2-2972/09
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
(заочне)
27 листопада 2009року м.Донецьк
Будьоннівський районний суд м.Донецька у складі
головуючого судді Шишова О.О., секретарі Авраменко О.О.
за участю позивача ОСОБА_1
представника позивача ОСОБА_2
розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5 про виселення, -
Встановив:
У Будьоннівський районний суд м.Донецька, надійшла позовна заява в якій позивач вказав, що квартира АДРЕСА_1 належить на праві частковій власності її колишньому чоловіку ОСОБА_3 та їхньої малолітній дитині ОСОБА_3 Також у квартирі зареєстрована вона та її неповнолітня дитина ОСОБА_6 ОСОБА_3 без згоди її уклав договір оренди квартири та впустив проживати туди ОСОБА_4, ОСОБА_5 Коли вона прийшла для проживання у квартиру її не впустили відповідачі. Вважає, що оскільки договір оренди був укладений без згоди всіх власників квартири та осіб які мають право користування спірною квартирою просила суд розірвати договір оренди від 11 травня 2009 року та виселити з квартири АДРЕСА_2 ОСОБА_4 та ОСОБА_5
У судовому засіданні позивач, представник позивача підтримали позовні вимоги в повному обсязі.
Відповідачі, належним чином оповіщені у встановленому порядку про час і місце судового розгляду. Від них не надійшло заяви про розгляд справи за їх відсутності. При таких обставинах суд вважає можливим вирішити справу заочно на підставі наявних у ній даних та доказів.
Вислухав пояснення позивача, дослідивши матеріали справи у межах заявлених позовних вимог (ст. 10 ЦПК України), суд приходить до наступного.
У свідоцтві про право власності від 12 серпня 2005 року вказано, що квартира належить на праві спільної часткової власності ОСОБА_3 та ОСОБА_3 по Ѕ частки за кожним.
Згідно з свідоцтву про народження ОСОБА_7 19 грудня 2002 року є дитиною ОСОБА_1 та ОСОБА_3
З виписки з особистого рахунку вбачається, у квартирі АДРЕСА_3 зареєстровані ОСОБА_3, дружина ОСОБА_1, донька дружини ОСОБА_6, донька ОСОБА_7
У постанові про відмову у порушенні кримінальної справи вказано, що перевіркою встановлено, що сім’я ОСОБА_5 проживає у ІНФОРМАЦІЯ_1 на підставі договору оренди від 11 травня 2009 року.
Частиною 1, 2 статті 158 ЖК України передбачено, що наймач користується жилим приміщенням у будинку (квартирі), що належить громадянинові на праві приватної власності, відповідно до договору найму жилого приміщення.
Договір найму жилого приміщення укладається між власником будинку (квартири) і наймачем у письмовій формі з наступною реєстрацією у виконавчому комітеті місцевої Ради народних депутатів або в органі управління, що ним утворюється. Договір повинен містити вказівку на предмет договору, строк, на який він укладається, визначати права і обов'язки наймодавця і наймача та інші умови найму.
Відповідно відповіді з КП «Керуюча компанія Будьоннівського району» договір найму у них по квартирі АДРЕСА_3 не зареєстрований.
З нотаріальної контори надійшов лист відповідно якому договір оренди квартири АДРЕСА_3 не посвідчувався.
Частиною 1 статті 358 ЦК України передбачено, що право спільної часткової власності здійснюється співвласниками за їхньою згодою.
Статтею 793 ЦК України у частинах 1, 2 визначено, що договір найму будівлі або іншої капітальної споруди (їх окремої частини) укладається у письмовій формі. Договір найму будівлі або іншої капітальної споруди (їх окремої частини) строком на три роки і більше підлягає нотаріальному посвідченню.
З акту обстеження житлових умов у квартиру АДРЕСА_3 вбачається, що квартиру ніхто не відчиняє, з слів сусідів у квартирі мешкають квартиранти.
Оцінюючи наведені позивачем у відповідності зі ст. 57 ЦПК України докази у їх сукупності суд приходить до висновку, що оскільки при укладенні договору оренди квартирі АДРЕСА_3 не ураховувалися інтереси співвласника ОСОБА_3 та був укладений без її згоди при таких обставинах вимоги про виселення та розірвання договору оренди підлягають задоволенню.
На підставі викладеного і керуючись ст.ст. 57, 60, 79, 88, 209, 215, 226 ЦПК України, ст. 158 ЖК України, ст.ст. 358, 793 ЦК України, суд, -
Вирішив:
Позовні вимоги ОСОБА_1 задовольнити повністю.
Розірвати договір оренди від 11 травня 2009 року, квартири АДРЕСА_3, укладений між ОСОБА_3 та ОСОБА_4, ОСОБА_5.
Виселити ОСОБА_4, ОСОБА_5 з квартири АДРЕСА_4.
Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача. Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом десяти днів з дня отримання його копії.
Заяву про апеляційне оскарження рішення суду першої інстанції позивачем може бути подано протягом десяти днів з дня проголошення рішення.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк двадцять днів, рішення суду набирає законної сили після закінчення цього строку.
Суддя:
Суд | Будьоннівський районний суд м.Донецька |
Дата ухвалення рішення | 27.11.2009 |
Оприлюднено | 18.01.2010 |
Номер документу | 7422530 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Будьоннівський районний суд м.Донецька
Шишов Олег Олексійович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні