веб-сайті судової влади України.
Таким чином, позовну заяву слід прийняти до розгляду та відкрити провадження у справі з метою виконання вимог передбачених ч.1 ст. 189 ЦПК України, призначивши підготовче засідання.
Керуючись ст.ст. 19, 175, 177, 187, 190 ЦПК України, суддя, -
У Х В А Л И В :
Прийняти до розгляду та відкрити провадження у справі за позовною заявою ОСОБА_1 до ОСОБА_2, ОСОБА_3 про визначення додаткового строку для прийняття спадщини.
Клопотання позивача про витребування з Близнюківської державної нотаріальної контори Харківської області спадкової справи, заведеної після смерті ОСОБА_5, який помер 04 червня 2012 року, задовольнити.
Витребувати із Близнюківської державної нотаріальної контори Харківської області спадкову справу, заведену після смерті ОСОБА_5, який помер 04 червня 2012 року.
Розгляд справи проводити за правилами загального позовного провадження.
Призначити підготовче засідання у приміщенні Близнюківського районного суду Харківська область (64801, Харківська область, смт. Близнюки, вул. Свободи 46-а, зал № 1) на 09 год. 00 хв. 12 червня 2018 року.
Учасників справи викликати у судове засідання шляхом надіслання судових повісток про виклик, а відповідача ОСОБА_2 крім того, шляхом здійснення оголошення на офіційному веб-сайті судової влади України.
Визначити відповідачам п'ятнадцятиденний строк з дня вручення даної ухвали для подання відзиву на позовну заяву. У зазначений строк відповідачі мають право надіслати суду відзив на позовну заяву, який повинен відповідати вимогам ст. 178 ЦПК України і всі письмові та електронні докази (які можливо доставити до суду), висновки експертів і заяви свідків, що підтверджують заперечення проти позову. Відповідно до вимог ч. 4 ст. 178 ЦПК України, одночасно з надісланням (наданням) відзиву до суду, копія відзиву та доданих до нього документів відповідач зобов'язаний надіслати іншим учасникам справи . У разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд вирішує справу за наявними матеріалами (ч. 8 ст. 178 ЦПК України).
Роз'яснити, що відповідно до ч. 1 ст. 193 ЦПК України, у строк для подання відзиву, відповідач має право пред'явити зустрічний позов.
Встановити позивачу п'ятиденний строк з дня отримання відзиву для подання відповіді на відзив, яка має відповідати вимогам частини третьої - п'ятої ст.178 ЦПК України, копія якої одночасно з поданням до суду повинна бути надіслана іншим учасникам справи .
Встановити відповідачам п'ятиденний строк з дня отримання відповіді на відзив для подання заперечення, яке має відповідати вимогам частини третьої - п'ятої ст.178 ЦПК України, копія якого одночасно з поданням до суду повинна бути надіслана іншим учасникам справи.
Роз'яснити сторонам, що - відповідно до ч.1 ст. 280 ЦПК України суд може ухвалити заочне рішення на підставі наявних у справі доказів за одночасного існування таких умов: відповідач належним чином повідомлений про дату, час та місце судового засідання; відповідач не з'явився в судове засідання без поважних причин або без повідомлення причин; відповідач не подав відзив; позивач не заперечує проти такого вирішення справи.
Сторони можуть отримати інформацію щодо даної справи в мережі Інтернет за веб-адресою сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України - http://court.gov.ua/fair/ .
Роз'яснити, що суд забезпечений технічною можливістю проводити судове засідання у режимі відеоконференції.
Копію ухвали про відкриття провадження у справі надіслати учасникам справи, а відповідачам крім того копію позовної заяви з копіями доданих до неї матеріалів.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Ухвала може бути оскаржена лише з мотивів порушення правил підсудності (п. 8 ч. 1 ст. 353 ЦПК України) в апеляційному порядку шляхом подання апеляційної скарги до Апеляційного суду Харківської області через Близнюківський районний суд Харківської області протягом п'ятнадцяти днів з дня її складення. В іншій частині ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя О.І. Мороз
Суд | Близнюківський районний суд Харківської області |
Дата ухвалення рішення | 16.05.2018 |
Оприлюднено | 17.05.2018 |
Номер документу | 74015246 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Близнюківський районний суд Харківської області
Мороз О. І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні