ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
21.05.2018 р. Справа № 914/1649/16
Господарський суд Львівської області у складі
Суддя Фартушок Т.Б.
розглянув матеріали заяви: третьої особи, яка заявляє самостійні вимоги щодо предмета спору на стороні Відповідача: ОСОБА_1 сільська рада Старосамбірського району Львівської області, Львівська область, Старосамбірський район, с.Тур'є,
до відповідача: Сільськогосподарського кооперативу по обслуговуванню населення «ТУР'Є» , Львівська область, Старосамбірський район, с.Тур'є,
та до відповідача: Виконавчий комітет ОСОБА_1 сільської ради Старосамбірського району Львівської області, Львівська область, Старосамбірський район, с.Тур'є,
про: скасування права власності
у справі за позовом: Сільськогосподарського кооперативу по обслуговуванню населення «ТУР'Є» , Львівська область, Старосамбірський район, с.Тур'є,
до відповідача: Суб'єкта підприємницької діяльності - фізичної особи-підприємця ОСОБА_2, Львівська область, Старосамбірський район, с.Тур'є,
третя особа 1, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні Відповідача: ОСОБА_3, Львівська область, Старосамбірський район, с.Тур'є,
третя особа 2, яка заявляє самостійні вимоги щодо предмета спору на стороні Відповідача: ОСОБА_1 сільська рада Старосамбірського району Львівської області, Львівська область, Старосамбірський район, с.Тур'є,
про витребування нежитлового приміщення з чужого незаконного володіння.
.
ВСТАНОВИВ:
16.05.2018р. до Господарського суду Львівської області надійшла заява третьої особи, яка заявляє самостійні вимоги щодо предмета спору на стороні Відповідача ОСОБА_1 сільська рада Старосамбірського району Львівської області від 16.05.2018р. б/н (вх.№941).
Вирішуючи питання про прийняття заяви до розгляду, судом встановлено наявність підстав для її залишення без руху на підставі ст.174 ГПК України, зважаючи на наступне.
Відповідно до ст.49 ГПК України треті особи, які заявляють самостійні вимоги щодо предмета спору, можуть вступити у справу до закінчення підготовчого провадження або до початку першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження, подавши позов до однієї або декількох сторін; про прийняття позовної заяви та вступ третьої особи у справу суд постановляє ухвалу; треті особи, які заявляють самостійні вимоги щодо предмета спору, користуються усіма правами і несуть усі обов'язки позивача; після вступу в справу третьої особи, яка заявила самостійні вимоги щодо предмета спору, справа за клопотанням учасника справи розглядається спочатку; до позовів третіх осіб, які заявляють самостійні вимоги щодо предмета спору у справі, в якій відкрито провадження, застосовуються положення статті 180 цього Кодексу.
1. Згідно ч.5 ст.91 ГПК України учасник справи, який подає письмові докази в копіях (електронних копіях), повинен зазначити про наявність у нього або іншої особи оригіналу письмового доказу.
Відповідно до п.8 ч.3 ст.162 ГПК України, позовна заява повинна містити перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності); зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви.
В порушення вказаних вимог Третьою особою, яка заявляє самостійні вимоги щодо предмета спору на стороні Відповідача, не зазначено у позовній заяві про наявність у нього або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви.
2. Відповідно до ч.2 ст.164 ГПК України позивач зобов'язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).
Згідно ч.5 ст.91 ГПК України, учасник справи підтверджує відповідність копії письмового доказу оригіналу, який заходиться у нього, своїм підписом із зазначенням дати такого засвідчення.
Також, відповідно до пункту 5.27 Уніфікованої системи організаційно-розпорядчої документації (ДСТУ 4163-2003) Відмітку про засвідчення копії документа складають зі слів "Згідно з оригіналом", назви посади, особистого підпису особи, яка засвідчує копію, її ініціалів та прізвища, дати засвідчення копії і проставляють нижче реквізиту 23.
В порушення вказаних вимог, Третьою особою, яка заявляє самостійні вимоги щодо предмета спору на стороні Відповідача не подано належним чином засвідчені копії документів.
3. Також, відповідно до ч.1 ст.124 ГПК України, разом з першою заявою по суті спору кожна сторона подає до суду попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які вона понесла і які очікує понести у зв'язку із розглядом справи.
Згідно п.9 ч.3 ст.162 ГПК України, позовна заява повинна містити попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести в зв'язку із розглядом справи.
Третьою особою, яка заявляє самостійні вимоги щодо предмета спору на стороні Відповідача у Позовній заяві не наведено попереднього (орієнтовного) розрахунку суми судових витрат, які він поніс і очікує понести у зв'язку з розглядом даної справи.
4. Окрім того, відповідно до п.10 ч.3 ст.162 ГПК України позовна заява повинна містити підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.
В порушенні вказаних вимог позовна заява не містить підтвердження Третьою особою, яка заявляє самостійні вимоги щодо предмета спору на стороні Відповідача, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.
5. Відповідно до ч.1 ст.172 ГПК України позивач, особа, яка звертається з позовом в інтересах іншої особи, зобов'язані до подання позовної заяви надіслати учасникам справи її копії та копії доданих до неї документів листом з описом вкладення.
Згідно п.1 ч.1 ст.164 ГПК України до позовної заяви додаються документи, які підтверджують відправлення іншим учасникам справи копії позовної заяви і доданих до неї документів.
В порушення зазначених вимог Третьою особою, яка заявляє самостійні вимоги щодо предмета спору на стороні Відповідача не подано доказів надіслання копії Заяви з доданими до неї документами Учасникам справи.
6. Згідно п.2 ч.1 ст.164 ГПК України до позовної заяви додаються документи, які підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Згідно ч.1 ст.4 Закону України Про судовий збір судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Відповідно до п.п.1 п.2 ч.2 ст.4 Закону України Про судовий збір ставка судового збору за подання до господарського суду позовної заяви майнового характеру становить 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб і не більше 350 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Приписами статті 7 Закону України Про Державний бюджет України на 2018 рік встановлено прожитковий мінімум на одну особу в розрахунку на місяць у розмірі з 1 січня 2018 року для працездатних осіб в розмірі 1762 гривні.
Згідно приписів частини першої статті 9 Закону України Про судовий збір судовий збір сплачується за місцем розгляду справи та зараховується до спеціального фонду Державного бюджету України.
Відповідно до ч.2 вказаної статті суд перед відкриттям (порушенням) провадження у справі, прийняттям до розгляду заяв (скарг) перевіряє зарахування судового збору до спеціального фонду Державного бюджету України.
В порушення зазначених вимог Третьою особою, яка заявляє самостійні вимоги щодо предмета спору на стороні Відповідача не подано доказів сплати судового збору.
Приписами ч.1 ст. 174 ГПК України визначено, що суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Відповідно до частини другої вказаної статті в ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Одночасно суд інформує Заявника, що, згідно приписів ч.3 ст.174 ГПК України, якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду, про що суд постановляє ухвалу в порядку, встановленому статтею 176 цього Кодексу.
Враховуючи вищенаведене та керуючись ст. 162, 172, 174, 234, 235 ГПК України, суд -
ПОСТАНОВИВ:
1. Заяву Третьої особи, яка заявляє самостійні вимоги щодо предмета спору на стороні Відповідача ОСОБА_1 сільська рада Старосамбірського району Львівської області від 16.05.2018р. б/н (вх.№941) залишити без руху.
2. Надати ОСОБА_1 сільській раді Старосамбірського району Львівської області десятиденний строк з моменту вручення ухвали для усунення недоліків поданої позовної заяви, а саме:
2.1) письмово пояснити про наявність у Третьої особи, яка заявляє самостійні вимоги щодо предмета спору на стороні Відповідача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви;
2.2) надати належним чином засвідчені додатки до позовної заяви;
2.3) надати попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести в зв'язку із розглядом справи;
2.4) надати підтвердження про наявність у Третьої особи, яка заявляє самостійні вимоги щодо предмета спору на стороні Відповідача, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.
2.5) надати докази надіслання копії Заяви з доданими до неї документами Учасникам справи, а саме оригінали фіскальних чеків та описів вкладення з відміткою поштового відправлення.
2.6) надати доказ сплати судового збору з відміткою про зарахування сплаченого судового збору до Державного Бюджету України або довідку з органу виконавчої влади із забезпечення реалізації державної фінансової політики (ГУДКCУ у Львівській області) про зарахування сплаченого судового збору до Державного Бюджету України.
3. Ухвала набирає законної сили в порядку та строк, передбачені ст.235 ГПК України.
4. Ухвала не підлягає оскарженню.
Відповідно до ч.4 ст.174 Господарського процесуального кодексу України, якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.
Веб-адреса сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі інтернет, за якою учасники справи можуть отримати інформацію по справі, що розглядається - lv.arbitr.gov.ua/sud5015/.
Суддя Фартушок Т. Б.
Суд | Господарський суд Львівської області |
Дата ухвалення рішення | 21.05.2018 |
Оприлюднено | 22.05.2018 |
Номер документу | 74124872 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Львівської області
Фартушок Т. Б.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні